Kontrplak bir çelik çerçeveye nasıl takılır?

Sordu: Adelfina Geada | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.2/5 (1.533 Görüntüleme. 16 Oy)
Ynt: Kaynaklı çelik çerçeveye kontrplak yapıştırma .
1x2 şeritleri alın ve daha geniş yüz çelik çerçeve ile aynı hizada olacak şekilde çelik çerçeve ekleyebilirsiniz. Dar kenardan çelik çerçeveye delik açabilirsiniz. # 10 veya # 12 makine vidaları için çerçeve içinde delikler dokunun ve ahşap çerçeve ekleyin.

Peki, ahşabı çeliğe nasıl bağlarsınız?

  1. Daire testere kullanarak 2x6 veya 2x8 stoktan bir tahta tahta kesin.
  2. Bir mezura ile I-kirişinde 12 inç aralıklarla değişen delikleri ölçün. Noktaları bir kalemle işaretleyin.
  3. Bir matkap ve metal bir uç ile 1/4 inç delikler açın.
  4. Ahşap tahtayı I-kiriş flanşının üzerine yerleştirin.

Ayrıca çelik kirişleri ahşapla nasıl kaplarsınız? Kirişleri sarmak için, belirli bir renge boyamak istiyorsanız, hızlı ve ucuz bir kaplama veya kereste için parke döşeme seçin. Malzemeleri hazırlarken, keresteyi boyuta ve sıkıntıya göre kesin, boyayın veya lekeleyin. Döşeme parçalarının veya kereste şeritlerinin arkasına ahşap tutkalı sürün ve bunları doğrudan kirişe uygulayın .

Ayrıca, ahşabı sac metale nasıl bağlarsınız?

Ahşap parçayı metal parçaya sabitlemek için altıgen başlı bir tornavida gereklidir. Bir matkap üzerindeki lokma ucu kullanarak sac vidayı ahşap ve metale delebilirsiniz. Maksimum hızda delin ve malzemelerin genişliğinden veya kalınlığından biraz daha uzun bir vida kullanın.

Metal vidaları ahşap vidalara nasıl bağlarsınız?

Gecikme vidaları , metali ahşaba sabitlemek ve ayrıca ahşap parçalarını birbirine sabitlemek için kullanılır. Deliğin üstüne bir pul ve pul, metal ve ahşabın içinden geçen vidayı yerleştirmeden önce önce metal ve ahşapta bir pilot delik açmalısınız.

18 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çeliğe vidalayabilir misin?

Sert malzeme gibi sac içine size 'yeniden sondaj önceden bir pilot delik açmak ihtiyacım olduğunda. Daha kalın metaller için yüzeyi delmek için birden fazla vida gerekebilir. Zaman ve emek tasarrufu için, metalin içine delmek için kendinden delme kılavuz vidayı kullanabilirsiniz.

Bir kapı yerden ne kadar yüksek olmalıdır?

Yerden en fazla 2 inç, ideal olarak 1 inç diyebilirim.

Direk ve kapı arasında ne kadar boşluk olmalıdır?

Standart 2x4 çerçeveli ve 4x4 direkli kapılar için, mandal direği ile kapı çerçevesi arasında 1/2 ila 3/4 inç boşluk bırakın. Menteşe tarafında, kullandığınız donanıma bağlı olacaktır. Yaklaşık 1/4 inç genellikle yeterlidir.

Metali ahşaba perçinleyebilir misin?

Metalden daha yumuşak malzemeler oldukları için (geleneksel olarak pop perçinler kullanılır) işlem biraz farklıdır. Perçininizle aynı çapta bir delik açarak başlayın. Bu çap ne kutuyu diyecekler. Şimdi, ahşap veya deri için perçin pulları kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Ahşaba parlamayı nasıl yapıştırırsınız?

1 1/2-inç galvanizli çatı çivileri ve bir çekiçle, yanıp sönmenin üst yüzgecini, binadaki şeffaf duvara veya açıkta kalan ahşap çerçeveye takın . Sırf duvar için, yanıp sönmenin uçtan uca 6 inç aralıklarla çivi çiftleri sürün . Açıkta kalan duvar çerçevesi için, her dikey çerçeveleme elemanına bir çift çivi sürün.

Alüminyum levhaları ahşaba nasıl yapıştırırsınız?

Bu, alüminyumu ahşaba yapıştırmak için kullanımı en kolay üründür.
  1. Ahşap yüzeyin toz, kir, yağ, gres gibi kirleticilerden ve leke, mum ve poliüretan gibi ahşap cilalardan arınmış olduğundan emin olun.
  2. Alüminyumu yağ giderici bir temizleyici ile temizleyin.
  3. Şırınga ucunu epoksi kabına vidalayın.