İyi banyo havlusu nasıl alınır?

Sordu: Reymundo Holderberg | Son Güncelleme: 26 Nisan 2020
Kategori: stil ve moda banyo ve duş
4.4/5 (66 Görüntüleme . 21 Oy)
Bu kişisel tercih meselesidir, ancak büyük bir fark yaratır. Süper yumuşak, ultra emici bir havlu istiyorsanız, yüzeyinde yoğun, peluş iplik ilmekleri olan %100 pamuk arayın. Çabuk kuruyan ve daha dayanıklı bir kumaş istiyorsanız, pamuk-poli karışımı veya düşük tüylü (kısa ilmekler) daha hafif bir kumaş düşünün.

Buna göre en iyi banyo havlusu markası hangisidir?

İşte satın alabileceğiniz en iyi banyo havluları:

 • Genel olarak en iyi havlu: Fieldcrest Spa Havlu.
 • En iyi büyük havlu: Utopia Banyo Örtüsü.
 • En hafif havlu: Crane & Canopy Fouta Towel.
 • En iyi waffle dokuma havlu: Paraşüt'ten Waffle Havlu.
 • En iyi organik pamuklu havlu: Boll & Branch'den Organik Banyo Havlusu.

Ayrıca, en lüks banyo havluları nelerdir?

 • En İyi Lüks Seçenek: Chakir Turkish Linens Luxury Hotel & Spa Banyo Havlusu.
 • En İyi Türk Banyo Havluları: Brooklinen Süper Peluş Banyo Havluları.
 • Best Monogrammed: Crane & Canopy The Peluş Havlular.
 • Waffle Dokuma ile En İyisi: Paraşütlü Waffle Banyo Havluları.
 • En İyi Hafif Seçenek: Brooklinen Ultra Hafif Banyo Havluları.

Aynı şekilde insanlar soruyor, banyo havlularının kalitesini nasıl anlıyorsunuz?

Havlu ağırlığı metrekare başına gsm veya gram olarak hesaplanır. Kaba hesaplama için havlunuzun uzunluğunu ve genişliğini ölçün ve tartın. Gsm'sini elde etmek için ağırlığı gram cinsinden havlunun kare alanına bölün. Pamuklu havlular için kaliteli bir havlu alabilmek için en az 700 gsm'ye gitmeniz gerekecek.

İyi havluları nasıl seçersiniz?

Havlu Alışverişi Tavsiyesi:

 1. Bir havluyu mağazadaki yumuşaklığına göre yargılamayın.
 2. Kalıcı rahatlık için %100 penye pamuk etiketini kontrol edin.
 3. Dikişi kalın, sıkıca paketlenmiş ilmekler açısından inceleyin.
 4. Havluyu rafta döndürmekle kalmayın - alın!
 5. Çift dikişli çift dönüşlü kenarlar, dayanıklılığın anahtarıdır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Banyo havlularını ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

POPSUGAR'a göre banyo havlularınızın en az iki yılda bir değiştirilmesi gerekiyor.

Oteller havlularını nasıl beyazlatıyor?

Katarzyna, "Ağartıcı içeren deterjan beyaz havluların parlak kalmasına yardımcı olur" diyor. ' Havluları önce ıslatmak için çamaşır suyu ve su ile deterjan karışımı kullanıyorum, sonra durulayın.

Oteller hangi havluları kullanır?

Genel olarak, kaplıcalar ve otel banyolarda ultra rahat, süper susuz havlu onun Kabza ve GSM sayım için bilinen Mısır pamuğu vardır. Bu günlerde, benzer bir Amerikan pamuğu olan Pima (muhtemelen üst düzey pamuklu tişörtlerde kullanıldığını görmüşsünüzdür) giderek daha popüler hale geldi.

Mikrofiber havlular işe yarar mı?

Doğal ya da sentetik elyaflardan dokunmuş tüm temizleme havlu aynı şekilde çalışır: örgü paterninde ve fiber boyunca boşluklar ve delikler yakalamak ve taşımak kir yüzeyleri ise lifler, sıvı emer. Mikrofiber , liflerinin inceliği nedeniyle temizlikte mükemmeldir (yani adı).

Türk veya Mısır pamuklu havluları daha mı iyi?

Mısır Pamuğu – ekstra uzun lifleri ve yüksek emiciliği nedeniyle en kaliteli pamuk olarak kabul edilen Mısır pamuğu , lüks oteller ve kaplıcalar için en iyi seçimdir. Türk pamuğu havluları yumuşak, lüks ve emicidir, ancak üstün Mısır alternatifi kadar olmasa da.

Hangi renk havlular daha iyidir?

Beyaz ve fildişi herhangi bir banyo rengiyle uyumludur ve uzun ömürlüdürler. Ancak havlular, banyoya daha fazla renk getirmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Solma konusunda endişeleriniz varsa koyu renkler kadar solma göstermeyen açık renkleri tercih edin.

Kaç tane banyo havlusu almalıyım?

C: Temel kural, her biri üç takım havluya sahip olmaktır (toplam 6): biri banyoda asılı, biri çamaşır dolabında ve biri de çamaşırhanede. Takım , banyo havlusu , el havlusu ve el bezinden oluşmaktadır. Havlularınızı monogramlamak ve renk takımlarını karıştırıp eşleştirmek popülerdir.

En yumuşak banyo havluları nelerdir?

1. Bambu ve Türk Pamuğundan Üretilmiş Yumuşak Havlu Takımı. Bu bambu havlular, havlularınızın kokmasını veya küflenmesini önlemek için süper yumuşak ve doğal olarak mantar önleyicidir. Ayrıca ekstra yumuşaklık için Türk pamuğuyla dokunmuşlar ve yorumcular bu havluların sadece her yıkamada daha yumuşak olduğunu söylüyor.

Havluları nasıl yıkıyorsunuz?

Renkli havluları , renk güvenli ağartıcılı deterjan kullanarak ılık suda yıkayın . 3. Havluları yumuşatmak için yumuşatıcı kullanabilirsiniz, ancak birikmeyi önlemek için yalnızca her üç veya dört yıkamada bir ekleyin. Daha doğal bir alternatif tercih ederseniz, 1/4 fincan beyaz sirke ekleyin.

Havlular için en iyi pamuk türü hangisidir?

Üçü arasında Pima pamuğu ve Türk pamuğu havlu için daha iyi pamuklar gibi görünüyor. Emicidirler, ancak aşırı derecede değil ve vücudunuzu kuruturken rahatsız edilmemeniz için yeterince yumuşak olacaktır. Mısır pamuğu yumuşak olsa da, banyo havluları için değil, çarşaflar için en iyi sonucu verir.

Bambu havlular pamuktan daha mı iyi?

Pamuk hem emici hem de uzun ömürlüdür. Bambu havlular da emicidir ancak kuruması pamuğa göre daha uzun sürer. Bambu havluların antimikrobiyal veya antibakteriyel özellikleri yoktur. Unutmayın, aslında bir suni ipek havludur .

Havlular neden bu kadar pahalı?

Pahalı havlular sadece bir miktar çıkartma şoku meydana getirmekle kalmaz, aynı zamanda değerinden daha fazla bakım gerektirirler. Modak, "En pahalı havluların önemli ölçüde daha ağır olma eğiliminde olduğunu gördük, bu da daha uzun süre nemli kaldıkları ve kolayca küflenebilecekleri anlamına geliyor" diyor.

Havluları nasıl süper yumuşak yaparsınız?

Havlularınızı yeni gibi elde etmek için bazı ipuçlarını bir araya getirdik.
 1. Deterjanı azaltın. Havlular sabunlu kalıntı oluşturmaya başladıkları için sert hissederler.
 2. Ilık suda yıkayın.
 3. Kumaş yumuşatıcılarını sirke ile değiştirin.
 4. Kabartma tozu kullanın.
 5. Yükünüzü hafifletin.
 6. Bir tenis topu veya kurutucu topun içine atın.
 7. Tamburlu kurutmada kolay gidin.

Bambu havlular iyi mi?

Piyasadaki en iyi havlular arasında yer alan Bamboo Towel'dan %100 Rayon, doğal olarak nefes alabilir, bakteri, küf, toz ve kokuları uzaklaştırır. Pamuğa kıyasla, bu bambu havlular önemli ölçüde daha fazla emer ve daha hızlı kurur. Bambu lifi ilmeklerinden gelen suni ipek sayesinde, bu havlular her yıkamadan sonra daha yumuşak hisseder.

Beyaz havlu almalı mıyım?

Beyaz havlularınızın renginden dolayı modası geçmiş görünmesi konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü bu zamansız bir seçenek. Temizleme kolaylığı: Beyaz havlular solmaya karşı hassas olmadığından, lekeleri çıkarmak ve canlı beyaz rengi korumak için gerektiğinde ağartabilirsiniz.

Bir havluyu emici yapan nedir?

Sirke ve kabartma tozu, havlu yapıştırmak için deterjan ve yumuşatıcı kalan atmak için havlu lifler saldırırlar. Bu maddelerden kimyasal sıvı yağlar lifler ağır ve blok emme hissediyorsun.

Satın alabileceğiniz en kaliteli havlular nelerdir?

Havluları nasıl test ederiz
 • KAZANAN - EN İYİ HAVLU. Fox & Ivy Mısır Pamuğu Banyo Havlusu.
 • İKİNCİ. Yüce Higro Ahududu.
 • 3 Koleksiyon Luxe Supreme Havlu. Sonraki.
 • 4 Mürdüm Mısır Pamuklu Havlu Serisi. Asda.
 • 5 Kömür Mısır Pamuğu Havlu. Dunelm.
 • 6 Ultra Yumuşak %100 Pamuklu Banyo Havlusu.
 • 7 Lüks Mısır Pamuğu Havlu.
 • 8 Mısır Pamuklu Havlu.