Tavuk kümesindeki toprak zemini nasıl temiz tutarsınız?

Sorulan: Onur Goncalves | Son Güncelleme: 1 Nisan 2020
Kategori: evcil kuşlar
4.1/5 (1.963 Görüntüleme. 14 Oy)
Tavuk Kümesi Nasıl Temizlenir
 1. Tüm gübreyi, kiri , talaşı, örümcek ağlarını ve tüyleri kürekle ve kazıyın.
 2. Bunun için bir hortum alın.
 3. Tekrar kazıyın ve kürekleyin.
 4. Dirsek yağı, bebeğim.
 5. Bir durulama daha…
 6. Kuru hava.
 7. Ekstraları unutmayın.
 8. Yeni nevresimler ekleyin…

Benzer şekilde, bir tavuk kümesi için toprak zemin uygun mudur?

Kat . Tavuk kümeslerindeki zeminlere şiddetle tavsiye ederim. Sıçanlar ve fareler, betonun etrafında iyi, derin bir altlık olmadığı sürece ahşabın ve hatta betonun altına girerler. Zemini yüksek ve kuru tutmak için çevredeki zemin seviyesinin üzerine inşa etmeniz gerekiyorsa, çakıl yerine kiri tavsiye ederim.

Aynı şekilde, kirli bir zemini nasıl temizlersiniz? Adım adım talimatlar şunları içerir:

 1. Gevşek kalıntıları süpürün veya vakumlayın.
 2. Yere kabartma tozu serpin.
 3. Bir galon sıcak su, bir bardak sirke ve birkaç damla bulaşık deterjanı karıştırın.
 4. İnatçı kirleri temizlemek için veya yoğun trafik alanlarında sert fırçayı kullanarak zemini karışımla paspaslayın.

Peki tavuk kümesi ne sıklıkla temizlenmeli?

Zeminin güzelce kompostlaşmasını sağlamak için yeterli miktarda talaş ekleyin ve tavuklar tırmalama davranışlarıyla havalandırmayı sizin için yapar. Kümes zeminine mısır serpmek onları cesaretlendirir. Altlığın faydalı mikropları var, bunu tavuklarınız için probiyotik olarak düşünün. Yılda bir ya da iki kez ya da daha az, kümesi temizlersiniz .

Tavuk koşusu için en iyi zemin örtüsü nedir?

Tavuk Kümesi İçin En İyi Zemin Örtüsü

 • Çim ve Bitki Örtüsü. Çim ve diğer bitki türleri, tavuk traktörleri veya tavuk gemileri olarak adlandırılan hareketli tavuk kümesleri için ideal zemin örtüleridir.
 • Betonun Temizlenmesi Kolaydır. Beton, kalıcı bir tavuk kümesi için ideal yüzeydir.
 • Kum Basittir.
 • Derin Çöp Yöntemi.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tavuk kümesimin zeminine ne koymalıyım?

Talaş ve saman, tavuk kümesleri için harika yatak takımlarıdır ve ben kişisel olarak sıcak bir kümesteki temiz talaşın kokusunu severim, ancak açıkta döşeme olarak kullanıldığında, talaş ve saman ıslak hale gelebilir ve oldukça hızlı bir şekilde zemine işleyebilir. koşuyu temizlemeyi zorlaştırmak; bu, eğer yapmazlarsa

Tavuk kümesi zemini için ne kullanmalıyım?

Çoğu insan kümeste , zemine ve yuva kutularında saman, saman veya benzeri yaymak için geleneksel yatak malzemeleri kullanır . Ancak bazı insanlar döşeme malzemesi olarak kum kullanır . Bu pozitif ve kümes ve vadede yatak malzemesi olarak kum kullanmanın negatif bakmak için istenir.

Tavuk kümesinin zemini olmalı mı?

Tavuk kümesi döşemesi önemlidir, çünkü kuşlarınız için işlevlerini ve öğrenmelerini desteklemeye yardımcı olacak bir döşeme sağlamaya çalışmak istersiniz. O yüzden bir düşün. Tavuklar kısa mesafelerde oldukça iyi uçabilirler, ancak özünde onlar kara kuşlarıdır.

Bir tavuk kümesi için beton bir zemin iyi mi?

Beton , bir kümes için en pahalı zemin seçeneğidir. Ancak bir tavuk kümesi için en iyi zemin betondur . Kemirgenlerin ve yırtıcıların kazmasını kesinlikle engeller, bit ve akarlara saklanacak yer bırakmaz ve temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi en kolay zemin türüdür.

Bir tavuk kümesini nasıl demirlersiniz?

Sabitlemek için, ekli koşu eskrim ve çit direklerinde olduğu gibi, en az bir ayak yere kazılırlar. Beton levham yok. Kümenin altında tavukların koşunun bir parçası olarak kullandığı yaklaşık 24 inçlik bir boşluk vardır.

Tavuklar betonda yaşayabilir mi?

Kısacası, evet, mümkün, ancak bu konuda biraz yaratıcı / daha proaktif olmanız gerekecek ! Beton plakalar üzerinde çalışmamız var. Tavukların etrafını çizmesi için üstte birkaç santim derinliğinde sert ağaç yongaları kullanıyoruz. Talaşı üç ayda bir değiştirme eğilimindeyiz.

Tavuk kakasını solumak tehlikeli midir?

Histoplazmoz, insanlarda ve diğer hayvanlarda görülen Histoplasma capsulatum mantarı ile enfeksiyon. Hastalık, mantar sporlarını içeren tozların solunmasıyla bulaşır. Bu nedenle bahçelerde tavuk gübresi kullanımı insanlarda histoplazmoza neden olabilir.

Tavuk kümesini temizlemekten hasta olabilir misin?

Bu bir sağlık riski midir? Tavuk kümeslerinden alınan mama ve su kapları gibi eşyalar, insan gıdalarının hazırlandığı veya servis edildiği yerlerde yıkanmamalı veya temizlenmemelidir, çünkü bu alanların Salmonella gibi mikroplarla çapraz bulaşma riski vardır.

Tavukları kümeste nasıl serbest bırakırsınız?

Geceleri bir el feneri ile yavaşça uyuyan tavuklara yaklaşmayı deneyin. Uyandırabileceği için ışığı doğrudan tavukların üzerine tutmayın. Yaklaştığınızda, her bir tavuğu yavaşça alın ve kümese geri koyun. Gün boyunca bir tavuğun dikkatini dağıtmak için yiyecek kullanın, ardından yavaşça arkadan yaklaşın.

Tavuk kakasını çimden nasıl çıkarırsınız?

Almak için çok hantal olduğunu kış-gübre üzerine inşa etmiştir gübre çim kaydetmek için gübrede azot seyreltmek ve uzağa yıkamak için hortumla sprey kadar-olduğunu.

Tavuklar için kaka tahtası nedir?

Dışkı tahtaları esasen gece boyunca biriken tavuk kakasını toplamak için tasarlanmış raflardır .

Tavuk kakasını ne yapıyorsunuz?

Tavuk Gübresinin Kompostlanması
 1. Gübre ve yatak takımlarını toplayın. Tavuk sahipleri normalde tavuklar için kuru bir yastık sağlamak ve koku ve zararlıları kontrol etmek için talaş, talaş, kuru yaprak veya saman gibi yatak takımları kullanır.
 2. Karbon - Azot dengesi.
 3. Bir "sıcak kompost" tarifi kullanın.
 4. Isıtma işlemini tekrarlayın.
 5. Tedavi etmesine izin ver.
 6. Bahçeye ekleyin.
 7. Kompostlama zorlukları.

Tavuk kümesimi ne ile dezenfekte etmeliyim?

Senin chook kümes temizliği için en temel seçenek sirkesi ve bir karışımıdır su-ya ACV veya beyaz sirke çalışacaktır. Bir sprey şişesinde yaklaşık 15 ml sirkeyi suyla karıştırın. Nemli bir bez veya süngerle püskürtün ve silin ve işte… temiz , taze kokulu kümes !

Tavuk kümesindeki yatakları ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Dört ila altı inç kuru odun talaşı, değiştirilmesi gerekmeden altı ay veya daha uzun süre dayanır. Tavuklar karıştırdıkça dışkılar talaşlara karışır. Her altı ayda Hakkında Eğer (bir kar küreği iyi çalışıyor) kürekle kümesin eski çöp out kepçe ve taze cips ile değiştirin.

Tavuk kümesimin kokmasını nasıl durdurabilirim?

Bu 5 İpucu ile Tavuk Kümesinin Taze Kokmasını Sağlayın
 1. Su ve nem dostunuz değildir.
 2. Hava sirkülasyonunu sürdürmek için bir kutu fanı takın.
 3. Taze otlar ve varsa gül yapraklarını yuva kutularında ve uyku alanlarında kullanın.
 4. Birkaç günde bir veya haftada bir, kirli veya nemli yatakları temizleyin.

Kirli bir zemini nasıl sertleştirirsiniz?

Kiri kum ve kireçle karıştırarak sertleştirin.
 1. Üç kovayı kirle doldurun. Her bir kovayı bir tekerlek namlusuna dökün.
 2. Bir kovayı kumla doldurun.
 3. Bir kovayı kireçle doldurun.
 4. Kir, kum ve kireci iyice karıştırın.
 5. Kir, kum ve kireç karışımını istediğiniz alana boşaltın veya kepçe ile alın.
 6. Karışımın yüzeyini düzleştirin.

Ahşaba yerleşmiş kir nasıl temizlenir?

Ardından, iki ölçü zeytinyağı ile bir ölçü limon suyunu karıştırın. Çözeltisi ile hafifçe yumuşak bezler ile ıslatılır ve yavaşça kiri temizlemek ve kereste yüzeyinin kapalı kiri. Eğer temizleme gibi, ahşap tahıl sıvı silin ve ahşap emmek için dikkatli alır.