Sıkıştırılmış çiçekleri nasıl saklarsınız?

Sordu: Aniceta Quende | Son Güncelleme: 6 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları scrapbooking
4.1/5 (505 Görüntüleme . 18 Oy)
Preslenmiş çiçeklerinizi en iyi durumda tutmak için nasıl saklayabilirsiniz?
 1. Hava geçirmez tutun . Sıkıştırılmış çiçekleri olabildiğince sağlıklı tutmanın bir yolu, onları hava geçirmez bir torbaya koymaktır.
 2. Plastik bir saklama kabı kullanın.
 3. Güneşten serin yerde koyma çiçek tutun.

Bu nedenle, preslenmiş çiçekler ne kadar sürer?

5-7 yıl

Bir de sorabilir, zaten kurutulmuş çiçeklere basabilir misin? Hem kurutulmuş çiçekler hem de preslenmiş çiçekler, preslenmiş çiçek sanatı, eğlenceli el sanatları, hediyeler ve süslemeler yapmak için kullanılabilir. Sizin çiçek topluyorlar söz konusu olduğunda, bunları kurutmak veya bunları basmak ister olursa olsun, kuru bir günde onları almak için en iyisidir. Sabahları, herhangi bir çiy kurur kurumaz yapmaya çalışın.

Bir de sorabilir, preslenmiş çiçekleri kağıda nasıl yapıştırırsınız?

Kibrit kutusunun yüzeyine bir parça karton veya kalın kağıt yapıştırın, ardından preslenmiş çiçeklerinizi yapıştırın. Tutkal kuruduktan sonra, çiçek desenini, boyutuna göre kesilmiş bir şeffaf yapışkan kağıt tabakasıyla kaplayın.

Kuru çiçeklere saç spreyi sıkmalı mıyım?

Saç spreyi kullanmak çiçekleri korumanın etkili ve kolay bir yoludur. Taze, çiçek açan çiçekleri seçin ve kurumaları için bir askıya bağlayın. 2-3 hafta boyunca iyi havalandırılmış, karanlık bir odada bırakın. Çiçekler tamamen kuru olduğunda, çiçek tüm aerosol saç spreyi 3 hatta katmanlar püskürtün.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bitkileri sergilemek için nasıl koruyorsunuz?

Ne yaptın:
 1. Gliserini ve suyu bir ölçü gliserin ve iki ölçü su olacak şekilde karıştırın.
 2. Çözeltiyi düz bir tavaya dökün, yaprakları çözeltinin içine koyun ve ardından suyun altında kalmaları için ağırlığı yaprakların üzerine koyun.
 3. Yaprakları 2-6 gün boyunca çözeltiye daldırın.
 4. Yaprakları bir kağıt havluyla hafifçe kurulayın.

Çiçeklere rengini kaybetmeden nasıl basarsınız?

Talimatlar:
 1. En sevdiğiniz çiçekleri çiçekçinizden alın veya bahçenizden toplayın.
 2. Sapları kesin, çiçekli tatlı suya koyun ve sonraki 24 saat boyunca buketinizin tadını çıkarın.
 3. Onları vazodan çıkarın ve çiçek saplarını kurulayın.
 4. Ölü, ölmekte olan veya hasarlı yaprakları veya bitki materyalini çıkarın.

Çiçekçiler çiçekleri nasıl taze tutar?

Kesme çiçeklerin daha uzun süre taze kalması için kendi koruyucunuzu yapın. Bir litre ılık suda 3 yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı beyaz sirkeyi eritin. Vazoyu doldurduğunuzda, kesilmiş sapların hazırlanan suyun 3-4 inç (7-10 santimetre) ile kaplandığından emin olun.

Sıkıştırılmış çiçekler kahverengiye döner mi?

Çiçekleri bastırmaya hazır olmadan hemen önce toplamak en iyisidir, ancak üzerlerinde nem olmadığından emin olmalısınız. İyi durumda olmalarını ve çürümeye başlamamalarını istiyorsunuz, aksi takdirde kahverengiye dönebilirler . Sen tek başına çiçek baş basabilirsiniz, ya da bunu sapı ve yaprakları bağlı bırakabilir.

Preslenmiş çiçekleri dekupaj yapabilir misiniz?

Preslenmiş çiçekler düz ve boyutsuz olduklarından, özellikle çeşitli dekupaj projelerini kaplamak için kullanıma uygundur. Oymacılık , dekoratif kağıtların veya çiçeklerin bir yüzey üzerine dekupaj ortamıyla kapatılmasını içerir. Ortam kuruduktan sonra yüzey güzel ve sıra dışı bir görünüme kavuşur.

Kurutulmuş çiçeklerin parçalanmasını nasıl önlersiniz?

Tavan arası veya kullanılmayan dolap gibi iyi sirkülasyonu olan karanlık ve kuru bir alan bulun. Tatlandırılmamış diş ipi ile, çiçeklerin saplarının alt kısımlarını bir askıya sabitleyin, böylece kurumaları için baş aşağı asılırlar . Çiçekleri tamamen kuruyana kadar iki ila üç hafta bekletin . 3.

Preslenmiş çiçekler küflenir mi?

Çiçekleri basarak bunları kurutmak için bir yol olduğundan, daha az nem çiçek içerdiğini zaman taze kuru hızlı, impatiens ve begonviller kalın ve etli yaprakları çiçek basında birkaç hafta sonra küflü olacak oysa. *Bu çiçekler , merkezleri düzleştiremeyecek kadar kalın olduğu için bütün olarak bastırmazlar .

Preslenmiş çiçeklerin sonsuza kadar sürmesini nasıl sağlarsınız?

Hava Kurutma
Çiçek muhafazasının en basit ve basit ev yöntemlerinden biri havada kurutmadır. Genellikle çiçekler yıllarca sürebilir . Havayla kurutma, yaklaşık bir hafta boyunca iyi havalandırılmış sıcak bir alanda bir buketi baş aşağı asmayı içerir.

Çiçeklere basmak için ne tür kağıt kullanıyorsunuz?

Bunlara oluklu mukavva, gazete veya kurutma kağıdı , kağıt mendil veya kağıt havlular, düz tahtalar, ağır kitaplar ve tuğlalar dahildir. Yer çiçek ve kağıt mendil, kağıt havlu ya da herhangi bir ince, gözenekli kağıt iki yaprak arasındaki yaprakları. Çiçekleri kuruduktan sonra görünmesini istediğiniz şekilde düzenlemek için zaman ayırın .

Kuru çiçekler ölür mü?

Kuru çiçekler uzun süre dayansalar da sonsuza kadar sürmezler. Ancak birkaç basit adım, yaşamlarını uzatabilir. Kurutulmuş çiçeklerinizi birkaç yıl sonra veya perişan görünmeye başladıklarında değiştirmeyi planlayın. Kuru çiçekler , uygun bakım yapıldığında daha uzun süre dayanır.

Sıkıştırılmış çiçeklerin kahverengiye dönmesini nasıl engellersiniz?

Çiçeğin üzerinde kalan kiri nemli bir bezle temizleyin. Daha kalın çiçekler daha kolay basarak işlemi yapmak ve kahverengi dönmesini bunları önlemek için yarıya gerekecektir. Solmuş çiçekleriniz varsa, önce onları bir su dolu vazoya koyun.

Kuru çiçekler böcekleri çeker mi?

Bunları seçebilir veya zararlılar için periyodik olarak kurutulmuş çiçekler check-in esnasında güveler ve böcek çekmek gibi *, bir insektisit ile çiçek püskürtün. * Kurutulmuş çiçekleri kolayca parçalanabileceği için çarpacakları yerlere koymayın. Ayrıca onları doğrudan güneş ışığından uzak tutun, bu da onları solduracaktır.

Kuru çiçekler küflenir mi?

Asarak Kurutma
Eğer kuru, sıcak ve güçlü güneş ışığından bir dolap, tavan, kuru kiler, garaj, açık döken, her yerde kuru çiçekler asabilirsiniz. Gece çiçekler forma küf ve kalıp neden olabilir havayı nemli çünkü açık baraka veya garaj asın kurutma genellikle tavsiye edilmez.

Silika kurutulmuş çiçekler ne kadar sürer?

Korunmuş çiçeklerin genel raf ömrü 1-3 yıldır . Ancak kapalı bir kasa içerisinde muhafaza edilmesi halinde; 10 yıldan fazla sürebilir.

Çiçekleri reçineye koyabilir misin?

Kurutulmasıyla ve işlemine kadar tutabilir, böylece bir püskürtme reçine ile kaplayarak ilk çiçek hazırlama aracı reçine taze çiçekler koruma. Bir bardak altlığı için ince, yuvarlak bir kalıp veya çiçekleri takıya dönüştürmek istiyorsanız küçük bir kalıp gibi ihtiyaçlarınızı karşılayan reçine için bir kalıp seçin.

Preslenmiş çiçekleri cama nasıl yapıştırırsınız?

Cam Duvar Sanatı Oluşturma
Preslenmiş çiçekleri yerleştirmeyi planladığınız alanda bir cam bölmeye az miktarda kuyumcu yapıştırıcısı sürün. Bu proje için ihtiyacınız olan tek şey çiçek yerleşiminin ortasına birkaç damla tutkal . Preslenmiş çiçeği cımbızla dikkatlice alın ve tutkalın üzerine ortalayın.

Preslenmiş yapraklarla neler yapabilirsiniz?

Mumla preslenmiş yapraklarla kullanmanın veya süslemenin birçok yolu vardır:
 1. Balmumu preslenmiş yapraklar, çocukların oynaması ve kolajlar veya cep telefonları yapması için güzeldir.
 2. Mevsimsel renkler için tek tek yaprakları perdelere veya sıcak tutkalı abajurlara sabitleyin.
 3. "Vitray" efekti için balmumu preslenmiş yaprakları pencereye asın.