Hotpoint bulaşık makinesini nasıl çalıştırırsınız?

Sordu: Timmy Kron | Son Güncelleme: 16 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.2/5 (1.288 Görüntüleme. 14 Oy)
Döngü kadranı olan modeller için bulaşık makinesini BAŞLAT veya AÇIK konumuna veya istediğiniz döngüye çevirin. Düğmeli modeller için, döngüyü başlatmak için BAŞLAT /SIFIRLA pedine dokunun. Her iki durumda da bulaşık makinesinin suyla dolduğunu duymadan önce yaklaşık 60 saniyelik bir gecikme olacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, Hotpoint bulaşık makinem neden çalışmıyor?

Hotpoint bulaşık makinesinin doldurması için önce boşaltması gerekir. Bulaşık tabanında filtre herhangi bir yerinde tıkanma temiz ve ücretsiz olduğundan emin olun. Atık hortumu sıkışıp veya bu da Hotpoint bulaşık makinesinin atık suyu boşaltmak için bir hatasına neden olabilir olarak dolanır hale olmadığını kontrol edin.

Ayrıca, yeni bulaşık makinemi boş çalıştırmalı mıyım? 'S zaman sonra, hiçbir yemekleri veya deterjanla sıcak ve en uzun döngüsünde bir döngü çalıştırın. Bu, bulaşık makinenizin taze kokmasını sağlamak için eski yiyecek parçacıklarını temizleyecektir. İpucu: Ev sahipleri , yeni bir bulaşık makinesini bağladıktan sonra da boş bir yük çalıştırmalıdır .

Bu nedenle, bir Hotpoint bulaşık makinesi ne kadar sürer?

Bu döngü yaklaşık 32 dakika sürecektir .

Hotpoint bulaşık makinemi nasıl sıfırlarım?

Bulaşık makinesini sıfırlamak için "Başlat/ Sıfırla " tuşuna basmayı deneyin ve 2 dakika bekleyin. Sorun devam ederse, evdeki devre kesici/sigorta kutusundaki üniteyi 30 saniye kapatarak bulaşık makinesini sıfırlayın (yeniden başlatın). Gücü geri yükleyin ve bulaşık makinesi normal şekilde çalışmalıdır.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tableti bulaşık makinesinde nereye koyarsınız?

Ambalajı açılmamış tableti ana bulaşık makinesi deterjan gözüne yerleştirin ve kapatın. Bu son derece önemlidir: sadece bir tablet kullanın. Bulaşıklarınız ne kadar kirli olursa olsun, birden fazla tablet kullanmak onları “temiz” yapmaz, bunun yerine muhtemelen bulaşık makinenizi ve mutfağınızı sular altında bırakır.

Bulaşık makinesi ne kadar dayanır?

Yaşam Beklentisi Rakamları
Tipik bulaşık makinesi dokuz ila 10 yaş olmanın ortalama çalışma süresi ile, yedi ila 12 yaş arası sürmesi beklenebilir. Maliyet, kalite, marka, bakım, bakım ve kullanım sıklığı gibi belirli faktörler bulaşık makinesinin kullanım ömrünü etkileyebilir.

Hotpoint bulaşık makinesine ne kadar tuz koyarsınız?

Cihaz kurulduktan sonra, ilk yıkama çevrimini çalıştırmadan hemen önce, tuz dağıtıcısını tamamen suyla doldurun ve ancak bundan sonra yaklaşık 1 kg tuz ekleyin (Parlatıcı ve rafine tuz başlıklı bölüme bakın). Su taşabilir: bu normaldir ve endişe nedeni değildir.

Bulaşık makinesini kendiniz kurabilir misiniz?

C: Evet, mutfağınıza bulaşık makinesi koyabilirsiniz . Ayrıca, işin çoğunu kendiniz yapmak ve bir sürü para kaydedebilirsiniz. Dört şey için gerekli olan yerleşik bir bulaşık makinesi: bunun için bir yer; bir su besleme hattı; bir tahliye hattı; ve güç. Bunları sırayla alacağız.

Bulaşık makinesi kurmak için bir tesisatçıya ihtiyacım var mı?

Kurulum sürecinde hangi adımın hıçkırığa neden olduğuna bağlı olarak, yeni bir parçaya, bir tesisatçıya veya bir elektrikçiye ihtiyacınız olabilir. Bu durumda, bir tesisatçı çağırmalıdır. Bulaşık makinesi bir yatırımdır. Bunun çoğu out almak için, ve düzgün çalıştığından emin olmak için, bir göz atmak lisanslı tesisatçı gerekir.

Bulaşık makinesi nasıl bağlanır?

Bulaşık makinesi üzerinde tahliye hortumunu bağlamak eşit derecede basit sıhhi tesisat işidir. Tahliye hortumu, lavabonuzun altındaki tahliye sifonuna bağlanır ve bu sırada ya lavabonun altındaki tezgahın alt tarafına dolanır ya da bir hava boşluğu bağlantısına takılır.

Bulaşık makinesini çamaşır makinesine bir atık borusuna nasıl bağlarsınız?

Bir bulaşık makinesi normalde sadece soğuk su kaynağına sahiptir. Besleme borusunu makinenin hortumuna bağlayan mini stop vanası, suyunuzu kesmeden makineyi izole etmenizi sağlar. Atık hortumunu lavabonun altındaki bir çamaşır makinesi sifonuna bağlayın veya P-trap ile bir dik boru kullanın.

Hiçbiri olmayan bir bulaşık makinesi kurmak ne kadar?

Herhangi bir parçaya ve bulaşık makinesinin kendisine ek olarak 90 ila 195 $ arasında bir kurulum maliyeti için yeni boruların çalıştırılmaması gerekiyorsa bunun yaklaşık iki ila üç saat sürmesini bekleyin. Dolap alanı içinde yer yoksa , bir tane yaptırmanız gerekebilir.

Küçük bir mutfakta bulaşık makinesi nasıl kurulur?

Bulaşık makineniz için en iyi yeri seçerken ve bulurken göz önünde bulundurmanız gereken şeyler şunlardır:
 1. İnce bir bulaşık makinesi seçin.
 2. Bulaşık makinesini lavabonun altına yerleştirin.
 3. Bulaşık makinesini köşeye koyun.
 4. Bulaşık makinesini sonuna ekleyin.
 5. Bulaşık makinenizi bir dolap kapağının arkasına saklayın.
 6. Mutfağı soyun.

Bulaşık makinesi kurulum setinde neler bulunur?

Bu kit , kolay kurulum için gereken her şeyi içerir ve çoğu bulaşık makinesine uyar. Kit , 6 ft. naylon örgülü, endüstriyel sınıf su besleme hortumu, 5 ft. güç kablosu, Teflon bant, gerilim azaltma braketi, tel kapaklar ve dirsekli ve sıralı tişörtlü 3/8" pirinç sıkıştırma tertibatı içerir.

Sıfırdan bir bulaşık makinesi kurmanın maliyeti nedir?

Cihaz Kurulum Maliyetleri
Cihaz Malzeme Fiyat Aralığı Kurulum Fiyat Aralığı
Bulaşık makineleri 400 ila 700 dolar 200 ila 500 dolar
Soba ve Aralığı 650 ila 2.000 dolar 100 ila 200 dolar
mikrodalgalar 200 ila 500 dolar 115 ila 200 dolar
Davlumbaz 200 ila 3000 dolar 300 ila 600 dolar

Bulaşık makinesine ne koyamazsınız?

Bulaşık Makinesine Asla Koymamanız Gereken 10 Şey
 • Keskin bıçaklar. O süslü şefin bıçağı için iyi para ödedin, bulaşık makinesinin bıçağını bükmesine ya da körelmesine izin verme!
 • Yapışmaz tencere ve tavalar.
 • Dökme demir.
 • Kristal.
 • Süt bardağı.
 • Ahşap olan herhangi bir şey.
 • Bakır tavalar ve kupalar.
 • Baskılı ölçü kapları.

En güvenilir bulaşık makinesi markası hangisidir?

Bosch , Thermador ve Whirlpool, Consumer Reports'un en son üye anketinde en güvenilir bulaşık makinesi markaları olarak öne çıktı ve öngörülen güvenilirlik için Mükemmel bir puan aldı.

Parlatıcı gerekli mi?

Parlatıcı kullanmanın ana nedeni, özellikle sert suyunuz varsa sorun olabilecek su lekelerinden kurtulmaktır. Öte yandan, bulaşık makinenizden iyi sonuçlar alıyorsanız, parlatıcıya ihtiyacınız olmayabilir.

Bulaşık makinesini nasıl temizlerim?

Bir fincan beyaz sirkeyi makinenin üst rafına bulaşık makinesinde yıkanabilir bir kaba koyun. Bulaşık makinesini sıcak su döngüsünden geçirin. Bu, yağı ve kiri yıkayacak ve küf kokularını da giderecektir. Kabartma tozu durulama: Bulaşık makinesinin altına bir fincan kabartma tozu serpin.

Bulaşık makinem neden çalışmıyor?

Senin bulaşık başlamaz, sorun anahtarları mandal kapı mandalı veya kapı olabilir. Kapı mandalı tertibatı, suyun sızmasını önlemek için döngü sırasında kapıyı kapalı tutmak için kullanılır ve ayrıca bulaşık makinesi kontrollerine güç sağlayan kapı mandalı anahtarlarını içerir.