Vidalı terminalleri nasıl bağlarsınız?

Soruldu: Genovaite Travassos | Son Güncelleme: 10 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları takı yapımı
4.9/5 (115 Görüntüleme . 41 Oy)
Vidalı Klemens Bağlantıları Nasıl Yapılır
 1. İlk olarak, bağlanacak her bir iletkenden yaklaşık 3/4 inçlik kablo yalıtımını sıyırmak için bir çift kablo sıyırıcı veya bir kombinasyon aleti kullanın.
 2. Telin açıkta kalan metal ucunu J şeklinde bir kancaya bükmek için bir çift uzun burunlu pense kullanın.

Bir de bilin bakalım hangi vida hangi vidaya gidiyor?

Siyah veya kızgın bir tel, genellikle elektrikli cihazlarda pirinç renkli bir vidalı terminale veya siyah kablo ucuna bağlanır. Beyaz bir nötr kablo genellikle gümüş renkli bir terminale veya beyaz kablo ucuna bağlanır.

İkincisi, ortak tel ne renk? "Ortak", devre tipine bağlı olarak "nötr" veya "toprak" telidir. Normal ABD konut kablolamasında, siyah bir "sıcak" kabloya, beyaz bir "nötr" veya "ortak" kabloya ve yeşil veya çıplak bir "toprak" teline sahip olacaksınız.

Ayrıca biliyor musunuz, teli bir vidanın etrafına nasıl sararsınız?

Elektrik Telini Bir Vidanın Etrafına Sarmak İçin Uygun Teknik

 1. Hurda telden bir inç yalıtımı çıkarın.
 2. Vidalı terminallere bağlanacak tellerin uçlarından 3/4 inç yalıtımı çıkarın.
 3. İğne uçlu pense kullanarak soyulmuş uçlarda bir ilmek yapın.
 4. Döngüyü terminal vidasının dişlerinin etrafına yerleştirin, böylece tel saat yönünde çalışır.

Bağlantı vidası nedir?

Vidalı terminal, bir vidanın sıkılmasıyla bir telin tutulduğu bir tür elektrik konektörüdür .

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kabloları hangi sırayla bağlayacağım?

Ev ve sinyal kablolaması için diğer cevapları beğendim, ancak otomotiv atlama kabloları için kurallar oldukça farklı! Pozitif ucu bitmiş aküye bağlayın . Pozitif ucun diğer ucunu diğer elinizde tutun. Pozitif ucu sağlam aküye bağlayın .

Altın vidaya hangi tel gider?

Nötr ve sıcak teller , sol gümüş vidada nötr ve sağ altın vidada sıcak olmak üzere, yuvanın üstündeki iki dikey tırnağa bağlanır ve topraklama kablosu alttaki yeşil vidaya bağlanır.

Terminal kartının amacı nedir?

Terminal blokları , kabloları sabitlemek ve/veya sonlandırmak için kullanılır ve en basit biçiminde, uzun bir şerit halinde düzenlenmiş birkaç ayrı terminalden oluşur. Terminaller , kabloları bir toprağa bağlamak için veya elektrik gücü olması durumunda, elektrik anahtarlarını ve çıkışlarını ana şebekeye bağlamak için kullanışlıdır.

Terminal bloğu nasıl çalışır?

Terminal blokları, tek bir kabloyu sonlandıran ve onu bir devreye veya başka bir sisteme bağlayan konektörlerdir. Başka bir tip terminal bloğu bir dişi konektör içine sokulabilir, böylece diğer ucunda bir ucunda yerleştirilmiş bir kablo ve bir fiş tutmak için vida ile blokları (bu sıcak-değiştirme için sağlar) vardır.

Bir ışık anahtarını yanlış bağlarsanız ne olur?

Işık fikstür ya tel sıcak sonra hala ise anahtar yanlış kablolu. Tellerden oluşan bir kapalı konumda anahtarıyla ışık fikstür hala sıcak olursa, o zaman en olası nötr kablo ışık anahtarı vardır. Gücü güvenli bir şekilde tekrar açabilmeniz için kabloların çıplak uçlarını ayırın.

Beyaz kabloyu siyah kabloya bağlarsanız ne olur?

Bir çıkış elektrik kutusu içinde, bir siyah (sıcak) tel çıkışı üzerindeki pirinç renkli terminaline bağlı olmalıdır. Beyaz (nötr) tel gümüş renkli terminaline bağlı olmalıdır. Bu bağlantılar geriye ise, kutup yanlıştır.

Tek kutuplu bir anahtarda hangi telin nereye gittiği önemli mi?

Bir anahtar döngüsü ile evet, olmalıdır . Sıcak tel beyaz tel üzerinde tavandan aşağı inmeli ve siyah tel üzerinde yukarı çıkmalıdır . Sadece 'beyaz aşağı, siyah yukarı' düşünün. Bunu tersi, sıcak siyah aşağı ve sıcak beyaz yukarı kablolu varsa, bir sorun var.

Hangi telin sıcak, hangisinin nötr olduğunu nasıl anlarsınız?

Büyük olasılıkla nötr tel beyazdır ve sıcak tel kırmızı veya siyahtır, ancak emin olmak için test edin. Teller bakarak fikstür nötr teli tanımlanması. Modern armatürlerin çoğunda nötr tel beyaz, sıcak tel kırmızı veya siyah olacaktır. Bazı armatür türlerinde her iki kablo da aynı renkte olacaktır.

Hangi telin nötr olduğunu nasıl bilebilirim?

Nötr bir kablo bulduğunuzdan kesinlikle emin olmanın tek yolu, kutudaki beyaz kablo ile "sıcak" (genellikle siyah renkli) kablo arasındaki voltajı (110V/120V) kontrol etmektir. Standart bir anahtar/dimmerde, "sıcak", anahtara bağlı iki kablodan birini kullanır.

Bir ışık anahtarında hangi telin nereye gittiği önemli mi?

Anahtarınızda “LINE” işareti varsa, her zaman sıcak olan kablo buna gider . Diğer bağlantı, yükün (yani aydınlatma armatürünün) kablolandığı yerde “YÜK” olacaktır. Yük telinin üzerinde ayırt etmek için kırmızı elektrik bandı olabilir.

Ortak tel canlı mı yoksa nötr mü?

Tek, tek yönlü anahtarın ön yüzünde iki terminal bulunur: "L1", nötr çekirdek telinin bağlı olduğu terminaldir - mavi tel (geleneksel olarak değişiklikten önce siyah). "COM" veya " Ortak ", canlı çekirdek telin bağlı olduğu terminaldir - bu kahverengi teldir (önceden kırmızı).

Nötr telim neden sıcak?

Topraklanmış güç kablosu , açıkta kalan metal parçalar veya tesisat açısından tehlikeli olmadığı için “ nötrtel olarak adlandırılır. “ Sıcaktel , tehlikeli olduğu için adını alır. Nötr telin topraklanması, elektrikli ekipmanın çalışmasıyla ilgili değildir, ancak güvenlik nedenleriyle gereklidir.

Ortak tel nedir?

Ortak bir tel daha genel bir terimdir ve sadece elektrik veya elektronik bir devrenin 0 Volt telini ifade eder.

En iyi kablo konektörleri nelerdir?

Kablo konektörleri , bir kutu içindeki iki veya birkaç elektrik kablosu arasında güvenli ve düşük empedanslı bir bağlantı sağlamak için kullanılır. Tel Konnektör İncelemelerimiz
 • Weilder Isıyla Daralan Tel Konnektör Kiti.
 • Wirefy Isı Büzüşmesi.
 • Glarks 540 Parça.
 • Eventronic 200 Parça.
 • 120 Adet Wirefy.

Telleri tel somundan önce bükmeli misiniz?

Aşağıda bahsedeceğimiz çok telli tel dışında, tel somun konektörünü bükmeden önce tüm tellerin uçlarının hizalandığından emin olmak önemlidir. Eğer bağlayıcı üzerinde vida önce birlikte telleri bükmek yok.