InDesign'da nasıl dilimlersiniz?

Sordu: Svetlin Enenkel | Son Güncelleme: 6 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
5/5 (1.543 Görüntüleme . 36 Oy)
Makas Aracı
Hedef nesnenizi seçtikten sonra etkinleştirmek için Adobe InDesign araç kutusundaki "Makas" aracına tıklayın. Bir açıklığı dilimlemek istediğiniz yol bağlantı noktasına veya parça konumuna tıklayın. Bir orta segment konumu seçerseniz Makas aracı yeni bağlantı noktaları oluşturur.

Aynı şekilde InDesign'da nasıl kesim yapabilirim diye sorulur.

Makas Aleti ile Bir Şekil Boyunca Kesme

 1. Seçim aracıyla şekli seçin.
 2. Araç çubuğundaki Makas aracını tıklayın.
 3. Makas aracını kesmek istediğiniz yere taşıyın.
 4. Doğrudan şeklin konturuna tıklayın.
 5. Şekil üzerinde farklı bir konuma gidin ve doğrudan şeklin konturuna tıklayın.

İkinci olarak, InDesign'da bir kutuyu nasıl bölersiniz? Her şeyi seçin, Yol Bulucu panelini açın, ardından Böl'e (Sol alt düğme) tıklayın. Çerçevelerin düzgün bir şekilde ayrıldığından emin olmak için biraz örtüşme ekledim. Kalem aracıyla tıklamak gereksiz noktaları kaldırdı. Ardından kopyalayıp InDesign'a yapıştırın.

Bunun için InDesign'da bir daireyi nasıl ikiye bölerim?

Yarım daire bir çerçeve oluşturmanın bir yolu, bir daire çizmek için elips şekli aracını kullanmak, ardından onu iki noktadan kesmek için makas aracını kullanmak ve istemediğiniz yarımı silmek olacaktır. Kimlik, yolu, iki uç noktayı birleştiren çizgi boyunca durarak, renk veya metin veya her ikisi ile mutlu bir şekilde dolduracaktır.

InDesign'da silgi aracı var mı?

Araçlar panelindeki Sil aracı . Silme aracına basın ve yol boyunca sürükleyin. Silme aracı , siz bir yol boyunca sürüklerken noktaları siler. Silme aracını açık bir yolun ortasına sürüklerseniz, iki ayrı açık yol oluşturursunuz.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Makas aracı InDesign'da nasıl çalışır?

Makas Aracı , kapalı yollar olan şekilleri kesip, ucu açık yollara dönüştürmek için kullanılır. Şekiller, Adobe InDesign'daki herhangi bir şekil çerçevesi aracıyla oluşturulabilir . Kesilecek şekli seçin, ardından Araç Çubuğuna gidin ve Makas Aracı'nı seçin.

InDesign'da kırpma maskesi yapabilir misiniz?

InDesign'da kırpma maskesi oluşturma
Henüz InDesign görüntüyü yerleştirilmemiş varsa, (Dosya> Yerleştir> yere görüntüyü seçin) sadece çekti şekli seçin ve içindeki görüntüyü yerleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, daha önce yerleştirdiğiniz resmi kesin. Eğer çekti şekli seçin. InDesign'da kırpma maskeniz tamamlandı.

InDesign'da Serbest Dönüştürme aracı ne işe yarar?

Adobe InDesign'daki çok amaçlı Serbest Dönüştürme aracı , nesneleri farklı şekillerde dönüştürmenize olanak tanır. Serbest Dönüştürme aracını kullanarak nesneleri taşıyabilir, döndürebilir, kırpabilir, yansıtabilir ve ölçekleyebilirsiniz. Serbest Dönüştürme Aracının işlevleri InDesign'da farklı imleçlerle temsil edilir.

InDesign'da bir görüntüyü nasıl taşırsınız?

Grafiğin yerleştirilmesini istediğiniz belgeyi tıklayın.
 1. Bir görüntüyü taşımak için Seçim Aracı'nı kullanarak onu tıklayıp yeni konumuna sürükleyin.
 2. Görüntünün bir kısmını gizlemek için, Seçim Aracıyla "tutamaçları" sürükleyin.
 3. Bir grafiği belirli bir çerçeveye sığdırmak için Nesne menüsüne gidin ve ardından Sığdır'ı seçin.

InDesign'da şekiller nasıl çizilir?

Temel çizgiler ve şekiller çizin
 1. Araç kutusunda aşağıdakilerden birini yapın: Bir çizgi veya şekil çizmek için Çizgi aracını , Elips aracını , Dikdörtgen aracını veya Çokgen aracını seçin.
 2. Yolu veya çerçeveyi oluşturmak için belge penceresinde sürükleyin. Merkezden dışa doğru çizmek için Alt (Windows) veya Option (Mac OS) tuşunu basılı tutun.

InDesign'da bir yol bulucu var mı?

Paneli açmak için Pencere > Nesne ve Düzen > Yol Bulucu'yu seçin. Bileşik bir şekilde birleştirmek istediğiniz nesneleri seçin. Yol Bulucu panelindeki Yol Bulucu bölümünde bir düğmeyi (Ekle gibi) tıklayın.

InDesign'da şekilleri nasıl düzenlersiniz?

Bir şeklin yolunu düzenleme
 1. Araçlar panelinden Doğrudan Seçim aracını seçin ve ardından bir noktayı tıklayın. Seçilen nokta sabit görünür; seçilmemiş noktalar içi boş görünür.
 2. Noktayı istediğiniz yere sürükleyin; bir eğri noktasını düzenlemek için bir tutamaç ucunu tıklayın ve tutamacı sola veya sağa sürükleyin.

InDesign'da bir görüntünün bir bölümünü nasıl seçersiniz?

Dikdörtgen bir alandaki tüm nesneleri seçmek için, seçmek istediğiniz nesnelerin üzerine seçim çerçevesi sürüklemek için Seçim aracını kullanın. Eğer diğer nesneleri tıklatırken Bitişik olmayan nesneleri seçmek için, o zaman bir nesneyi ve Shift seçmek için Seçim aracını kullanın.

InDesign'da notları nasıl eklersiniz?

İçerik notları ekleyin
 1. Yazım aracını kullanarak notu yerleştirmek istediğiniz yere tıklayın ve Yazım > Notlar > Yeni Not'u seçin. Öykü Düzenleyici'de düzenleme yaparken kitap ayraçları görünür. Düzen görünümünde Notlar paneli görünür.
 2. Notunuzu, not kitapçıklarının arasına yazın veya Notlar paneline notunuzu yazın.

InDesign'da Nasıl Izgara Yapılır?

Gridify'ı çağırmak için şekilleri veya çerçeveleri dışarı sürüklerken ok tuşlarını kullanın. Gridify özelliğini kullanarak birden fazla görüntü yerleştirme. Anında şekillerden veya çerçevelerden oluşan bir ızgara oluşturun. Şekil araçlarıyla veya bir metin çerçevesi oluştururken deneyin.

InDesign'da Boşluk aracını nasıl kullanırım?

Adobe InDesign'da Boşluk Aracı Nasıl Kullanılır
 1. Araç Çubuğundan Boşluk Aracını seçin.
 2. Sayfadaki nesnelerin üzerine geldiğinizde geçersiz bir simge görürsünüz.
 3. Nesneler arasındaki boşluğun üzerine geldiğinizde, Boşluk Aracı imlecini göreceksiniz.
 4. Boşluğun konumunu ve satır veya sütunlardaki nesnelerin boyutunu değiştirmek için tıklayın, basılı tutun ve sürükleyin.

InDesign'da sayfayı nasıl eşit şekilde bölersiniz?

Nesneleri hizalayın veya dağıtın
 1. Hizalanacak veya dağıtılacak nesneleri seçin.
 2. Hizala panelini görüntülemek için Pencere > Nesne ve Düzen > Hizala'yı seçin. Not:
 3. Panelin altındaki menüden, nesneleri seçime, kenar boşluklarına, sayfaya veya formaya göre hizalamak mı yoksa dağıtmak mı istediğinizi belirtin.
 4. Aşağıdakilerden birini yapın:

InDesign'da nasıl kolaj yapabilirim?

Açık InDesign ve karşılama menüsünün “Yeni Oluştur” bölümünden yeni bir belge oluşturun. "Yönlendirme"yi yatay olarak ayarlayın ve kolajınız için bir boyut belirleyin. "Tamam" ı tıklayın. Düzenin solundaki Araçlar panelinden Dikdörtgen aracını seçin.