Meralarda saz otunu nasıl öldürürsünüz?

Sordu: Dongfen Gasanov | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.2/5 (1.606 Görüntüleme . 17 Oy)
Adaçayı Otu Nasıl Öldürülür
 1. Adaçayı otunu öldürmek için glifosat içeren kimyasal bir herbisit kullanmaya hazırlanın. Gözlük, uzun pantolon ve uzun kollu gömlek gibi koruyucu giysiler giyin.
 2. İlkbaharda, aktif olarak büyürken adaçayı otunun üzerine glifosat püskürtün.
 3. Takıp büyümeye devam herhangi adaçayı çim sonbaharda.

Bunun için merada fındık otunu nasıl öldürürsünüz?

Roundup, yaz sonundaki kaba yemleri ekmeden veya çift mahsul soya fasulyesi ekmeden önce sarı fındık sedecini etkili bir şekilde öldürebilir . Ortaya çıkan fındık bitkilerini kontrol etmek için, bir sprey olarak akre başına 1 ila 3 litre Roundup uygulayın veya elde tutulan ekipmanla yüzde 1 ila 2'lik bir solüsyon (25 galon su başına 1 ila 2 litre) kullanın.

Ayrıca, meralarda süt otunu nasıl öldürürsünüz? Küçük tanelerde, süt yosununun hasat veya biçme işleminden sonra olgun bir aşamaya gelmesine izin verilmeli ve ardından tedavi edilmelidir. Saman veya merada , süt yosunu , mahsulden daha uzunken , bir silme aplikatörü ile uygulanan glifosat ile nokta muamelesi yapılabilir veya bir el püskürtücü ile nokta muamelesi yapılabilir.

Basitçe, bir meradaki yabani otları nasıl kontrol edersiniz?

Akılda tutulması gereken ek stratejiler:

 1. Otlu sorunlu noktalar için meralarınızın envanterini çıkarın.
 2. Endişe verici yabani otları tanımlayın - o zaman onları neyin kontrol edeceği.
 3. Doğru zamanda doğru oranda püskürtün.
 4. Kuraklığa maruz kalmış veya olgun yabani otları püskürtmeyi değil, biçmeyi düşünün.
 5. Uygulama ve karıştırma için etiket talimatlarını izleyin.

Meralarda Horsenettle'dan nasıl kurtulursunuz?

Isırgan otunun organik kontrolünün tek yöntemi sık biçmedir . Bitki çiçeklerinden hemen sonra kökler en zayıf noktasındadır, bu yüzden ilk kez biçmeden önce çiçek açmasına izin verin. Daha sonra, kökleri daha da zayıflatmak için düzenli olarak biçmeye devam edin. Bitkileri bu şekilde öldürmek iki yıl veya daha fazla sürebilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Fındık kabuğu çekmeli misin?

Nutsedge hemen hemen her yerde büyür, ancak ıslak toprakta büyür. Altı yapraktan az olan fındık , yumrular oluşmaya başlamadan önce çekilebilir . Bununla birlikte, tek başına bırakılırsa, bir fındık bitkisi rizomlar aracılığıyla 10 feet yayılabilir. Bir fındık otu istilasının sürülmesi , yumru kökleri yayarak daha fazla soruna neden olabilir.

Fındık sedirini öldürmek için en iyi herbisit nedir?

Çimlerde Kontrol
Saz Kontrolü Çim Toleransı
Yüksek Verimli Somun Kontrolü Kons. (halosülfüron) GE S
Martin's Nutgrass Eliminator GE S
Püskürtmeye Hazır Çimler için Ortho Nutsedge Killer (sulfentrazone) F S
Bonide Sedge Ender Konsantresi (sulfentrazone artı çıkış öncesi yabani ot kontrolü) F S

Fıstık ezmesi neden kötü?

Nutsedge kötü bir üne kavuştu , ama bunun iyi bir nedeni var. Bu sinir bozucu ot (bizim okuyucuların abdülleziz sıkıntılardan bakınız) yeraltı nutlets binlerce yayma ve endişe verici bir oranda çoğaltılması, Infest bahçeleri bilinmektedir. Mor fındık otu (Cyperus rotundus) da yenilebilir köklere sahiptir.

Fıstık kışın ölür mü?

Sarı fındık otu çok yıllık bir ottur ve burada kalacaktır. Kışın ölebilir , ancak otu kontrol edene kadar büyümeye devam edecek.

Fındığı doğal olarak nasıl öldürürsünüz?

Fındık Otu Üzerinde Sirke Kullanmak
%10, 15 veya %20 asetik asit konsantrasyonu olan bir sirke kullandığınızdan emin olun. Sirkeyi boş bir sprey şişesine dökün ve doğrudan fındık otunun üzerine püskürtün. Sirkeyi, öldürmek istemediğiniz çevredeki bitkilere veya çimenlere püskürtmeyin, çünkü sprey onlara zarar verebilir.

Sirke fındık ezmesini öldürür mü?

Beyaz sirkeyi bir sprey şişesine dökün ve doğrudan fındık otunun üzerine püskürtün . Öldürülmesini istemediğiniz bitki veya otlardan uzak tutun. Gerektiğinde yeniden ortaya çıkan büyüme üzerine yeniden uygulayın.

Roundup fındık sazını öldürür mü?

Roundup , fındık otuna karşı etkilidir çünkü bu yumruları öldürebilir ve yabani otların yayılmasını durdurabilir. Roundup , diğer ürünlerle karıştırmayı veya suda seyreltmeyi gerektirmez.

Şeker cevizi öldürür mü?

Nokta-öldürme ot tabanına şeker bir avuç eklenerek yüksek azot çimler eler. Kuru melas (1-0-5) abdülleziz gibi yardım kontrolü belirli yabani otlara 100 feet kare başına 2 lira oranında rafine şeker yerine kullanılabilir.

Meralarda karahindibalardan nasıl kurtulursunuz?

Meranızda %25'ten az yabani ot varsa ( karahindiba dahil), karahindiba ve diğer yabani otları kontrol etmek için geniş yapraklı bir herbisit kullanmanızı öneririz. Bir herbisit kullanırken, (genel, uygulamadan önce herbisit etiketini mutlaka okuyun ürünün otlak etiketli sağlamak

Dikkatsiz yabani otları ne öldürür?

Roundup, bir yaprak herbisitidir. Yere püskürtürseniz, hiçbir şey yapmaz. Dikkatsiz yabani otları öldürmek çok kolaydır. Bir veya iki inç yüksekliğinde olduklarında 2,4-D ile vurun.

Yaban mersini merasından nasıl kurtulurum?

Yakup otlarını geniş yapraklı bir ot öldürücü ile püskürtün. Yaygın olarak kullanılan glifosat gibi genel bir herbisit de yakupotu öldürür . Herbisiti, bu genç bitkiler daha kolay öldürüleceğinden, yakup otlarının hala küçük olduğu ilkbahar ortasında veya yaz başında uygulayın.

Saman tarlalarına ne püskürtürsün?

Ot otu /merada birçok geniş yapraklı yabani otların kontrolü için yılın bu zamanında kullanılan en yaygın herbisitler, 2,4-D, dikamba (Banvel, Clarity vb.), triklopir ürünleri (Crossbow, Garlon) gibi bitki büyüme düzenleyici herbisitler. , vb.) ve klopiralid (Stinger, PastureGard, vb.).

Saman tarlalarımı ne zaman püskürtmeliyim?

Genel olarak, çoğu herbisit uygulaması, geç tomurcuk döneminden tam çiçeklenme dönemine ve erken tohum oluşumuna (Haziran-Ağustos) kadar yapılmalıdır. Farklı herbisitlerin farklı zamanlama önerileri olduğundan etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Yabani otlar için meraya ne püskürtürsün?

Sürfaktanlar, tanktaki herbisitlerle iyice karışmak ve yabancı otların yaprağı üzerinde sprey damlacıklarının yerinde kurumasına yardımcı olmak için özel olarak yapılmıştır. Kimyasal, yapraklar kurumadan zemine yuvarlanırsa etkili olmaz. Çoğu mera herbisitleri, iyonik olmayan bir yüzey aktif maddenin %0.25'lik bir solüsyonunu önerir.

Yabani otlar için ne zaman mera püskürtmeliyim?

Dow AgroSciences yem uzmanlarına göre, meralar tipik olarak yabani otların bir karışımını içerdiğinden, genel bir tavsiye, bunlar aktif olarak büyürken ilaçlamaktır . Bu genellikle sezonun başlarında olur.

Bir çiftlikte yabani otları nasıl öldürürsün?

Ekimden önce toprağı işlemek bazı yabancı otların kontrolüne yardımcı olur. Otlar ve mısır büyümeye başladı sonra bazı çiftçiler mısır yetiştirmek. Traktörlerini ve kültivatörlerini tarlada sürüyorlar ve kültivatör mısır sıraları arasındaki toprağı karıştırıyor ve yabani otları öldürüyor.

Saman tarlasını nasıl gençleştirirsiniz?

Eski bir saman tarlasını yenileme adımları:
 1. Alanın durumunu, hedeflerinizi ve kaynaklarınızı değerlendirin.
 2. Toprak testi yaptırın.
 3. Döner bir biçme makinesi ile tarlayı biçin.
 4. Kireç ve gübreleyin.
 5. Kayaları ve kütükleri çıkarın.
 6. Kadar (gerekirse) ve tohum.