Appeler'ı nasıl birleştirirsiniz?

Sordu: Antonella Nahman | Son Güncelleme: 5 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık aşıları
4.5/5 (187 Görüntüleme. 27 Oy)
Ayrıca appeler geçmiş zaman konjugasyon için Passe Compose kullanabilirsiniz. Bu durumda kaçınılması gereken yardımcı fiil ile birlikte fiilin geçmişteki appelé sıfatını kullanmanız gerekecektir. Örneğin, "Aradım" demek için "j'ai appelé" kullanacaksınız. "Aradı" için Fransızca "il a appelé" diyorsunuz.

Aynı şekilde insanlar soruyor, acheter'ı nasıl birleştiriyorsunuz?

Fiil acheter 'satın almak' anlamına gelir ve düzensiz bir -er fiilidir. Doğru çekimi yapmak için je, tu, il/elle/on ve ils/elles formlarına ciddi bir vurgu ekleyin. Nous ve vous formlarında, ağır aksanı bırakın ve normal bir -er fiiliyle çalışıyormuşsunuz gibi devam edin.

Ayrıca Bilin, Appeler düzenli bir fiil midir? Appeler , kök değiştiren bir fiildir . Bu küçük fark dışında, appeler fiilinin çekimi, düzenli -er fiillere benzer. Gerçekte, bu, çekimi daha kolay Fransızca fiillerden biridir ve çizelge size çok yardımcı olacaktır.

Ayrıca, Preferer'ı nasıl birleştirirsiniz?

Aşağıdaki préférer çekimi tabloları, zaman ve kişiye göre Fransızca fiil préférer'in nasıl oluşturulacağını gösterir. Belirli bir préférer zamanının telaffuzunu dinlemek için tablonun altındaki hoparlör simgesine tıklayın. Kusursuz.

ben tercih
il/elle tercih
nous préferons
vous ön hazırlık
ils/elles tercih

Appeler dönüşlü bir fiil midir?

Bazı Fransız fiiller fiiller appeler ve s'appeler, örneğin, bir dönüşlü zamir veya bir refleks zamiri olmadan kullanılabilir ve Arreter ve s'arrêter edilebilir. Ancak bazen anlamları değişebilir.

6 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Preferer düzensiz bir fiil midir?

Préférer , –érer ile biten diğer fiillerle aynı şekilde konjuge edilir ve genellikle yardımcı fiil veya kaçınma fiili ile konjuge edilir. Doğrudan bir nesne aldığı anlamına gelen geçişli bir fiil veya almadığı anlamına gelen geçişsiz bir fiil olabilir .