Tuğlaları nasıl eşleştirirsiniz?

Sorulan: Wojciech Valts | Son Güncelleme: 18 Nisan 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
5/5 (380 Görüntüleme . 16 Oy)
Bir tuğla eşleşmesi elde etmek için, tuğlayı bulmak veya bir tuğla kombinasyonunu karıştırmak için erken planlamaya başlayın. Eğer tuğlayı bulamazsa o maç, sen renkli olabildiğince sonra boyut ve doku ve de maç yakın olarak almak bulmak tuğla söyledi. Ardından, rengi daha da yakınlaştırmak için kanıtlanmış bir duvar boyama sistemi kullanın.

Benzer şekilde, tuğla ve taşı nasıl eşleştiriyorsunuz?

Çeşitli renk ve dokuya sahip taş arayın. Birkaç renge ve/veya ağır bir dokuya sahip tuğla için, daha sağlam renkli bir taş arayın. İyi eşleşen bir taşı çekmek ve bulmak için tuğla içindeki renkleri arayın. Örneğin, kahverengi bir tuğlanın gri tonları varsa, gri bir taş düşünün.

İkincisi, tuğlaları nasıl daha koyu yapabilirim? Tablo

 1. Tüm tuğla yüzeyi ıslanana ve gözenekler suyu emene kadar tuğlalarınızı süngerleyerek veya temiz su ile durulayarak doyurun.
 2. Sert kıllı bir fırça kullanarak tuğlalarınıza bir ila iki kat camsız duvar kaplaması uygulayın.
 3. Tuğlalarınız arasındaki harcı boya bandıyla kapatın.

Aynı şekilde insanlar soruyor, hangi malzemeler tuğla ile iyi gider?

Şık Bir Görünüm için Tuğla ile Eşleştirilecek 9 Sert Peyzaj Malzemesi

 • Beton. Pürüzsüz yerinde dökme beton, geleneksel tuğlaları daha çağdaş stiller ile birleştirmek için harika bir malzemedir.
 • Kesilmiş taş. Doğal taşı tuğla ile uyumlu bir şekilde eşleştirmenin püf noktası, tonu doğru bulmaktır.
 • Düzensiz kaldırım taşı.
 • Fayans.
 • Taş kenar.
 • Çakıl.
 • Odun.
 • Granit.

En popüler tuğla rengi nedir?

Ülke çapındaki Tuğla Sanayicileri Derneği (BIA) üyesi tuğla üreticileri, üreticiye göre, Y kuşağının doğal malzemelerden yapılmış daha hafif dış cepheler ve kutulu mimariye kıyasla modern tasarım tercihlerine paralel olarak, konutlarda en iyi renk seçeneklerinin beyazlar, griler, ten rengi ve buff'ları içerdiğini bildiriyor.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dış ev rengini nasıl seçerim?

İdeal olarak, bir dış mekan şeması üç ana bölümden oluşmalıdır: Hakim olan bir alan rengi ; panjurlara, kapılara ve diğer küçük parçalara hayat veren vurgu rengi ; ve trim rengi . Tarla ve süslemenin çekici bir kombinasyonunu seçtikten sonra, göz alıcı bir vurgu rengiyle öne çıkarın.

Hangi renk tuğlayı seçmeliyim?

Döşeme rengi için sarı veya yeşil alt tonlu kremsi ten rengi ve bejleri deneyin. Kahverengi gri, siyah, hatta yeşil görünüyor en tuğla renkleri ile uygun - Tuğla dış birçok çatı renkleri ile çalışabilir. Bununla birlikte, ten rengi kahverengi tuğla , gri bir çatı yerine koyu kahverengi veya muhtemelen siyah bir çatı ile eşleştirilmelidir.

Kırmızı tuğla ile hangi renk kaya gider?

Kırmızı tuğlalı dış cephenizin gerçekten öne çıkmasını istediğinizde, beyaz peyzaj kayaları en iyi seçeneğinizdir. Beyaz nötr bir renktir , bu nedenle herhangi bir renk paleti ile çalışır. Böyle bir ışık gölge çünkü Ancak, tuğla daha parlak kırmızı tonları pop verir.

Boyalı tuğla iyi bir fikir mi?

Dış tuğla Boyama kesinlikle faydalı olabilir, ama aynı zamanda bazı önemli hususlar birlikte bir görev olabilir. Boyalı tuğla kalıcıdır. İyi haber şu ki, boya rengini istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz, böylece sonsuza kadar tek bir renkle evli olmak zorunda kalmazsınız. Nem, boyanın çatlamasına neden olabilir.

Taş tuğla ile ne iyi görünüyor?

 • Günlükler ve tahtalar.
 • Kumtaşı ve obsidiyen.
 • Huş kalasları ve Ladin kalasları.
 • Nether tuğlaları ve taş tuğlalar.
 • Demir bloklar, altın bloklar ve kırmızı yün.
 • Kırmızı yün ve siyah yün.
 • Siyah yün ve beyaz yün.
 • Taşlı taş levhalar (yeraltı eviniz varsa iyi çalışır)

Dış ev malzemesini nasıl seçerim?

En dikkat çekici amaç estetiktir. Evinizin dışı için seçtiğiniz malzeme , genel mimari tarzını büyük ölçüde etkiler.
 1. Odun. Ahşap belki de evler için en geleneksel dış cephe kaplama türüdür.
 2. Vinil. Açıklama:
 3. Metal.
 4. Tuğla.
 5. Taş.
 6. Fiber çimento.
 7. Sıva.
 8. Taklit Taş/Tuğla.

Ortak tuğla nedir?

Ortak tuğlanın tanımı . : Seçilmemiş fırın işletilen tuğla: doğal kil ve aynı zamanda özel bir yüzey işlemi olan yapılmış tuğla.

Hangi tuğlalar inşaat için en iyisidir?

Kil tuğlalar - Bunlar, inşaat için en yaygın olarak kullanılan geleneksel tuğlalardır . Tuğlalar kalitelerine göre farklı tiplerde mevcuttur. O da iyi maruz ayakkabılarınızı için kullanılacak bitmiş olabilir, oysa Daha ucuz ve iyi bir kaliteye sahip olabilir.

Hangi tuğlalar inşaat için daha iyidir?

Uçucu kül veya benzeri malzemelerden yapılmış katı tuğlalar en iyisidir . Topraktan yapılan kırmızı tuğlalar çevreye büyük zarar verir. Uçucu kül veya benzeri malzemelerden yapılmış katı tuğlalar en iyisidir . İçi boş tuğlalar daha iyi yalıtım sağlar.

Tuğla çeşitleri nelerdir?

Yığma İnşaatta Kullanılan Tuğla Çeşitleri
 • Güneşte Kurutulmuş veya Yanmamış Kil Tuğlalar. Güneşte kurutulmuş veya yanmamış tuğlalar daha az dayanıklıdır ve bunlar geçici yapılar için kullanılır.
 • Yanmış Kil Tuğlalar.
 • Uçucu Kül Tuğlaları.
 • Beton Tuğlalar.
 • Mühendislik Tuğlaları.
 • Kum Kireç veya Kalsiyum Silikat Tuğlalar.

Güçlü tuğlalar nasıl yapılır?

Toprağı ve suyu kalın bir çamurda karıştırın. Biraz kum ekleyin, ardından saman, çimen veya çam iğnelerini karıştırın. Karışımı kalıplarınıza dökün. Tuğlaları güneş ışığında beş gün kadar pişirin.

Kırmızı tuğla nasıl yapılır?

Pişmiş tuğlalar, onları dayanıklı kılan bir fırında yakılır. Modern, pişmiş, kil tuğlalar üç işlemden birinde oluşturulur - yumuşak çamur, kuru pres veya ekstrüde. Ülkeye bağlı olarak, en ekonomik oldukları için ekstrüde veya yumuşak çamur yöntemi en yaygın olanıdır.

İnşaat için neden içi boş tuğlalar kullanılır?

delikli tuğla yapı toplam ağırlığı azaltmak ve aynı zamanda sonuçta binanın ömrünü artırır ve bina içinde daha fazla yer verecek binanın duvar kalınlığını azaltır. O ısıyı azaltır ve serin bina yapmak için birçok insan bu içi boş tuğla kullanılmıştır.

Kırmızı tuğla ile hangi dış cephe kaplaması daha iyi gider?

Örneğin, kırmızı tuğlalı bir cepheniz varsa, onu adaçayı yeşili veya lacivert dış cephe kaplaması ile eşleştirin. Kahverengi tuğla ile mavi-gri bir dış cephe kaplaması deneyin. Gerçekten cüretkarsanız, tuğla cephenizle gerçekten göz alıcı bir eşleştirme oluşturmak için kraliyet mavisi veya kelly yeşili gibi daha cesur renkler kullanabilirsiniz.

Tuğlalar neden kırmızıdır?

Kil tuğlaların rengi, kullanılan hammaddenin kimyasal ve mineral içeriğinden, pişirme sıcaklığından ve fırının atmosferinden etkilenir. Tuğlalar pembe, beyaz, sarı veya kırmızı renkte olabilir. Pembe, yüksek demir içeriğinden kaynaklanır, sıcaklık arttıkça renk çeşitli kırmızı tonlara dönüşür.

Tuğla boyamak veya boyamak daha mı iyi?

Boyama Tuğlası
Daha hızlı ve daha kolay boyama yerine, tuğla boyama o maskeleme yerine tuğla doğal dokusunu vurguluyor. Yüzeyi boya gibi kaplamak yerine tuğlayı emer, bu nedenle nihayetinde bir leke boya gibi davranır.

Kırmızı tuğla nasıl lekelenir?

 1. Tuğla yüzeyini yumuşak kıllı bir fırça ile fırçalayın.
 2. Tuğlayı iyonik olmayan bir temizleyici ve suyla nazikçe ovun.
 3. Gevşemiş kiri bir hortumla durulayın.
 4. Leke seçin.
 5. Pencere çerçevelerini, kapıları ve süsleri maskeleme bandı, plastik örtü ve damla bezlerle koruyun.
 6. Lekeyi karıştırın ve göze çarpmayan bir tuğla üzerinde rengi test edin.