Kül bloklarından kompost bloğu nasıl yapılır?

Sordu: Zidane Dahov | Son Güncelleme: 30 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (464 Görüntüleme . 17 Oy)
Başlamak kompost bidonu oluşturmak ve arka duvarı ve yan duvar blokları ilk katmanını ortaya koymak için bir yer bulmak, onları doğrudan sıraya belirleyin. Düzenin boyutlarını kontrol edin. Doğruluğu onaylandıktan sonra, blokların etrafındaki çimleri işaretlemek için bir kürek kullanın. Blokları kaldırmak ve çim 7" genişliğinde ve 3" derin kazmak.

Ayrıca bilin, betondan bir kompost kutusu nasıl yapılır?

Kompostlama alanında zemin boyunca arka arkaya beş beton blok yerleştirin ve hava girmesi için her blok arasında yaklaşık 1/2 inç boşluk bırakın. Dört beton bloğu başka bir sıraya, yere dik ve bir ucuna yerleştirin. ilk satır. Her blok arasında yaklaşık 1/2 inç bırakarak kare bir köşe oluşturun.

Benzer şekilde, ucuz bir kompost kutusu nasıl yapılır? Kendin Yap Kompost Kutusu Nasıl Yapılır

 1. Adım 1: Bin'inizi seçin.
 2. Adım 2: Kutunuzda Delikler Delin.
 3. Adım 3: Üssünüzü Oluşturun.
 4. Adım 4: Kir ekleyin.
 5. Adım 5: Yiyecek Artıklarınızı Atın!
 6. Adım 6: Kompostunuzu Karıştırın.
 7. Adım 7: Nemlendirin!
 8. Adım 8: Üstte Delikler Delin.

Ayrıca soru şu ki, bir kompost kutusuna nasıl bakıyorsunuz?

Malzemeleri nemli ama doymamış halde tutmak için gerektiği kadar kompost yığınına su ekleyin. Yağmur yığına nem ekler, ancak kuru dönemlerde su eklemeniz gerekebilir. Yığını daha sık çevirin veya yığın çok ıslanırsa daha fazla kuru, kahverengi malzeme ekleyin.

İngiltere'de ahşap bir kompost kutusu nasıl yapılır?

kutuyu inşa etmek

 1. Her biri 75 cm uzunluğunda 2 tahta kesin.
 2. Her biri 72 cm uzunluğunda 2 tahta kesin.
 3. 5cm x 5cm keresteden 5.5cm'lik 4 uzunluk kesin.
 4. 2 kısa tahtadan birini alın ve köşe bloklarından ikisinin üzerine yerleştirin.
 5. Tahtayı bloklar üzerinde yerinde tutun.
 6. Tahtanın diğer ucunda 4. ve 5. adımları tekrarlayın.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Betonda kompost yapabilir misin?

Çöp kutunuz için mükemmel yer, güneşli bir alanda topraktır. Eğer beton üzerinde kompost bidonu koymak varsa solucanlar ve diğer yaratıklar kolonize böylece, asfalt veya veranda levhalar altındaki kağıt ve dallar veya mevcut kompost orada sa katmanını sağlamak.

Kompost kutuları fareleri çeker mi?

Sıçanlar kompost kutusunu ziyaret edebilir veya kompost kutusunun içinde yuva yapabilirken, kompost alanında zaten mevcutlarsa, kompostlama genellikle ilk etapta fareleri çekmez . Ayrıca kompost kutusunda bulunabilecek çeşitli yiyecekler de yerler.

En iyi kompostlama yöntemi nedir?

Doğrudan Kompost , basitçe yere bir delik veya hendek kazmak ve artıklarınızı gömmektir. Aynı zamanda muhtemelen en eski ve en etkili kompost yöntemidir , ancak diğer tüm kompostlama yöntemleri gibi onun da sınırlamaları vardır. Ana şey, her şeyi doğramadığınız sürece ayrışmanın uzun zaman almasıdır.

Kompostum ne kadar büyük olmalı?

Sıcak kompostlama için bir yığın veya çöp kutusu için iyi bir boyut, en az dört fit genişliğinde ve dört fit yüksekliğindedir. Genel olarak, daha büyük daha iyidir, ancak dört fit x dört fit, çoğu bahçıvan için yönetilebilir bir boyuttur. Yığın mümkünse tam güneşte yerleştirilmelidir –– gölge yığını biraz soğutur ve süreci yavaşlatır.

Kompost kutuları kokuyor mu?

Uygun şekilde dengeli kompost kazık kötü koku olmamalıdır. Kompost kir gibi kokuyorsun ve bunları yapmazsa, orada bir şey yanlış ve kompost kazık düzgün ısıtmak ve organik maddeleri parçalayarak değil olmalıdır. Bu kural için bir istisna değildir ve size kompost yığını gübreyi kompost eğer olmasıdır.

Kompost örtülmeli mi?

Hayır, çoğu durumda bitmemiş bir kompost yığınının kapatılması gerekmez. Kompostlama için en önemli faktörler hava, su ve yeşil ve kahverengi malzemenin iyi bir karışımıdır. Bir kompost yığınını örtmek oksijen eksikliğine, çok fazla nemin tutulmasına ve kötü kokulu, anaerobik bir karışıklığa neden olabilir.

Bir kompost kutusunun kapağa ihtiyacı var mı?

Bir kompost yığınının bir kapağa sahip olması şart değildir. Bununla birlikte, bir kapak hem sıcaklığı hem de nem seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bir parça eski halıyı (tercihen arkası köpüklü değil Hessian tabanlı) ya da taşlarla ağırlaştırılmış kalın bir plastik brandayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kompost yapmak ne kadar sürer?

yaklaşık üç ay

Kompostlama süreci nedir?

En basit düzeyde, kompostlama süreci, yapraklar, çimenler ve yiyecek artıkları gibi bir yığın ıslak organik madde (yeşil atık olarak da adlandırılır) yapmayı ve malzemelerin aylar sonra humusa dönüşmesini beklemeyi gerektirir.

Bir kompost kutusu güneşte mi yoksa gölgede mi olmalı?

Kompost yığınınızı güneşe veya gölgeye koyabilirsiniz, ancak güneşe koymak kompostlama sürecini hızlandıracaktır. Güneş sıcaklığın artmasına yardımcı olur, böylece bakteri ve mantarlar daha hızlı çalışır. Bu ayrıca, özellikle sıcak güney iklimlerinde, yığınınızın daha hızlı kuruyacağı anlamına gelir.

Yeni başlayanlar için kompost nasıl yapılır?

Çöp kutusunun dibinde 4 inçlik bir fırça, ince dal, saman veya saman tabakasıyla başlayın. Daha sonra 4 inçlik bir kahverengi malzeme tabakası, ardından ince bir tabaka bitmiş kompost veya iyi bahçe toprağı ekleyin. Bu bir katman. Ardından, ince bir kompost veya toprak tabakası ile kaplanmış 4 inçlik bir yeşil malzeme tabakası ekleyin.

Ne kompost yapmamalısınız?

Ne Kompost Yapılmaz ve Neden
 • Et, balık, yumurta veya kümes hayvanı artıkları (koku problemleri ve zararlılar)
 • Süt ürünleri (koku problemleri ve zararlılar)
 • Yağlar, gres, domuz yağı veya yağlar (koku sorunları ve zararlılar)
 • Kömür veya kömür külü (bitkilere zararlı maddeler içerir)
 • Hastalıklı veya böcekli bitkiler (hastalıklar veya böcekler yayılabilir)

Kompost yığınımı ne sıklıkla çevirmeliyim?

Aktif, sıcak bir yığın için temel kural, ısınmayı durdurana kadar her üç günde bir. Bazı aşırı hevesli damgalar bir gün sonra dışarı acele ve kazık çevirin. Bu biraz fazla iyi bir şey.

Kompostun hazır olduğunu nasıl anlarsınız?

Kompostunuzun kullanıma hazır olup olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır:
 1. 1 Karanlık, ufalanan üst toprak gibi görünüyor.
 2. 2 Hoş, toprak kokusu vardır.
 3. 3 Orijinal organik materyaller (birkaç istisna dışında) artık tanınmamalıdır.
 4. 4 Kompost yığını yarı yarıya küçülmüş olmalıdır.

Farklı kompostlama türleri nelerdir?

Kompostlama , organik materyalin parçalanması anlamına gelir. Üç türü vardır : aerobik, anaerobik ve solucan gübresi. Her birinin artıları ve eksileri vardır. Haneler, çiftlikler, restoranlar, okullar, ofisler ve iş yerleri gübrelenebilir malzemeler üretir.

Kompostlamanın faydaları nelerdir?

Kompostlamanın Faydaları
 • Toprağı zenginleştirir, nemi muhafaza etmeye ve bitki hastalıklarını ve zararlıları bastırmaya yardımcı olur.
 • Kimyasal gübre ihtiyacını azaltır.
 • Besinlerle dolu zengin bir materyal olan humus oluşturmak için organik maddeyi parçalayan faydalı bakteri ve mantarların üretimini teşvik eder.

Kışın kompost yapabilir misin?

Bütün kış kompost . Kompostunuz katı olarak donsa ve ayrışma tamamen dursa bile, kompostlamayı durdurmaya gerek yoktur. Bahar geldiğinde onlar bile kısa sürede bozulur, böylece Aslında, donma-çözülme döngüleri, eklemekte olduğunu maddeleri etkisiz hale yardımcı olacaktır.