Kohler tuvalet şamandırasını nasıl düzeltirsiniz?

Sordu: Espiritusanto Padalka | Son Güncelleme: 20 Haziran 2020
Kategori: stil ve moda banyo ve duş
4.4/5 (737 Görüntüleme. 32 Oy)
Kohler Tuvaletinde Şamandıra Sorunu Nasıl Giderilir
 1. Tankınızın üzerindeki kapağı çıkarın.
 2. Şamandıranın gerçekten yüzüyor olup olmadığını kontrol edin. Varsa ve tuvalet sürekli çalışıyorsa, top şamandırasını ayarlayabilirsiniz .
 3. Şamandıralı kolu iki elinizle kavrayın ve hafifçe aşağı doğru bükün.
 4. Şamandıranın kısmen veya tamamen suya batmış olup olmadığını kontrol edin.

İnsanlar ayrıca, çalışmaya devam eden bir Kohler tuvaletini nasıl tamir edeceğinizi de soruyorlar.

Tuvalet çalışıyorsa, şamandıra veya yıkama valfi contasının bakıma ihtiyacı olabilir.

 1. Tankın kapağını açın ve su seviyesini kontrol edin.
 2. Çubuğu uzatmak için şamandırayı doldurma valfine bağlayan çubuğun üstündeki somunu saat yönünün tersine çevirin.
 3. Suyu tekrar açın ve tankın dolmasına izin verin.

Daha sonra soru şu ki, tuvaletimin rastgele çalışmasını nasıl durdurabilirim? Rastgele Çalışan Bir Tuvalet Nasıl Onarılır

 1. Kapağı depodan kaldırın.
 2. Gerekirse kaldırma zincirini uzatın. Kaldırma zinciri, tutamağın arkasını, tankın altındaki kanatçık adı verilen lastik bir diske bağlar.
 3. Şamandıra topunu sızdırıyor olabileceğinden değiştirin.
 4. Şamandıra yüksekliğini ayarlayın.
 5. Frezleri veya tortu birikintilerini gidermek için valf yuvasını temizleyin.

Sonuç olarak, Kohler tuvaletimdeki şamandırayı nasıl ayarlayabilirim?

Şamandıra valfi Şamandıralı Valf Ayar Klip (metal Cı-şekilli bağlantı) sıkıştırın ve yukarı veya şamandıra kolunun aşağı istenen seviyeye ayarlamak için su. Bir pense, klipsin sıkılmasına yardımcı olabilir. 2. Su seviyesinin tanktaki işaretli su hattında olduğunu doğrulamak için tuvaleti yıkayın.

Tuvalette hayalet sifonun nedeni nedir?

Hayalet sifon - tuvaletinizin kendi kendini sifonu çekmesine neden olan o gizemli fenomen- gece geç saatlerde biraz sarsıcı olabilir, su israfından bahsetmiyorum bile. Sorun genellikle, eskimiş bir kanat valfi nedeniyle rezervuardan yavaş yavaş kaseye sızan sudan kaynaklanır .

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kohler tuvaletim neden tıslıyor?

Tıslama , genellikle kötüleşen bir sineklik ile ilişkilendirilebilen başka bir yaygın tuvalet gürültüsü şikayetidir. Seçenek olarak ise, aynı zamanda taşma borusu içine su boşaltma neden olabilir. Görüyorsunuz , tuvalet tankı uygun seviyeye dolduğunda , doldurma vanası veya klozet vanası çalışmasını durduruyor.

Tuvaletim neden sürekli çalışıyor?

Çürüme veya çatlaklar için tuvalet kanadını kontrol edin
İşte akan bir tuvaletin en yaygın nedeni. Depodan yeterince su çıktığında, kanatçık tekrar aşağı düşer ve depoyu yeniden sızdırmaz hale getirir. Bununla birlikte, kanatçık (veya valf contası) çatlarsa, klozetinize su sızmaya devam edecek ve sürekli çalışmasına neden olacaktır.

Yeni Kohler tuvaletim neden çalışıyor?

Tanktaki su seviyesi ayarlanabilir bir şamandıra ile kontrol edilir. Çok düşük ayarlanmış bir şamandıra zayıf bir floş üretir; çok yükseğe ayarlanırsa, tuvalet taşma borusuna su dökülür ve doldurma vanası kapanmaz. Tuvalet çalışmaya devam ediyor. Su uygun seviyede kapanana kadar şamandırayı ayarlamaya devam edin.

Kohler tuvaletim neden çalışmaya devam ediyor?

Bileşen parçalarının bazıları hafifçe yanlış hizalanmış çünkü Çoğu zaman, bir tuvalet çalışıyor. Şamandıra veya mühür - - yerine geri suyun sürekli akışını durdurmak için yapmanız gereken çalkala o parçadır.

Sifonu çektikten sonra tuvaletin çalışmaya devam etmesinin nedeni nedir?

Suyu kapatın ve tuvaleti boşaltın.
Kanat, suyun tanktan klozete akmasını engelleyen yuvarlak bir lastik contadır. Tuvalet floş zaman zincir sineklik yukarı kadar taze su kase doldurabilir çeker. Klozet kapağı ile ilgili sorunlar, çalışan bir tuvaletin en yaygın nedenleri arasındadır.

Tuvalet şamandıra valfini nasıl ayarlarsınız?

Kapağın bu tür ayarlamak için, sadece vana tepesinde bulunan bir ayar vidası çevirin. Su seviyesini yükseltmek için ayar vidasını saat yönünde çevirin; su seviyesini düşürmek için vidayı saat yönünün tersine çevirin. Su seviyesi, tankın taşma borusunun üst kısmının altında olmalıdır.

Klozetteki su seviyesini nasıl ayarlarsınız?

Şamandıranın yüksekliği su seviyesini belirlediğinden, doldurma vanasının 1 üstündeki vidayı suyu yükseltmek için saat yönünde veya alçaltmak için saat yönünün tersine çevirin. Şamandırayı ayarladıktan sonra, suyu tekrar açın ve sorunu çözüp çözmediğinizi görmek için tuvaleti sifonu çekin.

Neden tuvalet kolunu aşağıda tutmak zorundayım?

Sen Kol Aşağı Düzenleyecek Varsa Tamamen sifonu çekmeyi. En yaygın tuvalet sorunlarından biri sifonu çekmeyi floş kolu aşağı tutmak için yaşıyor. Sorun, yıkama kolunu kanatçığa bağlayan kaldırma zincirindeki çok fazla gevşeklikten kaynaklanır.

Topu yüzdürmeden tuvaleti nasıl tamir edersiniz?

Mevcut valfi çıkarma ve yeni tertibatla değiştirme adımlarına bakın.
 1. Yeni doldurma valfi takımı satın alın ve diğer gerekli malzemeleri hazırlayın.
 2. Eski doldurma vanasını kontrol edin.
 3. Eski taban hala mevcutken, akan bir tuvaleti top şamandıra olmadan düzeltin.
 4. Eski taban mevcut olmadığında, çalışan bir tuvaleti bilyesiz şamandıra olmadan sabitleyin.

Tuvalet şamandıram neden yapışıyor?

Nedenler Valfi tetiklemek için şamandıranın alçaltılabilmesi gerekir. Takılmış bir yaka şamandıra genellikle tankın tarafında yüzden bu artık rubs şamandıra çevirerek sabitlenebilir tankın yan sürtünerek yaka, kaynaklanır. Şamandıralı yüzer ayrıca depo duvarlarının sürtünür edebilirsiniz.

Tuvaletteki doldurma vanasını değiştirmenin maliyeti nedir?

Doldurma vanası veya kanatçık gibi arızalı tuvalet parçalarını bir tesisatçı veya tamirciye yaptırmak, yerel fiyatlara ve işçinin niteliklerine bağlı olarak 50 - 150 $ veya daha fazlaya mal olabilir. Kapatma vanası tipik $ 25- $ 50 maliyeti değiştirilmesi ve bir mum halkası yerine (ve muhtemelen de klozet flanş) 50 $ mal olabilir - 200 $.

Şamandıra tuvalette nerede olmalı?

Ana akışkan tipi doldurma vanasında, tertibatın yan tarafında bir ayar çubuğu bulunan entegre bir şamandıra bulunur. Sen bahar klibi çimdik ve yukarı veya aşağı şamandırayı ayarlamak gerekir. Sürekli çalışan bir tuvalet için yarım inç aşağı hareket ettirin. Bırakın ve suyun akıp durmadığına bakın.

Çalışan bir tuvalet su faturasını artırır mı?

Yüksek su faturasının en yaygın nedeni tuvaletten su akmasıdır . Sürekli çalışan bir tuvalet, günde 200 galona kadar israf edebilir . Bu , bir ailenin tipik su kullanımını ikiye katlayabilir, bu nedenle tuvalet sızıntılarını mümkün olan en kısa sürede düzeltin. Damlayan bir musluk veya akan tuvalet gibi bazı sızıntıları bulmak kolaydır.

Yüzen bir top ile bir tuvaleti nasıl tamir edersiniz?

 1. Tuvalet deposu kapağını çıkarın ve kenara koyun. Dikkat olmak.
 2. Tuvaletin içindeki tuvalet topunu bulun.
 3. Tuvalet vanasındaki bir vidayı çevirerek klozet topunu ayarlayın.
 4. Topu indirmek ve böylece su seviyesini düşürmek için vidayı saat yönünde çevirin.

Bir tuvalet klapesi ne kadara mal olur?

Dolgu, Shut Off & Flush Vana (ler), Sineklik
Valf değişimi, yerel oranlara ve minimum değerlere bağlı olarak bir ev sahibini 50 ila 150 ABD Doları veya daha fazla çalıştırabilir.

Tuvalet doldurma valfimi ne zaman değiştirmeliyim?

Genellikle, her 5 yılda yaklaşık tuvalet dolum kapağını değiştirmek gerekir.

Bir tuvaletin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini nasıl anlarsınız?

Yeni Bir Tuvalete İhtiyacınız Olduğunun 5 İşareti
 1. Tankınızda çatlaklar var. Tuvaletinizin etrafında sık sık su birikintisi görüyorsanız, bu basit bir sızıntıdan daha fazlası olabilir: Tankınızda çatlaklar olabilir ve tuvaletin değiştirilmesi gerekebilir.
 2. Eski bir tuvaletin var.
 3. sallandığını hissediyorsun.
 4. Sık sık düzeltmek zorunda kaldın.
 5. Yuvarlak bir kaseniz var.