Arabasız bir arabayı nasıl hızlı çalıştırırsınız?

Sordu: Joella Herrera | Son Güncelleme: 16 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv yol yardımı
3.9/5 (2.007 Görüntüleme. 41 Oy)
Yöntem 1: İterek Başlatma
 1. Kontak anahtarını açın, ancak tam olarak değil.
 2. arabayı 2. vitese alın.
 3. Debriyaja basın ve frenlerle birlikte basın.
 4. Biri aracı itmeye başladığında, aracın hareket edebilmesi için frenleri bırakın, ancak debriyaja basılı tutun.
 5. Aracı biraz hareket ettirin ve ardından debriyajı bırakın.

Daha sonra, biri de sorabilir, akü bitmiş bir arabayı nasıl çalıştırırsınız?

Bitmiş bir pille başa çıkmanın en yaygın yolu, pili takviye ile çalıştırmaktır . Bir arabayı takviyeyle çalıştırmak için ihtiyacınız olan tek şey, bir dizi aktarma kablosu ve işlevsel bir aküye sahip başka bir arabadır (iyi bir Samaritan). Pil çatlamış ve gözle görülür asit sızıntısı olup olmadığını bir araba teşvik için deneyin asla unutmayın.

Yukarıda, arabanızı atlaması için bir Uber çağırabilir misiniz? Uber gerçekten kendi hizmetinin bir parçası olarak araç Jumpstarting sunmaz. Ancak, hızlı başlangıç hizmetleri için basit bir yardım yapmak için bu Uber sürücülerini ödeyebilirsiniz. Bazı Uber sürücüleri bu yok gibi sadece kendi kablon olması gerekir.

Yukarıda, otomatik bir arabayı kablosuz olarak nasıl çalıştırırsınız?

Otomatik Arabayı Kablosuz Çalıştırın Otomatik arabalar için, manuel arabalarda kullanılana benzer tek bir ideal yöntem vardır, yani yokuş aşağı yuvarlanmak. Manuel araçla aynı ilkeleri izleyerek tepe-yolda araba sürerken aracın motorunu başlatılması deneyin.

Bir araba aküsü ne kadara mal olur?

CostHelper'a göre, tipik bir araba aküsü 50 ila 120 dolar arasında, premium piller ise 90 ila 200 dolar arasında değişiyor. Angie'nin Listesinde konuştuğumuz servis sağlayıcılar, ortalama pil maliyetinin 75 ila 120 dolar aralığında çalıştığını söylüyor. Pil tipi gibi birkaç faktör maliyeti etkiler. Yaklaşık 40 çeşit mevcuttur.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hızlı bir başlangıç ​​için ne kadara mal olur?

Pil Atlama Başlangıç
Acil durum akü takviye marşının maliyeti ne olabilir? Car Cost Helper, tipik bir araba maliyeti için ortalama akü takviye başlangıcını 50-120 $ civarında tahmin ediyor. Lüks araçlarda bulunanlara gibi daha prim pil, $ civarında 90-200 mal olabilir.

Araba aküleri kaç yıl dayanır?

Bu koşullar altında, muhtemelen aracınızın pil ömrünün yaklaşık altı yıl olmasını bekleyebilirsiniz. Ortalama olarak, bir araba aküsü iki ila beş yıl sürer. Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeyinde yaşıyorsanız, soğuk bir iklimde olduğunuz için arabanızın akü ömrü daha uzun olacaktır.

Bir arabayı çakmaktan atlayarak çalıştırabilir misin?

Jump - sinir bozucu olabilir standart atlama kabloları kullanarak bir araba başlayan. Easy Quick Jumper'ın bir ucunu ölü arabanın çakmağına takın, ardından diğer ucunu donör arabanın çakmağına takın, 5 ila 10 dakika bekleyin ve yeşil LED ışığı yandığında pil kullanıma hazırdır. .

Otomatik başlatmaya basabilir misin?

Bir otomatik şanzıman ile, arabayı çalıştır itmek edememek alıkoyar açık debriyajı var. Yapabilirsiniz 'krank' daki otomatik şanzımanın motor tek yolu onu başlatmak atlamak etmektir. Diğer seçeneğiniz ise onu bir tamirciye çekmek. Otomatik bir arabayı iterek çalıştırmak mümkün değildir.

Bir araba aküsü ölebilir mi?

Araç akü belki aracınızın en önemli parçasıdır. Akü "boş" veya "bittiğinde" araç artık çalışmayacaktır. Eğer sürücü olarak pil arızalıysa şarjını muhafaza etmek mümkün olmayacaktır ve bunun, aslında, yine mi ölecek eğer bir çalışma pil Ancak kendisini şarj eder.

Bir araba aküsü kendini şarj edebilir mi?

Bir araba aküsü kendini şarj edemez. Boşaltma işlemini tersine çevirme kapasitesi sağlamak için araç alternatörü veya harici şarj cihazı gibi bir güç kaynağına ihtiyaç duyar. Ancak gece bağlanıp ayrılmak , normalde aküyü çalışır hale getirmek için yeterli enerjiyi sağlar ve normal sürüş sırasında tam olarak şarj edilebilir .

Arabaya atlarken ne yapmamalısınız?

Arabanızı Atlarken Asla Yapmamanız Gereken 8 Şey
 1. Sigara içmeyin.
 2. Eldiven ve göz koruması takmamak.
 3. Kullanıcı el kitabını okumamak.
 4. Akü çatlamış veya akıyorsa aracı hemen çalıştırmayın.
 5. Arabayı Park'a koymamak.
 6. Kabloların arabadan sarkmasına izin vermeyin.
 7. Kötü ve kalitesiz kablolar kullanmayın.
 8. Son olarak, ne yaptığınızdan emin değilseniz - bir profesyonel çağırın!

Arabanızın aküsü biterse ne olur?

İlk olarak, pil marş elektrik bir sarsıntı verir. Hemen Motor çalıştıktan ama ölür ise muhtemelen pilinizi tutarak edilmediğini alternatör ücret. Bir atlama başlar ve araç çalışır durumda tutar, ancak araba kendi gücüyle kapalı yeniden başlamak yapamıyorsanız, ölü bir pil olasılıkla cevaptır.

Araba aküsü oturmaktan bitebilir mi?

Bir araba güce susamış alet ve bilgisayarların bol yüksek uç otomobil sürece, pil ölme olmadan en az bir ay süreyle park oturmak gerekir görüşünde. Bu tepki, pil kullanılmadığında daha yavaş ama daha yavaş olmaya devam ediyor. Onlar oturup pillerin kullanım ücretleri kaybetmek nedeni budur.

Anahtarınızı çevirip hiçbir şey olmaması ne anlama geliyor?

Eğer "Başlat" konumuna kontak anahtarını açtığınızda hiçbir şey olmuyorsa, o marş motoru motoru teslim olmadığı anlamına gelir. Çoğu zaman bu , bitmiş bir pilden kaynaklanabilir; Burada pili nasıl kontrol edilir olduğunu. Marş otomatiği kontrol teli iyi çekmiyor olabilir.

Bir araba aküsünün ölmesine ne sebep olur?

Bir araba aküsünün tekrar tekrar ölmesinin en yaygın nedenlerinden bazıları, gevşek veya aşınmış akü bağlantıları, sürekli elektrik boşalmaları, şarj sorunları, sürekli olarak alternatörün sağlayabileceğinden daha fazla güç gerektirmesi ve hatta aşırı hava koşullarıdır.

Araba kapalıyken bir araba aküsünü ne boşaltabilir?

Parazitik dren en yaygın nedenleri kapı kapandığında kapatmayın kaput ışıkları, bagaj lambaları, farlar veya torpido gözü ışıkları altında bulunmaktadır. Pozisyon aynı zamanda bir pil tahliye etmek için neden “açık” sıkışmış anahtarları aktar. Kötü diyot ile Alternatör pil tüketimini neden olabilir.

Bir arabaya atlarken neden negatifi bağlamıyorsunuz?

Dikkat: Bir araba aküsü atlarken Do zayıf bataryanın negatif terminaline negatif kablosunu takmak değil! Bu yaygın hata, hidrojen gazını doğrudan akü üzerinde tutuşturabilir. Pil patlamaları ciddi yaralanmalara neden olabilir. Son olarak, zayıf akülü araçtan pozitif kabloyu çıkarın.

Negatif terminali neden bağlamamalısınız?

Eğer negatif atlama taşıt gövdesine kabloyu değil pilin negatif sonrası bağlamak önerilir neden yıllardan bu. Eğer yanıcı hidrojen gazı, muhtemel bir patlamanın neden olacak şekilde mevcut olabilir batarya yakınında meydana gelen kıvılcım önlemek, böylece olmasıdır.

Bir arabaya atlarken önce hangi araba gider?

Kablolu Bir Arabayı Hızlı Çalıştırmak İçin Şu Adımları Takip Edin:
 1. Diğer kırmızı (pozitif) kabloyu iyi durumdaki akünün artı kutbuna bağlayın.
 2. Siyah (negatif) aktarma kablosunun bir ucunu iyi durumdaki akünün negatif terminaline bağlayın.

Neden otomatik başlatmaya basamıyorsun?

Otomatik şanzıman (yarı otomatik dahil) ile donatılmış bir aracın, şanzıman dişlilerinin seçimi ancak böyle bir şanzımanın iç kısımları dönerken mümkün olduğundan, marşa basmak zordur.