Aritmileri nasıl stabilize edersiniz?

Sordu: Ninive Ohalloran | Son Güncelleme: 17 Mart 2020
Kategori: tıbbi sağlık kalp ve kardiyovasküler hastalıklar
4/5 (123 Görüntüleme. 22 Oy)
Aritmi Tedavileri
İlaçlar çok hızlı olan kalp atışlarını yavaşlatabilir. Anormal bir kalp ritmini dengelemek veya dengelemek için de kullanılabilirler. Aritmileri tedavi etmek için kullanılan ilaç sınıfları arasında beta blokerler, antikoagülanlar, kalsiyum kanal blokerleri ve antiaritmik ilaçlar bulunur.

Sonuç olarak, düzensiz kalp atışı için en iyi tedavi nedir?

 • Antiaritmik ilaçlar. Bu ilaçlar kalp atış hızını kontrol eder ve beta blokerleri içerir.
 • Antikoagülan veya antiplatelet tedavisi. Bu ilaçlar kan pıhtılaşması ve felç riskini azaltır. Bunlara varfarin ("kan sulandırıcı") veya aspirin dahildir.

Ayrıca, doktorlar kalp aritmisini nasıl tedavi eder? Aritmi tedavisi , aritminin tipine ve şiddetine bağlıdır. Bazı aritmi vakalarında tedavi gerekmez. Tedavi seçenekleri şunları içerir: ilaçlar, yaşam tarzı değişiklikleri, invaziv tedaviler, elektrikli cihazlar veya ameliyat. Çeşitli ilaçlar tedavi aritmiler için kullanılabilir.

Daha sonra, kalp aritmisini düzeltebilir misiniz diye de sorulabilir.

Kalp aritmi tedavisi genellikle hızlı, yavaş veya düzensiz kalp atışlarını kontrol edebilir veya ortadan kaldırabilir. Zahmetli kalp aritmileri kötüleşirler çünkü ek olarak, - hatta kaynaklanır - zayıf veya hasarlı ezbere, kalp -Sağlıklı yaşam tarzı benimseyerek senin aritmi riskini azaltmak mümkün olabilir.

Aritmi doğal olarak nasıl düzeltirsiniz?

aritmiler olarak bilinen anormal kalp ritimleri. atriyal fibrilasyon. Aşağıdaki yöntemler çarpıntıları azaltmaya yardımcı olabilir.

 1. Gevşeme teknikleri uygulayın.
 2. Uyarıcı alımını azaltın veya ortadan kaldırın.
 3. Vagus sinirini uyarın.
 4. Elektrolitleri dengeli tutun.
 5. Sulu tutun.
 6. Aşırı alkol kullanımından kaçının.
 7. Düzenli egzersiz.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Stres ve kaygı düzensiz kalp atışına neden olabilir mi?

Çoğu insan panik atak semptomlarını atriyal fibrilasyon (AFib) gibi kalp ritmi problemlerinin semptomlarıyla karıştırır. Bu, kaygısı olan kişilerin düzensiz kalp atışı belirtileri olduğunu düşünebilecekleri anlamına gelir, ancak aslında belirtilere neden olan kendi kaygıları veya panik ataklarıdır.

Evde aritmi olup olmadığını nasıl kontrol edersiniz?

Orta ve işaret parmaklarınızı sıkıca avucunuzun üzerine koyun ve nabzınızı bulana kadar hareket ettirin. 30 saniye boyunca kalp atışlarınızı sayın ve ardından kalp atış hızınızı (dakikadaki atış sayısı) bulmak için iki ile çarpın. Kalbiniz düzensiz atıyorsa, bunun yerine bir dakika sayın ve çarpmayın.

Aritmi kendi kendine geçebilir mi?

Bir Kalp Aritmi şimdiye Sadece gider misin? Evet. İnsanlar sadece bir bölümü olabilir. Bu perikardit (membranı veya kalbin iltihaplı etrafında kesesi), alkol veya diğer ilaçlar, akut hastalık veya elektrolit anormallikleri neden olabilir.

Aritmiyi ne tetikleyebilir?

Aritmilere şunlar neden olabilir:
 • Koroner arter hastalığı.
 • Yüksek kan basıncı.
 • Kalp kasındaki değişiklikler (kardiyomiyopati)
 • Valf bozuklukları.
 • Sodyum veya potasyum gibi kandaki elektrolit dengesizlikleri.
 • Kalp krizinden kaynaklanan yaralanma.
 • Kalp ameliyatı sonrası iyileşme süreci.
 • Diğer tıbbi durumlar.

Aritmi ile ne kadar yaşayabilirsiniz?

Ciddi aritmiler bile sıklıkla başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Aritmiler olan çoğu insan normal, sağlıklı bir yaşam edebiliyoruz. Üç ana aritmi türü vardır: erken (ekstra) atımlar, supraventriküler aritmiler , ventriküler aritmiler ve bradiaritmiler.

Düzensiz kalp atışı için metoprolol kullanılır mı?

Aritmileri tedavi etmek için başka kalp ilaçları da kullanılabilir : Metoprolol veya Toprol XL gibi beta blokerler kalbin iş yükünü ve kalp atış hızını azaltır. Verapamil veya Calan gibi kalsiyum kanal blokerleri de kalp atış hızını düşürür.

Bir aritmi atağını nasıl durdurursunuz?

Kalbinizi Sağlıklı Tutmanın Yolları
 1. Kafein alımını izleyin. Kahve veya enerji içeceklerini seviyorsanız, vücudunuza ne ve ne kadar koyduğunuza çok dikkat edin.
 2. Alkolde aşırıya kaçmayın.
 3. Aktif kalın.
 4. kilo verin.
 5. Uykuyu atlamayın.
 6. Aritminizi görmezden gelmeyin - iyi huylu olsa bile.

Aritmi nasıl teşhis edilir?

Aritmi , kalp atışının hızı veya ritmi ile ilgili bir sorundur. Aritmi sırasında kalp çok hızlı, çok yavaş veya düzensiz bir ritimle atabilir. Bir aritmiyi teşhis etmek için kullanılan en yaygın test bir elektrokardiyogramdır (EKG veya EKG). Doktorunuz gerektiğinde başka testler de yapacaktır.

Aritmi için prognoz nedir?

Ventriküler fibrilasyonun prognozu ciddidir ve acil tedavi olmaksızın ölüm hızla takip edilir. Çoğu atriyal aritmi mükemmel bir prognoza sahiptir. Görünüm kalp bloğu, hatta en ciddi tip olan üçüncü derece AV bloğu için iyidir.

Egzersiz kalp aritmisine yardımcı olur mu?

Egzersizin genel kardiyovasküler sağlığa fayda sağladığı birçok çalışmada gösterilmiştir. Ayrıca yüksek tansiyon, diyabet ve obezite gibi kalp risklerini azalttığı da kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, düzenli olarak egzersiz insanlar egzersiz olmayan kişiler kıyasla aritmi gelen ani ölüm alt risk altındadır.

Kalp pili aritmiyi tedavi eder mi?

Kalp piline sahip olmak yaşam kalitenizi büyük ölçüde artırabilir ve bazı insanlar için hayat kurtarıcı olabilir. Kalp pili , yorgunluk ve bayılma gibi bazı aritmi semptomlarını hafifletebilir. Kalp pili , anormal kalp ritimleri olan bir kişinin daha aktif bir yaşam tarzına devam etmesine yardımcı olabilir.

Aspirin düzensiz kalp atışı için iyi midir?

Doktorlar, düzensiz kalp ritmi olan hastalara aspirin kullanmamalarını tavsiye etti. Hükümet uzmanları, aspirinin etkisiz olduğu ve insanların doğru tedaviyi almasını engellediği için yaygın bir kalp ritmi bozukluğu olan kişilerde felçleri önlemeye çalışmak için artık kullanılmaması gerektiğini söylüyor.

Anksiyete aritmilere neden olabilir mi?

Anksiyetenin diğer bir yaygın belirtisi, kalp çarpıntısı olarak da bilinen anormal derecede artan kalp hızıdır. Ayrıca kalbiniz bir atışı atlıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Senin çarpıntısı bir aritmi olarak bilinen bir kalp ritmi bozukluğu, neden olduğu sürece, bunlar kısa ömürlü ve zararsız olma eğilimindedirler.

Aritmi kalp krizine neden olabilir mi?

Elektriksel: Anormal kalp ritimleri ( aritmiler ), sabit kalp atışını düzenleyen elektrik sistemindeki sorunlardan kaynaklanır . Kalp atış hızı çok yavaş veya çok hızlı olabilir; sabit kalabilir veya kaotik hale gelebilir (düzensiz ve düzensiz). Onlar yıkıcı edilebilen bir inme veya kalp krizi, sonuçlanabilir.

Aritmi hissedebiliyor musunuz?

Aritmi Eğer herhangi bir belirti fark etmezler, yani sessiz olabilir. Bir doktor , nabzınızı ölçerek veya bir elektrokardiyogram (EKG veya EKG) yoluyla fizik muayene sırasında düzensiz bir kalp atışı bulabilir. Eğer belirtiler varsa, bunlar şunları içerebilir: Çarpıntı (Atlanan kalp atım hissi, çırpınan veya "Flip-flop")

Aritmi ne kadar yaygındır?

aritmi Aritmiler veya kalp ritmi sorunları İngiltere'de yılda 2 milyondan fazla kişi tarafından yaşanmaktadır. Anormal kalp ritmi olan çoğu insan, doğru teşhis konulursa normal bir yaşam sürdürebilir. atriyal fibrilasyon (AF) - bu, kalbin düzensiz ve normalden daha hızlı attığı en yaygın tiptir.