Polimer kili nasıl pürüzsüzleştirirsiniz?

Soruldu: Hanza Jablochkov | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boncuk işi
4.1/5 (425 Görüntüleme. 21 Oy)
%91 İzopropil ovma alkolü ile başlayın. Büyük çizikleri, parmak izlerini ve alet izlerini gidermek için heykelin üzerine fırçalayın. Yaklaşık 1: 1 oranına sahip olana kadar suyu alkolle karıştırın. Yüzey elde edebileceğiniz kadar pürüzsüz olana kadar heykeli bu yeni karışımla fırçalamaya devam edin.

Basitçe, polimer kili nasıl düzleştirirsiniz?

%91 İzopropil ovma alkolü ile başlayın. Büyük çizikleri, parmak izlerini ve alet izlerini gidermek için heykelin üzerine fırçalayın. : 1 oranında bir 1 hakkında elde edinceye kadar alkol ile su karıştırın. Eğer bunu elde edebilirsiniz olduğunca pürüzsüz yüzeye kadar bu yeni karışımı ile heykel fırçalama devam edin.

Ayrıca polimer kili zımparalayabilir misiniz? Su altında zımparalayabilirsiniz . Islak zımparalama polimer kili ince tozun boncuk yüzeyine yapışmasını önler ve zımparalamayı çok daha kolay hale getirir. Boncuklarınızdaki çizik izlerini de önler.

Peki yağ bazlı kili nasıl pürüzsüz hale getiriyorsunuz?

Temiz bir kağıt havluya az miktarda İzopropil miristat uygulayın ve kil parlak bir yüzey elde edene kadar dairesel şekilde ovalayın. İzopropil miristat, mumu çözerek çalışır ve cilalarken yüzeyde bir parlaklık elde edersiniz.

Polimer kil kolay kırılır mı?

Uygun şekilde kürlenmemiş kil çok zayıf ve kırılgandır ve kırılmaya karşı hassastır. Bazı polimer kil markaları diğerlerinden daha kırılgandır. Bunlara Sculpey Original ve Sculpey III dahildir. Düzgün pişmiş bitince bu markalar bile çok kolay kıracak.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Polimer kil için hangi sır kullanıyorsunuz?

Eğer sır başvuruyorsanız, öncelikle kum senin polimer kil yaratılmasına gerek yoktur. Sculpey sır , saten veya parlak kaplamada mevcuttur (2 oz için yaklaşık 3,50 $). Alternatif olarak, parke zeminler için su bazlı şeffaf parlaklık kullanılabilir (Varathane veya Future gibi).

Polimer kilin ne zaman pişirildiğini nasıl anlarsınız?

Kil karışımınızdan biraz, pişirdiğiniz parça ile aynı kalınlıkta yuvarlayın . Numunenizi pişirin . İç kısımda ufalanma veya kırılganlık olup olmadığını incelemek için tamamen soğuyunca kesin veya kırın. Polimer kil pişirmeyi bitirdiğinize dair ilk ipucu, mutfak zamanlayıcınızın çalmasıdır.

Polimer kili yumuşatmak için zeytinyağı kullanabilir miyim?

Böylece polimer kili yumuşatmak için Sculpey Clay Conditioner, yağlar (bebek yağı , zeytinyağı , bitkisel yağ , mineral yağ) kullanabilirsiniz . Sertleştirilmiş polimer kili küçük parçalara ayırın, ufalayın veya parçalayın. Kilitli poşete koyun veya streç film kullanın .

Eski polimer kili nasıl yumuşatırsınız?

Genel olarak, temel prosedür kili küçük parçalar halinde doğramaktır (bir bıçakla, parçalayın veya eski bir ikinci el mutfak robotu kullanın). Daha sonra buna biraz Sculpey Clay Yumuşatıcı, mineral veya bebek yağı veya sıvı polimer kil ekleyin. Karıştırın, kilitli bir sandviç poşete koyun ve birkaç gün kendi haline bırakın.

Polimer kil kendini nasıl bağlar?

Polimer kil genellikle kendine iyi yapışır, ancak parçalarınızın minimum temasla buluştuğu yerlerde, bunları birbirine bastırmadan önce birleştirilecek alanlara çapraz çizgili bir desen çizmeyi denemek isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, pişirme işleminden sonra bağlantı parçalarınızı birbirine epoksi yapabilirsiniz.

Aynı fırında polimer kil ve yemek pişirebilir misiniz?

Evet. Bu da kil pişirmeye tamamen güvenlidir elbette periyodik temizlik tavsiye, yemeğini hazırlamak hangi fırın senin sadece sadece yemek pişirme yaptığınız gibi fırın. Belirtildiği şekilde kullanıldığında, polimer killer kürleme sürecinde toksik kimyasallar salmaz.

Polimer kili nasıl mühürlersiniz?

Polimer Kili Kapatmanız Gerekiyor mu?
 1. Polimer kili yapıştırmak zorunda değilsiniz.
 2. Kapatıcılar ve vernikler kırılmayı engellemez.
 3. Tebeşir, pigment veya mika gibi hassas yüzey işlemlerini korumak için bir vernik kullanın.
 4. Projenizin parlaklık seviyesini değiştirmek için bir vernik kullanın.
 5. Birçok vernik, polimer kili yapışkan hale getirir.

Polimer kil ile neler yapabilirsiniz?

 1. Kendi Kolyelerinizi Yapın. Polimer kil için çok popüler bir fikir mücevher yapmaktır.
 2. Gerçek boncukları polimer kil takılarla birleştirin.
 3. Eğlenceli ve benzersiz olun.
 4. Bazı ev yapımı takılar ile cep telefonunuza biraz yetenek katın.
 5. Şeylerin minyatür versiyonlarını yapın.
 6. Çerçevelenebilir sanat eserleri oluşturun.
 7. Kendi tacını yap.
 8. Sevimli figürler yapın.

Polimer kil ne kadar?

Premo'nun fiyatı 2 oz başına sadece 2,79$! Sculpey® kili , yaratıcı olanakları kadar sizi de memnun edecek.

Polimer kilden parmak izleri nasıl çıkarılır?

Use mısır nişastası ya da su: Sürtünme mısır nişastası ile parmak ve avuç içi yüzeyler için kil parmak izi önlemek için. -Parmak izlerini yağ ile pürüzsüz hale getirin: Parmak izlerini silmek için parmağınızla polimer kil üzerine sadece birkaç damla mineral veya bebek yağı sürün .

Hamuru yüzeyi nasıl pürüzsüzleştirirsiniz?

Parmağımı ıslatma ve yüzey üzerinde sürterek plastilina pürüzsüz. su, sürtünmeyi/sürtünmeyi ortadan kaldırır, böylece parmağınız kili tutmaz, sadece yüzey üzerinde kayar. . Kili hareket ettirmek için parmağınızı kullanmayı düşünmeyin, daha çok yumruları hafifçe iterek yumuşatmak için.

Yağ bazlı kil kurur mu?

Yağ Bazlı Kil . Yağlı kil yağı ya da yağ bazı kombinasyonlarını ile karıştırılabilmektedir kildir. O kurumaz, ancak zamanla okside ve iş zor hale gelecektir. Bazı yağ bazlı killer eritilebilir ve bir kalıba dökülebilir.

Plastilina kil yağı bazlı mı?

Profesyonel heykeltıraşlar tarafından tercih edilen Plastilina (ayrıca plastelin, plastiyum ve plastisin olarak da anılır), yağ ve mum bazlı bir kil modelleme malzemesidir. Balmumu ve yağ içeriği nedeniyle kalıcı olarak bükülebilen Plastilina , yalnızca modelleme malzemesi olarak kullanılır ve hiçbir şekilde fırınlanamaz.

Chavant kilini nasıl yumuşatırsınız?

Yumuşama noktası: Profesyonel Plasteline genellikle oda sıcaklığında kullanılır, ancak kilin daha da yumuşatmak için 110°F - 120°F'ye ısıtılması nadir değildir.

Canavar kili nasıl bir kildir?

Monster Clay® Premium Sınıf Modelleme Kili, yeniden kullanılabilir, kükürt içermeyen, profesyonel yağ/mum bazlı bir şekillendirme aracıdır. Tamamen toksik olmayan, gıda sınıfı bileşenlerden oluşan Monster Clay®, düşük erime sıcaklığına ve aletlere veya parmaklara yapışmayan düşük yapışkanlık hissine sahip ultra pürüzsüz bir formülasyona sahiptir.

Mod Podge'u polimer kil üzerinde kullanabilir misiniz?

Mod Podge , kağıt ustalarının “kapatıcı” olarak kullandığı bir dekupaj ortamıdır. Bu nedenle yeni polimer killer bazen sır, kapatıcı ve vernik olarak da kullanılmasını savunurlar. Ancak Mod Podge , iyi bir polimer kil sır veya vernik yapmaz. Belirgin fırça darbeleri olmadan uygulamak çok zordur.

Polimer kili ıslatabilir misin?

Evet, su geçirmezdir ve kar kürelerinde harika çalışır. Yıllarca polimer kil ile çalıştım ve yaklaşık 5 yıl önce polimer zencefilli kurabiyelerden yapılmış kar küreleri yaptım. Hala harika görünüyorlar. Su bazı gliserin de, sıvı iç olarak çalışacaktır.