Japon karaçam bonsai ağacını nasıl yetiştirirsiniz?

Sordu: Güzel Garcia Conde | Son Güncelleme: 22 Şubat 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları iğne işi
4.8/5 (94 Görüntüleme . 10 Oy)
Japon Karaçam bonsai ağacı iyi topraklı bir saksıya dikilmelidir. Bu, iyi su drenajı ve su ve besin tutma özelliğine sahip topraktır. Bu, ılık su sırasında veya açık havada yetiştirildiğinde günlük ve daha sık sulanmalıdır.

Ayrıca bir çam bonsai ağacını nasıl yetiştirirsiniz?

Bu, tam boy çam ağaçlarında güzel görünür ancak bonsai çam ağaçlarını budamayı zorlaştırır. Çam ağacınızın besin kaynağını sınırlayarak iğnelerinin boyutunu sınırlayabilirsiniz. Bonsai ağacınızı 0-10-10 gübre ile başlatın. Sezonun büyümesi başlar başlamaz, erken ilkbaharda bir besleme uygulayın.

Aynı şekilde, bir kesimden bir çam ağacı yetiştirebilir misin? Çam ağaçları koni 25 ila 150 feet yüksekliğinde arasında olabilir dökmeyen -Rulman edilir. Hepsi varolan ağacından alınan kök kesimler tarafından yetiştirilebilir. Çam ağaçlarının kesimlerle çoğaltılmasındaki başarı oranı, çalılar ve çiçekler gibi diğer bitkilerdeki kadar yüksek değildir.

Aynen öyle, Japon karaçam bonsai'mi ne zaman saklamalıyım?

Tomurcuklar şişmeye başlamadan önce ilkbaharda karaçam bonsai'yi değiştirin. Kaba kum, kalsine kil ve turbadan oluşan eşit bir toprak karışımı en iyisidir. Sıcak bir yaz gününün sonunda besleyici köklerin kurumaması ve ölmemesi için kabın geleneksel bonsai saksılarından daha büyük olması gerekebilir.

Bir çam kozalağının büyümesi ne kadar sürer?

üç yıl

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çam ağacımı nasıl daha hızlı büyütebilirim?

Çam Ağaçlarının Daha Hızlı Büyümesi Nasıl Sağlanır?
 1. Ağacın büyüdüğü yerden az miktarda toprak toplayın.
 2. İğnelerin durumunu inceleyin.
 3. pH probunuzu kullanarak toprağın pH seviyesini test edin.
 4. Toprağı aşırı kuruluk belirtileri açısından inceleyin.
 5. Ağacın etrafındaki alanı inceleyin.
 6. Birkaç hafta bekleyin ve ağacın büyüme alışkanlıklarındaki değişiklikleri gözlemleyin.

Bir çam kozalağından bir çam ağacı başlatabilir misin?

Tohumdan çam ağaçları yetiştirmeye başlamak için sonbaharda büyük kahverengi (veya hafif yeşil) kozalaklar toplayın. Koniler kapalı olmalıdır; eğer açıksa, muhtemelen tohumlarını salmışlardır. Toogood, çok fazla konisi olan ağaçların canlı tohumlara sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. Kuruduğunda , kozalaklar açılır ve tohumlarını bırakır.

Bir çam ağacını elle nasıl dikersiniz?

Deliği kök kütlesinden daha büyük kazın ve ardından deliğin altını üst toprakla yeniden doldurun (böylece çuvallı ağaçlarda kök topun altında yaklaşık birkaç inç üst toprak olur, daha küçük fidelerde daha az). Deliği doldurun, en iyi (üst) toprak köklere en yakın olacak.

Çam ağacı tohumu neye benziyor?

Çam ağacı tohumları , her ölçeğin üst yüzeyindeki kozalakların içinde bulunur. Açık çam kozalakları tohumlarını çoktan düşürdü, bu yüzden hala kapalı olan kozalakları aramak ve toplamak isteyeceksiniz. Genellikle koyu morumsu veya kahverengi renktedirler. Kozalakların içindeki tohumlar olgunlaştığında dolgun ve dolgun olacaktır.

Bonsai ağaçları ne kadar yaşar?

Başlangıçta Yanıtlanmış: Ne zamandır bonsai bitki sürer? Ağacın yaşı gereği sürecek bir bonsai doğada bulunan. Örneğin, A ağacı doğada 100 yıl yaşıyorsa , A ağacının bonsaisi de 100 yıl yaşayacaktır .

Çam ağacımı nasıl küçük tutarım?

Onları birkaç inç geriye doğru kesin. Tepeyi bitirdikten sonra ağacın kenarlarından aşağı inin. Tüm dalları orantılı tutmak için birkaç inç geriye doğru kesin, böylece hala bir çam ağacının temel koni şekline sahip olur. Kısa kestiğiniz üst gövdenin hemen altındaki en küçük gövdelerden birini seçin ve yukarı doğru bükün.

Bir çam ağacına nasıl başlanır?

Çam Ağacı Nasıl Dikilir
 1. Çam kozalaklarını baş aşağı tutarak ve hafifçe sallayarak tohumları toplayın.
 2. Tohumları suya koyun.
 3. Tohumları kurutun ve ekim mevsimine kadar (Aralık veya Ocak başı) hava geçirmez bir kaba koyun.
 4. Küçük bir tencereyi toprakla doldurun.
 5. Toprak yüzeyinin hemen altına bir tohum yerleştirin.
 6. Tencereyi güneşli bir pencerenin yanına yerleştirin.

Tohumdan çam bonsai ağacı nasıl yetiştirilir?

Adım adım tohumdan bonsai yetiştirme
 1. Önce lav taşı veya kum gibi kaba, suyu tahliye eden bir alt tabaka tabakası uygulayın.
 2. Ardından, bir kat standart Bonsai toprağı ekleyin.
 3. Ağaç tohumları satın alın veya toplayın ve kazıma veya tabakalaşmaya ihtiyaç duyup duymadıklarını kontrol edin.
 4. Tohumları toprağa koyun, tohumlar arasında biraz boşluk bırakın.

Herhangi bir ağaç Bonsai yapabilir miyim?

Bonsai doğru dalları meydana getirir ve taç ve kök budama ile kap sınırlandırılması yolu ile küçük kalması yetiştirilebilir neredeyse her yıllık odunsu saplı ağaç veya çalı türünden oluşturulabilir. Kaynak numune nispeten küçük olacak ve bonsai'nin estetik standartlarını karşılayacak şekilde şekillendirilmiştir.

Bir çam bonsai ağacını ne sıklıkla sularsınız?

Bonsai'nin genellikle birkaç günde bir sulanması gerekir, ancak belirli bir program yoktur. Humus iyice ve derinden kuru, su hissettiğinde. Eski bir bonsai sulama hilesi, tüm tencereyi bir veya iki inç derinliğindeki bir su havuzuna yerleştirmektir. Tencerenin dibindeki deliklerden suyu çekmesini sağlayın.

Mavi bir ladin bonsai yapabilir misin?

Colorado Blue Spruce Bonsai bir ev bitkisi değil, yaşayan bir minyatür ağaçtır; bu nedenle bonsai'niz kış mevsiminde serin/soğuk bir ortamda muhafaza edilmelidir.

Japon karaçam ağacına nasıl bakarsınız?

Düzenli sulamanın yanı sıra, bu ağaç besin açısından zengin topraklarda gelişmelidir. Japon Karaçamınızı açık havada yetiştirmeyi planlıyorsanız, güneş altında daha fazla su veya nem tutmak için daha derin kullanın. Bonsai ağacınızı iç mekanda yetiştirmek istiyorsanız sığ bir saksı kullanabilirsiniz. Bu ağacın sulama arasında kuruması gerekir.

Karaçam nasıl yayılır?

İlk iğnelerin altında yaklaşık 3/4 "gövde bırakarak kesimleri bir ustura ile yaptım. Kesimi yaptıktan sonra, nemli kalmaları için bitkileri hızlıca suya düşürdüm. Çelikleri dikmeden önce, çeliklerin kök geliştirmesine yardımcı olmak için onları toz kök hormonuna batırırım . Çeliklerin ekimine özenle yaklaşıyorum.

Japon karaçam ağacını nasıl budanırsınız?

Ağacı sadece kırılmış veya hastalıklı dalları çıkarmak için budayın ve ağacı şekillendirmek için budamaktan kaçının. Japon karaçamı , şeklini korumak için budamaya ihtiyaç duymaz. Hasarlı bölgenin altındaki ilk dalda kırık veya hastalıklı bir dalı çıkarın.

Japonya'da çam ağaçları var mı?

Çamlar , Japonya'daki en baskın yerli bitki ve Japon bahçelerindeki en önemli ağaçtır. Pinus cinsi (Pinaceae familyası), yaklaşık 130-200 milyon yıl önce Kretase veya Jura Dönemi'ne kadar uzanan uzun bir geçmişe sahiptir. Günümüzde deniz seviyesinden ağaç sınırına kadar değişen habitatlarda 100'den fazla tür bulunmaktadır.

Japon beyaz çam bonsaimi ne zaman saklamalıyım?

Saksı: Sadece tomurcukları sonra ilkbaharda repot en iyisidir hareket başlar. Ayrıca, sıcaklıkların artık çok yüksek olmadığı, ancak ağacın kıştan önce yeniden ince kökler yetiştirmesi için yeterli zamanın olduğu yaz sonlarında veya sonbahar başlarında da çamları saklayabilirsiniz. Yayılma: Çamlar tohumdan veya aşılamadan çoğaltılabilir.