Trex Deck'in kenarlarını nasıl kesersiniz?

Sordu: Roksana Foito | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.7/5 (1.350 Görüntüleme . 26 Oy)
Elektrikli gönye testere çok hassas, düz kesimler sağlayabilir ve destek uzantılarına sahip bir masa testeresi her türlü kesimi kolaylaştırabilir. Karbür uçlu bıçaklar önerilir - ne kadar az diş pürüzsüz kesimler için o kadar iyidir . Bu şekilde kesme kesikler çarpık veya dalgalı neden olabilir zaman bıçaklar aşırı sıcak olsun izin vermeyin.

O halde Trex döşemeyi kesmenin en iyi yolu nedir?

Kompozit Decking Nasıl Kesilir

 1. Herhangi bir standart ahşap testereyi kullanarak tek parçaları kesin.
 2. Tahtayı testere masasına ve çite karşı tutarak bir gönye testere ile döşemeyi gönyeleyin.
 3. Döşemeden sonra, döşemenin kenarında fazladan uzunluk bırakarak döşemeyi kesin.
 4. Güverte direkleri gibi engellerin etrafına sığacak şekilde döşemenizi çentikleyin.

Ayrıca, kompozit zemin kaplamasının uçlarını boyayabilir misiniz? C: Evet, yıpranmış kompozit zemin kaplaması leke yapabilir, ama öyle çünkü tek renkle bir dış leke / mühürleyen seçmek için size 'll ihtiyaç hakiki ahşap tahıl yok. İlk olarak, güverte yüzeyini Güverte Temizleme deterjanı ile temizleyin ve herhangi bir tamir işinde olduğu gibi iyice durulayın.

Ardından, Trex döşemeyi kesmek için özel bir testere bıçağına ihtiyacınız var mı?

Diablo'nun Trex bıçağı , kompozit zemin kaplama malzemelerinin kesilmesinde Trex şirketi tarafından önerilen tek kompozit zemin kaplamasıdır . Bu yeni bıçaklar maksimum performans ve en yüksek kalitede finisaj sağlar; hem profesyoneller hem de DIYer planlama kompozit zemin kaplaması projeleri için 'olmazsa olmaz' bir araç haline getiriyor.

Kompozit zemin kaplamasının dezavantajları nelerdir?

Solma ve hasarlar Daha koyu kompozit döşeme renkleri zamanla solabilir. Bu, UV ışınları, hava koşulları ve yoğun yaya trafiği nedeniyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Diğer dezavantajlar , gözle görülür yüzey hasarını içerir. Şiddetli çizikler ve derin oyuklar, kompozit güverte ürünlerinde yaygın görülen sorunlardır.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Trex panoları arasındaki boşluk nedir?

Kompozit döşemeyi yerine düzgün bir şekilde sabitlemek için en kritik adımlardan biri, döşeme tahtaları arasında en az 1/8 inç boşluk olduğundan emin olmaktır. Bu boşluk (yaklaşık olarak 16 penilik bir çivinin genişliğine eşit) iki nedenden dolayı önemlidir.

Trex zemin kaplaması için kiriş aralığı nedir?

Trex kompozit döşeme gibi çoğu kompozit döşeme malzemesi, düz döşeme için merkez boşlukta 16" ve 45 derecelik köşegen döşeme için merkez kiriş boşluğunda 12" olarak kompozit döşeme için minimum kiriş aralığı gerektirir.

Trex zemin kaplaması eğilir mi?

Kompozit güverteniz bükülmeyebilir , ancak sarkabilir ve bükülebilir. Çoğu sarkma, kurulduğunda kirişler arasındaki uygun olmayan boşluktan kaynaklanır. Kompozit zemin kaplaması solmaya karşı dayanıklıdır, ancak güçlü güneş ışığında zamanla solabilir. Kompozit zemin kaplaması solduğunda renk tonu daha açık olacaktır.

Trex zemin kaplamasını yırtabilir misin?

CAN YOU RIP A TREX KURULU? Trex ürün kalınlığının azaltılması için yırtık olmayan, ancak genişliğini azaltmak için yırtık olabilir. Tahta gibi uzun hâlâ yükleme talimatlarına göre monte edilebilir gibi, garanti geçerli olacaktır. Ön delme gerekebileceğinden, lütfen yırtık tahtaları sabitlerken dikkatli olun.

Trex zemin kaplamasını nasıl mahvedersiniz?

Gizli bir sabitleme sistemi ile kompozit zemin kaplaması kurmak için, ilk levhayı ön yüz vidalayarak evde başlayın. Ardından, her bir kirişin üstündeki oluğa gizli bir tutturma klipsi vidalayın . Ardından, bir sonraki levhanın oluğunu klipslere kaydırın ve lastik bir tokmakla sıkın.

Bir Trex güvertesini nasıl geri yüklersiniz?

Güverteyi Messmer's Composite Deck Cleaner veya seçtiğiniz başka bir yüksek kaliteli ahşap temizleyici ile temizleyin, ardından temiz suyla iyice durulayın. Güverte yüzeyinin temiz, kuru ve iyi durumda olduğundan emin olun. Hava koşullarına bağlı olarak güvertenin tamamen kuruması için birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

Kompozit zemin kaplamasını kesmek için ne tür bir bıçak kullanıyorsunuz?

EnviroBuild kurulum kılavuzu 40 diş alternatif üst konik yüzey bıçağı kullanarak dairesel testerenin kullanımını önerir. Bıçak üzerindeki diş miktarı, kesimin hızı ve doğruluğu için önemlidir. Daha düşük diş sayısına sahip bir bıçak daha hızlı keser ancak daha pürüzlü bir yüzey sağlar.

Trex'i mevcut güverte üzerine kurabilir misiniz?

Kompozit Kartların Kurulumu
Zeminini çarpık ise, kirişlerin de olabilir ve bir kirişe veya iki yerine gerekebilir. Ayrıca 3 inç güverte vida ile kirişlerine kompozit kaplama tahtaları ekleyebilir. Çivi başları kompozit malzemelere iyi batmadığından, kompozit döşeme tahtalarını takmak için çivi kullanmaktan kaçının.

Trex'i direklerin etrafından nasıl kesersiniz?

Direklerin Çevresinde Çentik Kaplama
 1. Kenarları işaretleyin ve derinliği ölçün. Basit bir çentik için, kesilecek levhayı hizalı olarak yerleştirin.
 2. Derinliği işaretleyin.
 3. Çentiği bir yapbozla kesin.
 4. Bitmiş çentik.
 5. Açılı Bir Direk için Çentik veya Delik Kesme.
 6. Merkeze kadar ölçün.
 7. Alt noktayı işaretleyin.
 8. Açıyı kontrol edin.

Kıvrılmış güverte tahtalarını nasıl düzeltirsiniz?

Çivileri alt taraftan yukarı doğru çekin, ardından levye ile yolun geri kalanını çekin. Ardından, kıvrılmış tahtayı ve her iki yanındaki ikisini de kapsayacak kadar uzun 2 x 4 sedir hurdası kesin. Güverte vidalarıyla kirişe takın.

Metal kesmek için en iyi demir testeresi bıçağı hangisidir?

Kalite açısından, DeWalt DWHT20547L 5'i 1 arada Demir Testere , sertleştirilmiş paslanmaz çeliği kesmek için en iyi demir testeresi bıçağına sahiptir. Diğer demir testerelere göre daha büyüktür ve elinizin kalıplama şekline sahiptir.

Trex levhaları ne kadar geniş?

Çeşitli kompozit zemin kaplaması boyutlarını nerede bulabilirim?
Kompozit Deck Markaları boyut Masif tahtalar
Kereste Teknolojisi Uzunluk 20'
Kalınlık 0,94" x 5,36"
Trex Uzunluk 12'; 16'; 20'
Kalınlık 1" x 5,5" 0,82" x 5,5"- Seç

Çerçeveleme testere bıçağı nedir?

Çerçeveleme bıçakları 24 dişe sahiptir ve hızın temiz bir kesimden daha önemli olduğu kaba marangozluk gibi işler için etkilidir. Kontrplak bıçakları , minimum parçalanma ile bir yüzey oluşturmak için tasarlanmış 100 veya daha fazla ince dişe sahiptir. İnce çentikli bıçaklar , daha hızlı, daha kolay kesim ve daha az malzeme israfı için dar bir profile sahiptir.

Kompozit zemin kaplamasında çamaşır suyu kullanabilir misiniz?

Çoğu üretici , Bleach'in özellikle doğrudan güneş ışığı altında kullanıldığında renkli kompozitleri solduracağı konusunda sizi uyaracaktır. Klorlu Ağartıcının düzenli kullanımı nihayetinde kompozit döşemenizin yapısal bütünlüğünü etkileyebilecek erken ufalanmaya, parçalanmaya ve çatlamaya neden olabilir .

Kompozit zemin kaplamasının rengini değiştirebilir misiniz?

Üreticiler , trex veya kompozit zemin kaplamasının renginin kalıcı olmasını talep etseler de , zamanla kesinlikle solacaklardır. Eğer güverte görünümünü tazelemek için tamamen ya da sadece gibi rengini değiştirmek istediğinizde nedenle, mutlaka kompozit zemin kaplaması boyayabilirsiniz.

Trex zemin kaplamasının üzerini boyayabilir miyim?

Trex gibi kompozit güverteler, doğal ahşap muadilleri gibi boyanabilir veya lekelenebilir olacak şekilde tasarlanmamıştır veya gerekli değildir, ancak uygun şekilde temizlenir, hazırlanır ve astarlanırsa, belirli koşullar altında boyayı kabul edebilir ve kabul edecektir .