Solidworks 2018'de bir ilişkiyi nasıl eklersiniz?

Sordu: Mistie Gans | Son Güncelleme: 27 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları çizim ve eskiz
4.5/5 (1.182 Görüntüleme. 22 Oy)
İlişkileri aşağıdaki şekillerde ekleyebilirsiniz:
 1. Çizim yaparken SOLIDWORKS uygulamasının ilişkileri otomatik olarak eklemesine izin verin. Otomatik ilişkiler şunlara dayanır:
 2. Çizim yaptıktan sonra, İlişki Ekle aracını kullanarak ilişkileri manuel olarak ekleyin veya İlişkileri Görüntüle/Sil aracını kullanarak mevcut ilişkileri düzenleyin.

Bunun için SolidWorks'te bir ilişkiyi nasıl eklersiniz?

Çizim objeleri arasında veya çizim objeleri ile düzlemler, eksenler, kenarlar veya tepe noktaları arasında geometrik ilişkiler oluşturabilirsiniz . İlişkiler /Özellikler Ekle PropertyManager'ını açmak için: İlişki Ekle'ye (Ölçümler/ İlişkiler araç çubuğu) tıklayın.

Ayrıca SolidWorks'te ilişkiler nelerdir? Açıklama: Çizim ilişkileri , bir çizim objesini ilişkilendirerek veya diğer çizim objeleriyle sınırlayarak tanımlamaya yardımcı olur. Çizim ilişkileri , yerleşik unsurlar (çokgen aracı) aracılığıyla SolidWorks tarafından eklenebilir veya varsayılabilir. Not: Tüm ilişkiler görmüş ve ekran / silme ilişki simgesini kullanarak düzenlenebilir.

Benzer şekilde, SolidWorks'te ilişkileri nasıl gösteriyorsunuz diye sorabilirsiniz.

(Görünüm araç çubuğu) veya Görünüm > Gizle/ Göster > Çizim İlişkileri , çizim ilişkilerinin görüntüsünü değiştirmek için. Görünüm > Gizle/ Göster > Çizim İlişkileri öğesinin işaretini kaldırırsanız ancak açık bir çizimde bir çizim objesi seçerseniz, çizim ilişkisi simgeleri görünür.

SolidWorks'te rastlantı ne anlama geliyor?

SolidWorks'e iki noktanın her zaman birbirine dokunması gerektiğini söyleyen bir çakışık ilişki, tasarımda yaygın ve faydalı bir ilişkidir. Modelinizi tanımlamak için hem 2B çizim modunda hem de 3B montaj modunda tesadüfi ilişkiler kullanılabilir.

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

SolidWorks'te bir kısıtlamayı nasıl yaratırsınız?

Kısıtlama türleri şunları içerir: Tesadüf. Montaj kısıtlamalarını tanımlamak için:
 1. Tolerans Montajı altında, basitleştirilmiş montajda sınırlandırılacak bir parça seçin.
 2. P6 düzleminin bilgi kısıtlamasında 1'e tıklayarak birincil kısıtlamayı ayarlayın.
 3. Başka bir kısıtlama ayarlayın.
 4. Üçüncül bir kısıtlama ayarlayın.
 5. Tıklamak .

SolidWorks'te iki çizgiyi nasıl paralel yapabilirim?

Bir teknik resme paralel ölçümlendirmeler eklemek için:
 1. Akıllı Boyut'a (Boyutlar/İlişkiler araç çubuğu) veya Araçlar > Boyutlar > Akıllı'ya tıklayın.
 2. Ölçümlendirmek için geometriye tıklayın.
 3. Eşit aralıklı ölçümlendirmeler yerleştirmek için hızlı ölçümlendirmeyi kullanın. Alternatif olarak, ölçümlendirmeyi yerleştirmek için işaretçiyi hızlı ölçümlendirme seçicinin dışına hareket ettirin.

SolidWorks'te otomatik ilişkileri nasıl kapatırsınız?

Araçlar > Çizim Ayarları > Otomatik İlişkiler'e gidin ve işareti kaldırın. Seçenekler , İlişkiler /Yanıt'a tıklayın. Ve Otomatik ilişkiler'i seçin veya seçimini kaldırın.

SolidWorks'te bir ilişkiyi nasıl silersiniz?

SolidWorks'te ilişkileri silmenin iki yolu vardır; özellikler yöneticisi içinde veya hattın kendisinde. Çizimdeki ilişki kutusunu veya özellikler sekmesindeki mevcut ilişkilerin adını seçin ve ilişkiyi silmek için sil tuşuna basın.

SolidWorks'te bir noktayı nasıl silerim?

Bir noktaya sağ tıklayın ve Segment Noktalarını Düzenle'ye tıklayın.
 1. Mülk Yöneticisi'nde, Örnek Sayısını düzenleyin ve öğesine tıklayın.
 2. Çizim noktalarını silmek için: Segment aracıyla kullanılan çizimi açın. Bir çizim noktasını silin, bir veya birden çok nokta seçin ve sağ tıklayın ve Sil'e tıklayın. veya klavyedeki Sil tuşuna basın.

SolidWorks'te bir boyutu nasıl silersiniz?

Bir çizimden bir ölçü çıkarmak için: Bir ölçü seçin ve Sil'e basın. Bir notta kullanılanlar gibi referansı olan herhangi bir boyutu silmemeye dikkat edin. ' Ölçümlendirmeleri Silme ' aramasını SOLIDWORKS Knowledge Base'de yapın.

Koradial ne demek

Çizgiler yatay veya dikey hale gelir (geçerli çizim alanı tarafından tanımlandığı gibi). Öğeler aynı sonsuz satırda yer alır. Kordiyal . İki veya daha fazla ark. Öğeler aynı merkez noktasını ve yarıçapı paylaşır.

SolidWorks'te simetrik ilişki nedir?

simetrik Bir merkez çizgisi ve iki nokta, çizgi, yay veya elips. Öğeler, merkez çizgisine dik bir çizgi üzerinde merkez çizgisinden eşit uzaklıkta kalır.

Doğrusal SolidWorks nedir?

Doğrusal ilişki, iki doğrunun birbiriyle aynı hizada olmasını ve herhangi bir düzeltme durumunda bu ilişkiyi sürdürmesini sağlar. İki daire arasındaki kısıtlamalar. İki daire seçildiğinde, kullanıcıya aşağıdaki ilişkiler sunulur.

SolidWorks'te Pierce nedir?

Pierce Eskiz İlişkisi. Çizim ilişkileri, farklı çizim objeleri türleri arasındaki ilişkilerdir. Çizim noktalarına ve bir eksene, kenara, çizgiye veya eğriye delme ilişkileri eklenebilir. Değişen eksendeki varlıklar arasında bir çakışık ilişki kurulmasını sağlamak için özellikle yararlıdırlar.

SolidWorks'te ilişkileri nasıl gizlersiniz?

Aşağıdakilerden birini tıklayın:
 1. Öğeleri Gizle/Göster > Çizim İlişkilerini Görüntüle.
 2. Çizim İlişkilerini Görüntüle (Görünüm araç çubuğu)
 3. Görünüm > Gizle/Göster > Çizim İlişkileri.

Solidworks'te orta noktayı nasıl buluyorsunuz?

Ölçümlendirmeler/İlişkiler araç çubuğunda veya Araçlar > Ölçümlendirmeler > Akıllı öğesine tıklayın. Orta noktasını ölçümlendirmek istediğiniz kenara sağ tıklayın ve Orta Nokta Seç öğesine tıklayın. Boyutlandırılacak ikinci objeyi seçin .

Solidworks'te çakışan bir kısıtlamayı nasıl eklerim?

sonuçlar
 1. Çizginin sonundaki dairenin merkezini sürükleyin.
 2. Çizginin sonunu dairenin ortasına sürükleyin.
 3. CTRL+Daireyi ve satırın sonunu seçin ve Eşmerkezli'yi seçin.
 4. CTRL+Dairenin merkezini ve satırın sonunu seçin ve Birleştir'i seçin. İlgili İçerik. Sunucudan içerik alınamıyor: