ArcGIS'te 3d Analyst'i nasıl kullanırım?

Soruldu: Burama Brookfield | Son Güncelleme: 29 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4.3/5 (369 Görüntüleme . 11 Oy)
ArcGIS 3D Analyst uzantısıyla çalışabilmeniz için önce onu etkinleştirmelisiniz. 3D Analyst araç çubuklarını etkinleştirme
 1. Özelleştir menüsünü tıklayın.
 2. Araç Çubukları'na gelin.
 3. ArcCatalog'da: 3B Görünüm Araçları'na tıklayın. Küre Görünümü Araçları'na tıklayın.
 4. ArcMap ve ArcScene'de: 3D Analyst öğesine tıklayın.

Sonuç olarak, 3d Analist nedir?

ArcCatalog'da ve ArcMap In ArcCatalog'da 3D Analyst kullanarak, 3D Analist 3B CBS verileri yönetmek ve 3D görüntüleme özellikleri ile katmanları oluşturmak için izin verir. Sen ArcScene kullandığımız aynı 3B navigasyon araçları kullanarak ArcCatalog'da 3D sahneleri ve verileri önizleme yapabilirsiniz.

Ek olarak, ArcGIS pro'da uzantıları nasıl etkinleştiririm? Açık bir projeden şeritteki Proje sekmesine tıklayın. Veya ArcGIS Pro başlangıç ​​sayfasından sol alt köşedeki Ayarlar'a tıklayın. Soldaki sekmeler listesinde Lisanslama'yı tıklayın. Lisanslama sayfasında, Esri Uzantıları altında tüm Esri uzantıları listelenir.

Bunun için ArcGIS'te nasıl 3d harita yapabilirim?

ArcGIS (for) Desktop 10. ArcToolbox'ı açın ve 3D Analyst Tools > 3D Features'a gidin. Özelliğe Göre 3B Unsur aracını açın. Özelliğe Göre 3B Özellik penceresinde, Girdi Özelliği olarak 2B şekil dosyasını seçin. Çıktı Özelliği Sınıfı kutusunda 3B şekil dosyası için bir konum belirtin.

ArcGIS Mekansal Analisti nedir?

ArcGIS Spatial Analyst uzantısı, hem raster (hücre tabanlı) hem de özellik (vektör) verileri için zengin bir dizi uzamsal analiz ve modelleme aracı sağlar. Spatial Analyst'in yetenekleri, kategorilere veya ilgili işlevsellik gruplarına ayrılmıştır.

22 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

ArcScene nedir?

ArcScene , CBS verilerinizi üç boyutlu olarak görüntülemenizi sağlayan bir 3B görselleştirme uygulamasıdır. ArcScene , bir 3B ortamda birçok veri katmanını kaplamanıza olanak tanır.

ArcScene'i nasıl 3d yaparsınız?

ArcScene veya ArcGlobe'da etkileşimli olarak yeni özellikler oluşturmak için şu adımları izleyin: Yeni 3B özellikler oluşturmak istediğiniz özellik sınıfını ekleyin. 3D Düzenleyici araç çubuğu görünmüyorsa, Özelleştir menüsünden ekrana ekleyin. 3D Editör araç çubuğunda 3D Editor tıklayın Başlat Düzenleme tıklayın.

ArcGIS pro'da sahne nedir?

Bir sahne tabaka bir sahne 3D büyük miktarda veri görüntülemek için optimize edilmiş tabakanın bir türüdür. I3S formatı, 3B CBS verilerini mobil, web ve masaüstü istemcilerine yaymak için kullanılan açık bir 3B içerik teslim formatıdır. ArcGIS Pro'da sahne katmanlarını diğer içeriklerle birleştirebilirsiniz.

ArcGIS'te nasıl topografik harita yapabilirim?

prosedür
 1. Sistem Araç Kutuları > Uzamsal Analist Araçları > İnterpolasyon > Topo'dan Raster'a gidin.
 2. Giriş özelliği verisi olarak kontur katmanını seçin.
 3. Çıktı yüzeyi rasterinin konumunu belirtin.
 4. Çıktı kapsamını, kontur katmanıyla aynı ölçüde olacak şekilde ayarlayın.
 5. Tamam'ı tıklayın. Konturdan bir raster katmanı oluşturulur.

ArcGIS ne yapabilir?

Esri Hakkında
ArcGIS Online, paylaşmak oluşturmak için kullanılan ve haritaları, sahneler, katmanları, uygulamalar ve diğer coğrafi içeriğini yönetmek edilebilir Esri tarafından barındırılan bir bulut tabanlı haritalama, analiz ve veri depolama sistemidir.

ArcGIS pro'yu nasıl kullanırım?

Öğreticiyi başlattığınızda, proje paketini portalınız yerine bilgisayarınızdan açın.
 1. ArcGIS Pro ile tanışın.
 2. Bir proje oluşturun (veri gerekmez)
 3. Haritalarda ve sahnelerde gezinin.
 4. Bir projeye veri ekleyin.
 5. Verilerinizi keşfedin.
 6. Bir proje şablonu oluşturun.
 7. Bir ArcMap belgesini içe aktarın.
 8. Bir harita yazın.

ArcGIS pro'da binaları nasıl ekstrüde edersiniz?

Özellikleri çıkarmak için bu adımları izleyin.
 1. İçerik bölmesinde çıkarmak istediğiniz özellik katmanını seçin.
 2. Özellik Katmanı altında, Görünüm sekmesinde, Ekstrüzyon grubunda Tür açılır okunu tıklayın. Bir unsur ekstrüzyon tipi seçin. Hiçbiri. Özellikler ekstrüde edilmemiştir. Bu varsayılandır. Minimum Yükseklik.

ArcGIS Pro'da coğrafi işlem araçlarına nasıl erişebilirsiniz, iki tane seçin?

Analiz sekmesi, ArcGIS Pro'daki tüm coğrafi işlem araçlarına erişim sağlar. Bir coğrafi işlem aracı bulun ve açın
 1. Geoprocessing grubundaki Analiz sekmesinde Araçlar'a tıklayın.
 2. Bir coğrafi işlem aracı bulmak ve çalıştırmak için, onu Sık Kullanılanlar listesinden, Araç Kutuları listesinden seçebilir veya aracı arama kutusunda arayabilirsiniz.

ArcMap ve ArcGIS arasındaki fark nedir?

Temel olarak ArcMap , haritalar oluşturmanıza ve değiştirmenize ve (2B) uzamsal verileri analiz etmenize olanak sağlayan bir uygulamadır, ArcScene, 3B yeteneklere sahip (arazi haritalama gibi) ArcMap'tir , ArcGlobe, Google Earth ve ArcScene'in birleşimi gibidir ve ArcCatalog , veri yöneticimizdir. veri kümeleri ve diğerlerini oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

ArcGlobe nedir?

ArcGlobe , büyük miktarda CBS verisini küre yüzeyinde görüntülemenizi sağlayan bir 3B görselleştirme uygulamasıdır. ArcGlobe , GIS verilerinizi görüntülemek ve analiz etmek için yeni ve benzersiz bir yol sağlar. Küresel bir kapsamı kapsayan verileri görüntüleyebilir ve son derece ayrıntılı, yerelleştirilmiş verilere sorunsuz bir şekilde yakınlaştırabilirsiniz.

ArcGIS pro'da 3d Analyst'i nasıl etkinleştiririm?

3D Analyst araç çubuklarını etkinleştirme
 1. Özelleştir menüsünü tıklayın.
 2. Araç Çubukları'na gelin.
 3. ArcCatalog'da: 3B Görünüm Araçları'na tıklayın. Küre Görünümü Araçları'na tıklayın.
 4. ArcMap ve ArcScene'de: 3D Analyst'e tıklayın.

ArcGIS pro'da Spatial Analyst'i nasıl etkinleştiririm?

Bunu kullanılabilir kılmak için, ArcMap'in Ana menüsünde Özelleştir > Araç Çubukları'na tıklayın ve listeden Uzamsal Analist'i seçin. Artık araç çubuğunu kayan bir pencere olarak görmelisiniz.

ArcGIS'te Spatial Analyst aracını nasıl etkinleştiririm?

ArcGIS Spatial Analyst ile çalışmadan önce, ArcMap'te etkinleştirmeniz gerekir.
 1. ArcMap'te Araçlar menüsüne tıklayın.
 2. Uzantılar'a tıklayın ve Uzamsal Analist onay kutusunu işaretleyin.
 3. Kapat'ı tıklayın.

Mekansal Analist lisansımı nasıl alabilirim?

Özelleştir (menü çubuğunda) > Uzantılar. Etkinleştirmek istediğiniz uzantıları seçin ve ardından kapatın. Bu araç kutusu, katalog penceresindeki "araç kutuları > sistem araç kutuları"nda zaten görünür olmalıdır (belki yalnızca ArcGIS 10). 9.3 koyabilir, daha sonra araç çubuğunu açmak gerekebilir.

ArcGIS uzantıları nelerdir?

ArcGIS , temel ürüne genişletilmiş yetenekler sağlayan bir uzantı paketine sahiptir. Uzantı kategorileri, analiz, veri entegrasyonu ve düzenleme, yayınlama ve haritacılık içerir. Ayrıca belirli pazarlar için çözümler olan uzantılar da mevcuttur. İşlev.