Prendre'yi şimdiki zamanda nasıl birleştirirsiniz?

Sordu: Houcein Medya | Son Güncelleme: 18 Mayıs 2020
Kategori: seyahat pansiyonları
4.7/5 (120 Görüntüleme . 34 Oy)
İşte prendre'yi şu anda nasıl birleştirirsiniz ve buna ek olarak, apprendre ve comprendre'yi aynı şekilde birleştirirsiniz.
  1. Kök pren- almak için mastarın -dre'sini bırakın.
  2. Konuya uygun sonu ekleyin: -ds, -ds, -d, -ons, -ez veya -nent.

Benzer şekilde, prendre'yi nasıl birleştirirsiniz?

Prendre Formları Bunun nedeni, prendre'nin çekimlerinde düzensiz bir fiil olmasıdır. Bu fiil düzensizdir çünkü je, tu, il/elle/on biçimlerinin tümü prendre mastarından 'd'yi tutar, ancak nous, vous ve ils/elles biçimleri 'd'yi düşürür ve ils/elles biçimi hatta fazladan bir 'n' ekler!

Benzer şekilde, prendre düzenli bir fiil midir? Prendre . prendre'nin tekil biçimleri normal -RE fiilleriyle aynıdır. 'nous' ve 'vous' formları aynı kökü alır (çoğu düzensiz fiilde olduğu gibi ). Telaffuzu duymak için bir fiil formuna tıklayın.

Bu bağlamda, geçmiş zamanda prendre nedir?

Kaçınma yardımcı fiili ve geçmiş ortaç pris kullanılarak oluşturulur. Örneğin, "aldık" nous avons pris.

Vouloir düzensiz bir fiil midir?

vouloir . Düzensiz fiil vouloir şimdiki zamanda bir ayakkabı fiildir. Vouloir , “istemek”, “istemek” veya “irade” anlamına gelir: je veux.

10 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Apprendre düzensiz bir fiil midir?

Yaygın araçlar Apprendre, "öğrenme" sıkça kullanılan bir düzensiz Fransız RE'dir fiildir. Düzensiz Fransızca -re fiiller için kalıplar vardır ve düzensiz fiil apprendre bu gruplardan birindedir. -prendre ile biten apprendre gibi tüm fiiller aynı şekilde konjuge edilir.

Prendre bir Vandertramp mı?

Yani Dr. & Mrs. Vandertramp , kaçınma yerine yardımcı fiil (yardım fiili) olarak être kullanan fiillerin listesini içeren bir kısaltmadır. - 'manger' fiili bir Vandertramp fiili değildir ve bu nedenle onu passé composé'ye koymak için fiilden önce 'avoir' yardımcısını kullanmalısınız.

Aller kaçınır mı, kaçınır mı?

Çoğu durumda kullanılan yardımcı fiil avoir'dir . Ancak, aller (to go) gibi birkaç geçişsiz fiil, bunun yerine yardımcı être'yi gerektirir. Geçmiş katılımcının konuyla sayı ve cinsiyet olarak hemfikir olduğunu unutmayın. Gelip gitme fiilleridir.

Prendre dönüşlü bir fiil midir?

Fransızca fiilin "almak"a ek olarak, "yakalamak" ("onu hile yaparken yakaladım") ve "başarılı olmak" ("Bu kitap büyük bir başarı olacak" gibi) arasında başka anlamları da vardır. ). Dönüşlü form se prendre'nin de "kendini (bir şey) düşünmek" ile başlayan birkaç olası anlamı vardır.

Boire nedir?

Fransızca fiil boire 'içmek' anlamına gelir. Düzensiz bir -re fiilidir, yani -re ile biten diğer fiillerle aynı çekim düzenini izlemez.