Lucky Bamboo'daki küften nasıl kurtulursunuz?

Sordu: Natascia Wallraff | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: stil ve moda banyo ve duş
4.7/5 (296 Görüntüleme . 9 Oy)
Şanslı Bambu Üzerindeki Küf Nasıl Kurtulur
 1. Öncelikle suyu değiştirdiğinizden ve bambunun bulunduğu kayaları ve saksıları temizlediğinizden emin olun.
 2. Bitki yıkama için, yıkama sıvısı ya da (su bir galon üç çay kaşığı seyreltilmiş) pişirme soda fışkırtarak en az bir saat süre ile su içinde bambu emmek istiyoruz.

Peki, bambu bitkilerindeki küften nasıl kurtulursunuz?

Bambu küfünü , beyaz sporları ve küfü yumuşak bir fırça ile çıkarın ve nemli bir bezle bölgeyi temizleyin . Kalıbı çıkarmak için limon yağı veya sirke ve su çözeltisi kullanın. Bambu mobilyalar için kalıp çıkarıldıktan sonra 3 kat poliüretan uygulanması tavsiye edilir.

Ayrıca, şanslı bambumdaki beyaz şey nedir? Şanslı bambu Beyaz Fuzz Beyaz bulanık lekeler genellikle unlubitlerin (Phenacoccus spp.) Veya bunların yumurta durumlardır. Et böceği veya örümcek akarları tamamen yok olana kadar bitkiye her beş ila yedi günde bir püskürtün.

Bunu göz önünde bulundurarak, küf bambuda büyür mü?

Şanslı bambu bitkilerinin çoğu suda büyüdüğünden , ıslak koşullar hızla küflenmeye ve küflenmeye neden olabilir. Uygun bakım olmadan, bu küf ve küf, şanslı bambunuzu ele geçirebilir ve hatta potansiyel olarak onu öldürebilir.

Bambumda neden siyah noktalar var?

İsli kalıp - İsli kalıp gibi unlubitlerin, yaprak bitleri ve ölçek böcekler gibi küçük, emici böcekler tarafından neden olur. Bu böcekler beslenirken, özsu adı verilen yapışkan bir madde salgılarlar. Tatlı özsu, isli küf mantarı tarafından hızla istila edilerek hoş olmayan siyah noktalara neden olur.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bambu küfü tehlikeli midir?

En zararlı bambu küfü , bambu şeritlerindeki lignin üzerinde ziyafet çeker ve erken öldürmediğiniz sürece kalıcı hasara neden olabilir. Yapması zor değil ve bambuyu kurutup koruyucu bir kaplama yapmak, tekrarını önleyebilir. Güneş ışığı ve hava sirkülasyonu, bambu mobilyaların kurumasına ve küflenmenin önlenmesine yardımcı olur.

Bambu diş fırçamın küflenmesini nasıl durdurabilirim?

Votka veya başka bir yüksek geçirmez alkole batırarak ve ardından iyice durulayarak kalıbı çıkarabilirsiniz. Gelecekte kaçınmak için, onu nefes almaya da izin verecek şekilde saklamak istersiniz. Bu yüzden dişlerinizi fırçaladıktan sonra iyice durulayın, mümkün olduğunca çok su çalkalayın/dökün ve gevşek bir şekilde saklayın.

Şanslı bambumu nasıl daha fazla dal büyütebilirim?

Çiçek Dükkanı Ağı Bitki Uzmanı: Şanslı bambunun doğası, tek bir sap yetiştirmektir . Ancak, üst kısmını keserek tüm şanslı bambu sapı dalı yapabilirsiniz . Şanslı bambu sapının üstünü kapatırsanız, sapın yanında kesimin hemen altında iki yeni dal görünecektir. Daha sonra yeni bir sapı başlatmak için tepeyi köklendirebilirsiniz.

Çürüyen bir bambu bitkisini nasıl kurtarırsınız?

Çürüyen Bambu Bitkisi Nasıl Kurtarılır
 1. İçinde başka bitkiler varsa çürüyen bitkiyi mevcut saksısından çıkarın.
 2. Bambu sapı üzerindeki tüm yapraklara bakın ve üzerlerinde tamamen sarı veya sarı lekeler bulunanları belirleyin.
 3. Paket talimatlarını izleyerek mikrodalgada bir kapta 1 ila 2 yemek kaşığı parafin mumu eritin.

Bambu panjurları kalıptan nasıl korursunuz?

Bambu dış mekan jaluzilerindeki küfü temizlemenin birkaç yolu vardır. Bitkisel yağ, sabun ve tuzla veya bikarbonatlı soda ile yıkamak için iki seçenek vardır. Küfleri gidermenin en iyi yolu, onları ağartıcı veya klor ile yıkamak ve daha fazla önlem almak için mantar önleyici sprey sıkmaktır .

Bambu bitkisini nasıl yenilersiniz?

Bambu toprağa ekilmişse, çıkarın, iyice durulayın ve saksı değiştirmek yerine bir vazoya koyun. Yerine oda-sıcaklığı şişelenmiş su kullanılarak, musluk suyuyla bitkiyi sulama kaçının. Vazodaki suyu her yedi ila 10 günde bir değiştirin.

Bambu bitkim neden kalıplanıyor?

Kalıp her yerde. Eko sistemin ayrılmaz bir parçası olan görevi, organik maddeleri ayrıştırmak ve parçalamaktır. Bambu gibi bir bitki hastalandığında, strese girdiğinde veya başka bir şekilde tehlikeye girdiğinde, fırsatçı küf bitkiyi tutabilir ve bitkinin ölümüne neden olabilir. Küf , uzun süreli ıslak ve serin dönemlerde en agresiftir.

Bambu bitkisinin içini nasıl temizlersiniz?

Her kullanımdan sonra bambu pipetlerinizi hemen duruladığınızdan emin olun. Bambu çubuklarını akan musluğun altına koyarak veya sıcak sabunlu suda durulayarak yapabilirsiniz. Ayrıca doğal hindistan cevizi kabuğu temizleme fırçanızı kullanarak pipetlerin içini ovalayarak temizleyin .

Bambu nasıl mühürlenir?

 1. Bir elektrikli zımpara makinesini 60-kumlu zımpara kağıdı ile donatın.
 2. 60 tane zımpara kağıdını 100 tane ile değiştirin.
 3. Bambu yüzeyi yapışkan bezlerle silin; talaş uygulama sürecini engelleyeceğinden bu çok önemlidir.
 4. İsterseniz şimdi lekeli bir yüzey ekleyin.
 5. Çin fırçasını kullanarak bambuya solvent bazlı bir ahşap mühürleyici uygulayın.

Bambu bulaşıklıktaki küfü nasıl uzak tutarsınız?

Bunun nedeni, bambunun doğal olarak antibakteriyel olmasıdır. Bambu yenilenebilir bir kaynaktır.
 1. Lavaboyu sıcak suyla doldurun.
 2. 2 çay kaşığı ekleyin.
 3. Bulaşık süzgecini lavaboya koyun ve süzgecin tamamı temiz görünene kadar sabunlu suyla ovun.
 4. Bulaşık süzgecini temiz suyla durulayın.
 5. Bir sprey şişesini 1 su bardağı su ve 3 yemek kaşığı ile doldurun.

Bambu kesme tahtaları küflenebilir mi?

Siyah olduğu için, onu başladıktan sonra kurtulmak özellikle zordur kalıp bir tür muhtemel küf var. Bambudan (bir çim olan) kurtulmak , doğal bakterilerle mücadele özelliklerine sahip olma eğiliminde olan bir ahşap kesme tahtasından çıkmaktan daha zor olabilir.

Akrilik boyayı bambu üzerine kullanabilir miyiz?

Bir kat astar veya akrilik astar uygulayın. Bu, düzgün bir yüzey oluşturmaya yardımcı olur ve her parça için gereken sprey boya miktarını azaltır. Sen sprey-on primerler satın alabilirsiniz, ancak standart bir akrilik astar gibi iyi çalışacak bir yumuşak bir fırça ile uygulanır.

Eski bambu nasıl temizlenir?

Temiz yalın veya vernikli bambu için, yumuşak bir bez veya sünger ve hafif sabunlu su kullanın. Fazla suyu sıkın ve ahşabı nazikçe silin. Bambu doğal parlaklığına zarar verebilecek veya rengini bozabilecek sert deterjan yerine organik veya doğal bir sabun seçin.

Bambu duş kakasını nasıl temizlersiniz?

Kolay bir temizleme çözümü, bir sprey şişesini ılık su ve beyaz damıtılmış sirke ile doldurmak, ardından tezgahın üzerine iyice püskürtmek veya tezgahı spreyledikten sonra süngerle temizlemektir . Ilık suyla durulayın, ardından havluyla kurulayın. Bunu haftalık olarak yaparak, küf etkili bir şekilde uzak tutulabilir.

Bambu için bir kalıp nasıl yapılır?

Isı Uygulayarak Bambu Bükme
 1. Bambu internodların içindeki aşırı buharın kolayca kaçabilmesi için düğümlere yakın küçük delikler açın.
 2. Alev meşalesini daima bambunun büyüdüğü yöne doğru hareket ettirmeye çalışın.
 3. Düğümleri bir çubukla delin ve bambuyu kumla doldurun (kırılmasını önlemek için).

Bambu taşlarını nasıl temizlersiniz?

Bambu Bitkisinin Taşlarında Yosun Oluşumu Nasıl Temizlenir ve Kaldırılır
 1. Bu narin, egzotik bir bitkidir ve buna göre tedavi edilmelidir.
 2. Bitkiyi bir bardak oda sıcaklığındaki suya koymadan önce kökleri taze, soğuk suda durulayın ve nazikçe masaj yapın.
 3. Taşları bir kevgir içine yerleştirin.

Bambu akarlarını nasıl öldürürsünüz?

Bambu örümcek akarlarının küçük bir istilası, böcek öldürücü sabun, piretrin bazlı bir sprey veya temaslı bir pestisit ile kontrol edilebilir. Bununla birlikte, spreyler genellikle şiddetli istilalar için etkili değildir çünkü bitkinin yüksekliği ve topaklanma yapısı maddelerin haşerelere ulaşmasını engeller.