Peel away nasıl uygulanır?

Sordu: Gila Brentrop | Son Güncelleme: 16 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.9/5 (391 Görüntüleme. 33 Oy)
Peel Away ®1'i en az 1/8" ila 1/4" kalınlığında uygulayın . Düz yüzeyler için Peel Away ®1 aplikatör veya mala kullanın. Ayrıntılı alanlar için, Dışarıda çatlak ve yarıklar ®1into Peel itme ve daha sonra istenen kalınlığı elde etmek için ek sökücü uygulamak için bir aplikatör ya da mala kullanmak için bir naylon bir fırça.

Peel away'i nasıl kullanıyorsunuz?

Yüzeyi eşit şekilde kaplayacak şekilde 3 – 4 mm kalınlığında Peel Away macununu uygulayın. Boya çok kalınsa veya çok sayıda katman varsa, 6 mm kalınlığa kadar Peel Away uygulanması gerekebilir. Macunu basılı Peel Away lamine kağıt tabakasıyla tamamen kaplayın ve hava kabarcıklarını düzeltin. YALNIZCA Peel Away kağıt sayfalarını kullanın .

Daha sonra soru şu ki, boyayı nasıl soyarsınız? Bulaşık sabunu ve güvenli bir tıraş bıçağı eski, kurumuş boyayı bile çıkarabilir . Bulaşık sabununu köpürene kadar ılık suyla karıştırın ve pencereyi bir sünger veya bezle iyice ıslatın. Tıraş bıçağını 45 derecelik bir açıyla tutun ve çizikleri önlemek için camı nemli tutarak boyayı dikkatlice kazıyın.

Buna uygun olarak, Peel Away 1 ve 7 arasındaki fark nedir?

Performanstaki en büyük fark , çok eski boya sistemlerinde görülecektir. Uzun yıllar boyunca uygulanmış boya işleniyorsa, Peelaway 7'yi Peelaway 1 ile takip etmek gerekebilir . Bu, modern boyaların Peelaway 7 ile ve ardından eski boyayı çıkarmak için Peelaway 1 ile çıkarılmasını sağlayacaktır.

Peel Away 7 nedir?

Toksik olmayan ve çevre dostu Peel Away ® 7 Solvent Bazlı Boya Sökücü, galon başına yaklaşık 40-50 fit kare kaplayan, biyolojik olarak parçalanabilen bir boya sökücüdür. Metilen klorür, kostik veya son derece yanıcı solventler olmadan formüle edilen Peel Away ® 7 , çevre ve kullanıcı için en iyi boya sökücüdür.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sıyırma işleminden sonra ahşabı nasıl nötralize edersiniz?

Sirke ve suyu eşit oranlarda karıştırın ve kostik boya sökücüleri nötralize etmek için yüzeye sürün.

Peel Away 7 ne kadar sürüyor?

Peelaway ® lapa örtüsünü baskılı yüzü dışarı bakacak şekilde macun üzerine uygulayın, macuna iyi yapışma sağlamak için hafifçe ovalayın , hava kabarcıklarını delin. Bekleme süresi, boya türüne, kalınlığına ve sıcaklığına bağlı olarak 1 ile 48 saat arasında test yaması tarafından belirlenecektir.

sıyrılmak ne demek?

soymak - uzaklaştırmak . Fiil. (üçüncü şahsın tekil basit, bu soyma, soyulmakta, bu sıfat, basit geçmiş ve soyularak miş'li geçmiş zaman) (geçişsiz) bir tarafa doğru hareket etmeye, ana gövdeden ayrışması için; geçit töreni alanındaki birlik hareketlerinde veya organize bir geri çekilmede veya bir alaydaki sütunlarda olduğu gibi.

Kurşun boya ile nasıl başa çıkıyorsunuz?

Kazımaya Başla
Yüzeyi tekrar ıslatın ve yukarıdan başlayarak ve aşağı doğru çalışarak gevşek, dökülen boyayı kazıyın. Suyu, çamuru ve boya pullarını sık sık bir bezle (veya HEPA vakumla) silin ve boş bir kovaya sıkın. Dikkatli bir şekilde kazıyın çünkü ıslak ahşap, kuru ahşaptan daha fazla oyulmaya karşı hassastır.

Su bazlı boya nasıl çıkarılır?

Boyayı Kaldırma Adımları:
 1. Bir kovayı ılık suyla doldurarak ve az miktarda sabun ekleyerek başlayın.
 2. Köpük oluşmaya başlayana kadar suyu çalkalayın.
 3. Yumuşak bezi sabunlu su ile nemlendirin ve boya ile alanları silin.
 4. Boya çıkarılmışsa, alanı temiz suyla durulayın ve kurumasını bekleyin.

En iyi boya sökücü nedir?

En İyi 5 En İyi Boya Sıyırıcı
 1. Rust-Oleum Otomotiv 255448 32-Ons AircrAft Remover Quart.
 2. ??Goof Off FG651 Profesyonel Güç Giderici, 4.5-Ons.
 3. ??SOY Jel Profesyonel Boya Sıyırıcı Galon.
 4. ??Goof Off FG672 Grafiti Sökücü, Aerosol 18 Ons.
 5. ??VHT SP575 Strip Hızlı Agresif Boya Sökücü - 11 oz.

Ahşap için en iyi boya sıyırma ürünü hangisidir?

En İyi 10 Boya Sıyırıcı
 1. Wagner PaintEater Boya Sıyırıcı – Genel Olarak En İyisi.
 2. Citri-Strip Boya Sıyırıcı Jel.
 3. Excel Blades K11 Boya Sökücü – En İyi Fiyat.
 4. PORTER-CABLE Boya Sökücü Isı Tabancası.
 5. FOSHIO Boya Sökücüler.
 6. Sunnyside Hazır Şerit Boya ve Vernik Sökücü.
 7. Dumond Smart Strip Boya Sökücü.
 8. Süper Sökücü: Boya Sıyırıcı.

Boyayı tuğladan zımparalayabilir misin?

Boyayı tuğladan çıkarmak orijinal görünümü geri getirebilir ancak hızlı bir iş değildir. Tuğla gözeneklidir, bu nedenle boya yüzeydeki tüm oluklara batar. Ahşap gibi kazımak mümkün değildir ve iç duvarlar kolayca su veya kumla püskürtülemez. Sıyırıcı betondan ziyade tuğlaya özel olmalıdır.

Dış cephe boyası nasıl çıkarılır?

Daha kapsamlı boya çıkarmak için , keskin bir çekme kazıyıcıya yatırım yapın - değiştirilebilir bıçağı olan ve eski boyayı tek bir kazımayla çıplak ahşabı tamamen kazıyabilen bir alet. Sıyırıcıyı bıçak ahşaba dik olacak şekilde tutun, orta ila sert basınç uygulayın ve yüzey boyunca sürükleyin.

Beton için en iyi boya sökücü nedir?

Pas-Oleum 1 gal. Beton için Boya Sıyırıcı , boya , leke, sızdırmazlık maddesi ve epoksi kaplama katmanlarını kaldırır. Hem iç hem de dış yüzeylerdeki kaplamaları etkili bir şekilde çıkarır. Kullanışlı ve kullanımı kolay su bazlı formül sabun ve su ile kolayca temizlenir.

Metalden boya sökücü nasıl çıkar?

Boyayı kabartma tozu ile çıkarma Küçük metal donanımlardan boyayı çıkarmanın etkili ve hızlı bir yolu, onu su ve kabartma tozu içinde kaynatmaktır. Çöpe atabileceğiniz bir tencere alın ve yarısına kadar suyla doldurun. Tencerenin altını tamamen kaplayacak şekilde tencereye yeterince kabartma tozu dökün.

Su bazlı boyayı ahşaptan nasıl çıkarırsınız?

Ahşaptan Su Bazlı Boya Nasıl Çıkarılır
 1. Bir kazıyıcı veya tereyağı bıçağı kullanarak mümkün olduğunca çok boyayı tahtadan kazıyın.
 2. ¼ fincan limon suyu ve ¾ fincan alkolü küçük bir kapta karıştırın.
 3. Alkol ve limon suyu karışımını yumuşak bir bezin üzerine dökün.
 4. Aşındırıcı olmayan bir naylon fırça veya diş fırçası ile boyayı ovalayın.
 5. Alanı yumuşak bir bezle kurulayın.

Yeniden boyamadan önce eski boyayı çıkarmalı mıyım?

Evinizi yeniden boyamak için gidiyoruz ve yeni boya eski boya farklıysa, önce bütün eski boyayı hurda ve sonra yalnızca yeni boya uygulanmalıdır. Varolan boyalar badana ve distemper ise, önce tüm boya iptal etmelidir.

Sirke boyayı çıkarır mı?

Sirke , pencerelerden ve diğer sert yüzeylerden kurumuş, yapışmış boyayı çıkarmanın kolay, ucuz ve etkili bir yoludur. En önemlisi, sirke ekonomiktir, çevre dostudur ve inatçı boyayı kesinlikle hiçbir tehlikeli kimyasal veya zehirli duman olmadan çıkarır. Sirke aromasını sevmiyorsanız endişelenmeyin.

Sürtünme alkolü boyayı çıkarır mı?

İzopropil alkol ( sürtünme alkolü ) en eski boyayı sıvılaştırır. Boyayı iyice ıslatın ve buharlaşmayı önlemek için plastikle kaplayın. Boya kısa bir süre sonra su ile yıkanacaktır. Lateks boya , ıslatma ve ardından makinede yıkama yoluyla giysilerden çıkarılabilir.

Aseton boyayı çıkarır mı?

Aseton , mineral ispirtolarla karışabildiğinden, vernik, yağ lekesi ve yağ-sır fırçalarının sabun ve suyla yıkamadan önce temizlenmesini hızlandırmak için çok kullanışlıdır. Çözücü gücü, asetonu boyaları ve cilaları çıkarmak için mükemmel kılar, bu nedenle boya ve vernik sökücülerde yaygın bir bileşendir.

Boyayı çıkarmak için zımpara kağıdı kullanabilir misiniz?

Boyayı çıkarmak için bir zımpara bloğuna veya avuç içi zımparasına 40 ila 60 kumlu zımpara kağıdı takın. Eğer çok fazla baskı uygularsanız o ahşap zarar verebilir böylece bu, kaba kum olduğunu. Eski boyayı çıkarmak için zımpara kağıdını ahşabın damarı ile ahşabın üzerine sürün . Kağıdı gerektiği gibi değiştirin.