Yemek tepsilerini nasıl sıcak tutarsınız?

Sordu: Hasmik Urgelles | Son Güncelleme: 12 Haziran 2020
Kategori: yiyecek ve içecek pişirme
4.1/5 (926 Görüntüleme . 36 Oy)
Bir partide yiyecekleri sıcak tutmak için, ısıyı daha uzun süre içeride tutmak için kapları kalay folyo ile kapattığınızdan emin olun. Ayrıca kahve termosu gibi yalıtımlı şişelerde çorba ve sıvıları sıcak tutabilirsiniz . Portatif bir fırınınız veya kızartma fırınınız varsa, katı yiyecekleri sıcak tutmak için kullanın.

Bunu göz önünde bulundurarak, yiyecekleri saatlerce nasıl sıcak tutuyorsunuz?

Yavaş Tencere veya Reşo Yemekleri Sıcak sebzeler, soslar, yahniler ve çorbalar için , yiyecekleri sıcak tutmak için düşük ayarda bir yavaş pişirici veya reşo kabı kullanılabilir. Bir fırına benzer şekilde, yiyecekleri bir saatten daha uzun süre saklamayı planlıyorsanız, doku veya tatta bir değişiklik fark edebilirsiniz.

Aynı şekilde, hazır yemek şirketleri yiyecekleri nasıl sıcak tutar? Reşo kabı çok katmanlı bir aparattır: büyük, sığ bir su kabını ısıtmak için sürtünme yakıtı kullanır, bu da üstündeki bir yemek kabını ısıtır. Isıtılmış su, yiyecek içecek etkinliğiniz boyunca yiyecekleri sıcak tutar.

Bu şekilde büfe masasında yiyecekleri nasıl sıcak tutarsınız?

Kontrol etmek için bir gıda termometresi kullanın. Yemekleri reşo kaplarında, yavaş pişiricilerde ve ısıtma tepsilerinde servis yapın veya sıcak tutun . Bazı ısıtıcıların yiyecekleri yalnızca 110 °F ila 120 °F arasında tuttuğunu unutmayın, bu nedenle ısıtıcınızın yiyecekleri 140 °F veya daha yüksek sıcaklıkta tutabildiğinden emin olmak için ürün etiketini kontrol edin.

Yiyecekleri ısıtma çekmecesinde ne kadar süre saklayabilirsiniz?

iki ila dört saat

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir çömlek için yiyecekleri nasıl sıcak tutarsınız?

Yiyecekleri seyahat için yalıtın. Bir partiye, pikniğe veya çömlek yemeğine getirmek için bir yemek yaptıysanız, yemeğinizi sıcak tutmak için yalıtımlı bir çanta deneyin - yeniden ısıtma gerekmez. Veya hareket halindeyken hızlı ve kolay bir şey arıyorsanız, yiyecekleri servis sıcaklığında tutmak için yalıtımlı bir yiyecek torbasında taşıyın.

Öğle yemeğimi nasıl sıcak tutarım?

Sıcak yapmak mikrodalgada yemek ısıtın. . Isıyı içerde tutmak yardım için microwaving sonra alüminyum folyo ile sıcak yemek sarın çocuğunuzun öğle çanta içinde paketlenmiş gıda yerleştirin. Bu, soğuk, ılık veya oda sıcaklığında yenebilen pizza gibi yiyecekler için işe yarayacaktır.

Hangi malzeme yiyecekleri sıcak tutar?

Yün, soğuk veya sıcak ürünler için sıcağı ve soğuğu dışarıda tuttuğu için gıdaların tazeliğini koruyabilir. Yün, plastik köpük gibi üstün performansa sahip mükemmel bir yalıtım bariyeri sağlar.

Hangi sıcaklık sıcaktır ve bir fırında tutulur?

Pişirme fonksiyonunun sonunda fırın otomatik olarak 150 derecede sıcak tutma moduna geçecek ve siz kapatana kadar bu sıcaklıkta kalacaktır.

Fırında yiyecekleri kurutmadan nasıl sıcak tutarsınız?

Kurumasını yiyecek tutmak için, bir 'buharlı kutu' içine fırını açın. Üç bardak suyu kaynatın (mikrodalgaya koyun), alt rafa, yemeğinizin altına bir somun tava veya benzeri bir şey koyun ve kaynamış suyu dökün. Gıda ortaya emin olun ve hizmet vermeye hazır oluncaya kadar fırın kapağı kapalı tut.

Strafor soğutucuda yiyecekleri nasıl sıcak tutarsınız?

Sıcak paketi her taraftan sıcak yeterince kadar ek 10 saniye aralıklarla sıcak paketini mikrodalgaya. Sıcak paketi alüminyum folyoya sarılmış sıcak yiyeceklerin üzerine yerleştirin. Sıcak paketi ve sıcak yiyecekleri büyük bir havluya sıkıca sarın. Sarılı yiyecekleri soğutucunun içine yerleştirin.

Büfe için makarnayı nasıl sıcak tutarsınız?

Reşo kabının dibine oda sıcaklığında yaklaşık yarım inç su dökün ve suyun ısınması için örtün. Su ısınırken süzgeç yardımıyla makarnayı süzün ve soğuk suda durulayın, bu makarnanın yapışmasını önleyecektir. Makarnayı zeytinyağı ile gezdirin ve fırlatın.

Hangi parti yemeğini bir gece önceden pişirebilirsin?

Misafirler Geldiğinde Üşümeniz İçin Bir Gün Önce Yapmanız Gereken 7 Parti Yemeği
 • Prosciutto Sarılmış Kavun.
 • Yunan Yoğurtlu Baharatlı Mısır Sosu.
 • Daha Sağlıklı Double Fudge Brownies.
 • Muz Cipsi ve Guacamole.
 • Fırınsız Samoa Kurabiyeleri.
 • Ispanaklı Keçi Peyniri Fırıldak.
 • Yunan makarna salatası.

Sterno olmadan yiyecekleri nasıl sıcak tutarsınız?

Yiyecekleri folyo veya bir kapakla örtün. Sıcak tavaları masanızda birbirine yakın, taslaklardan uzak tutun . Bir tutamda, tava gövdesinin etrafına havlu veya başka bir yalıtım malzemesi de sarabilirsiniz, ancak bu servis için pek hoş değil. Bunun yemeğinizi 30-45 dakika kadar sıcak tutacağını düşünürdüm.

Bir parti için tavuk kanadını nasıl sıcak tutarsınız?

Biber, tavuk kanadı ve peynir sosu gibi bagaj kapağı yemeklerini sıcak yemek için ayrılmış bir soğutucu yerleştirerek sıcak tutun . Yiyecekleri güzel ve sıcak tutmak için şu numarayı deneyin: Tuğlaları ağır hizmet tipi alüminyum folyoya sarın ve 300˚'deki fırında yaklaşık 20 dakika ısıtın.

Sıcak yiyecekleri bir partiye nasıl taşırsınız?

Havluları her bir cam kabın veya folyo ile sarılmış paketin etrafına sarın. Bu kumaş katmanları, kapları daha da yalıtacak ve yiyecekleri sıcak tutacaktır. Havluya sarılmış yiyecekleri, dökülmemesi için yalıtımlı soğutucuların veya karton kutuların içine yerleştirin.

Soğutucu yiyecekleri sıcak tutar mı?

Soğutucular , yüksek derecede ısı yalıtımlıdır, tam da içindeki şeyleri serin tutmak için tasarlandıkları özelliktir. Bununla birlikte, bu özellik aynı zamanda içine konan sıcak , sıcak yiyecekleri tutmak için de çalışır. Soğutucu , ister soğuk ister sıcak olsun , içindeki HERHANGİ bir sıcaklığı sabit tutmakta gerçekten iyidir.

Alüminyum folyonun hangi tarafı yiyeceğe değmeli?

Alüminyum folyonun parlak bir tarafı ve mat bir tarafı olduğu için, birçok pişirme kaynağı, alüminyum folyo ile sarılmış veya kaplanmış yiyecekleri pişirirken, parlak tarafın yiyeceğe dönük ve mat tarafı yukarı bakacak şekilde pişirilmesi gerektiğini söylüyor.

Yiyecekleri kurutmadan nasıl sıcak tutarsınız?

 1. Fırın sıcaklığını azaltın. 200 ila 250 derece arasında ısıtılmış bir fırın, yiyecekleriniz için sıcaklık sağlar ancak yiyecekleri kurutmak için yeterince yüksek değildir.
 2. Yiyecek kabının altında bir ısıtma yastığı kullanın.
 3. Bir kağıt havluyu suyla ıslatın ve yemeğinizi kağıt havluyla örtün.
 4. "Tasarruf olun.