Pardot'taki bir listeye bir potansiyel müşteriyi nasıl eklersiniz?

Sordu: Dimitru Kambhampati | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: iş ve finans medyası sektörü
4.6/5 (1.149 Görüntüleme . 35 Oy)
Beklentiler tablosunun sağ üst köşesinde bulunan Araçlar düğmesine tıklayın. Ardından “ Listeye ekle ” seçeneğini seçin. İki seçenekten birini seçin: Yeni Liste Oluştur veya Mevcut bir listeye ekle . Varolan listeye eklerseniz, umutları eklemek istediğiniz listeyi tıklayın.

O zaman, bir listeyi pardot'a nasıl aktarırım?

Şirket, İş unvanı, E-posta, Ad vb. alanları tanımlamak için sütunları kullanın. Pardot'ta oturum açın — Potansiyel müşterileri yüklemek için Yönetici haklarına ihtiyacınız var. Kişileri İçe Aktar

 1. ADIM 1: DOSYA SEÇİN. CSV dosyanızı yükleyin, uyumluluk onay kutusunu tıklayın.
 2. ADIM 2 HARİTA ALANLARI.
 3. ADIM 3 KAMPANYA SEÇİN VE ETİKETLEYİN.
 4. ADIM 4 EYLEM SEÇİN.

Daha sonra soru şu ki, pardot'ta dinamik bir liste nedir? Dinamik Listeler , tüm işi sizin yerinize Pardot'a yaptırmanın en iyi örneklerinden biridir. Bunlar sürekli arka planda çalışan segmentasyon listeleridir . Siz sadece bazı kriterler belirlersiniz ve Pardot onu oradan alır. Kriterler eşleştiğinde Pardot bunları sizin için listeye ekler.

İnsanlar ayrıca pardot'ta nasıl bir bastırma listesi oluşturursunuz diye soruyorlar.

E-posta veya damlama programı sihirbazınızın Alıcılar adımında, söz konusu damlama programı veya e-posta listesi patlaması için hangi Pardot listelerinizi bastırmak istediğinizi seçmeniz yeterlidir. Seçilen liste yalnızca söz konusu damlama programı veya e-posta için bir bastırma listesi olarak kullanılacaktır.

Statik bir liste nasıl oluşturulur?

Statik listeler oluşturmak iki parçalı bir işlemdir: önce bir liste oluşturmanız ve ardından buna istemciler eklemeniz gerekir. Yeni bir statik liste oluşturmak için: Kişi Listeleri ekranında, sol üst köşedeki + düğmesine tıklayın ve Statik Liste Oluştur'u seçin. Sağ tarafta, statik listenize bir ad verin ve Kaydet'e tıklayın.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Pardot kampanyası nasıl başlatılır?

Pardot Kampanyası Oluşturun
 1. Pardot Kampanyaları sayfasını açın. Pardot'ta Pazarlama'yı ve ardından Kampanyalar'ı seçin.
 2. + Kampanya Ekle'yi tıklayın.
 3. Kampanyaya bir ad verin.
 4. YG'yi izlemek için kampanya için bir maliyet girin.
 5. (İsteğe bağlı) Etiketler ekleyin.
 6. (İsteğe bağlı) Bir arşiv tarihi seçin. Arşiv tarihi, raporları mevcut veya arşivlenmiş kampanyalara göre filtrelemenize olanak tanır.
 7. Kampanya Oluştur'u tıklayın.

Pardot'ta dinamik bir liste nasıl oluşturulur?

Dinamik Liste Oluşturun
 1. Listeler sayfasını açın. Pardot'ta Pazarlama | Segmentasyon | Listeler.
 2. + Liste Ekle'ye tıklayın.
 3. Listeyi adlandırın.
 4. Gerektiğinde diğer seçenekleri seçin. Listeyi dahili test amacıyla kullanmak için E-posta Test Listesi'ni seçin.
 5. Dinamik Liste'yi seçin.
 6. Kuralları Ayarla'yı tıklayın.
 7. Bir eşleme türü seçin.
 8. Tek tek ölçüt eklemek için + Yeni kural ekle'yi tıklayın.

Salesforce pardot nedir?

Pardot , güçlü bir bağımsız pazarlama otomasyon aracıdır, ancak kullanıcılar, Pardot'u Salesforce platformuna entegre ettiklerinde en fazla değeri elde ederler. Salesforce'ta otomatik olarak nitelikli yeni müşteri adayları oluşturun ve atayın. Takip edilen potansiyel aktiviteleri satış ekibine görünür hale getirin.

Pardot'ta bir listeye nasıl e-posta gönderirim?

E-postanızı göndermek için Gönderme sekmesine tıklayın. Burada, göndermek istediğiniz listeleri seçin, bir gönderen seçin, e-posta konusunu girin ve tamamlama işlemlerini ekleyin. E-postayı hemen göndermeyi veya daha sonra planlamayı seçin.

Pardot'ta statik bir liste nasıl oluşturulur?

Statik Liste Oluşturun
 1. Listeler sayfasını açın. Pardot'ta Pazarlama | Segmentasyon | Listeler.
 2. + Liste Ekle'ye tıklayın.
 3. Listeyi adlandırın.
 4. Dinamik Listeyi seçmeden bırakın.
 5. Gerektiğinde diğer seçenekleri seçin. Listeyi dahili test amacıyla kullanmak için E-posta Test Listesi'ni seçin.
 6. Bitirdiğinizde, Liste Oluştur'a tıklayın.

Salesforce'a nasıl potansiyel müşteri eklerim?

Hesaplar Sekmesinden Müşteri veya Potansiyel Müşteri Oluşturun
 1. Hesaplar sekmesinde Yeni'ye tıklayın.
 2. Bireysel veya Kişi hesabı'nı seçin.
 3. Hesap adı için müşterinin adını girin.
 4. Bir durum seçin. Bir istemci için Etkin'i seçin. Bir müşteri adayı için, Olasılık'ı seçin. Katılmakta olduğunuz bir müşteri için İlk Katılım'ı seçin.
 5. Diğer ilgili bilgileri girin ve bilgileri kaydedin.

Dinamik liste nedir?

Dinamik Listeler . Dinamik listeler , belirlediğiniz kriterlere göre potansiyel müşterileri otomatik olarak ekleyen veya kaldıran "akıllı" listelerdir . Kurulumları kolaydır ve kendilerini korurlar, bu da onları sık sık değişen bilgiler etrafında listeler oluşturmak için harika bir seçim haline getirir.

Excel'de nasıl dinamik bir açılır liste oluşturabilirim?

Excel'de Dinamik Açılır Liste Oluşturma (OFFSET Kullanarak)
 1. Açılır listeyi oluşturmak istediğiniz hücreyi seçin (bu örnekte C2 hücresi).
 2. Veri -> Veri Araçları -> Veri Doğrulama'ya gidin.
 3. Veri Doğrulama iletişim kutusunda, Ayarlar sekmesinde Doğrulama ölçütü olarak Liste'yi seçin.

Dinamik dizi ile ne kastedilmektedir?

Dinamik dizi , büyük bir iyileştirmeye sahip bir dizidir : otomatik yeniden boyutlandırma. Dizilerin bir sınırlaması, sabit boyutta olmalarıdır; bu, dizinizin önceden tutacağı öğe sayısını belirtmeniz gerektiği anlamına gelir . Siz daha fazla öğe ekledikçe dinamik dizi genişler. Bu nedenle önceden boyut belirlemenize gerek yoktur.

Statik liste nedir?

Statik listeler . Statik listeler , belirli bir zamanda belirli bir kriteri karşılayan kişilerin anlık görüntüleridir. Statik listeler otomatik olarak güncellenmez. Kriterleri karşılayan yeni kişiler listeye eklenmeyecektir. Kişiler statik listelere manuel olarak eklenebilir ve kaldırılabilir.

Listeyi dinamik olarak doldurmanın faydaları nelerdir?

Dinamik listelerin avantajı — belirli kriterlere göre uyarlanmış bir potansiyel müşteri listesi oluşturabilirsiniz. Yeni listeyi oluşturun, kriterleri seçin ve bir müşteri adayı bu kriterlere uyuyorsa dinamik listeye eklenir. Herhangi bir nedenle artık kriterlere uymuyorlarsa, listeden kaldırılacaktır.

Otomasyon kuralları nelerdir?

Otomasyon kuralları , belirledikleri ölçütlere göre belirli pazarlama ve satış işlemlerini gerçekleştirmenize olanak tanır. Otomasyon kuralları , kural kriterlerine uyan potansiyel müşterileri sürekli olarak arar. Geriye dönüktürler; ancak kural yayına girdikten sonra herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Python'da dinamik bir dizi nasıl oluşturulur?

Dinamik Dizi Uygulaması(Teori)
 1. Daha büyük kapasiteli yeni bir B dizisi tahsis edin.
 2. i=0,….,n-1 için B[i] = A[i] ayarlayın, burada n öğenin geçerli numarasını gösterir.
 3. Set A = B, şimdi B yeni listemize atıfta bulunuyor.
 4. Ve son olarak, yeni öğeyi yeni diziye ekleyin.

Final ArrayList öğeleri ekleyebilir miyiz?

Son arrayList hala değiştirilebilir, aşağıdaki örneğe bakın ve kendiniz görmek için çalıştırın. Gördüğünüz gibi, ana yöntem (değiştirme) listeyi ekliyor. Yani nota tek şey toplama Çeşidi nesneye "referans" 't başka tür nesneye yeniden atanabilir olmasıdır.

Aktif liste nedir?

Etkin Listeler , belirli veya belirsiz bir süre boyunca olay verilerini/alanlarını (tüm olayları değil) depolayan ESM kaynaklarıdır.

C# statik liste nedir?

C# Statik Liste : Global Liste Değişkeni. Verileri bir programda birleşik bir konumda depolamak için statik bir Liste örneği kullanın. Statik Liste . Statik bir Liste , program çapında depolama için etkilidir. Programınızda yalnızca bir konumdaki dinamik bir dizi diziye veya diğer veri türlerine başvurur.

HubSpot listeleri nedir?

Listeleri HubSpot inşa herhangi rapora temelini oluşturur ve Enterprise düzeyinde HubSpot Raporlar Uygulamasını kullandığınız anahtarıdır. Kurumsal raporlarınızı oluştururken, farklı pazarlama çalışmalarınız veya kişiler veritabanınızdaki farklı kişiler hakkında daha doğru veriler elde etmek için bir liste kullanarak başlayın.