Satış sonrası sunroof nasıl kurulur?

Sordu: Hamad Rudorff | Son Güncelleme: 19 Şubat 2020
Kategori: iş ve finans otomotiv endüstrisi
4.6/5 (352 Görüntüleme. 39 Oy)
adımlar
  1. Takmak için bir açılır tavan tipi seçin. Satış sonrası sunrooflarda bir dizi farklı seçenek vardır.
  2. Aracınızın çatısının düz kısmını ölçün.
  3. Aracınıza uygun bir açılır tavan kiti satın alın.
  4. Çatınızın üstünü maskeleme bandıyla örtün.
  5. Açılır tavan şablonunu bandın üzerine yerleştirin.

Benzer şekilde, satış sonrası bir sunroof takabilir misiniz diye sorabilirsiniz.

Bir sunroof, manuel olarak çalıştırılabilir veya bir elektrik motoruyla motorize edilebilir. Araç tavan penceresi olmayan imal edildi, hala bir sonraki bir zamanda yüklü olması mümkün olabilir. Sunroof'un satış sonrası takılması , yalnızca bir profesyonel tarafından denenmesi gereken karmaşık bir işlemdir.

Ayrıca, bir Jeep'e sunroof takmanın maliyeti nedir? Yerel fiyatlara ve açılır tavanın boyutuna, kullanılan malzemelere ve markaya bağlı olarak, açılır bir sunroof'un (el ile çalıştırılan, tipik olarak çıkarılabilir bir eğilebilir cam panel) profesyonel kurulumu için yaklaşık 300-800 ABD Doları veya daha fazla ödemeyi bekleyin. ve araç modeli.

Peki, arabaya sunroof takmanın maliyeti nedir?

Bir arabaya satış sonrası açılır tavan veya açılır tavan eklemek, havalandırma için açılan basit bir ünite takmak için genellikle 300-800 $ arasında bir maliyete mal olur . Aracın çatısının dış kısmı boyunca yana yatıp kayan, üste monte edilmiş bir cam panelin motorlu versiyonu bazen "spoiler" tarzı açılır tavan olarak bilinir.

Sunroof paraya değer mi?

Kesinlikle ekstra paraya değer , bence. Gelecekteki arabaların herhangi bir konvertibl değilse olasılıkla, bu bir moonroof sahip olacaktır. Açılır tavanı olmayan arabalara bindiğimde , açık olmasa bile neredeyse klostrofobik hissediyorum. Sunroof , bu günlerde nadir görülen metal bir açıklıktır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sunroof araca değer katar mı?

Deri iç kısım ve açılır tavan da aracınızın değerini artırabilir, ancak bu araca bağlı olacaktır. Bu gerçekten ek bir satış noktası değil, ama bunun bir lüks olarak kabul edilir bir arabanın daha fazla değer ekleyeceğiz böylece Üst düzey otomobil, bir deri içi olması beklenebilir.

Bayiler sunroof takıyor mu?

Şansınıza, çoğu bayi yepyeni bir araca açılır tavan ekleyebilir. İşlem basittir. (Webasto gibi şirketlerden kitler var.) Bu eklenti açılır tavanlar, halihazırda sahip olan bir aracı satın almaktan daha ucuz olabilir .

Panoramik sunrooflar buna değer mi?

Ayrıca, tasarım gereği, kauçuk açılır tavan contalarının kendilerinin %100 su geçirmez olmadığını da dikkate almaya değer . Kauçuk contalar suyun çoğunu dışarıda tutarken, panoramik sunrooflar nemi dışarıda tutmak için bunun yerine aracın tavanındaki su tahliye kanallarına güveniyor.

Sunroof ve moonroof arasındaki fark nedir?

Sunroof , Kelley Blue Book'a (KBB) göre genellikle bir arabanın çatısında ışığın, havanın veya her ikisinin birden bir araca girmesine izin veren herhangi bir paneldir. Bir moonroof sunroof bir tür kabul edilir, ama temel fark çok arabanın üzerine ekstra bir pencere gibi, moonroof genellikle renkli cam paneli vardır mesafesindedir.

Olmayan bir arabaya sunroof koyabilir misiniz?

Evet, arabanıza sunroof eklemeniz çok mümkün. Şu anda trend olan otomobillerin özelleştirilmesiyle, bir sunroof takmak kolayca başarılabilir. Webasto açılır tavanları , manuel açılır tavan veya otomatik açılır tavan olsun, çok çeşitlidir.

Arabanıza panoramik bir tavan ekleyebilir misiniz?

pazar sonra panoramik açılır tavanlar genellikle Mini Cooper Subaru Outback Wagon, Malibu Maxx ve filiz TC olarak yeni arabalarda seçenekleri, yanı sıra çok sayıda minivan ve SUV olarak sunuyoruz araçlara monte edilebilir.

Satış sonrası sunroof garantiyi geçersiz kılar mı?

Satış sonrası bir ürün takıldığından herhangi bir bayinin araç garantisini geçersiz kılması yasal değildir. Bunun tek istisnası, satıcının garanti arızasının nedeninin satış sonrası ürün olduğunu kanıtlayabilmesidir.

Arabalarda neden artık sunroof yok?

Sunroof'lar gerçekten de maliyet ve kütle ekliyor ve bu kütle yüksek, bu da ağırlık merkezini yükseltiyor ve yol tutuş performansına marjinal olarak zarar veriyor . Ayrıca başka bir potansiyel su sızıntısı yolu sağlarlar ve bu da erken korozyona neden olabilir. Tabii ki daha fazla ışık ve sıcağa (veya kışın soğuğuna) da izin veriyorlar.

Sunroof sigortayı arttırır mı?

Sunroof sigorta masrafımı artırır mı ? Açılır tavanlar ve açılır tavanlar genellikle isteğe bağlı (ve daha pahalı) bir aksesuar olduğu için, aynı marka ve modele kıyasla, bir arabayı sigorta ile sigortalatmak genellikle biraz daha pahalıya mal olur.

Sunrooflar sızdırıyor mu?

Sızdıran bir sunroof , tipik olarak, bir conta veya benzeri bir şey değil, kirli/tıkanmış giderlerden kaynaklanır. Kanalizasyon tıkanırsa sızıntı yapar . Modern açılır tavanlar aslında sandığınız gibi sızdırmaz, genellikle sıvıyı ön çamurluğun etrafına boşaltan tahliye borularına sahiptirler. Bunlar temiz kaldığı sürece sızıntı olmaz .

Sunrooflar tehlikeli midir?

Çoğu açılır tavan , darbeye daha yatkın olan temperli camdan yapılmıştır. Bununla birlikte, birçok otomotiv üreticisi, lamine güvenlik camının kazalardan kaynaklanan potansiyel olarak katastrofik olan baş ve boyun yaralanmalarını artıracağı gerekçesiyle buna karşı çıktı.

Sunroof takmak ne kadar sürer?

yaklaşık 60-90 dakika

Arabada sunroof'un avantajı nedir?

Gün boyunca, sunroof parlaklık ile otomobili daha da aydınlatıyor. Bu parlaklık, herhangi bir kasvetli günü daha iyi bir güne dönüştürür ve yolculuğu çok rahat ve daha az yorucu hale getirir. Temiz hava da insana hoş bir his verir. Sürücüde hoş olmayan sıcak hava ve gürültü cereyanları yoktur.

Bir sunroof nasıl kapatılır?

Kaldırma kollarına erişmek için camı açılır tavandan çıkarın. Kaldırma kollarının takip ettiği kılavuzların, açık konumda sıkışıp kalmış olmaları durumunda ileriye doğru itilmesi gerekebilir. Kaldırma kollarının tamamen kapanabilmesi için kılavuzları ileri itmek için bir tornavida kullanın. Kaldırma kolları düzgün hareket ettiğinde camı değiştirin.

Panoramik sunroof takmak ne kadar?

2016 itibariyle, bayilerin yeni araba satın alma fiyatına eklediği fabrika yükseltmeleri için otomobil panoramik çatı kurulum fiyatları yaklaşık 1.000 ila 2.500 ABD Doları arasında değişmektedir. Satış sonrası kurulumlar 1.200 ila 1.800 ABD Doları arasında değişmektedir ve yalnızca elektrikle çalışan kontrolleri içerirken fabrika kurulumları manuel olabilir.

Ay tavanına ihtiyacım var mı?

Aslında kimse sunroof kullanmaz . Yeni bir araba aldığınızda, bir veya iki kez deneyebilirsiniz ve yaklaşık bir hafta sonra orada olduğunu bile unutursunuz. Yağmur yağıyor ise, açmadan delilik olurdu. Ve eğer dışarısı sıcaksa, bu sadece çatıdaki klimalı atmosferin kaçmasına izin veren bir deliktir.

Bir ay tavanı kurabilir misin?

Araç tavan penceresi olmayan imal edildi, hala bir sonraki bir zamanda yüklü olması mümkün olabilir. Sunroof'un satış sonrası takılması , yalnızca bir profesyonel tarafından denenmesi gereken karmaşık bir işlemdir.