Kapanmayan çekmece nasıl kapatılır?

Sordu: Yulieth Cerdo | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.5/5 (3.937 Görüntüleme. 40 Oy)
Çekmecenin oturduğu girintinin her iki yanındaki çekmece kızaklarını bir tornavida kullanarak açın. Montaj vidalarını çıkardıktan sonra çekmece kızaklarını girintiden dışarı çekin. Çekmecenin kapanmasını önleyen bükülme veya bükülme olup olmadığına bakın. Gerekirse düzeltin veya değiştirin.

Ayrıca yavaş kapanan çekmecem neden kapanmıyor?

Çekmeceyi kapatın . Daha kötüyse, vidaları gevşetin ve kızağı diğer yöne vurun ve ayarlamak için sıkın. Çekmeceyi kapatın . Hala kapanmıyorsa , çekmece kabine düzgün bir şekilde kayana kadar aynı tekniği kullanarak diğer taraftaki rayı ayarlayın .

Ayrıca biliyor musun, çekmecem neden sıkıştı? Çekmecenin içinde sıkışmış büyük bir nesne varsa , çekmecenin serbestçe açılabilmesi için öğeyi yerine hafifçe sallamak için uzun, ince bir yemek bıçağı veya metal cetvel gibi başka bir donuk nesne kullanın. Bildiğim kadarıyla o çekmecenin yapısını zarar vermeden gidecek şekilde çekmeceyi açın.

Ayrıca bilin ki kendiliğinden kapanan çekmeceleri nasıl ayarlayabilirim?

Otomatik Kapanan Çekmeceler Nasıl Ayarlanır

 1. Çekmeceyi monte edilmiş raylardan çıkarın.
 2. Çekmece üzerindeki metal sürgüleri yumuşak bir bezle temizleyin.
 3. Kızakları monte etmek için kullanılan vidaları sıkın.
 4. Çekmeceyi monte edilmiş raylara geri yerleştirin.
 5. Otomatik kapanma çekmecesi yumuşak kapanma yerine çarparak kapanıyorsa çekmece damperlerini sökün ve yeniden konumlandırın.

Kendiliğinden kapanan çekmece sürgüsü nedir?

Kendinden Kapanan Çekmece Kayar. Bu özellik, çekmecelerin çarpmasını önler ve çekmeceleri son birkaç santim kapalıyken nazikçe çeker. Bu çekme hareketi, " kendini kapatma " teriminin geldiği yerdir.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kendiliğinden kapanan çekmece kızakları nasıl çalışır?

Yumuşak - grup kapanan yakın slaytlar onu slam etmemesini sağlamak da, çekmeceyi yavaş. Kendiliğinden kapanan sürgüler konsepti daha da ileriye götürür ve çekmece ön tarafına hafifçe bastırarak çekmeceyi çekerek kapatır. Dokunarak açılan sürgüler tam tersini yapar ; bir dokunuşla çekmece açılır; Çekmecesiz şık dolaplar için kullanışlıdır.

Raydan düşen bir mutfak çekmecesini nasıl tamir edersiniz?

Parçaları erişmek için şifoniyerdelerdi yuvasından çekmeceyi çıkarın. Çekmeceyi çekerken yukarı kaldırın, belirli bir açıyla çıkarın. Gerekirse, raylardan kurtulmasına yardımcı olmak için çekmeceyi hafifçe bir yandan diğer yana sallayın, örneğin bir taraf düşmüş , diğeri değilmiş gibi. İzlere montaj edin.

Yavaş kapanan çekmeceleri güçlendirebilir misiniz?

Yavaş yakın çekmeceleri yapmak için, duvara Kabin içindeki tek parça ve çekmecenin üzerine tek parça takın. Eski donanım yerinde kalır. Biz küçük bir aksaklık koştu, ama aslında var olan dolapları veya çekmecelere içine güçlendirme için gerçekten çok kolay bir işlemdir.

Farklı çekmece kızakları türleri nelerdir?

Mevcut yaygın çekmece kızak türlerinden bazıları şunlardır: Ahşap kızaklar . Silindir slaytlar . Rulman kızakları . Paylaş:
 • Montaj stili (örn. yan, merkez, alt ve alt montaj)
 • Slayt uzunluğu.
 • Slayt uzantısı (örneğin, aşırı hareket, tam, dörtte üç, vb.)
 • Ağırlık derecesi (yani maksimum yük kapasitesi)
 • Bitiş.

Yavaş kapanan menteşeleri ayarlayabilir misiniz?

Sessiz Kapat Menteşe Ayarı
Yavaş kapanma için üç ayar vardır. Ayarı değiştirmek için küçük tırnak hareket ettirilmeli ve ardından kapı tamamen kapatılmalıdır . Yavaş kapanma hafif, orta veya ağır yavaş yavaş kapanma hareketine sahip olabilir.

Bir bilyalı çekmece sürgüsünü nasıl düzeltirsiniz?

Bu sorunu çözmek için sadece birkaç parçaya ihtiyacınız var ve bilyalı çekmece kızaklarınız tekrar yeni gibi çalışacak.
 1. Çekmeceyi açın ve tüm içeriği boşaltın.
 2. Çekmeceyi yuvasından çıkararak yukarı ve dışarı doğru çekin.
 3. Çekmece kızaklarındaki bükülmeleri veya bükülmeleri gerekirse kargaburun pense ile düzeltin.

Yavaş kapanan menteşe nasıl çalışır?

Yavaş kapanan menteşeler , kapı kanadına çerçeveye dokunmadan hemen önce bağlanmak üzere takılan plastik pedlerle üretilme eğilimindedir. Damper buradan kapının hareketini yavaşlatır ve kapıyı sessizce ve nazikçe kapatacak şekilde kontrol eder.

Sıkışmış bir ahşap çekmeceyi nasıl gevşetirsiniz?

Çekmecelerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için birleşim yerlerine parafin sürün. Yerel bakkalda konserve malzemeleri ile parafin bulacaksınız. Gerektiğinde mum, kalıp sabun ve hatta kuru sprey yağlayıcı da kullanabilirsiniz.

Ahşap çekmeceler nasıl sökülür?

Ahşap çekmeceler zamanla sıkışabilir.
 1. Çekmeceyi mümkün olduğunca çekerek açın.
 2. Uzatma kablosuna bir ampul bağlayın ve çekmecenin içine yerleştirin.
 3. Ampulü, birkaç santim bile açamadıysanız, sıkışmış çekmecenin üstünde veya altında bulunan bir çekmeceye yerleştirin.

Sıkışmış bir dolap kilidi nasıl açılır?

Sıkışan kilidi nemlendirmek için silikon dişli yağlayıcı kullanın, bu da anahtarı yerleştirmeyi kolaylaştırır. Kilit hala açmaması halinde anahtar deliğinden içinde grafit küçük bir nokta koyarak düşünün. Anahtara grafit uyguladıktan sonra, grafitin çalışma şansı olması için sıkışmış kilidi en az dört kez açmaya çalışın.

Sıkışan bir kapı nasıl açılır?

Diğer tarafta kilitliyseniz, kapı kolunda küçük bir delik arayın. Bu deliğe bir gözlük tornavidası, düz dövülmüş bir ataş veya çok küçük bir tereyağı bıçağı sokun. Kadarıyla olabildiğince düz aracılığıyla itin ve açmak veya bir oluk yakalar ve kilit açık oturuncaya kadar döndürün. Kilidi seçin.

Şifonyer çekmecelerim neden çıkmıyor?

Çekmecenin ön tarafını aşağı doğru eğin.
Arka ucu hafifçe kalkacak şekilde çekmecenin yanlarını aşağı doğru bastırın. Bu, arka kenardaki tekerleklerin veya dudağın rayın önündeki durdurucudan daha yükseğe çıkmasına neden olacak ve çekmeceyi yolun geri kalanından çekmeyi mümkün kılacaktır.