Ikea'yı dolap aydınlatmasının altına nasıl bağlarsınız?

Sordu: Chara Laviano | Son Güncelleme: 30 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
5/5 (1.748 Görüntüleme. 10 Oy)
VİDEO

Burada, kabin aydınlatmasının altına nasıl kablo döşeyeceksiniz?

Kabin Altı LED Işıklarını Takmak İçin Kablo Nasıl Yapılır

 1. Tezgahın üstündeki çıkışlara güç sağlayan mutfak devresini kapatın.
 2. Güç kaynağı olarak kullanmak istediğiniz çıkışa çıkış kapağını tutan vidayı çıkarın.
 3. Çıkışı kutudan çekin.
 4. Yuvarlak bir nakavt veya yuvarlak girinti için bağlantı kutusunun üst kısmına bakın.

Daha sonra soru şu ki, dolap aydınlatma kablolarının altına nasıl gizlenirsiniz? Kabin İçi Maksimum aydınlatma etkisi için kabinetlerinizin ön tarafına kablolu veya geçmeli ışıklar takılabilir ve kablolar kabinetlerin iç kısmında gizlenebilir . Kabinin en önüne, görülemeyecek bir yere doğru küçük bir delik açın ve kabloyu delikten geçirin.

Benzer şekilde, ışıkları takabilir misiniz?

Evet, genellikle kablolu fikstürüne ışıkları eklentisi dönüştürebilirsiniz. Temel olarak. Eğer fiş kesildiğinde ve bağlantı kutusu tellere 2 kablo bağlantı çıkıntı. Muhtemelen kalıcı olarak monte edilebilir şekilde tasarlanmamıştır ve bu düzeltme zor olabilir - Ama kullanıcının kendisi armatürleri ile ilgili bir sorun olabilir.

IKEA dolap aydınlatması nasıl çalışır?

Talimatlarda onlar kabine arkasında kabine ışık altında her birinin kablosunu iplik ve onları görmek kalmamak üstüne o kadar koşmak var. Ancak Ikea tüm dolaplarında raylı sistem kullanıyor ve bu da bunu imkansız kılıyor. Duvara çelik bir ray takıyorsunuz ve ardından tüm dolapları raydan asıyorsunuz.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir mutfak için en iyi ışık türü nedir?

Akkor ışık , genellikle gömme kutular veya tavan lambaları için kullanılan yumuşak, sıcak sarımsı ışık sağlar . Halojen ışıklar , görev aydınlatmasına uygun net bir beyaz ışık üretir; Uzun ömürlü ve düşük enerji kullanımına sahip olan floresan lambalar artık sıcaktan soğuğa birçok farklı tonda karşımıza çıkıyor.

Kabin aydınlatmasının altına transformatör nereye koyulur?

1) alçıpan ile ve ışıklar çalışan düşük voltaj tel ile, duvarın arkasında bağlantı kutusu içine transformatörü koyun. 2) Transformatörü , siyah/beyaz yeşil kablo alçıpandan geçerek bağlantı kutusuna girecek şekilde kabinin altına takın.

Dolap altı aydınlatma fişlerini nasıl kurarsınız?

Geçmeli üniteleri kurmak için, armatürü üst kabinin alt tarafına takmanız ve üniteyi yakındaki bir prize takmanız yeterlidir. Fikstürde bulunan anahtar ile üniteleri açıp kapatabilirsiniz. Aydınlatmak için yalnızca küçük bir alanınız varsa, eklenti üniteler iyi bir seçimdir.

Ikea dolap altı ışıkları kısılabilir mi?

UTRUSTA ve OMLOPP - IKEA, biz 2 entegre aydınlatma serisi var. Her ikisi de size görev aydınlatması , ortam aydınlatması sağlar ve kısılabilir . Hem modern hem de geleneksel tarzlara uyum sağlamak için farklı versiyonları olduğu için dolap aydınlatmasının seçimi kolaydır.

Dolap altı aydınlatma gerekli mi?

Mutfağınızı yeniden şekillendirmenin veya güncellemenin ortasındaysanız, muhtemelen dolap aydınlatması altına yerleştirmeyi düşündünüz. Bu tür aydınlatma , günlük kullanım için çok faydalı olabilir ve evinizin genel değerini artırma konusunda uzun bir yol kat edebilir.

Dolap altı aydınlatma için ne tür bir tel kullanıyorsunuz?

Kablo boyutu nihai olarak aydınlatma armatürü üreticinizin özelliklerine bağlı olsa da, çoğu akkor ve flüoresan kabin altı armatürleri için 12 gauge tel standarttır. Temel bir kurulum 12-2 NM kablo gerektirir.

En iyi dolap altı aydınlatması nedir?

Xenon lambalar , parlak ve sıcak aydınlatmaları nedeniyle sevilir ve bu da onları dolap altı lambaların en popüleri haline getirir. LED'ler ve floresan lambalar gibi , xenon'u da kabin altı aydınlatmasını lineer veya disk şeklinde alabilirsiniz. Hem kablolu hem de geçmeli çeşitleri de mevcuttur.

Dolap aydınlatması altında direkt tel nedir?

Doğrudan kablo armatürleri bağımsızdır, yani ışığı çalıştırmak için gereken tüm elemanlar tek bir ünitede bulunur. Duvardan ayrı bir 120V güç beslemesi gerektirirler, ancak ilk bağlantı kurulduğunda bağlanabilirler (fikstürden armatüre).

LED ışıkları mutfak dolaplarının altına nasıl bağlarsınız?

 1. Adım 1: Kesmeden veya takmadan önce ışıklarınızı iki kez kontrol edin.
 2. Adım 2: Ölçüm Alın ve Kesimler Yapın.
 3. Adım 3: Strip-Power Bağlantısının Hazırlanması.
 4. Adım 4: Şeritten şeride konektör ile iki uzunluktaki LED şeridini bağlama.
 5. Adım 5: Şeritleri Strip-to-Strip "kablosuz" konektörlerle birleştirmek.

LED şerit ışıkları kablolu olabilir mi?

LED Şerit ayırıcı kablolar 4 çıkışa kadar gelir, böylece bir Güç Kaynağı bağlantısından sorunsuz bir şekilde çalışan 4 şeridiniz olabilir ! Eğer kablolu güç kaynağı ile bir bağlantı için bir tane yapabilirsiniz Bu tel fındık veya ortak Pozitif ve Negatif tele tüm şeritler kablolama ile yapılabilir.

Kablolu bir ışığı fişe nasıl dönüştürürsünüz?

 1. Armatürde topraklama kablosu olup olmadığını kontrol edin.
 2. Uzatma kablosunun dişi fişini kesin, ardından maket bıçağıyla kablodan yaklaşık 4 inç kılıf kesin.
 3. Kablonun ve aydınlatma armatürünün beyaz tellerinin uçlarını paralel olacak şekilde bir arada tutun ve pense ile saat yönünde bükün.

Kablolu kurulum ne anlama geliyor?

Sabit kablolu , elektrik kablosunun ürünle birlikte geldiği ve fiziksel olarak bağlı olduğu veya ev kablolarına bağlandığı anlamına gelir. Bu ürünlerle birlikte verilen kablo/kablo kesilemez veya kurulumu yapan kişi mevcut kabloya ek kablo ekleyemez.