Kurutulmuş kirazları nasıl sulandırırsınız?

Sordu: Heriberto Vox | Son Güncelleme: 7 Şubat 2020
Kategori: yiyecek ve içecek tatlıları ve fırıncılık
4.3/5 (1.632 Görüntüleme. 23 Oy)
Bir tavada şeker, su, tarçın ve limon suyunu karıştırın. Karışımı kaynatın, ardından ısıyı düşük bir ayara indirin. Kirazları karışıma ekleyin ve 5 dakika pişirin. Brülörü kapatın ve tavayı ocaktan alın.

Benzer şekilde, kuru kirazları nasıl sulandırıyorsunuz?

Kurutulmuş Kirazların Hazırlanması Her 2 bardak kuru kiraz (her çeşit) için 1 bardak su kullanın. Su ve kirazları bir tencerede birleştirin. Suyunuzu kaynatın, ardından ısıyı kaynatın. Kirazları 10 ila 15 dakika (veya dolgun olana kadar) kaynamaya bırakın (sürekli karıştırarak).

Ek olarak, kurutulmuş kirazlarla ne yapabilirim? Kuru üzüm veya kuru yaban mersini gerektiren herhangi bir tarifte , kuru kiraz yerine geçerim . Onları ekmek pudinginde kullanın; elmalı ve karamelli her şeyde harikalar. Onları vanilyalı dondurma, badem ve çikolata sosu (veya sıcak şekerleme) ile seviyorum. Onlarla bir sos yapın ve domuz eti, hatta tavuk üzerinde servis yapın.

Ayrıca, kurutulmuş meyveyi nasıl sulandırıyorsunuz?

Kurutulmuş meyvelerinizi küçük bir kaseye koyun ve kaynar su ile örtün. 10 ila 15 dakika demlenmesini bekleyin ve ardından meyveyi süzün ve suyu atın. Meyve daha dolgun, daha sulu ve daha yumuşak olacaktır. Meyvenize ekstra lezzet vermek için suyu meyve suyu veya rom, burbon veya brendi gibi bir likörle değiştirin.

Kurutulmuş elmaları nasıl sulandırırsınız?

Kurutulmuş elmaları yeniden sulandırmak için, onları sıcak sıvıya batırın. Her 1 su bardağı kuru elma için yaklaşık 1 su bardağı sıvı kullanın. Elma suyunu veya suyu bir tencerede kaynayana kadar ısıtın. Ocağı kapatın ve elma parçalarını tencereye ekleyin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kuru kiraza ne denir?

En yaygın kuru kiraz , Montmorency Tart'tır. Kiraz bunları web sitemizde bulabilirsiniz.

Kurutulmuş meyve bozulabilir mi?

Kurutulmuş meyvelerin çoğu 60ºF'de 1 yıl, 80ºF'de 6 ay saklanabilir. Sebzeler, meyvelerin yaklaşık yarısı kadar raf ömrüne sahiptir. Görünüşe göre "kemik kuru " olarak paketlenmiş gıdalar, depolama sırasında nem geri emilirse bozulabilir . Kurutulmuş gıdaları saklama sırasında sık sık kontrol ederek hala kuru olup olmadıklarını kontrol edin.

Kuru kirazlar sizin için iyi mi?

Kuru kirazlar , hepsi bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan C vitamini, A vitamini ve E vitamini içerir.

Kurutulmuş meyveleri alkolde ne kadar süre bekletebilirsiniz?

Kurutulmuş meyvelerimi 3 ay veya daha uzun süre ıslatın . ne kadar uzun olursa o kadar iyi. Eğer süre itilir o zaman meyve gecede ıslatmak veya alkol meyve kaynatabiliriz. Sen peşinde lezzet ve doku bağlı olarak meyve pasta herhangi kurutulmuş meyve kombinasyonu koyabilirsiniz.

Kurutulmuş meyveleri pişirmeden önce yıkamalı mısınız?

Bir pişirme tarifinde kuru meyve kullanırken, önce ıslatın. Aksi takdirde , tarifin bileşenlerinden çok fazla su emecek ve bu da daha kuru bir sonuçla sonuçlanacaktır. Kurutulmuş meyveyi "hızlı ıslatma yöntemimizi" kullanarak ıslatın. Mükemmel ve Klasik Panettone Tarifi ile birlikte kullanılır.

Kurutulmuş meyveleri dondurabilir misin?

Düzgün bir şekilde saklanan ve dondurulan kuru meyveler, dondurucunuzda 12 aya kadar saklanacaktır.

Kuru mango ile neler yapabilirsiniz?

Doğranmış mango parçaları yulaf ezmesine, granolaya veya herhangi bir soğuk veya sıcak mısır gevreğine biraz tatlılık katar. Çelik kesilmiş yulafları veya başka bir tam tahıl gevreğini pişirmeden önce bir gece bekletirseniz , doğranmış kuru mango parçalarını da ekleyin. Sabaha mango yeniden sulanmış olacak.

Kurutulmuş meyve ıslatabilir misin?

2 su bardağı kuru meyveyi geniş bir kaseye alın. 1 su bardağı ılık suyu kuru meyvelerin üzerine kaseye dökün. Kurutulmuş meyveyi bir kaşıkla hafifçe karıştırın. Kaseyi buzdolabınıza aktarın ve kuru meyveyi yaklaşık iki saat ya da meyve nemli ve hafif dolgun olana kadar bekletin .

Kurutulmuş tarihlerle ne yapabilirsiniz?

Sadece kullanmayı planladığınız hurma miktarını bir kaseye koyun, ardından meyveyi tamamen batırmak için kaynar suyla kaplayın. Tarihleri daha sonra yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin ve sonra meyve gerginlik ve su atmak edelim. Meyve daha dolgun, sulu ve yumuşak olacaktır.

Dondurularak kurutulmuş meyveleri yeniden sulayabilir misiniz?

Aslında hatta onları zevk için meyve ve sebze rehydrate gerekmez - kendi dondurularak kurutulmuş halde bir gevrek çerez olarak ediyoruz lezzetli. Bununla birlikte, pişmiş yemek veya tariflere eklemek için ürünü yeniden sulandırmak kolaydır. Bazı meyveler için , sadece bir kase suya koyun ve yeniden sulanana kadar ıslanmasına izin verin.

Kuru meyveler suda ıslatılır mı?

Suya batırmadan yiyebilirsiniz. Ceviz, chilgoza (çam fıstığı), kuru üzüm, kuru kayısı gibi bazı kuru meyveler suya batırılmadan yenebilir. Badem belki beyazlatılabilen tek şeydir (gece boyunca suda bekletilir ve derisi alınır). Derideki tanen, besin emilimini engeller.

Kısmen rehidrate ne anlama geliyor?

Çoğu süpermarkette bulunan kısmen rehidre edilmiş veya yemeye hazır kuru meyvelerle ilgili anlaşma nedir ? Bununla birlikte bunlar, bu tat yoğunluğu eksik lezzetli olarak değil, bunlar su ilave ancak, bunlar uygun bir kuru meyveler daha belki, şaşırtıcı bir şekilde% 25 daha ucuz olup ne kadar söyleme kabul ederler.

Kurutulmuş yaban mersini rehidrate edebilir misiniz?

Kurutulmuş Yaban mersini mükemmel atıştırmalık yapmak, ancak günlük yemek ve pişirme amaçlı birçoğu için de kullanılabilir. İpucu: Kurutulmuş yaban mersini yemek pişirmek veya fırınlamak için kullanırken, 5-10 dakika sıcak suda ıslatın. Çilek rehidrasyonunu başlayacaktır. Tarifinize eklemeden önce iyice süzün.

Erikleri yeniden sulayabilir misin?

Kurutulmuş erik veya kuru erik tam meyve rehydrate yardımıyla suyla doğrudan temas gerektiğinden biz kaynar tavsiye eden bir meyvedir.

Kurutulmuş kızılcıkları sulandırabilir misin?

Mikrodalgaya uygun bir kapta su veya başka bir sıvı ile kaplayarak kurutulmuş kızılcıkları yeniden sulandırabilirsiniz . Örtün ve 30 ila 60 saniye boyunca Yüksekte mikrodalgada tutun; 5 dakika bekletin. Veya kurutulmuş kızılcıkların üzerine çok sıcak sıvı dökün ve 20 dakika bekletin.

Kuru üzüm nasıl nemlendirilir?

Kuru üzümleri canlandırmanın birkaç yolu vardır.
  1. Kuru üzümleri sıcak suda haşlayıp suyunu süzün. Kuru üzümleri, genişlemeye başlayana kadar 10 ila 15 dakika kaynar suya koyun.
  2. Diğer bir seçenek de kuru üzümleri mikrodalgada yumuşatmaktır.
  3. Üçüncü bir seçenek de kuru üzümleri fırında canlandırmak.