Sıkışmış bir kapatma vanasını nasıl onarırsınız?

Sordu: Fayyaz Delcourt | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020
Kategori: otomotiv motosikletleri
4.3/5 (143 Görüntüleme . 35 Oy)
Bu işe yaramazsa ve kapatma valfi yerinde sabit kalırsa valfi bir saç kurutma makinesiyle ısıtmayı deneyin. Delici yağı ile tekrar vanayı aşağı Sprey, sonra anahtar ile tekrar deneyin. Bunu tekrar tekrar yaparak, sıkışmış valfinizi gevşetebilmelisiniz.

O zaman, su kapatma vanasına wd40 püskürtebilir misiniz?

Sıkışmış valf: - off ve eski moda ana kapatma - basitçe 't fikstürü kapat ile sık sık olur vana, etkinleştirebilirsini off, WD-40 ile vanayı sprey ve tekrar denemeden önce lubricate için zaman ver gerekebilir .

Benzer şekilde, bir sürgülü vanayı onarabilir misiniz? Arızalı bir sürgülü vanayı onarmak zor değildir, ancak önlemek daha da kolaydır. Bu sorunlar genellikle bu yüzden tam olarak kapanmalıdır ve kapı olası sorunları gidermek için birkaç ayda vanaları açmak, maden birikimi kaynaklanır.

Ayrıca bilin, sürgülü vanalar neden arızalanır?

Sürgülü vana arızasının en yaygın nedenleri aşınma ve korozyondur. Sürgülü vanalar zamanla aşınma eğilimindedir. Korozyon, diskin açık veya kapalı konumda yapışmasına neden olabilir. Kol zorlandığında, koldan diske giden gövde genellikle kırılarak valfi işe yaramaz hale getirir.

Bir vana hangi yöne açılır?

Sürgülü vanayı açmanın doğru yolu, aşırı kuvvet uygulamadan kolu yavaşça saat yönünün tersine (sola) çevirmektir – kolu 'sarsmayın'. Bir su hattı için tipik bir 1" ana kontrol vanasının tamamen açılması yaklaşık altı tam tur alacaktır. Herhangi bir direnç olduğu anda dönmeyi bırakın.

15 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sıcak su musluğum neden sert?

Lastik contalar dışarı giyen bir musluk invovles içinde Sertliği. Zamanla, lavabo, küvet veya duş musluğunuzun tutamakları sertleşebilir , bu da onları çevirmeyi zorlaştırabilir, hatta neredeyse imkansız hale getirebilir. Kolları çeviremiyorsanız, musluğu kullanmak gereksiz yere zorlaşır.