Whirlpool fırınımı nasıl kapatabilirim?

Sordu: Josef Arboli | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.1/5 (9.628 Görüntüleme. 22 Oy)
Whirlpool Kendi Kendini Temizleyen Fırın Nasıl Durdurulur
 1. Kendi kendini temizleme döngüsü ve pişirme dahil olmak üzere fırındaki çoğu işlemi durdurmak için "İPTAL/KAPALI" olarak işaretlenmiş veya benzer bir ifadeyle işaretlenmiş düğmeye veya tuş takımı alanına basın.
 2. Çoğu modelde zamanlayıcıyı durdurmak için tuş takımı alanına veya "TIMER", "TIMER SET/OFF", "TIMER OFF" veya benzeri işaretli düğmeye iki kez basın.

Sonuç olarak, Whirlpool fırını nasıl kapatırsınız?

Whirlpool Kendi Kendini Temizleyen Fırın Nasıl Durdurulur

 1. Kendi kendini temizleme döngüsü ve pişirme dahil olmak üzere fırındaki çoğu işlemi durdurmak için "İPTAL/KAPALI" olarak işaretlenmiş veya benzer bir ifadeyle işaretlenmiş düğmeye veya tuş takımı alanına basın.
 2. Çoğu modelde zamanlayıcıyı durdurmak için tuş takımı alanına veya "TIMER", "TIMER SET/OFF", "TIMER OFF" veya benzeri işaretli düğmeye iki kez basın.

Daha sonra soru şu ki, Whirlpool fırınımın kapalı olup olmadığını nasıl anlarım? Isıtma elemanında delikler veya kabarcıklar olup olmadığını kontrol edin. Fırınlama elemanının kısa devre yapıp yapmadığını belirlemek için elemanı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Fırında eleman sürekliliği yoksa değiştirin. Kızartma elemanı kısa devre yaparsa fırın kapanmayabilir .

Ayrıca bilmek için, fırınımı nasıl kapatabilirim?

Parmağınızın ucuyla kontrol paneli fırını Kapatma düğmesine basın. Sonra tekrar tekrar 30 saniye birimine ev devre kesiciyi kapatın.

Fırını kapattığımda neden fırınım açık kalıyor?

O kapatıldıktan sonra fırın ısınmaya devam ederse, kontrol kartı olasılıkla hatalı. Kontrol kartı arızalı ise, değiştirin. Bazen, ısıtma elemanı yanarsa, fırının içine kısa devre yapabilir . Isıtma elemanı kısa devre durumunda, fırın kapatılmaz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Girdaplı fırınlar otomatik olarak kapanır mı?

“12 Hr” görüntülenirse, fırın 12 saat sonra otomatik olarak kapanacaktır .

Whirlpool fırınımı nasıl sıfırlarım?

Ürüne giden gücü sıfırlayın:
 1. Devre kesiciyi/kesicileri bir (1) dakika kapatarak üniteyi kapatın.
 2. Devre kesiciyi/kesicileri açarak üniteyi çalıştırın.
 3. Hata kodunun tekrar görüntülenmediğinden emin olmak için fırını/aralığı bir (1) dakika izleyin.
 4. Fırının çalıştığını doğrulayın.

Kendi kendini temizleyen fırını erken kapatabilir misiniz?

Seçtiğiniz zaman fırın ne kadar kirli bağlıdır. Temizleme döngüsünden sonra fırını soğumaya bırakın. Temizlik döngüsü bittiğinde fırın otomatik olarak kapanır, fakat düzenli pişirme sıcaklıklara soğuyana kadar Açmak için mümkün olmayacaktır. Kül kalıntılarını nemli bir bezle silin.

Kendi kendini temizleyen fırını durdurursanız ne olur?

Karbon Monoksit Oluşumu
Özellikle, sık karbonmonoksit yaratılmasına yol açabilir fırının alt kısmında bulunan üzerinde pişmiş ve kömürleşmiş gıdalar bulunuyor. Bu artık yiyecekler ısınmaya başlar ve temizleme döngüsü sırasında yakmak gibi bu reaksiyon gerçekleşir.

Whirlpool fırın nasıl çalışır?

Bir Girdap Fırını Nasıl Önceden Isıtılır
 1. Fırının kontrol panelindeki "Pişir" düğmesine basın. Ekranda sıcaklık "350" görünecektir.
 2. Sıcaklığı 350 derece Fahrenheit'ten yükseltmek istiyorsanız, "Sıcaklığı/Zaman Ayarla" altındaki "+" düğmesine basın.
 3. Başlata basınız." Fırın ön ısıtma sıcaklığına ulaştığında bip sesi çıkaracaktır.

Whirlpool fırınımın bip sesini nasıl durdurabilirim?

Gücünden bunun prizden çekin, sizin fırın sıfırlamak ve en az 30 saniye boyunca fişten bırakın. Fırın tekrar prize takıldıktan sonra bip sesi devam ederse, hata kodunun nedenini belirlemek gerekecektir.

Fırınımı kapattıktan sonra neden fanım çalışmaya devam ediyor?

Duyduğunuz fan aslında kontrol panelinin arkasında bulunan bir soğutma fanıdır . Bu, soğutma işlemine yardımcı olmak için fırın kapatıldıktan sonra bir süre daha çalışmaya devam edecektir . Fırın yeterince soğuduğunda fan otomatik olarak duracaktır.

Fırının kapalı olup olmadığını nasıl anlarım?

Fırınınızın çıkmak üzere olduğuna dair 5 işaret
 1. En sevdiğiniz tarifler doğru çıkmıyor. O sen olmayabilirsin!
 2. Gazlı fırınınız yanmıyor – pilot problemler. Elektrikli fırınların aksine gazlı fırınlar, parçalar aşındığında özellikle tehlikeli olabilir.
 3. Elektrikli fırınınız ısınmıyor.
 4. Yemek pişirirken tezgahlar yanıyor.
 5. Fırınınız temizlenemez.

Bir fırının soğuması ne kadar sürer?

Kendi kendini temizleme döngüsünden sonra fırının soğuması 30 ila 90 dakika sürebilir .

Bir fırın kapatıldıktan sonra ne kadar süre sıcak kalır?

Süre, fırının ayarlandığı sıcaklığa bağlıdır - sıcak bir fırın için bir saatten fazla olabilir. Ancak fan oldukça sessiz. Tekrar ön ısıtma fırının ulaşması gereken sıcaklığa bağlıdır. 450'ye ulaşmak yaklaşık 10 dakika sürer.

Fırınlar otomatik olarak kapanır mı?

Dokunmatik yüzeyli saat kontrollerine sahip çoğu fırın ve fırın , 12 saat sonra otomatik olarak kapanacaktır . Bunun faydası, fırının yanlışlıkla açık bırakılması durumunda içinizin rahat etmesi ve enerji tasarrufu sağlamasıdır. Saati veya zamanlayıcısı olmayan modellerde otomatik kapanma yoktur.

Konveksiyonlu fırını kapatabilir misin?

Böylece herhangi bir fırın, bu ısı ve hava " konveksiyon akımlarına" sahip olacaktır . Üzerinde konveksiyon olmadan kurabiye ya da ekmek pişirmeye Dolayısıyla en iyisi bir konveksiyon fan, fırın çok daha hızlı kurur. Çoğu konveksiyon fırınlar doğru pişirme ortamı seçebilmesi, açık veya kapalı fan açmak seçeneğine sahiptir.

Bir fırın fanı nasıl kapatılır?

Konveksiyonlu Fırında Fanı Nasıl Kapatırım?
 1. Konveksiyon seçeneğini kapatın.
 2. Konveksiyonlu pişirme sırasında fanı kapatmak için fırın kapağını açın.
 3. Konveksiyonlu fırını kapatın ve soğumaya bırakın.
 4. Konveksiyonlu fırınınız konveksiyonlu bir konveksiyon kombinasyonu ise, fırın ayarını konvansiyonel olarak değiştirin.

Sobayı açık bırakırsam ne olur?

Drengenberg, "Bir soba süresiz çalışacak şekilde tasarlanmıştır" diyor. "Eğer açık bırakın ve hiçbir şey ocakta veya soba yakınında varsa, geri dönene kadar, muhtemelen çalışan kalacak" diyor. Yani hiçbir şey olmayacaktı . Yine de ev yangınlarının önde gelen nedeni gözetimsiz yemek pişirmek.

Bir Whirlpool fırında kontrollerin kilidini nasıl açarsınız?

Kontrol panelini kilitlemek için KİLİT düğmesini 3 saniye basılı tutun. Kilit üzerinde bir gösterge ışığı yanacaktır. Kontrol panelinin kilidini açmak için LOCK düğmesini 3 saniye basılı tutun.