Bir NPM modülünün en son sürümünü nasıl güncellerim?

Sordu: Von Sutter | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020
Kategori: haberler ve siyaset siyasi meseleler
4.6/5 (199 Görüntüleme . 42 Oy)
İlk olarak, npm'den npm outdated kullanarak hangi paketlerin daha yeni sürümlerinin bulunduğunu listelemesini istersiniz . Ardından npm'den bir paketin en son sürümünü yüklemesini istersiniz . @ En son etiketi ile en son sürümü isteyebilirsiniz. Şimdi npm 4.16 sürümünü yükler.

Bununla ilgili olarak, NPM'yi en son sürüme nasıl güncellerim?

Düğüm npm önceden yüklenmiş birlikte gelir, ancak yönetici Düğüm göre daha sık güncellenir. Hangi sürüme sahip olduğunuzu görmek için npm -v'yi çalıştırın, ardından en yeni npm güncellemesini yüklemek için npm install npm @ en son -g'yi çalıştırın . Doğru güncellenen emin UÖM'yi yapmak istiyorsanız tekrar npm -v çalıştırın. En son sürümü yüklemek için n en son sürümünü kullanın.

Ayrıca bilin, düğüm modüllerini nasıl güncellerim? npm install komutu, modül adlarını ve bunlara karşılık gelen sürümlerini paketten okur. json dosyası oluşturur ve bunları node_modules klasörüne kurar. Komut, herhangi bir modülü en son sürüme güncellemez . npm update komutu, pakette bulunan tüm modülleri günceller .

Bunu göz önünde bulundurarak, bir NPM paketini nasıl güncellerim?

2 Yanıt

 1. Hangi modüllerin daha yeni sürümlere sahip olduğunu görmek için npm|yarn eski kullanın.
 2. Tüm modülleri güncellemek için npm update|yarn upgrade (paket adı olmadan) kullanın.
 3. Daha yeni sürüm numaralarını paketinize kaydetmek istiyorsanız --save-dev|--dev'i ekleyin. json. (NOT: npm v5. 0'dan itibaren bu yalnızca devDependencies için gereklidir).

En son NPM sürümü nedir?

npm'nin en son kararlı sürümünü deneyin

 • npm -v. *nix'te yükseltme (OSX, Linux, vb.)
 • npm install -g [e-posta korumalı] Veya en son sürüme yükseltin:
 • npm install -g [e-posta korumalı] Windows'ta yükseltme.
 • npm yapılandırması -g önekini alır.
 • npm yapılandırma ön eki "${APPDATA}/npm" -g.
 • npm yapılandırma ön eki "${LOCALAPPDATA}/npm" -g.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

NPM'nin modası geçmiş nedir?

NPM , güncel olmayan paketlerin bir listesini yazdırmak için eski komutu sunar. npm güncel değil . Güncel olmayan paketlerin listesi, şu anda kurulu olan sürümü, paketinizde tanımlanan istenen sürümü içerir. json dosyası ve modülün en son kararlı sürümü.

En son sürüme tepkiyi nasıl güncellerim?

Mevcut bir projeyi yeni bir tepki -script sürümüne güncellemek için değişiklik günlüğünü açın, şu anda üzerinde bulunduğunuz sürümü bulun (emin değilseniz bu klasördeki package.json'ı kontrol edin) ve daha yenisi için taşıma talimatlarını uygulayın. sürümler . Çoğu durumda, paketteki tepki - komut dosyaları sürümünü çarpıyor.

NPM kurulumu nedir?

npm install bir paketi ve bağımlılıklarını indirir. npm kurulumu argümanlarla veya argümanlar olmadan çalıştırılabilir. Argümanlar olmadan çalıştırıldığında, npm install bir pakette tanımlanan indirme bağımlılıklarını yükler . json dosyası oluşturur ve kurulu modüllerle bir node_modules klasörü oluşturur.

NPM'de son durum nedir?

npm'nin en son sürümü
NPM son sürümü en son sabit sürümüdür. Node.js'yi kurduğunuzda, npm otomatik olarak kurulur. Ancak, npm , Node.js'den daha sık yayınlanır, bu nedenle npm'nin en son kararlı sürümünü komut satırına yüklemek için şunu çalıştırın: npm install npm @ en son -g.

NPM sürümünü nasıl edinebilirim?

Deney Düğüm: emin Düğüm ve NPM her sürümü yüklü olduğunu görmek için basit komutları çalıştırarak yüklü olduğundan emin olun. Node'un kurulu olup olmadığını görmek için Windows Komut İstemi, Powershell veya benzer bir komut satırı aracını açın ve node -v yazın. Bu, sürüm numarasını yazdırmalıdır, böylece bu v0 gibi bir şey göreceksiniz.

NPM'yi global olarak nasıl güncellerim?

Hangi paketlerin güncellenmesi gerektiğini bulmak için npm outdated -g --depth=0 öğesini kullanabilirsiniz. Tüm global paketlerini güncellemek için, npm güncelleme -g kullanabilirsiniz. Ancak, 2.6'dan küçük npm sürümleri için. 1, bu betiğin tüm güncel olmayan global paketleri güncellemesi önerilir.

NPM'yi nasıl kaldırırım?

Windows iseniz, CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve npm -g uninstall <package name> yazın. Bir dizi modülü kaldırmak istiyorsanız, sadece npm uninstall komutunu çalıştırın. Ardından pakete gidin. json ve istenmeyen modülü oradan silin ve ardından npm install komutunu çalıştırın.

NPM'nin kurulu olup olmadığını nasıl anlarım?

NPM'nin kurulu olup olmadığını görmek için Terminal'e npm -v yazın. Bu 1,4 gibi bir şey göreceksiniz böylece bu UÖM'nin sürüm numarasını yazdırmak gerekir. 28. Bir test dosyası oluşturun ve çalıştırın.

NPM denetim düzeltmesi ne işe yarar?

npm denetimi , projenizin bağımlılık ağacının anlık güvenlik incelemesini gerçekleştiren yeni bir komuttur. Denetim raporları, bağımlılıklarınızdaki güvenlik açıkları hakkında bilgi içerir ve çalıştırması kolay npm komutları ve daha fazla sorun giderme için öneriler sağlayarak bir güvenlik açığını düzeltmenize yardımcı olabilir.

NPM güvenli mi?

npm Güvenlik Mümkün
Özel bir repo oluşturmazsanız, kullandığınız paketlere dikkat edin. Süreci otomatik hale getirmek için npm denetimi ve açık kaynak tarama araçları gibi araçları kullanın. Tedarik zinciriniz güvende olduğunda uygulamalarınız da güvende olacaktır.

NPM paketleri nereye kurar?

Varsayılan olarak benim (global) paketleri C'ye yüklü ediliyordu: Kullanıcılar [Kullanıcı Adı] AppDataRoaming npm. NPM modüllerinin önceki sürümlerinde her zaman / usr / local / lib / düğüm yerleştirildi veya nerede içindeki npm kökünü belirtildi. npmrc dosyası. Ancak, NPM 1.0+ modüllerinde iki yere kurulur .

NPM, güncelleme paketi kilidi kurar mı?

Yeni npm ci komutu SADECE kilit dosyanızdan yüklenir. Eğer paketiniz . json ve kilit dosyanız senkronize değil, o zaman bir hata bildirir. Kısa cevap:
 1. npm install onur paket kilidi.
 2. Bu gereksinimleri karşılamıyorsa, paketler güncellenir ve paket kilidinin üzerine yazılır.

NPM'yi tamamen nasıl kaldırırım?

Düğümü + npm'yi tamamen kaldırmak için aşağıdakileri yapmaktır:
 1. /usr/local/lib'e gidin ve tüm düğümleri ve düğüm_modüllerini silin.
 2. /usr/local/include dizinine gidin ve herhangi bir node ve node_modules dizinini silin.
 3. brew install node ile kurulum yaptıysanız, terminalinizde brew uninstall node'u çalıştırın.

Windows'ta düğümü nasıl güncelleyebilirim?

 1. Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın.
 2. Düğümleri içeren klasöre gidin (örn. C:Program Files odejs)
 3. Powershell -ExecutionPolicy Unrestricted'ı çalıştırın.
 4. npm-windows-upgrade'i çalıştırın.
 5. Bu, kurulabilecek sürümlerin listesini gösterecektir.
 6. Npm'nin mevcut sürümünü kontrol etmek için.

NPM önbellek temizliği ne yapar?

npm-cache Paket önbelleğini işler
 1. ekle: Belirtilen paketi yerel önbelleğe ekleyin.
 2. temiz: Önbellek klasöründeki tüm verileri silin.
 3. doğrulama: Önbellek klasörünün içeriğini doğrulayın, gereksiz tüm verileri toplayın ve önbellek dizininin ve önbelleğe alınmış tüm verilerin bütünlüğünü doğrulayın.

Belirli bir düğüm sürümünü nasıl yükseltirim?

 1. Adım 1: npm önbelleğini temizleyin. sudo npm önbellek temizliği -f.
 2. Adım 2: Aşağıdaki komutu kullanarak düğüm yardımcısını (n) global olarak kurun. sudo npm kurulum -g n. Düğüm yardımcısı yüklendikten sonra. En son kararlı sürümü kullanarak alabilirsiniz. sudo n kararlı. Veya benim 8.0'a ihtiyacım olduğu gibi belirli bir sürüm istiyorsanız. 0 daha sonra bunu kullanarak yapabilirsiniz.

NPM güncellemesi JSON paketini değiştirir mi?

npm @ 5.0.0'dan itibaren npm güncellemesi paketi değiştirecektir . json yeni sürümü gerekli minimum bağımlılık olarak kaydetmek için. Eski davranışı elde etmek için npm update --no-save kullanın.