Arka vites değiştiricideki limit vidalarını nasıl ayarlarsınız?

Sorulan: Abbes Frietsch | Son Güncelleme: 25 Haziran 2020
Kategori: spor bisikleti
4.3/5 (207 Görüntüleme. 25 Oy)
'H' limit vidasını , üstteki jokey çarkı doğrudan en küçük dişlinin altına oturana kadar çevirin. Saat yönünde vites değiştiriciyi sola iter, saat yönünün tersine yayın vites değiştiriciyi sağa itmesine izin verir. Bisikleti hafifçe pedal çevirin, daha düşük bir vitese geçmek için arka vites değiştiriciye doğru bastırın.

İnsanlar ayrıca arka vites değiştiricide B vidasının ne işe yaradığını da soruyorlar.

B vidası vites değiştiricinin gövde açısını kontrol eder . Kasnakları dişlilerden uzaklaştırır, böylece onlara sürtünmezsiniz. En büyük arka dişliye yerleştirirseniz (yapmanız gerektiği gibi), yeterince net olduğunuzda sürtünme olmaz.

Daha sonra soru şu ki, bisikletimi pedal çevirdiğimde bir tıklama sesi mi çıkarıyor? Sürüş sırasında bir sürtünme/ tıkırtı sesi geliyorsa ancak bisikleti kaldırıp tekerlekleri yerden kaldırdığınızda bunu sağlayamıyorsanız, sorununuz büyük olasılıkla gevşek jant tellerinden kaynaklanmaktadır. Onlar gevşek olup olmadığını görmek için bir araya konuşmacı çiftleri sıkma deneyin ve sürme duyduğunuz aynı ses çıkarmaz.

Buna göre arka vites değiştiricimdeki gerilimi nasıl ayarlayabilirim?

Arka vites değiştirici nasıl ayarlanır

 1. Sınır vidalarını ayarlayın. Dişli kablosu bağlı değilken, zincir en küçük dişliye düşene kadar yavaşça ileri doğru pedal çevirin.
 2. Kabloyu sıkın. Vites değiştirici üzerindeki namlu ayarlayıcıyı, neredeyse tamamen çevrilene kadar saat yönünde çevirin.
 3. Kablo gerginliğini ayarlayın.
 4. Yukarı kaydır.
 5. B-gerginlik vidası.

Önce ön vites değiştiriciyi mi yoksa arka vites değiştiriciyi mi ayarlamalıyım?

Özetle, önce ön vites değiştiriciyi , ardından arka vitesi ayarlayın . Derailers sadece küçük ince ayar gerekiyorsa (bunlar ayarlaması temelde ama "oldukça doğru" olan) o zaman tabii ki yanlıştır birini ayarlayıp, sonra ayarlanması gerekenleri ayarlamak, yine genel ayarını kontrol edin.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir vites değiştirici bisiklette ne yapar?

Vites değiştirici, zinciri bir dişliden diğerine hareket ettirerek vites değiştiren cihazdır. Biri arkada, diğeri önde olmak üzere iki vites değiştirici vardır. En yüksek oran ( bisikletin en hızlı gidebildiği zaman), zincir öndeki en büyük ve arkadaki en küçük zincir dişlisinde olduğunda üretilir.

Arka vites değiştiricim neden atlıyor?

Çoğu zaman, bir atlama zincir kablo streç kaynaklanır. Yeni bir bisiklet, ilk yarım düzine sürmek ise Vardiyan kablolar en germek. Arka değiştirici içinde bir atlamaya düzeltmek için, arka kaseti (en sert vites) ve ön vites orta veya daha büyük halka üzerinde en küçük halkanın içine zincirini kayması.

Bisiklet attırıcı ne kadar?

Attırıcı Amazon'da yaklaşık 30 dolar ve benzer bir kaset yaklaşık 25 dolar.

En iyi Shimano vites değiştirici hangisidir?

Bu liste en iyi 50 Attırıcı ile sınırlıdır.
 • Shimano XTR M980.
 • Shimano Deore XT Gölge Artı.
 • Shimano FD-CO50.
 • Shimano Deore RD-M510.
 • Shimano Deore XT M8000.
 • SRAM NX Kartal 12sp.
 • SRAM X9 Tip 2 10 Hız (Attırıcıyı Oku)
 • Shimano SLX RD-M663.

Gergi kasnağı vites değiştirici hangisidir?

Shimano: alt kasnak gergi kasnak veya T- kasnak denir ve sabit bir dönme yönü vardır.

Arka vites değiştiricideki üçüncü vida nedir?

Üçüncü vida . Shimano arka vites değiştiricilerde (buna sahip) buna B-gerginlik ayar vidası denir. Dediğiniz gibi üst kasnak ile dişliler arasındaki mesafeyi ayarlıyor. Shimano'dan: 1) Zinciri en küçük aynakol dişlisine ve en büyük dişliye takın ve vites değiştirmek için krank kolunu çevirin.

Arka vites değiştirici nasıl çalışır?

Attırıcı Mekaniği
Arka vites değiştirici, zinciri arka dişlilerde kaydıran mekanizmadır. Arka vites değiştiriciler , iki kasnağa sahip bir kafes kullanır. Alt kasnak, zincirin alt kısmına gerginlik vermek için geriye doğru çeker. Gergi kasnağı veya kısaca 'T' kasnağı olarak adlandırılır.

Bir bisiklet tekerleğini nasıl doğru yaparsınız?

Radyal Truing
 1. Tekerleği bisikletten çıkarın ve doğrultma standına monte edin.
 2. Kaliperi, jantın alt dış kenarına yaklaştırın.
 3. Çemberi döndürün ve kaliperleri çok hafif bir sürtünme olana kadar yavaşça çembere yaklaştırın.
 4. Hafif bir ovuşturmayı durdurun.
 5. Sürtünmenin ortasındaki iki konuşmacıyı sıkın.

Hangi Shimano donanımı en iyisidir?

En pahalısı listenin başında olacak şekilde, tüm yol serisine genel bir bakış:
 • Shimano Dura-Ace 9150 Di2.
 • Shimano Dura-Ace 9100.
 • Shimano Ultegra R8000.
 • Shimano Ultegra R8050 Di2.
 • Shimano Ultegra 6870 Di2.
 • Shimano Ultegra 6800.
 • Shimano 105 R7000.
 • Shimano 105 5800.

Shimano Turnuvası iyi mi?

Biraz daha hafif ve ödemeniz gereken 20 euro önemli bir miktar değil. Aksi takdirde, Shimano Tourney TX, eski tip kasetler için iyi bir seçimdir, ancak parlak olmaktan uzaktır.

Hangi boyutta arka vites değiştiriciye ihtiyacım var?

Daha fazla potansiyel gevşeklik, daha büyük ihtiyacınız, bir aktarıcı kafes. Örneğin: Aktarma organınızın önünde 44-22 aynakol dişlisi ve arkada 32-11 kaset varsa, bu durumda aktarma organı kapasiteniz 43'tür, bu da muhtemelen uzun kafesli bir vites değiştiriciye ihtiyaç duyma parametrelerine denk gelir.