Incarvillea Delavayi nasıl yetiştirilir?

Sordu: Charis Nagls | Son Güncelleme: 4 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (68 Görüntüleme . 45 Oy)
Tür: Çok yıllık otsu

Benzer şekilde, dayanıklı gloxinia soğanlarını nasıl ekersiniz?

Senin Hardy Gloxinas 12 Bitki "-15" arayla toprak yüzeyinin hemen altında bitkinin taç ile. Büyüme mevsimi boyunca düzenli ve iyice sulayın. Daha soğuk bölgelerde, sonbaharda ağır bir malç uygulayın, ancak ilkbaharda tüm don tehlikesi geçer geçmez çıkarın.

Ayrıca, gloxinia çok yıllık mı? Birkaç yıl önce, bir gloxinia çiçekli houseplant (Sinningia speciosa) çok yıllık olarak kabul edildi; bitkiler çiçek açar ve sonra ölürdü. Bir dinlenme döneminden sonra, bitki yeniden büyüyecek ve sahibini büyük, kadifemsi çiçeklerin taze sifonuyla memnun edecekti.

Buna göre Gloxinia dışarıya dikilebilir mi?

Yumrulardan yetiştirilen gloxinias , tipik olarak, don tehlikesi güvenli bir şekilde geçtikten sonra ilkbaharda açık havada ekilir . Çeşitlerin dayanıklı olmadığı bölgelerde, yumruları kış için saklamanız veya saksı bitkisi olarak gloxinia yetiştirmeniz gerekir .

Çiçekli eğrelti otu ampullerini nasıl ekersiniz?

İyi drene edilmiş toprak, çiçekli eğrelti otları yetiştirmek için bir zorunluluktur. Toprağın hantal, konteynerlerin veya yükseltilmiş yatak bitki cesur gloksinya ise. Toprağı hafif nemli tutmak için düzenli olarak suya dayanıklı gloxinia, ancak asla ıslak değil. Kış aylarında idareli su.

13 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Gloxinia bir ev bitkisi midir?

Gloxinia (Sinningia speciosa), Afrika menekşesiyle akraba olan çiçekli bir ev bitkisidir. Bitkiler beyaz, pembe, kırmızı, mor veya mavi olabilen büyük, kadifemsi, çan şeklinde çiçekler üretir. Gloxinias genellikle çiçekçi dükkanlarında ve seralarda kış sonlarında ve ilkbaharda satılmaktadır.

Sinningia'ya nasıl bakıyorsun?

1: Sinningia yumrulardan büyür, bu nedenle mevsimsellik vardır. Bitki aktif olarak büyüdüğünde, hafifçe nemli tutun. Yapraklar öldüğünde, yumru köklerin çok fazla kurumasını önlemek için toprağı düzenli olarak buğulayın. Yeni yapraklar görünmeye başladığında normal sulamanıza başlayın.

Gloxinia tohumları nasıl elde edilir?

Solmaya başladıklarında onları çıkarmak için üstlerinden hafifçe çekmek sorun değil. Birkaç hafta içinde tohum olgunlaşmaya başlayacak ve yumurtalığın üst kısmı kahverengiye dönecek ve yarılarak açılmaya başlayacaktır. Bu noktada, gloxinia tohumunu hasat etmek için sapı dikkatlice kesmek isteyeceksiniz .

Sardunya yaprakları neden kahverengiye dönüyor?

Sardunya bitkisindeki kahverengi yapraklar genellikle mantar sorununun bir işaretidir. Su küfü olarak da bilinen kök çürüklüğü, muhtemelen kötü toprak drenajının bir sonucu olarak köklere Pythium mantarlarının saldırısından kaynaklanır. Bu hastalık ayrıca köklerin beyazdan siyaha veya griye dönmesine neden olur.

Afrika menekşelerine nasıl bakıyorsunuz?

Afrika Menekşelerinin Bakımı Nasıl Yapılır?
  1. Toprağı hafif nemli tutun ve oda sıcaklığında su kullanın.
  2. Yapraklar yüksek nemde tutulursa çürümeye karşı hassastır, bu nedenle yapraklara fazla su bulaşmasını önlemek için Afrika menekşelerini alttan sulayın.
  3. Küçük, yumuşak bir fırça ile yapraklardaki kiri temizleyin.

Gloxinia erkek mi kız mı?

Dış görünüş. Gloxinia genellikle yeşil ahtapot benzeri dokunaçlar şeklinde etrafına sarılmış Basquias ile görülür. Etrafında Basquias varken sadece üst göğsü açıkta ve saçları sivri kulaklarını kapatıyor. Bu ona genç bir kadın görünümü verir.

Gloxinia nasıl budanır?

Gloxinia'yı öldürmenin en hızlı ve en kolay yolu, çiçekli sapı yeşillik seviyesine kadar kesmektir. Bu, ek çiçeklenmeyi teşvik edecek ve eski çıplak çiçek saplarını kaldıracaktır.

Eğrelti otları çiçek alır mı?

Çiçekli bitkilere benzer şekilde, eğrelti otlarının kökleri, gövdeleri ve yaprakları vardır. Ancak, çiçekli bitkilerin aksine eğrelti otlarının çiçekleri veya tohumları yoktur; bunun yerine, genellikle küçük sporlar tarafından cinsel olarak ürerler veya bazen yürüyen eğrelti otunun örneklediği gibi vejetatif olarak çoğalabilirler.