Ahşap bir çardak nasıl sabitlenir?

Sordu: Willene Endner | Son Güncelleme: 11 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.6/5 (514 Görüntüleme . 40 Oy)
Bir çardak demirlemek birkaç farklı şekilde yapılabilir. Örneğin, inşaat ankraj standart metot zemin içine beton altbilgilerini yerleştirin ve sonra çapa vidalar yardımıyla bu altbilgilere gazebo takmaktır.
 1. Gazebo'nuzu Kontrol Edin.
 2. Konum Belirleyin.
 3. Dikkatle Delin.
 4. Derin kazmak.

Aynı şekilde, kaldırım taşlarına bir çardak nasıl sabitlenir?

Bir Finişer Veranda üzerinde bir Gazebo Kanopisini Sabitlemek için Alternatif Yöntemler

 1. Beyaz tabanları tuğlalara tutturmak için duvar vidaları ve duvar matkap ucu kullanın.
 2. Büyük saksıları bir kum tabakası ve kalın bir beton tabakası ile doldurun.
 3. Zemini daha sıkı kavramak için toprak ankrajları kullanın.

Aynı şekilde, bir çardağı çimenlerin üzerine nasıl sabitlersiniz? Dişli Çubuğa Ankraj Dişli çubuğun çardağın altından geçirilmesi, eğer bacak ahşap ise, bacakların en az iki tarafında bir açıyla çardak zemine sabitlenecektir . Dişli çubuğun en az 1-2 inç çapında ve 24 inç uzunluğunda olduğundan emin olun.

Buna göre, çardağımı demirlemem gerekiyor mu?

Tüm çardaklar olmasa da çoğu, çardağı yere sabitlemenize izin veren donanımla birlikte gelir. Çardak geçici bir fikstür olsa bile, onu bir şekilde sabitlemeniz gerekecek.

Çimlerin üzerine bir çardak koyabilir misin?

Gerekirse Bina A Gazebo On Çim Sen zemin temizlemek için çardak zemin için destekleri yüksek yeterince yaparak, makul inişli çıkışlı bir yüzey barındırabilir. Aslında bir gazebo bir çim içine yapmak için gerçekten uygun olmayan bir çim alanını kullanarak bir yoldur.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çardakımı arka bahçemde nereye koymalıyım?

Genel olarak konuşursak, çardağınızı bitkilerden ve ağaçlardan uzak bir alana yerleştirmek istersiniz. Her şeyden önce, değerli bir gölge sağlayan ağaçlara yakın bir çardak yerleştirmek pek mantıklı değil. Köşkünüzü zaten gölgeli alanlardan faydalanmayan bir alana yerleştirmek daha iyidir.

Kaldırım taşlarına demirleyebilir misin?

Bir finişer bir beton yüzeyine çimentolu ise bir post finişerini üstüne monte edilecek, sonra mümkündür. Bir kaplama taşı ince ve baskı altında çatlak olabilir, çünkü sabitleme vidalar veya cıvatalar vidalanıp Finişerin boyunca ve altında beton yüzeye monte edilmesi gerekir.

Bir pavyonu nasıl demirlersiniz?

özel seçenek-pavyon-sonrası demirleme
 1. Ankrajı kurulacağı yere yerleştirin; zemini gösterildiği gibi işaretleyin.
 2. 1/2" genişliğinde 4" derinliğinde delikler için gösterildiği gibi delin ve ankraj cıvatalarına (1/2" x 4") bir çekiçle vurun.
 3. Metal ankrajı ankraj cıvatası (1/2" x 4") ile betona yerleştirin ve sabitleyin ve direği yerleştirin.

Bir çardak beton bir levhaya nasıl sabitlenir?

Bir Gazebo Betona Nasıl Demirlenir
 1. Çardak için bir yer seçin.
 2. İplik çubukları için her bir çardak bacağına 1/2 inç delikler açın.
 3. Her çardak ayağı için 14 inçlik bir delik kazın.
 4. Her deliğe yaklaşık 12 inç beton dökün.
 5. Çardakınızı beton deliklere sabitleyin ve betonun kurumasını bekleyin.
 6. Bahçenizi betonu göremeyecek şekilde düzenleyin.

Bir çardak nasıl düzleştirilir?

tesviye. Çardak montajı için sitenin 1-2 inç içinde düz olması gerekir. Site düzeyinde değilse, sen bölgeyi kazma veya tesviye kaya 3-4 inç tabakası koyarak siteyi düzeyi olmalıdır.

Bir pergolaya temeller nasıl takılır?

Kurulumun en kolay yöntemi, temelleri doğru derinliğe kadar kazmak (bölgenizdeki don çizgisinin altında) ve direkleri beton temellere veya mevcut beton levhaya bağlamak için direk montaj donanımını aşağıdaki gibi kullanmaktır: 8 fit veya 10 fit direk sipariş edin seçeneğini seçin ve ek donanımını siparişinize ekleyin.

Çardakımın uçmasını nasıl engellerim?

Onları doldurmak için, kayalar, tuğla, kum ve toprak kullanabilirsiniz ama benim tercih edilen yöntem bu yazı biraz daha aşağı olduğunu. Senin balkon aşağı demirlemiş ve yan yana gelen o kayması Rüzgarı önlemek tutmaya yardımcı olacaktır doğru seviyeye kadar doldurulur kez 4 bacak ağırlık torbaları, bu nedenle herhangi bir çerçeve hasarı önlemek için yardımcı olur.

Bir çardağın betonu patlatmasını nasıl engellersiniz?

Çadır ağırlık çantaları kullanın
Onları kumla doldurun ve gölgelik çerçevesine takın. Emin kanadınızın ağırlık gereksinimlere uygun bir çanta almak emin olun. Kum torbaları, onu destekleyecek ve savrulmasını önleyecek kadar ağırlığa sahip olmalıdır.

Bir çardak için zemin nasıl hazırlanır?

Bahçe kulübenizi veya çardağınızı teslim almadan önce inşaat alanını temizleyin. Tüm kalıntıları, kökleri, otları ve kayaları çıkarın. Zeminin sahadan her yönden en az 10 fit uzağa eğimli olduğundan emin olun. Gerekirse, arazinin ortasındaki toprağı toplayın ve drenajı sağlamak için yüksek nokta için eğim yapın.

Tüm yıl boyunca bir çardak tutabilir misin?

Tüm güzel şeyler sona erer. Yaz son değil sonsuza biz derin içine kenar önümüzdeki kış ayları için bahçe ve teras hazırlamak için 's zaman düşecek yok. Birçok çardak kış boyunca dışarıda bırakılabilir, aslında çardak incelememizde önerdiğimiz tüm çardaklar olabilir .

Metal bir çardak topraklanmalı mı?

Metal bir yapının topraklanması onu daha güvenli hale getirir. Bununla birlikte, doğrudan bir yıldırım çarpmasından kurtulmak, yerdeki tek bir bakır çubuktan çok daha fazlasını gerektirir. Bölgede şimşek olduğunda çardaktan (ve bu konuda güverteden) uzak durmak daha iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Bir kanopiyi nasıl sabitlersiniz?

Şiddetli Rüzgarlarda Kanopi Nasıl Sabitlenir
 1. Çadır kazıklarını bükün ve yere itin.
 2. Kanopiyi çadır kazıklarına sabitlemek için bungee kordonları veya kalın, güçlü ip kullanın.
 3. Halatın bir ucunu çadır kazığından geçirin, yukarı çekin ve ipi üçlü düğümle bağlayın.
 4. Dört kahve kutusuna beton dökün.

Güverteme bir çardak koyabilir miyim?

Eğer güverte üzerinde gazebo yerleştirmek istiyor ve bunu taşımak için plan yoksa, o zaman en iyi seçenek güverte için cıvata etmektir. Bu yerde gazebo sağlayacağını ve bunun rüzgarda zarar görmesini engeller.

Bir çardak güverteye çıkabilir mi?

Güvertenizin bir çardağı güvenli bir şekilde bağlayabildiğinden emin olmak için, bir güverte uzmanına danışmanız gerekir çünkü hem çardaklar hem de güverteler , belirli yapılandırma yetenekleri sağlayan bir eve ihtiyaç duyar. Güvende olmak üzgün olmaktan iyidir.

Güverteye çadır koyabilir misin?

Güvertede bir çadır, evinizdeki bir etkinliğe harika bir katkı olabilir ! Bu ihtiyaç bu ekstra oda olarak hareket edebilir ve genellikle evinize bağlı olduğundan beri, hatta kadar gitmeye gerek yok! Bir içecek alanı, salon alanında ya da konuk normalde görmek için olmaz büyük bir görünümü göstermek için bir yol olarak boşluk kullanabilirsiniz.

Bir güverteye bir gölgelik koyabilir misin?

Ahşap direklerde geri çekilebilir gölgelik
Arka bahçe gölgelik sistemleri , mevcut bir güverte ile uyum sağlamak için ahşap çerçeve üzerine kurulabilir. Geri çekilebilir kanopiler , güverte üzerine inşa edilmiş ve eve ve zemin kaplamasına monte edilmiş büyük gölgeleme yapılarıdır. En özelleştirilebilir veranda gölge fikirlerinden birini sağlarlar.

Sahilde açılır bir kanopiyi nasıl sabitlersiniz?

Bir kürek alın ve yaklaşık iki fit derinliğinde kazın (kumda yapmak kolaydır). Suya yaklaşın ve birkaç avuç ıslak kum alın ve kumaşın üzerine koyun. Ardından çapayı kuma koyun, ardından çapayı ve deliği kumla kapatın. Gergi ipini çapaya bağlayın ve sıkıca çekin .