Mevcut çimlerin üzerine yeni çim tohumları nasıl ekilir?

Soruldu: Sergio Seupel | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
3.9/5 (465 Görüntüleme . 30 Oy)
Bu overseeding tarafından oluşturulmuş bir çim tohumlarının sonraki sezon için çim sağlıklı standı doğru çalışmaya başlamak için en uygun zamandır. Çim biçme makinesi ile 2 inç bir yüksekliğe çim çim kesin. Daha kolay tırmıklama ve tohumlama için çimin yüksekliğini azaltın. Tırmık veya torba kupürleri.

Ayrıca, eski çimenlere yeni çimen nasıl ekilir?

Çim Çim Nasıl Yeniden Dikilir

 1. Alanı temizleyin. Çimlerinizi tohumlamak istemeden yaklaşık 2 hafta önce yabani otları ve kalan kötü görünen çimleri seçici olmayan bir herbisit ile öldürün.
 2. Başarı için hazırlanın. Toprağınız gerçekten kompaktsa, alanı havalandırmak için harika bir zaman.
 3. Çim tohumunuzu seçin.
 4. Çim tohumunuzu yayın.
 5. Büyüme için besleyin.
 6. Günlük su.

Ayrıca, onu yere atsam çim tohumu büyür mü? Sadece sıkıştırılmış toprak üzerine çim tohumu atmak varsa, yoksul çimlenmeyi alacak. Bir çim uzmanı değilim, ama benim mevcut çim çim tohumu yayılması maliyet ve çaba gidecek olsaydı, kesinlikle tohum üstünden ince elenmiş kompost veya humus ince bir tabaka yayıldı olacaktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, mevcut çimlerin üzerine çim tohumu ekebilir misiniz?

Mevcut çiminizin üzerine yeni çim tohumu ekmek, aşırı tohumlama olarak bilinir. O sadece çim hazırlamak için önceden tohum çimlenmesi olasılığını artırmak ve sonuçta artıracak zaman ayırdığınız, mevcut çim üzerinde yeni çim tohumu saçmak mümkün olsa.

Çim tohumunu çimlere serpebilir misin?

Varolan çim üzerinde çim tohumu uygulayarak, çıplak sıralarda dolgu yardımcı ve çim canlandıracak olabilir. Hava, çocuklar ve evcil hayvanlar çimler üzerinde zor olabilir . Su, çok fazla ısı, giyim & gözyaşı eksikliği ve diğer problemler de yıpranmış ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşırı tohumlama yaparak çimlerinizi canlandırmaya yardımcı olabilirsiniz .

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yabani otlarla dolu bir çimi nasıl sıfırlarsınız?

Yabani Otlarla Dolu Bir Çimi İyileştirmenin Yolu
 1. Temizleme ve biçme. Bahçenizi temizlemekle başlayın.
 2. Ot öldürücü. Bir püskürtücü kullanın ve ot öldürücüyü doğrudan yabani otlara uygulayın.
 3. Havalandırma. Arazinizi doğru bir şekilde havalandırmak için hem el aletlerini hem de elektrikli aletleri kullanabilirsiniz.
 4. Yeni çim tohumu ekin.
 5. Toprağı sulayın.
 6. Çim gübreleme.

Çimlerin üzerine üst toprak koyabilir misin?

Çoğu durumda, bir çim , yalnızca 1/4 ila 1/2 inç kalınlığında bir toprak tabakasının eklenmesine dayanabilir. Bir damla-yayıcı kullanarak çim üzerinde eşit ve doğru bir üst toprak yayılabilir ya da kürekle hızla sallayarak basitçe üst toprak yayılabilir.

Çimlerimi ekime nasıl hazırlarım?

Toprağınızı Hazırlayın
İlk olarak, mevcut çimleri çıkarmak için keskin bir kürek kullanın veya geniş bir alansa, işi daha hızlı yapmak için bir çim biçme makinesi kiralayın. Ardından, etrafta dolaşın ve bölgeyi inceleyin. Büyük kayaları ve molozları kaldırın, alçak noktaları doldurun ve toprağınız sıkıştırılmışsa bir yeke ile çalışın.

Çok fazla çim tohumu koyabilir misin?

Çim bitkileri de dahil olmak üzere tüm bitkiler, köklerinin yayılması ve gelişmesi için yeterli toprak alanına ihtiyaç duyar. Çok fazla ot tohumu aşağı koyarsanız aşırı güneş ışığına maruz için rekabet, toprak besinler ve su olacak, çünkü çimlenme sonrası mücadelesine sizin çim fide neden olacaktır rekabeti teşvik edecektir.

50 lb'lik bir çim tohumu torbası kaç dönümlük bir alanı kaplar?

Örneğin, belirli bir çim karışımı için önerilen tohumlama oranı 1.000 fit kare başına 6 pound ise, 261.36 elde etmek için 6'yı 43.56 ile çarpın. Böylece 1 dönüm için 261 pounddan biraz fazla tohuma ihtiyacınız olacak.

Çim tohumu üzerine üst toprak mı koymalısınız?

Bahçenize üst toprağı yaymak, yeni yayılan çim tohumlarınızı aç kuşlardan korumanın basit bir yolu gibi görünebilir, ancak bu küçük tohumlar ağır toprakta yollarını zorlayamaz. Aslında, bir üst toprak tabakası, çimlerinizi daha büyüme şansı bile bulamadan etkili bir şekilde boğar.

Mevcut çimenlerin üzerine üst toprağı nasıl yayarsınız?

Ağır bir bahçe tırmığının arka tarafı gibi düz bir şey kullanarak toprağı yayın , havalandırma deliklerine işleyin ve alçak noktaları kapatın. Üst pansumanın mevcut çim üzerinde 1”den fazla (tercihen ½” veya daha az) derinlikte olmadığından emin olun. Çimleriniz görünene ve derinlik eşit olana kadar karışımı çalıştırmaya devam edin.

Aşırı tohumlamadan önce havalandırmanız gerekiyor mu?

Çimlerinizi havalandırmak için en iyi zaman, bir gübreleme programına başlamadan veya fazla tohumlamaya karar vermeden önceki sonbahardır. Havalandırma sivri uçları, mevcut toprak koşullarınıza bağlı olarak, toprağa en az 1 ½ inç derinliğe kadar girmelidir . Çim havalandırıldıktan sonra sulama sisteminizi çalıştırın.

Aşırı tohumlamadan önce yabani otları öldürmeli miyim?

Roundup, tohumlamadan önce tüm bitki örtüsünü öldürmek için kullanılabilir (5 günlük bekleme süresi). Çimlerin ve yabani otların yeni fidelerle rekabet etmesini önlemek için aşırı tohumlamadan önce çimi 1-1 / 2 inç kısa biçin. Saz 3/4 inç veya daha fazlaysa, bir çim kesici ve yeniden tohum ile sazdan sıyrılmak daha kolaydır.

Aşırı tohumlamadan ne kadar sonra biçebilirim?

Ancak genel olarak, yeni çim tohumları ektikten sonra dört haftaya ilk iki hafta boyunca herhangi bir biçme yapmamalı. Kök oluşumu gerçekleşirken rahatsız edilmemelidirler. ? Ne kadar kesmeniz gerektiğine gelince, genellikle en az üç inç yüksekliğinde biçmelisiniz .

Çim tohumu çimlenmesini nasıl hızlandırırım?

 1. Zemini dikkatlice hazırlayın.
 2. Toprağı baştan sona eşit bir seviyeye getirin.
 3. Çim tohumunu önceden çimlendirin.
 4. Önceden çimlenmiş tohumu hazırlanan toprağın üzerine yayın.
 5. Lawncare.net'e göre tohumları çok hafif bir kompost veya samanla kaplayın.
 6. Önceden çimlenmiş tohumları sık sık sulayın.

Çim tohumu üzerine saman koymalı mıyım?

Çim tohumlarını örtmek için saman kullanılabilir. Saman , rüzgar ve su ile yer değiştiren tohum miktarını azaltmak için yeni ekilen çim tohumlarını örtmek için sıklıkla kullanılır. Saman, çünkü, alt tohum içeriğinin saman üzerinden tercih edilir. Saman ayrıca nemi tutar ve çim tohumlarının ve fidelerinin kurumasını engeller.

Çim çıplak yerleri kendi kendine doldurur mu?

Toprağı hazırlamak, kompost ve gübre ile değiştirmek ve hepsinden önemlisi, sulamayı sürdürmek, çimlerin hızla yeniden büyümesini sağlayacaktır . Birkaç hafta için trafiğinden arındırılması alanını tutun ve bir aydan kısa sürede tamir saçsız sahip olacaktır.

Çim tohumu filizlenene kadar ne sıklıkla sulanmalıdır?

Toprağı her zaman nemli tutmak için yeni çim günde iki kez (veya daha kuru koşullarda daha fazla) sulanmalıdır . Çim tohumu tüm çimlenen kadar su günlük, o zaman düzenli bir sulama takvimi başlamak için hazır olacaktır.

50 lb'lik bir çim tohumu torbası ne kadar tutar?

Talimatlar - Önerilen Ekim Oranları: Yeni Kuruluş 4-5 lbs /1000 sq ft Yenileme Yüzde 20-50 mevcut kaplama 3 ila 4 lbs /1000 sq ft Mevcut kaplamanın yüzde 50 ila 75'i 2 ila 3 lbs /1000 sq ft Önerilen Bakım Uygulamaları: Gölge Mix, en iyi orta doğurganlık programına yanıt verir.

Çim tohumunu bırakmak için en iyi ay hangisidir?

Çim tohumu en iyi yaz sonundan sonbahar ortasına kadar ekilir; yabani otlardan daha az rekabet vardır ve toprak ılık ve yağmurdan nemlidir. Tohumların çimlenmesi için mükemmeldir. Sonbaharda ekme fırsatını kaçırırsanız, ilkbaharın ortasında deneyin, ancak yalnızca yeni çimlere bol su verebilirseniz.