Yatak rayı cıvatalarını nasıl kurarsınız?

Sordu: Qunfeng Stendl | Son Güncelleme: 28 Ocak 2020
Kategori: spor tırmanışı
4.2/5 (170 Görüntüleme . 30 Oy)
Yatak Cıvata Somunları
 1. Yatak korkuluğunun iç tarafında her iki ucuna kare bir gömme oyulmuştur.
 2. Somunlar, onları yerinde tutan ve dönmeyi ortadan kaldıran kare deliğe yerleştirilmiştir.
 3. Cıvata artık yatak direği aracılığıyla somuna vidalandığı raya takılabilir.

Benzer şekilde, mobilya cıvatalarını nasıl takıyorsunuz diye sorulabilir.

adımlar

 1. Yatak direklerini cıvata delikleri hizalanacak şekilde hizalayın. Karyolanızın uç direğini yukarı kaldırın ve ona bağlanan yan korkuluğu bulun.
 2. Yan raydaki deliğe bir namlu somunu yerleştirin.
 3. Cıvatayı delikten geçirin ve somuna vidalayın.
 4. Cıvatayı tamamen sıkılana kadar saat yönünde çevirin.

Aynı şekilde, bir başlık için hangi boyutta cıvatalara ihtiyacım var? Cıvatalar , başlık kalınlığından 1 inçten daha uzun olmamalıdır. En yaygın boyutlar 4 inçlik cıvatalar ve 2 ¼ inçlik cıvatalardır .

Bu nedenle, bir karyola çerçevesini nasıl birbirine vidalarsınız?

Gerekli tekerlekleri veya ayakları bacağa bağladığınızdan emin olun, ardından karyola çerçevesinin ortasına yerleştirin. Yan kollarınızın veya bacaklarınızın ortasında oluklar varsa, ortadaki bacağınızın uçlarını bunlara kaydırın. Aksi takdirde, vida ve somun kullanarak sabitleyin . Gerekirse karyola çerçevesinin kenarlarına koruyucu kapaklar yerleştirin.

Namlu somunu ve cıvatası nedir?

Namlu somunu (çelik çapraz dübel veya dübel somunu olarak da bilinir) özel bir somundur ve havacılıkta ve montaja hazır mobilya uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. İnce sac parçaları daha büyük, genellikle kütük veya dövme parçalara cıvatalamak için kullanılır.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

yatak cıvatası nedir?

Yatak cıvataları , kalem direğinin ve diğer poster yataklarının direklerini ve raylarını bir arada tutar. Yatak ütüleri, ahşap bir yatağın korkuluğunun iç kısmına monte edilir ve kutu yayını destekler.

Bacakları kanepeye nasıl bağlarsınız?

Ayağı T-Somun veya Üst Plakaya Takma
 1. Kanepe çerçevesinin altını incelemek için kanepenizi ters çevirin.
 2. Ahşap çerçeveye bir üst plaka veya T-somun takılıysa, kanepe ayağını kanepenin altına vidalayın.
 3. Sizinki eksikse T somununu veya üst plakayı değiştirin.

Masa ayakları cıvatalara nasıl takılır?

Bacağın ortasına giden bir pilot delik açarak askı cıvatalarınızı masa ayaklarınızın içine takın ve ardından her bir bacağın üst kısmına bir cıvatayı sıkıca vidalayın. Kare yüzey plakalarını köşelere hizalayın ve askı cıvatasının üst kısmını plakaya vidalayın.

Çift taraflı vida nasıl takılır?

4 Cevap. Çift uçlu vidalar iki ahşap araya yüzeyleri bağlanması için tipik olduğu için, (kal koymak için yeterli) Pilot deliklerden birine vidayı başlatın. Ardından diğer pilot deliği hizalayın ve bir veya iki tahta parçasını birlikte döndürün.

Askı cıvataları ne için?

Askı cıvataları , nesneleri ahşaptan asmak veya öğeleri tahtaya tutturmak için kullanılan saplamalardır. Tipik bir saplama gibi, her iki ucunda dişleri olan başsız, çift uçlu cıvatalardır - ahşaba vidalamak için gecikmeli dişler, diğer ucunda ise içten dişli (dişli) bir deliğe bir somun veya diş açmak için makine vida dişleri .

Bir askı cıvatasını nasıl delersiniz?

Askı Cıvataları Nasıl Kurulur
 1. Adım 1 - Ahşaba Delik Delin. Askı cıvatasının ahşap tarafının çapından biraz daha küçük bir matkap ucu kullanarak ahşaba küçük bir pilot delik açın.
 2. Adım 2 - Somunlara İplik Geçirin.
 3. Adım 3 - Askı Cıvatasını takın.

Bir yatağı bir araya getirmek için hangi araçlara ihtiyacım var?

Karyola çerçevesini monte etmek için aşağıdaki temel araçlara ihtiyacınız olacak:
 1. Tornavida Eklentili Akülü Matkap.
 2. Lokma Anahtarı w/ 5/16" Alyan Anahtar Eklentisi.
 3. Daire Testere (Testereniz yoksa, satın aldığınızda Home Depot tahtaları sizin için kesebilir)
 4. mezura.
 5. Seviye.
 6. Kalem.

Bir yatak çerçevesini bir araya getirmek ne kadar sürer?

Çerçevelerin tüm araçları gerektirmez ve kutu içinde net talimatlarla gelmez - ve montaj etrafında 10-15 dakika sürer bekleyebilirsiniz. Montaj talimatları aşağıdadır: Bacakları monte ederek başlayacaksınız. Bacak tabanlarını ve bacak uzantılarını birbirine geçirin .

Karyola iskeleti için ne tür vidalara ihtiyacım var?

Çoğu metal yatak çerçevesi , 1/4 inç çapında ve 3 1/2 inç uzunluğunda cıvatalar gerektirir. Çerçeveyi birleştirmek için, bu cıvata dört dört 4/1 inç contalar ve dört 1/4 inç altıgen fındık gerekecektir.

Bir çift çift kişilik yatakta uyuyabilir mi?

Tam boy ( Çift boy olarak da adlandırılır), fazla alana ihtiyaç duymayan kısa boylu insanlar için iyi bir seçimdir, çünkü 54 x 75 inç, İkiz ile aynı uzunlukta ancak biraz daha geniştir. Bu yatak boyutu , kucaklaşmayı seven ve uyurken kişisel alana ihtiyaç duymayı umursamayan çiftler için de uygundur.

Ahşap tutkalı vidalardan daha mı güçlü?

Evet, yapıştırıcı ahşaptan daha güçlü ama ahşap o kadar güçlü değil, bu yüzden mekanik bağlantı elemanları veya bağlantı elemanları kullanıyoruz. Yapıştırıcı iyi olurdu ama ahşabın kendisi başarısız olurdu. Hiçbir popo eklemi bir zıvana ve zıvana kadar güçlü değildir . Cep vidaları ve/veya bisküvilerle bile.

Ne kadar uzun bir vidaya ihtiyacım var?

Vida seçiminde en önemli faktör uzunluktur. Genel kural, vidanın alt malzemenin kalınlığının en az yarısına, örneğin 3/4" 2 x 4'e girmesi gerektiğidir.

Bir delikten kam kilidi nasıl çıkarılır?

Mobilya Montajında ​​Kam Kilidi Nasıl Açılır
 1. Kamın üstündeki yarıklı veya yıldız başlı girintiye en uygun tornavidayı seçin. Ucu kamın içine güvenli bir şekilde yerleştirin.
 2. Kamı deliği içinde döndürmek için tornavidanın kolunu saat yönünün tersine çevirin.
 3. Kam kilidini açtığınızı doğrulamak için bir mobilya parçasını diğerinden çekin.

Hangisi ilk kilit rondelasına veya düz rondelaya gider?

İdeal dışlı bağlantı girer yıkayıcı kilit birinci düz pul izledi. Bu şekilde kilit rondelası , bağlantı elemanı grubuna gerilim katar. Montajın titreşime maruz kaldığında gevşemesini önlemek için cıvata veya somun (nerede kullanıldığına bağlı olarak) üzerinde basınç oluşturur.

Kam kilit vidası nedir?

Kam veya kilitleme vidaları , kamın tek parça olarak takıldığı ve vidanın bir parça halinde bu parçaya birleştirileceği 2 parçalı vidalardır . İki parçayı birbirine geçirerek ve vidayı sıkarak, makul ölçüde güvenli bir bağlantıya sahip olursunuz. Kam vidaları genellikle düz paket mobilya bileşenleri olarak sağlanır.

Pullar vidada nereye gider?

8 Cevap. Sadece bir rondela varsa , genellikle somun tarafına gidecektir , çünkü somun, bağlanan şeyle temas halinde cıvata tarafına göre daha az yüzey alanına sahiptir. Mekanik parça cıvata ve somun kullanarak monte edildiği zaman Yıkama çok amaçlı kullanılmaktadır.

#8 vidanın boyutu nedir?

# 8 vida boyutu . Bir inçin 164 kesri. Aşağıdaki çizelgede listelenen çaplar bir inçin kesirleridir, bu nedenle #12 sadece 1/4 inçten utangaçtır.