Groovy'de kod nasıl yorumlanır?

Soruldu: Shamir Jan | Son Güncelleme: 30 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
5/5 (3.428 Görüntüleme. 39 Oy)
Yorumlar , kodunuzu belgelemek için kullanılır. Groovy'deki yorumlar tek satırlı veya çok satırlı olabilir. Çok satırlı yorum / * başında ve * / satırlı yorumun sonunu belirlemek için tanımlanır.

Ayrıca biliyorum, Groovy'de nasıl yazarım?

Temel Harika Komut Dosyası Nasıl Yazılır

  1. Metin düzenleyicinizi açın ve Groovy komut dosyasını oluşturun: // Basic Groovy Komut Dosyası Konsolu konsolu = Sistem. konsol(); tanım adı=konsol.
  2. Dosyanızı BasicScript olarak kaydedin. harika.
  3. Bir komut istemi açın ve yeni Groovy programınızı içeren dizine gidin. Ardından, komut dosyanızı yorumlamak ve çalıştırmak için komutu yazın:

Ayrıca, girinti groovy'de önemli mi? harika çok satırlı dizelerde şerit girintisi . Maalesef bir çok satırlı dize üzerinde çalışmaya gelmez stripIndent. Yan Not: My IDE kod tarzı tercihleri tek uzay girinti (sekmeler boşluklarla değiştirilecektir) izin verir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Jenkinsfile'de nasıl yorum yaparsınız?

Her satır için blok (/***/) veya tek satırlık yorum (//) kullanabilirsiniz. sh komutunda "#" kullanmalısınız. Yorumlar her zamanki Java/Groovy formlarından herhangi birinde iyi çalışır, ancak şu anda Jenkinsfile (s) lerinizi işlemek için groovydoc kullanamazsınız .

Groovy'nin kullanımı nedir?

Java Platformu için hem programlama dili hem de komut dosyası dili olarak kullanılabilir, Java sanal makinesi (JVM) bayt koduna derlenir ve diğer Java kodu ve kitaplıklarıyla sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır. Groovy, Java'nınkine benzer bir küme parantez sözdizimi kullanır.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Groovy'yi öğrenmek ne kadar sürer?

Sadece 2-3 saat içinde harika öğrenmek istiyorsanız, o zaman bu odur .

Groovy Java'dan daha mı iyi?

Groovy hem programlama hem de komut dosyası dili olarak kullanılabilir. Groovy , Java'nın bir üst kümesidir; bu, Java programının Groovy ortamında çalışacağı anlamına gelir, ancak bunun tersi mümkün olabilir veya olmayabilir. Java ise güçlü ve statik olarak yazılmış bir programlama dilidir.

Groovy'nin noktalı virgüllere ihtiyacı var mı?

? noktalı virgüller Groovy'de isteğe bağlıdır, bunları atlayabilirsiniz ve bunları kaldırmak daha deyimseldir.

Groovy yorumlandı mı?

Groovy dinamik bir betik dilidir, daha hızlı uygulamalar oluşturmak için çalışma zamanında yorumlanabilir . Ancak, mümkün olan en iyi performansı elde etmek için (Java ile karşılaştırılabilir) kodu da derleyebilirsiniz. Java dışında Javascript ve Python'dan gelen deyimlerle özlü bir sözdizimine sahiptir.

Harika hissetmek ne anlama geliyor?

harika hissediyorum . 1. argo Mutlu ve sakin hissetmek . argo Uyuşturucu veya alkolle sarhoş olmak.

Groovy komut dosyası nasıl çalışır?

Java platformu için bir betik dili olarak kullanılabilir. Harika kaynak kodu Java Bytecode'da derlenir, böylece o işletim sisteminde JRE kuruluysa herhangi bir platformda çalışabilir. Groovy ayrıca sahne arkasında onu daha çevik ve dinamik yapan birçok görev gerçekleştirir.

Jenkinsfile Groovy ile mi yazılmış?

Boru hattı kodu (yani özellikle Scripted Boru Hattı) sözdizimi -benzeri Groovy yazılmıştır beri IDE doğru Jenkinsfile vurgulayarak sözdizimi değilse, hat # takmadan deneyin! / Usr / bin / env harika Jenkinsfile, üst kısmında hangi sorunu düzeltebilir.

Groovy'de birden çok satırı nasıl yorumluyorsunuz?

Groovydoc'un yorumu . Çok satırlı yorumlara benzer şekilde, Groovydoc yorumları da çok satırlıdır, ancak /** ile başlar ve */ ile biter. İlk Groovydoc yorum satırını takip eden satırlar isteğe bağlı olarak bir yıldız * ile başlayabilir.

Jenkins zulası nedir?

stash : Derlemede daha sonra kullanılacak bazı dosyaları saklayın
Aynı Pipeline çalıştırmasında herhangi bir düğümde/çalışma alanında daha sonra kullanılmak üzere bir dizi dosya kaydeder.

Jenkinsfile uzantısı nedir?

Jenkins Pipeline (veya kısaca "Pipeline"), sürekli teslim ardışık düzenlerinin Jenkins'e uygulanmasını ve entegre edilmesini destekleyen bir eklentiler paketidir.

Jenkins boru hattı nedir?

Jenkins'de bir ardışık düzen , bir sırayla birbiriyle bağlantılı olan bir olay veya iş grubudur. Bir işlem hattı , işlem hattı DSL (Etki Alanına Özgü Dil) aracılığıyla "kod olarak" basit veya karmaşık dağıtım işlem hatları oluşturmak için genişletilebilir bir otomasyon sunucusuna sahiptir.

Jenkins aşaması nedir?

Sahne . Bir etap blok görevleri kavramsal olarak farklı alt kümesi görselleştirmek veya mevcut Jenkins Boru durum / ilerleme için birçok eklentileri tarafından kullanılan tüm boru hattı (örneğin, "Yapı", "test" ve "dağıtma" aşaması) ile gerçekleştirilir tanımlar.

Jenkinsfile'de bir değişkeni nasıl bildirirsiniz?

Bir Jenkinsfile'deki değişkenler , def anahtar sözcüğü kullanılarak tanımlanabilir . Bu tür değişkenler , boru hattı bloğu başlamadan önce tanımlanmalıdır . Değişken tanımlandığında , ${} sözdizimi kullanılarak Jenkins bildirimsel ardışık düzenden çağrılabilir.

Jenkins mavi okyanus nedir?

Blue Ocean hala Jenkins çekirdeğidir genişletilebilirlik sadık kalırken, modelleme ve mümkün olduğunca az tıklama olarak geliştirme ekipleri için önemli bilgileri meydana çıkararak yazılım teslimat sürecini sunulması, Jenkins kullanıcı deneyimini yeniden düşünürken bir projedir.

Harika bir anahtar kelime nedir?

Değişken tanımlamalarında tipi önemsemediğinizi belirtmek için kullanılır. Değişken tanımlarında, açıkça bir tür adı sağlamak veya yerine "def" kullanmak zorunludur. Bu, Groovy ayrıştırıcısı için değişken tanımlarını algılanabilir kılmak için gereklidir.