Asma dolap nasıl asılır?

Sorulan: Belkheir Vivas | Son Güncelleme: 6 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.6/5 (211 Görüntüleme . 24 Oy)
Mutfak Duvar Dolabı Asma Adımları:
 1. Duvarın düz olup olmadığını görmek için 4 fitlik bir seviye kullanın.
 2. Duvar dikmelerinin yerlerini işaretleyin, ardından dikme konumlarını doğrulamak için her işarette küçük bir delik açın.
 3. Duvarın bir köşesinden her bir saplamanın ortasına kadar ölçün, ardından bu boyutları kabinin arkasına aktarın.

Aynen öyle, dolapları asarken vidaları nereye koyuyorsunuz?

 1. Kabini vidaların veya defterin üzerine yerleştirin.
 2. Kabinin içindeki montaj raylarının her birine iki delik delin ve havşa açın ve deliklerden 2 1⁄2-inç kabin vidası sürün.
 3. Kabinin önden arkaya ve yan yana düz olduğundan emin olmak için kontrol edin.

Ek olarak, dolap vidaları ne kadar ağırlık taşıyabilir? Vida Mukavemeti Vidaların birleşik ağırlık kapasitesi - her biri 75 pound - dört vidalı küçük bir dolap için yaklaşık 300 pound.

Bununla ilgili olarak, dolapları asmak için hangi vidaları kullanmalı?

Her kabini bitişik kabine sabitlemek için uzun alçıpan vidalar kullanıyorum. Vidaları mükemmel ben, kapıları kaldırmak duvara gevşek dolapları monte birlikte yüz çerçeveleri kelepçe, vida için sondaj ve havşa, yüklemek cephelerini hizalamak için, daha sonra duvara dolapları sıkın.

Dolapları asmak için güverte vidaları kullanabilir miyim?

Eğer öyleyse asın Üst Dolaplar, dolap, üst ve alt arkasından (pullar ile) dört 2½ inç güverte vida sürücü ve Çıtçıt içine. Dolapları gerektiği gibi şimleyin, ardından 2½ inçlik güverte vidaları ve rondelaları ile şimler aracılığıyla saplamalara sabitleyin .

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dolap ile duvar arasında ne kadar boşluk olmalıdır?

Yükseklik Önemlidir
Bir mutfak tezgahının üstü ile üstündeki duvar dolaplarının altı arasındaki standart mesafe 18 inçtir. Ortalama kişi için, bu mesafe tezgah üzerinde çalışmaya alanı bol ve kabinede rafları tüm ulaşmak yeteneği arasında ideal dengedir.

Dolap vidaları ne kadar uzun olmalıdır?

Yaklaşık 3½ inç uzunluğundaki 8 veya 10 numaralı vidaları kullanarak dolapları duvara sabitleyin .

Önce üst veya alt dolapları mı takıyorsunuz?

Üst veya alt dolapları ilk kurulduğunda gerekip gerekmediğini Kabine montajcılar muhtemelen üzerinde anlaşmaya asla. Eğer fazladan işgücü veya kabin asansörler gibi özel araçları kullanmak ister üst dolaplar takma ilk etapta dolapları kaldırılması için daha iyi erişim sağlar. Ancak önce altlıkları takmanın avantajları da olabilir.

Alçıpan üzerine dolap asabilir misin?

Üst dolapları alçıpan üzerine güvenli bir şekilde monte etmek biraz zor olabilir. Düzgün dolapları asmak yoksa, vidalar kartonpiyer şerit ve sağ duvardan kaydırın onunla aşağı gözlük ve yemekleri alarak olacaktır. Birkaç basit adım , dolaplarınızı duvarlara güvenli bir şekilde bağlayacak ve kırık bulaşıkları önleyecektir.

Tek saplamalı bir dolap nasıl asılır?

Duvar dolabı kurulum alanınızın üstündeki ve altındaki her bir saplamayı işaretleyin . Her kabinin arkasında en az bir saplamanız varsa, aşağıdaki yöntemle devam edin. Dolap başına 1'den az saplama varsa, dolaplarınızı taşımayı düşünün veya alçıpanı sökün ve dolaplarınızı monte etmeden önce duvara saplamalar ekleyin.

Mutfak dolapları duvara nasıl sabitlenir?

Ahşap dikme duvarlara dolap takmak için dört temel adım vardır:
 1. Bir saplama bulucu kullanarak saplamaları bulun.
 2. Kabini delik konumuyla geri işaretleyin ve bir pilot delik açın.
 3. Kabini konumlandırın. Üst dolaplar için bir dolap jakı öneririm.
 4. Kabini takmak için bu GRK 2-1 / 2" vidalar gibi kabin vidaları kullanın.

Dolapları tek kişiyle nasıl kurarsınız?

Üst Dolapların Montajı
 1. 54 inçlik çizgide duvara 1'e 4 düz bir defter seviyesi ekleyerek başlayın.
 2. Kurulumunuza bir köşe dolabı ile veya bir köşe üniteniz yoksa en soldan başlayın.
 3. Üst, orta ve alt raylarda kabin arkalarından delikler açın.

Mutfak dolaplarını kendim kurabilir miyim?

Mutfak dolapları yükleme yalnız yapmak mümkündür. Kurulum süreci , küçük bir kadın ya da daha büyük, güçlü bir erkek olmanız fark etmez. Bu projenin en zor yanı, garip şekilli ve bazen ağır dolapları duvara tam olarak yerleştirirken kullanmaktır.

Dolapların altına fayans mı yapıyorsunuz?

Cevabın "bağlıdır" olmasının nedeni, dolapların ne zaman kurulacağını detaylandıran karo endüstri standartlarının olmamasıdır. Doğru mühendislik ve planlanmış bir karo montajı, alt yapısı beton veya ahşap olsun, dolaplar kurulmadan önce veya sonra başarıyla tamamlanabilir.

Alçıpan ankrajları ne kadar ağırlık taşıyabilir?

Geçişler, çapalar veya molly cıvataları şaşırtıcı derecede güçlüdür. 1/8'lik bir geçiş , 1/2 inçlik alçıpan üzerinde 30 pound tutabilir ve 3/8 inçlik bir geçiş , 50 pound veya daha fazla güvenli bir şekilde işleyebilir. Herhangi bir alçıpan ankrajı uygularken, nasıl çalıştıklarını ve oyuk bir duvara hangi vidalı ankrajın en iyi şekilde çalışabileceğini anlamalısınız.

Alçıpan üzerine ne kadar ağırlık asabilirsiniz?

Alçıpan, ankraj olmadan ne kadar ağırlık taşıyabilir? Bu 5 ila 10 pound olabilir , ancak alçıpanın son derece kırılgan bir malzeme olduğunu ve ağırlığı daha uzun süre tutacak kadar güçlü olmadığını unutmayın.

Çıtçıtsız bir raf asabilir miyim?

İçi boş-Duvar Çapalar: Nasıl Stud olmadan Duvarı'na asın Something. İster çerçeveli bir resmi, aynayı, rafı veya perde çubuğunu duvara sabitleyin, ister doğrudan bir duvar dikmesine vidalamak veya çivilemek en iyisidir. Ne yazık ki, saplamalar nadiren, eğer varsa, tam olarak ihtiyacınız olan yere yerleştirilir, ancak sorun değil.

Eşyaları duvara nasıl asarsınız?

Hafif ve orta ağırlıktaki nesneleri asmak için bu kaplamayı bir çivi veya genişletilebilir plastik vidalı dübel ile delmeniz yeterlidir. Büyük bir ayna gibi daha ağır nesneler, ya duvar çerçevesine bağlanan ya da duvar yüzeyine arkadan sağlam bir şekilde kenetlenen donanımlarla desteklenmelidir.

Saplamalar birbirinden çok uzaktaysa ne olur?

Aralarındaki malzeme aslında bazı durumlarda eğileceğinden , birbirinden çok uzak olan saplamalar da sorun yaratabilir. Sizin duvar çürük görünüyorsa, genellikle daha iyi Çıtçıt doğrudan sondaj ve gecikme cıvata ile monte güvence gidiyoruz.