Çocuğunuza nasıl ev satarsınız?

Soruldu: Khammar Avomo | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.1/5 (644 Görüntüleme . 16 Oy)
Şeytan ayrıntıda gizli ama seçeneklerin var:
 1. Çocuğunuzun evi miras almasına izin verin.
 2. Evi hemen hediye edin.
 3. Çocuğunuzun evi satın almasını finanse edin.
 4. Evinizi çocuğunuza indirimli olarak satabilirsiniz.
 5. Evi çocuğuna sat ama orada yaşamaya devam et.
 6. Çocuğunuzun ipoteği almasına izin verin.
 7. Kişisel bir güven kullanın.

Ayrıca evimi çocuğuma nasıl satarım?

Şeytan ayrıntıda gizli ama seçeneklerin var:

 1. Çocuğunuzun evi miras almasına izin verin.
 2. Evi hemen hediye edin.
 3. Çocuğunuzun evi satın almasını finanse edin.
 4. Evinizi çocuğunuza indirimli olarak satabilirsiniz.
 5. Evi çocuğuna sat ama orada yaşamaya devam et.
 6. Çocuğunuzun ipoteği almasına izin verin.
 7. Kişisel bir güven kullanın.

Ayrıca evimi çocuğuma piyasa değerinin altında satabilir miyim? Ailen altında piyasa değeri size evlerini satmayı düşünüyorsanız, öldürecekler esasen hediyem olsun mülkiyet geri kalanı. Buna ek olarak, ailen evlerini kendi bile, çünkü böyle huzurevleri olarak tüm kısıtlamalar, yetenekli edilemez bazı evlerde olabilir.

Burada, evinizi çocuğunuza 1 dolara satabilir misiniz?

Kısa cevabı evet. Size ait olmadığını pahasına olursa olsun sizin gibi kimseye mülk satabilir. İç Gelir Servisi 1 $ için satmak ve ev kullanıcısı adil piyasa değeri çocuğunuzla satmak bile, 200.000 $ ise size 'yeniden bir $ 199.999 hediye verme o pozisyon alır.

Evinizi bir aile üyesine satmak yasa dışı mı?

Vergiden kaçınmak için yapıyorsanız ve bunu yasa dışı olarak yapıyorsanız, evinizi akrabanıza satmak yalnızca yasa dışıdır . Ayrıca, aşırı bir indirim için satıyorsanız , yine de emlak ve hediye vergisine tabi olabilirsiniz. Aksi takdirde, bir aile üyesine bir ev satan tıpkı diğer alıcıya evinizi satmak gibidir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ailem evlerini bana devredebilir mi?

Çocuğunuza Mülkünüze üzerinde oturum açtıktan sonra, bu orada yaşamaya devam planlıyoruz yüzden bile, onların varlıkları arasında sayılır, artık yasal sahibi olacaktır. Aynı şekilde, çocuklarınız mülkü kiralamaya veya satmaya karar verirlerse veya orada kendileri yaşamak isterlerse , zorla evlerinden çıkabilirsiniz .

Evimi piyasa değerinin altında satabilir miyim?

Gayrimenkulün piyasa değerinin altında satılması
Bir mülkü piyasa değerinden daha düşük bir fiyata satmanız durumunda, alıcıya esasen önemli bir meblağ 'hediye ettiğinizi' takdir etmek önemlidir.

Hediye ile miras arasındaki fark nedir?

Hediye olarak nakit veya diğer değerli varlıkları aldığınızda, bu varlıklar için gelir vergisi borcunuz yoktur. Bu, hediyenin bağışçının yaşamı boyunca verilmesi veya miras olarak alınmasından bağımsız olarak geçerlidir. Vergi sonuçlarınızın kapsamı , varlıktaki "temelinize" bağlıdır.

Bir insan neden istifa davası açar?

Vazgeçme işlemleri çoğunlukla aile üyeleri arasında mülk transferi için kullanılır. Örnekler arasında, bir mal sahibi evlendiğinde ve tapu veya tapuya bir eşin adını eklemek istediğinde veya mal sahipleri boşandığında ve bir eşin adının tapu veya tapudan çıkarıldığı durumlar sayılabilir .

Bir evi ölümden önce mi yoksa sonra mı satmak daha iyidir?

hayır. Ölmeden önce evi satarsanız , elde ettiği 250 bin dolarlık kazanç üzerinden bir sermaye kazancı vergisi ödeyecek. Ölümüne kadar beklerseniz, artırılmış bir temel olacak, böylece mülkünün sermaye kazancı vergisi borcu olmayacak. Her iki durumda da, devraldığınız varlıklar için %4,5 veraset vergisi borçlusunuz.

İpoteğimi kızıma devredebilir miyim?

Eğer bir ipotek varsa, teknik olarak bir devir ve temlik senedi ile çocuklara sahipliğini iletebilirsiniz, ancak senet ipotek üzerinde bir etkisi yoktur. Ayrıca krediyi ödeme yükümlülüğünü devretmez . Bu madde, mülkiyeti bir başkasına devrettiğinizde ipoteği derhal tam olarak ödemenizi gerektirir.

Kiracılar ortak bakım evi ücretlerinden kaçınıyor mu?

23.250 £ üzerinde sermaye varlığınız varsa, Yerel Yönetim bakımevi ücretlerinizi ödemeyecektir. Life Interest Trusts, genellikle bakım evi ücretlerini ödemenin tam etkisini denemek ve önlemek için kullanılır. Birçok çift, evlerine ortak kiracı olarak sahiptir . Ortak kiracılığı keserek, bir çift ortak kiracı olarak evlerine sahip olabilir .

Evin tapusunu çocuğuma nasıl devredebilirim?

Sen ölmeden önce yasal olarak çocuklara evinize tapuyu aktarmak için ayarlayabilir. Bunu yapmak için bir tapu devri imzalarsınız ve bunu ilçe kayıt ofisine kaydedersiniz. Californiya'da bunu başaran birkaç tür tapu vardır, bunlar arasında bir vazgeçme tapusu , hibe tapusu ve ölüm üzerine devir tapusu vardır .

Evimin başlığına nasıl birini eklerim?

Evinizi tapusu birilerini eklemek bir devir ve temlik senedi olarak bilinen yasal formun dosyalama gerektirir. Yürütüldüğünde ve noter tasdikli olduğunda, vazgeçme belgesi yasal olarak evinizin mevcut tapusunu geçersiz kılar. Vazgeçme tapusunu doldurarak, evinizin tapusuna bir kişi ekleyebilir , aslında bir mülkiyet payını devredebilirsiniz.

Ev unvanını ölümden sonra ebeveynden çocuğa nasıl aktarırsınız?

Ölüm Beyannamesi formu, orijinal onaylı ölüm belgesi, devir için icracı onayı, Ön Mülkiyet Değişikliği Raporu formu ve bir devir vergisi beyannamesi ibraz edin. Tüm imzalı formlar noter tasdikli olmalıdır. Resmi mülkiyet bildirimi olan tapuyu almak için geçerli tüm ücretleri ödeyin.

Bir aile üyesine gayrimenkul nasıl transfer edilir?

Şu an bir aile üyesine bir ev tapusunu aktarmak için form eylemi çıkmak elde ederiz. Kaydedici gerekli formu bulun veya ev, daha sonra, onu doldurmak noter önünde imzalamak bulunduğu ilçede işler kayıt ve ailenizin üyesine gönderebilirsiniz.

Ev tapuma oğlumun adını nasıl eklerim?

Verasetten Kaçınmak İçin Yeni Bir Tapu Hazırlayın
İdeal olarak, mevcut tapusuna çocuğunuzun adını sadece " eklemeyeceksiniz ". Belki siz, eşiniz ve çocuğunuz gibi bir grup malik ile yeni bir tapu oluşturacaksınız. Hayatta kalma haklarına sahip ortak kiracı olacaksınız.

Vergi ödemeden birine ne kadar hediye verebilirsiniz?

Arkadaşlarınıza ve ailenize Çoğu hediyeler vergiye tabi hediyeler için yıllık eşiğin altına düşecek. 2016 ve 2017'de bir vergi mükellefi, hediye üzerinden vergilendirilmeden kişi başına yılda 14.000 ABD Doları'na kadar vergi verebilir (bu, 2018'de 15.000 ABD Dolarına yükselir).

Çocuklarınıza her yıl ne kadar para verebilirsiniz?

Diğer bir deyişle, çocuklarınızın her 2002-2005'te 11.000 $, 2006-2008 yılında 12.000 $, 2009-2012 yılında 13.000 $ ve 1 Ocak 2013 tarihinde ve sonrasında 14.000 $ verirsen, yıllık dışlama her hediye için de geçerlidir. 2014 2015, 2016 ve 2017 için yıllık dışlama 14.000 $ olduğunu. 2018, 2019 ve 2020 için yıllık dışlama 15.000 $ olduğunu.

Çocuğunuza vergisiz ne kadar para verebilirsiniz?

Yıllık Hediye Vergisi Hariç.
Bakılmaksızın ebeveyn vardı çocukların sayısı, serbest hediye - 2017 yılında her üst vergi olarak 14.000 $ her çocuk kadar verebilir.

Bir evde hediye vergisi ne kadar?

Yeterince şanslıysanız ve istisnalarınızı kullanacak kadar cömertseniz, gerçekten de hediye vergisini ödemeniz gerekebilir. Oranlar %18 ile %40 arasında değişir ve genellikle vergiyi veren kişi öder. Elbette, vergiyi hesaplamak için istisnalar ve özel kurallar vardır, bu nedenle tüm ayrıntılar için IRS Form 709 talimatlarına bakın.

Çocuğumu tapusuma eklemeli miyim?

Kısa cevap basit – Hayır. Genellikle sizin senet, banka hesapları veya sahibi diğer varlıkların oğlu veya kızı koymak için çok kötü bir fikirdir. İşte bu yüzden - çocuğunuzu tapu veya hesabınıza koyduğunuzda, yasal olarak onlara mülkünüzün kısmi mülkiyetini vermiş olursunuz.