Bir boya fırçasından gomalak nasıl çıkar?

Sorulan: Palmer Ouadi | Son Güncelleme: 19 Nisan 2020
Kategori: stil ve moda tırnak bakımı
4.9/5 (895 Görüntüleme . 45 Oy)
Fırçayı birkaç dakika denatüre alkolle dolu bir kaba koyun. Alkol seyreltip kolay sabun ve su ile kaldırmak için yapım, gomalak yumuşatır. Bu, amonyak yönteminden daha uzun sürer ve küfeliği fırçadan tamamen çıkarmak için birkaç denemeye ihtiyaç duyar.

Ayrıca soru şu ki, bir gomalak astar fırçasını nasıl temizlersiniz?

Uygulama aletlerini kullanımdan hemen sonra 1 kısım amonyak ve 3 kısım su solüsyonunda yıkayın. Ürün uygulama aletleri üzerinde kurumuşsa, aletleri gece boyunca eşit miktarda amonyak ve su solüsyonunda bekletin. Sert bir fırça ile ovarak temizleyin .

Ayrıca Zinsser'i kullandıktan sonra fırçaları nasıl temizleyeceğinizi de bilin. iyi fırçalarım daha iyi günler gördüğünde, astar fırçaları olurlar. çöp kutusunu kullanarak işiniz bittikten sonra sadece adım atın. Hmmm, kutunun üzerinde denatüre alkol veya 50-50 amonyak ve su yazıyor. Denatüre Alkol, BIN'den sonra temizlenmesi gereken en iyi şeydir.

Benzer şekilde, Shellac için en iyi fırça hangisidir?

Bence beyaz çini gibi yüksek kaliteli doğal elyaf fırçalar gomalak için daha iyidir . Cilalar ve su bazlı cilalar için tasarlanan Taklon gibi sentetik elyaf fırçalar genel amaçlı iyi fırçalardır ve temizlenmesi daha kolaydır, ancak gomalak için iyi bir doğal fırça kadar iyi değildir.

Yağ bazlı boya fırçalarını nasıl temizlersiniz?

Başparmak Kural: Kullanım mineral alkolleri veya yağ için tiner - bazlı boyalar, lekeleri ve cilalar. Shellacs için alkol kullanın. Fırça kıllarını tamamen kaplayacak kadar çözücüyü bir kaba dökün. Birkaç kez dolduracağınız için çok büyük bir kap kullanmayın.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Zinsser BIN'i zımparalayabilir miyim?

Bins gibi pigmentli Shellac harika bir leke engelleyici astardır. Biz birçok amaç, çıplak ahşap için kullanmak, yıpranmış ahşap dolaplar duman vb su zarar Kutusu en çok zımparalanabilen ve katlar arası zımparalanmalıdır. Uyguladığınızda, hızlı çalışın, elinizden geldiğince düzleştirin , ancak aşırıya kaçmaya çalışmayın.

Zinsser BIN su bazlı mı?

Zinsser BIN Astar/ Kapatıcı . 1946'da geliştirilen BIN ®, orijinal gomalak bazlı beyaz pigmentli astar kapatıcı leke gidericidir. Tüm iç yüzeylerde kullanım ve dış yüzeylerde spot astarlama için idealdir. Su lekeleri, küf lekeleri, yeni ahşaptaki budaklar, nikotin, benzin, işaretleme kalemleri vb.

Astar kullandıktan sonra fırçaları nasıl temizliyorsunuz?

Dürüm
  1. Fazla boyayı kazıyın. Açık görünebilir, ancak fırçanın mümkün olduğunca boyasız olduğundan emin olun.
  2. Fırçayı bir kova sabunlu suyla yıkayın. Boyayı ellerinizle ve bir fırça tarağıyla kıllardan arındırın.
  3. Fırçayı bir kova içinde döndürün.
  4. Kılları bir kova temiz su içinde durulayın.
  5. Fırçayı ağır kağıtla sarın.

Zinsser gomalakını nasıl kaldırırsınız?

Shellac'ı çıkarmak için, denatüre alkolü ahşap yüzeye fırçalayarak başlayın ve soyma işlemini başlatmak için birkaç dakika bekletin. Ardından, ellerinizi korumak için lastik eldiven giyin ve mümkün olduğunca fazlasını çıkarmak için gomalak'ı çelik yünle ovalayın.

Shellac'ı nasıl temizlersiniz?

Fırçayı birkaç dakika denatüre alkolle dolu bir kaba koyun. Alkol seyreltip kolay sabun ve su ile kaldırmak için yapım, gomalak yumuşatır. Bu, amonyak yönteminden daha uzun sürer ve gomalak'ı fırçadan tamamen çıkarmak için birkaç denemeye ihtiyaç duyar.

Gomalak astar püskürtebilir misiniz?

Sprey Shellac -Temelli Beyaz Eşya ve Spot Dış Astar ve Sealer zımparalamadan herhangi bir yüzeye düşük sıcaklıklarda ve sopalarla kullanılabilir. Astar su, duman ve yangın hasarından kaynaklanan lekeleri kapatır. Ayrıca kanama budaklarını ve özsu çizgilerini de durdurur. Sadece 20 dakikada dokunulduğunda kurur.

Shellac astarı ciltten nasıl çıkarırsınız?

Astar çıkana kadar cildi yağ ve suyla ovun.
Cildi yağla ovmak için bir bez veya ellerinizi kullanın. Tüm boyanın çıkıp çıkmadığını görmek için cildi durulayın, ardından cilt hala lekeliyse daha fazla yağ ekleyin.

Kaç kat gomalak koyabilirim?

Çalışmalarımın çoğu için gomalak temizlemeye bağlı kalıyorum. İşe tam koruyucu bir kat vermek için genellikle üç ila dört kat yeterlidir. İlk kat ahşabı kapatır ve ikincisi, bu taban katları kesmeden zımparalamak, düzleştirmek ve yeniden kaplamak için yeterli gövde sağlar.

Bir rulo ile gomalak uygulayabilir misiniz?

Gomalak uygulayarak bir "en iyi" yöntemini kurmaya çalışmak zor bir iştir. Aslında bir amacı gomalak bir fıçı içine daldırılmış ve daha sonra fazla gelen damla için asılmış olduğu bir daldırma işlemi kullanmak, bir fırça, boya silindiri ya da püskürtücü ve ticari gomalak uygulamaları kullanılarak uygulanabilir.

Bir bez ile gomalak nasıl uygulanır?

bez ile uygulanan mumu alınmış gomalak kesin. Bir çift ince eldiven giyerim , bir bez , sünger veya Scotchbrite pedini gomalak içine batırırım , ahşabın üzerine dökerim , sonra hala ıslakken silerim. Bu, son tanenin yassı taneden daha fazla ıslanmasına izin verir, böylece silme işleminden sonra tüm parça eşit şekilde kapatılır.

Gomalak nasıl uygulanır?

Gomalak uygulamak için, ahşabın damarı boyunca uzun, pürüzsüz vuruşlarla çalışarak yüzeye serbestçe akıtın. Gomalak ile gerçekten ıslak yüzeyini tutun ve ıslak kenarlarına tamamen kuruması kaplama uygulanmalıdır. Yüzeyi tamamen kapladıktan sonra, şellağı ahşabın damarı boyunca atın .

Taklon fırçası nedir?

Taklon , sanatçı kalitesinde boya, makyaj ve iğne şerit fırçalarında kullanılan sentetik bir elyafın ortak adıdır. Düzgün, yumuşak ve biraz kırılgan bir polyester veya naylondur, ancak uygun fırça bakımı sentetik kılların ömrünü uzatacaktır.

Mumsu alınmış gomalak nasıl kullanılır?

Islak kenarı korumak için hızlı çalışın. İki saat sonra, ilk katı 320-gritli stearatlı zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın ve tozu veya ahşap taneciklerini temizleyin ve yüzeyi düzeltin. Zımpara kalıntılarını temizleyin. Sonraki katları da aynı şekilde uygulayın .

Geniş yüzeylere gomalak nasıl uygulanır?

Örneğin birkaç kat 3 veya 4 kat uygulayabilir ve daha sonra iyice kurumasını bekleyin ve yüzeyi düzleştirmek için hafifçe zımparalayın. Ardından birkaç "kat" daha uygulayın ve gerektiğinde zımpara kağıdı ile tekrar düzleştirin. (Yapışma için katlar arasında zımpara yapmanız gerekmez, sadece sorunları gidermek için.)

Hangi gomalak kesimini kullanmalıyım?

kesilmiş sıvı gomalak yaklaşık 2:16 oranında gomalak pulunun alkole oranını kullanın (16 oz alkolde çözülmüş 2 oz gomalak pulu). Daha ağır sıvı kesimler kullanılabilir, ancak birkaç ağır olandan ziyade birkaç ince gomalak kat uygulamak en iyisidir.

Zinsser BİN nedir?

BIN ®, gomalak bazlı nihai astar, kapatıcı ve leke öldürücüdür. İç yüzeylerde kullanım ve dış yüzeylerin spot astarlanması için mükemmeldir. Yüksek yapışma gomalak formülü, mükemmel emaye tutuşu ile gözenekli yüzeyleri yalıtır, hatta kanama budaklarını ve özsu izlerini bile kapatır.

Bin astarı püskürtebilir misiniz?

Cevap: Hayır, BIN inceltme gerektirmez. Astar , sütün kıvamına benzer şekilde zaten çok incedir. Sen Tabancanızın temizlemek için amonyak veya denatüre alkol kullanımı ve tamamen astar kaldırmak gerekir.