Eski bir sıkıştırma halkasını nasıl çıkarırsınız?

Sordu: Lorenz Morekhin | Son Güncelleme: 11 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.7/5 (66 Görüntüleme . 40 Oy)
Sıkıştırma somununu, başka bir ayarlanabilir pense ile bağlantının erkek kısmına göre saat yönünün tersine çevirin. Bir kesme vanasını çıkarırken bu, somunu size göre saat yönünde çevirmek anlamına gelir. Somun gevşedikten sonra, bağlantı ayrılana kadar elinizle gevşetin.

Ayrıca, bir sıkıştırma halkasını yeniden kullanabilir misiniz?

Yeniden kullanılabilir Bağlantı Parçaları: Bunlar yeniden ve uymasından dışa borunun yarısı hareketi için geçerli olmak üzere güvenlidir. Hidrolik işlemde, sıkıştırma bağlantı parçaları temel olarak boru bağlantılarında bir miktar güvenli oturma sağlar. RTJ halkaları, sıkı geçme bir bağlantıda yeniden kullanılabilir.

Ayrıca, sıkıştırma manşonlu çektirme nedir? Geçme manşon çektirmesi , muhtemelen çok sık ihtiyaç duymayacağınız özel bir sıhhi tesisat aletidir, ancak bunu yaptığınızda, sahip olduğunuz için mutlu olacaksınız. Bu alet, kesme vanalarını bakır borulara bağlamak için kullanılanlar gibi bakır boru üzerindeki sıkıştırma bağlantılarında kullanılır.

Ek olarak, bir sıkıştırma halkasını PEX'ten nasıl çıkarırsınız?

Pirinç dikenli bağlantı parçasını kesmemeye dikkat edin.

  1. Halkayı boruya dik olarak kesin.
  2. Düz uçlu bir tornavida kullanın ve kıvırma halkasını açmak için kesim ile büküm arasına yerleştirin.
  3. Sıkma halkasını çıkarmak için pense bükün veya boru ucu herhangi bir şeye bağlı değilse borudan kaydırabilirsiniz.

Yüksüğün işlevi nedir?

(Küçük bilezik anlamına Latince viriola gelen) bir yüksük hasar, bölme ya da aşınmaya karşı korumak için bir nesneye bağlı bir halka ya da kapağıdır. Fiber optikte yüksük , bir fiberin soyulmuş ucunu hizalamak ve korumak için kullanılan bir bileşendir (genellikle sert bir tüp).

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sıkışmış bir pirinç bağlantı parçası nasıl gevşetilir?

Sıcak veya soğuk su hatlarında bir boruyu diğerine bağlamak için kullanılan pirinç bağlantı parçaları , korozyon veya aşırı sıkma nedeniyle sıkışır . Bazen sıkışmış bir pirinç bağlantı parçasını gevşetmek , daha fazla sıkmak için kontra somunu saat yönünün tersine çevirmek ve sonra gevşetmek için saat yönünde çevirmek kadar kolaydır.

Plastik borudan sıkıştırma fitingini nasıl çıkarırsınız?

Plastik Sıkıştırma Ek Parçaları Nasıl Serbest Bırakılır
  1. Plastik sıkıştırma tertibatına bağlı boruya giden su beslemesini kapatın. Plastik sıkıştırma tertibatının gövdesini bir hilal anahtarının çenelerine yerleştirin.
  2. Sıkıştırma somununu ikinci bir hilal anahtarın çenelerine yerleştirin ve anahtarı somuna sıkın.
  3. Her iki anahtarı da çıkarın.

Bilardo ıstakasından bir yüksük nasıl çıkarılır?

Kenarda bir yarık varsa ve tam ortasından geçen bir zıvana varsa halkayı değiştirin. Yüksüğü çıkarmak için bir torna tezgahı veya bir pense kullanın. Karşı taraftaki bölmeyi sıkın ve çıkarmak için hareket ettirin. Sadece işaret çubuğunun ortasındaki tahta zıvanaya zarar vermemeye dikkat edin.

Sıkışmış bir sıkıştırma valfini nasıl çıkarırsınız?

Sıkıştırma tarzı bir valfi çıkarmak için valf gövdesini ayarlanabilir veya açık uçlu bir anahtarla veya bir mafsallı pense ile tutun. Sıkıştırma somununu başka bir anahtarla kavrayın ve gevşetmek için saat yönünde çevirin. Ardından vanayı bakır borudan çekin. Ardından eski sıkıştırma manşonunu ve somunu çıkarın .

Sıkıştırma bağlantılarında Teflon bant kullanmalı mıyım?

Cıvatalar eşit olarak sıkılmalıdır. Eklem bileşiği (boru dolgusu veya PTFE bandı gibi diş sızdırmazlık bandı) gibi diş sızdırmazlık malzemeleri, sıkıştırmalı bağlantı dişlerinde gereksizdir, çünkü bağlantıyı sızdırmaz hale getiren diş değil, somun ve boru arasındaki yüksüğün sıkıştırılmasıdır .

Bir sıkıştırma tertibatını aşırı sıkabilir miyim?

Bant dişlerdeki bir sızıntıyı kapatır, ancak bir sıkıştırma bağlantısı dişlerde değil halkada sızdırmazdır. Sızıntılara sıklıkla aşırı sıkma neden olur, bu nedenle sizin durumunuzda bu kesinlikle bir olasılıktır. Her zaman daha sen altında sıkılır eğer sıkılaştırın, ancak üzerinde sıkın kez, yeni bir yüksüğü almak zorunda.

Sıkıştırma bağlantılarını geri alabilir misiniz?

Genellikle bunu kesmek zorunda. Eğer sıkıştırma uydurma kaldırmak için gidiyoruz hangi boruya suyu kapatın. Somun gevşedikten sonra, bağlantı ayrılana kadar elinizle gevşetin. Yüksüğü bir çift ​​pense ile kavrayın ve gevşetmek için birkaç kez çevirin.

Sıkıştırma fitingini ne kadar sıkı yapmalısınız?

Sıkıştırma tertibatı gövdesini bir çift kulp ile sıkıca tutun ve somunu bir anahtarla sıkın. Sıklıkla, bir sıkıştırma tertibatını aşırı sıkmamak, bir sızıntı durumunda size daha fazla iplik bırakmak ve zeytini veya fitingi bozmamak için ticarette söylenir. Genellikle bir somun elle sıkıldıktan sonra bir tam dönüşe ihtiyaç duyar.

Radyatör vanalarında PTFE bant kullanmalı mıyım?

Yeni bir merkezi ısıtma bileşeni ( radyatör veya radyatör vanası gibi ) takıyorsanız, bağlantıyı tamamen su geçirmez hale getirmek için PTFE bant VE bazı silikon bazlı derz dolguları kullanmanız önerilir. Çoğu tesisatçı, herhangi bir yeni ısıtma tesisatında PTFE bant ve birleştirme bileşiğinin kullanılmasını önerecektir .

Küçük bir su sızıntısı kendini kapatır mı?

Bir boru sızıntısı ne kadar küçük olursa olsun, evinize su dökülmesini istemezsiniz. Adreslenmemiş sızıntılar da büyüme eğilimindedir, bu nedenle küçük sorunlar uzun süre küçük kalmaz. Eğer kalafat veya tesisatçı macunla yaptığınız gibi Sen, sızıntı borusu üzerine epoksi doğrudan uygulanır. Epoksi geçici sızıntı üzerine bir mühür oluşturacak.

Sıkıştırma Zeytin'i yeniden kullanabilir misiniz?

Bakır ve pirinç zeytinlerin ikisi de iyi çalışır. Zeytinler pipodan çıkarılıp tekrar kullanılamaz. Boru takılmadan önce içinde zeytin bulunan bir fitingin elle sıkılması bile zeytinin kullanılmaz hale gelmesi için yeterlidir. Genellikle kötü bir etki olmadan sağlam bir sıkıştırma eklemini sökebilir ve yeniden yapabilirsiniz .

Sıkıştırma uydurma nasıl çalışır?

Sıkıştırma fitingi , iki boruyu veya bir boruyu bir armatür veya valfe bağlamak için kullanılan bir kaplin türüdür. Somun sıkıldığında, sıkıştırma halkası yuvaya bastırılarak boruya ve sıkıştırma somununa karşı sıkışmasına neden olarak su geçirmez bir bağlantı sağlar.

Bakır boruda pirinç zeytin kullanabilir miyim?

Kısa boru durdurma derinliğine sahip sıkıştırma fitingleri veya sert zeytinler , plastik fitingler veya boru ile kullanılmamalıdır. Zeytin boruyu kavradıktan sonra bağlantı 2 tam turdan fazla sürmemelidir. Bakır zeytinler pirinç zeytinlere tercih edilir. Boru ekini yerleştirmeden önce somun ve zeytinin yerinde olduğundan emin olun.

Zeytin radyatörü nasıl değiştirilir?

Bunu yapmak için ısıtma sistemindeki suyu boşaltmanız ve ardından sızıntı yapan boru ile radyatör arasındaki somunu gevşetmeniz gerekir. Somunu ve rakoru çıkarın ve zeytini borudan çıkarın ve yenisiyle değiştirin - yeniden bağlamadan önce silikon dolgu macunu ile sürün veya PTFE bantla sarın.