Salatalık özellik dosyasındaki bir senaryoyu nasıl yorumlarsınız?

Sordu: Keiko Hafermas | Son Güncelleme: 14 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.9/5 (2.828 Görüntüleme. 30 Oy)
Özellik Dosyasındaki Yorumlar
Belirli bir senaryoyu aynı anda yürütmemiz gerekmiyorsa, o senaryoyu yorumlayabiliriz . Eclipse'de, çok satırlı bir yorum yapmak veya blok yorum kullanmak için önce yorumlanacak tüm satırı seçin ve ardından Ctrl + / tuşlarına basın. Benzer şekilde yorumları kaldırmak için Ctrl + tuşlarına basmamız gerekiyor.

Burada, salatalıktaki bir özellik dosyasındaki birden çok satırı nasıl yorumluyorsunuz?

Çok satırlı yorum yapmak veya blok yorumu kullanmak için tüm satırı seçin ve Eclipse'de Ctrl + / tuşlarına basın. Diğer IDE'nin bunu yapmak için başka kısayolları olabilir. Benzer şekilde yorumu kaldırmak için Ctrl + / tuşlarına tekrar basın.

Ayrıca, Intellij'deki bir özellik dosyasındaki birden çok satırı nasıl yorumlayabilirim? Bir blok yorumu eklemek veya kaldırmak için aşağıdakilerden birini yapın:

  1. Ana menüde Kod | Blok Yorum ile yorum yapın.
  2. Ctrl+Shift+/ tuşlarına basın.

Burada, bir özellik dosyasında nasıl yorum yaparsınız?

Yorum yapmak istediğiniz tüm satırları seçip Eclipse'de "Ctrl + artı/eşittir tuşu + /" tuşlarına basarak bunu başarabilirsiniz. Mac'te- Yorum yapmak istediğiniz tüm satırları seçin ve cmd+shift+c tuşlarına basın.

Salatalıkta özellik ve senaryo nedir?

Özellik Dosyası aşağıdaki bileşenlerden oluşur - Özellik : Bir özellik , yürütülmesi gereken mevcut test komut dosyasını tanımlar. Senaryo : Senaryo , belirli bir test senaryosu için adımları ve beklenen sonucu açıklar. Senaryo Anahat: Aynı senaryo senaryo taslağı kullanarak verinin birden setleri için yürütülebilir.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Jbehave'de birden çok satırı nasıl yorumluyorsunuz?

CTRL + / –> tek satır kod yorumlamak için . CTRL + / -> Aynı eserler zaten yorumladı kod aynı çizgiyi, uncomment. CTRL + SHIFT + / –> 3 veya daha fazla kod satırından oluşan kod bloğunu yorumlamak için .

Çok satırlı bir yorumu tanımlamak için hangi semboller kullanılır?

Blok yorumun veya çok başlangıcı - satır yorumun sembolü / * ve sembol * / işaretleri bitiş işaretlenir. Bu tür bir yorum , birden fazla satıra yayılabileceği için çağrılır; derleyici /* 'yi okuduktan sonra, */ ile karşılaşana kadar takip edenleri yok sayar.

Özellik dosyasındaki tüm testler için ortak olan adımları tanımlamak için hangi anahtar sözcük kullanılır?

Arka plan anahtar sözcüğü, özellik dosyasındaki tüm testler için ortak olan adımları tanımlamak için kullanılır .

Specflow özellik dosyasında nasıl yorum yaparsınız?

yorumlanacak satırları seçebilir ve yorum yapmak için CTRL+K+C'ye, Yorumu kaldırmak için CTRL+K+U'ya basabilirsiniz.

@CucumberOptions nedir?

Layman dilinde @ CucumberOptions , testiniz için özellik dosyaları veya ayarlar gibidir. Temel olarak @ CucumberOptions , eğer salatalık komut satırını kullanmış olsaydık, yapabileceğimiz her şeyi yapmamızı sağlar. IDE'yi yalnızca projemizi yürütmek için böyle bir tutulma kullanıyorsak, bu çok yararlı ve çok önemlidir.

Selenyumda nasıl yorum yaparsınız?

Selenium IDE durumunda, iki şekilde yorum ekleyebiliriz. İlk yöntem, Selenium IDE'deki komuta sağ tıklayın ve "Yeni Yorum İnert" seçeneğini seçin. Daha sonra komut satırının üstünde boşluk oluşturulacak ve o komut alanına yorumu girebiliriz.

Salatalığın arka planı nedir?

Hıyarda arka plan , özellik dosyasındaki tüm testlerde ortak olan bir adımı veya bir dizi adımı tanımlamak için kullanılır. Tanımlandığı bir özelliğin senaryolarına bazı bağlamlar eklemenize olanak tanır. Bir Arka Plan , birkaç adım içeren bir senaryoya çok benzer.

Gherkin dili nedir?

Gherkin davranış açıklamaları için özellikle oluşturulmuş bir İş Okunabilir, Domain Specific Language olduğunu. Size davranış testlerinden mantık ayrıntılarını kaldırma yeteneği verir. Gherkin iki amaca hizmet eder: projenizin dokümantasyonu ve otomatik testler olarak hizmet etmek.

Python'da birden çok satırı nasıl yorumluyorsunuz?

Diğer programlama dillerinden farklı olarak Python , kutudan çıktığı gibi çok satırlı yorum bloklarını desteklemez. Python'da birden çok kod satırını yorumlamanın önerilen yolu, ardışık # tek satırlık yorum kullanmaktır . Python ayrıştırıcısı tarafından kaldırılan "gerçek" kaynak kodu yorumlarını almanın tek yolu budur.

Bir postacı yorumuna nasıl yorum yaparsınız?

İstekler hakkında web panosu veya Postacı uygulaması aracılığıyla yorum yapabilirsiniz. Bir istek üzerine yorum yaptığınızda, hem Gösterge Tablosuna hem de uygulamaya yansıtılır. Bir yorum göndermek için ilgili isteği seçin ve Yorumlar'a tıklayın. Yorumunuzu yazın, sonra yayınlamak için Yorum Ekle tıklayın.

Python'da nasıl yorum yaparsınız?

Python'da bir yorum , # ile başlar ve fiziksel satırın sonuna kadar uzanır. Yine de, bir dize değeri içindeki bir karma karakter, yorum olarak görülmez. Kesin olmak gerekirse, bir yorum üç şekilde yazılabilir - tamamen kendi satırında, bir kod ifadesinin yanında ve çok satırlı bir yorum bloğu olarak.

Webstorm'da yorumumu nasıl kaldırırım?

Aynı şekilde bir blok yorumun içindeki yorumsuz kod için de geçerlidir - düzeltme işaretini blok yorumunda herhangi bir yere ayarlayın, Alt+Enter tuşlarına basın ve Uncomment öğesini seçin.

Intellij'de blok yorumları nasıl eklersiniz?

CTRL + Shift + / ==> Kod bloğunu yorumlamak / uncomment için. CTRL + Y ==> Bir satırı silmek için.

Senaryo taslağı nedir?

Senaryo Anahattı adımları, hiçbir zaman doğrudan olmayan bir şablon sağlar. Çalıştırmak. Örnekler bölümündeki her satır için bir Senaryo Anahattı çalıştırılır. altında (ilk satırı saymaz). Bunun çalışma şekli yer tutucular aracılığıyladır.

Senaryo ve senaryo taslağı arasındaki fark nedir?

Diğer farklılıklar: - tek bir yürütme, Senaryo (benzer veri izi için) Senaryo hatları ise, Örnek olarak sağlanan verilere bağlı olarak, birden çok kez çalıştırılabilir yalnızca bir kez yapılır.

Salatalıkta senaryo taslağının amacı nedir?

Salatalık - Senaryo Anahattı . Reklamlar. Senaryo taslağı, temel olarak değişken/anahtar kelimeleri tablodaki değerle değiştirir. Tablodaki her satır bir senaryo olarak kabul edilir. Aynı Facebook giriş özelliği örneği ile devam edelim.

Salatalıkta parametrelendirme için hangi sembol kullanılır?

S #14) Hıyarda parametrelendirme için hangi sembol kullanılıyor ? Cevap: Bir özellik dosyasında bir veya daha fazla parametre değerini belirtmek için boru sembolü (|) kullanılır .