Bir masa örtüsünü geçici olarak nasıl kısaltabilirim?

Sordu: Ja Pradales | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: etkinlikler ve ilgi çekici yerler parti malzemeleri ve dekorasyonları
4.2/5 (1.111 Görüntüleme. 42 Oy)
Hem kumaş kesmeden geçici masa örtüsü. Masa örtüsünü masanızın üzerine ortalayın ve fazla kumaşın altına katlayın. Gizli, fazla kumaşı masa örtüsünün geri kalanına sabitlemek için kumaşın altına bağlayıcı klipsler takın. Bir ofis malzemeleri mağazası genellikle bu bağlayıcı klipsleri stoklar.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir masa örtüsünü nasıl kısaltırsınız?

Masa örtünüzde çıkarmak istemediğiniz işlemeli veya dekoratif bir kenar varsa, masa örtüsünün hemen üstüne bir kıvırma yaparak masa örtüsünü kısaltabilirsiniz . İlk önce, kaldırmak istemediğiniz döşemenin genişliğini ölçün, ardından masa örtüsünü kısaltmak istediğiniz miktarı eksi 1/2 inç ekleyin.

Aynı şekilde, bir masa örtüsü masanın üzerine ne kadar asılmalıdır? İdeal olarak, bu tablonun her ucuna en az altı inç asmak gerekir, ancak masa örtüsü öteye asmak olmamalıdır. Örneğin, masanız 60 inç uzunluğundaysa, masa koşucunuz en az 72 inç uzunluğunda olmalı ve masanın her iki ucunda altı inç olmalıdır.

Bunun için çarşafı masa örtüsü olarak kullanabilir miyim?

Bir çarşaf kullanarak güzel bir orijinal masa örtüsü yapın. Sadece sayfanın üst almak aşağı kenar kesme ve bunun boyunca çalışan dikiş yağlamak. Özellikle "beyaz satışlar" sırasında, indirimli çarşaf satın alırsanız bunu oldukça ekonomik bir şekilde yapabilirsiniz. Böyle güzel baskılar ve/veya tasarımlarla masa örtünüz bir "Picasso" olacak.

Bir masa örtüsü nasıl korunur?

Masanızın üzerine bir plastik levha koyun; masa örtüsünden daha büyük bir plastik örtü kullanın. Masa örtüsünü yanlış tarafı yukarı gelecek şekilde plastiğin üzerine düz bir şekilde yatırın. Beyaz tutkal karışımını kumaşın tüm yüzeyine boyayın. Bir sünger fırça, rulo veya boya fırçası kullanın, ancak karışımı yüzeye eşit şekilde yaydığınızdan emin olun.

19 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yuvarlak bir masa örtüsü nasıl dikilir?

Yuvarlak Masa Örtüsü Nasıl Kenar Yapılır
 1. Kumaş üzerindeki dikişleri düzleştirmek için dikişleri açık konuma getirin.
 2. Ardından kumaşı masa örtüsünün 1″ alt kenarına bastırın ve ardından tekrar katlayın ve bastırın. Bu bitmiş bir kenar oluşturur.
 3. Kumaşı kenarlamak veya kıvrımları iğnelemek için Ütüyle Çalıştırma Sigortasını kullanın ve kenar kısmını makinenize dikin.

Masa örtüsü yerine ne kullanabilirim?

10 Parti Masa Örtüsü Alternatifi
 • 10 Masa Örtüsü Alternatifi.
 • kilim İlk sırada halılar var.
 • Eşarplar. Ardından, eşarplar.
 • Çarşaflar. Örtecek büyük bir masanız varsa ancak büyük bir masa örtüsü yoksa, bir çarşaf kullanın.
 • Ambalaj kağıdı. Ambalaj kağıdı, bir masayı örtmenin veya bir partiyi dekore etmenin yollarından biridir.
 • Balonlar.
 • Ambalaj kağıdı.
 • Çuval Bezi Kahve Torbaları.

Çarşaftan yuvarlak masa örtüsü nasıl yapılır?

Bir çarşaftan yuvarlak bir masa örtüsü dikin
 1. Yuvarlak masanın çapını ve masa örtüsünün olmasını istediğiniz uzunluğu ölçün.
 2. Hesaplamalarınıza göre doğru boyuttaki düz çarşafı seçin.
 3. Daireyi kağıda çizin.
 4. Keskin bir dikiş makası kullanarak daireyi tabakadan kesin.
 5. Kenarı ütüleyin, temiz bir kenar yapın.

Vinil masa örtüsü kesebilir misin?

Bu bir vinil olduğundan istediğiniz şekle kesmek yeterli olacaktır. Eğer istemiyorsanız, onu kıvırmak gerekli değildir. Geçen bahar, dışarıda tutulan yuvarlak masam için bir masa örtüsü yapmak için bu vinilden bazılarını satın aldım.

Kişiye özel masa örtüsü nasıl dikilir?

Kişiye Özel Masa Örtüsü Nasıl Yapılır
 1. Masa tablasının genişliğini ve uzunluğunu ölçün ve ölçümlere 1 inç ekleyin.
 2. Masanın uzunluğunu ve genişliğini iki katına ekleyin, köşe pileleri için 64 inç ekleyin (pil başına 16 inç çarpı dört köşe) ve özel yan bölümün çalışma uzunluğu için 1 inç ekleyin.

Dikdörtgen bir masaya yuvarlak bir masa örtüsü koyabilir misin?

Aşağıdaki standart masa örtüsü boyutları temel bir grafiktir ve tablo da uygun olacaktır boyutları: Dikdörtgen masa örtüleri (ayrıca oblongs) her iki dikdörtgen, oval tablolar uygun. Yuvarlak masa örtüleri yuvarlak masalara uyar. Kare masa örtüleri hem kare hem de yuvarlak masalara uyar.