Mini bir serada tohumlara nasıl başlanır?

Sordu: Nourddin Stengelin | Son Güncelleme: 11 Haziran 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.6/5 (45 Görüntüleme . 37 Oy)
İki kez genellikle tohumun genişliği derinliği tohum paketi, belirtilen derinlikte hazırlanmış toprak karışımı bitki tohumları ekmek. Bitki iki ayrı kap veya ekim hücre başına tohum, ya da ayrı satır 1 inç tepsiler ve apartman daireleri 1 inç aralıklarla yerleştirilmiş tohumları ekmek.

Ayrıca, seramda tohuma ne zaman başlamalıyım?

Çünkü bu kontrollü ortamın, aslında seralar her zaman tohum başlayabilir. Ancak, bahçelere ilkbaharda ekmeyi planladığınız bitkilere başlıyorsanız , bulunduğunuz yer için beklenen son don tarihinden 6-8 hafta önce tohumları seralarda başlatmalısınız .

Ayrıca, tohumlar soğuk bir serada filizlenir mi diye de sorulabilir. Gece Sıcaklıkları Gecenin soğuğunda , yüksek kaliteli, ısıtılmamış bir sera bile, sonunda onu çevreleyen hava sıcaklığından sadece birkaç derece daha yüksektir. Çimlenmekte olan tohumlar ve fideler , tabiri caizse, bir serada kışın onları sıcak tutmak için bir battaniyeye ihtiyaç duyar.

Aynen öyle, yeni başlayanlar için küçük bir serada ne yetiştirebilirim?

Başlamanıza yardımcı olması için yetiştirilmesi kolay birkaç sebzeyi listeledik;

 1. Salata yaprakları.
 2. Taze soğan ve turp.
 3. Patates.
 4. bezelye
 5. Otlar.
 6. Bakla.
 7. Koşucu fasulye.
 8. Soğan ve sarımsak.

Tohumları içeride başlatmak için bir yetiştirme ışığına ihtiyacınız var mı?

Çoğu sebzeler bu yüzden geç kışın da sebze tohumları içeride ekim eğer bir büyümeye ışığı olması önemlidir, doğrudan güneş (en az) 6 ila 8 saat arasında gerekir. Büyüme ışığı , fidelerinizin fazla uzun bacaklı olmasını da önleyecektir. Büyüme ışıklarını kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir sera için en iyi zemin nedir?

Döşeme Seçimi
Döşeme için en iyi bahis, özellikle seralar için tasarlanmış bezelye çakıl ve döşeme kombinasyonudur. Bezelye çakılı iyi drenaja izin verirken, döşeme yabani otları engellemeye yardımcı olacaktır. Her ikisi de hastalık durumunda hafif bir ağartma solüsyonu ile kolayca sterilize edilebilir.

Tohumlar çimlenemeyecek kadar ısınabilir mi?

Çoğu tohum, oldukça geniş bir toprak sıcaklığı aralığında filizlenecek, ancak çimlenme hızı değişecektir. Çok soğuk ve filizlenmeleri çok yavaş olacak ve çok sıcak da çimlenme hızını azaltacaktır. Çok soğuk ya da sıcak ve sadece başarısız olacaklar.

Bir serada bitkileri sulamak zorunda mısınız?

Senin serada Her bitki farklı su tercihleri vardır. Çoğu bitki ve orkide gibi diğer bitkiler de, seranın aşırı sıcak olmaması koşuluyla, sulamalar arasında birkaç gün tercih edecektir. Toprağın İlk birkaç santim kuru olana kadar Genel bir kural olarak, bitkilerin su yok.

Mini seralar iyi mi?

Mini seralar her tür bahçe işi için tasarlanmamıştır, ancak iyi oldukları şeyler için gerçekten çok kullanışlıdırlar. Tohum başlangıcı, özellikle tek raflı kullanıyorsanız, mini seraların en güçlü yönlerinden biridir.

Bir serada herhangi bir şey yetiştirebilir misin?

Bir serada hemen hemen her şeyi büyüyebilir, ama bu korumalı alan lüks gayri menkul - Dikkatli çeşitli seçenekleri ile sizin için iyi dışında yapmayın kar ve üretim bitkileri maksimize edebilirsiniz. Salatalık, ikinci en popüler sera mahsulüdür, ardından marul ve salata karışımı gelir.

En iyi küçük sera nedir?

PARA İÇİN EN İYİ KÜÇÜK SERALAR
 • Quictent Su Geçirmez UV Korumalı Güçlendirilmiş Mini Cloche Sera.
 • G Portable 8 Raflı Sera Portatif Mini Walk-In.
 • Palram Snap & Grow 6′ Serisi Hobi Serası.
 • Palram Doğa Serisi Mythos Hobi Serası.
 • King Canopy GH1010 10 Feet ile 10 Feet Tamamen Kapalı Sera.

Seralar kışın çalışır mı?

Seralar gün boyunca oluşan ısıyı muhafaza etmezler . Işığa gelince, çatınızda sera polifilmi, polikarbonat veya cam gibi tipik bir sera örtüsü varsa, %80 - 90 ışık geçirgenliği alıyor olmalısınız. Bu, çoğu bitki için, kış güneşi daha düşük olsa bile yeterli olacaktır.

Seramı açmalı mıyım?

Güneşli günlerde tüm kapıları ve havalandırmaları açın . Sıcaklık yüksek kalırsa bunlar gece açık bırakılabilir. Değişken havalarda, ani sıcaklık artışlarını sınırlamak için havalandırmalar ve kapılar genellikle kısmen açık bırakılmalıdır. Daha büyük seralar , yüksek maliyetle, otomatik havalandırma ve gölgeleme ile donatılabilir.

Serada çilek yetiştirmek ne kadar sürer?

Sezon ortası çilekleri, Erken Sezon çeşitlerinden yaklaşık sekiz gün sonra meyve vermeye başlar. Geç Orta Mevsim çilekleri, Erken Sezon çeşitlerinden yaklaşık on gün sonra meyve vermeye başlayacaktır. Geç Sezon çilek yaklaşık 14 gün Erken Sezon çeşitleri sonra çilek üretecek.

Plastik bir serada ne yetiştirebilirim?

Yetiştirilecek çeşitleri bulmak için bir bitki adına tıklayın.
 • patlıcan
 • Brokoli (ilkbaharda çimlenen tohumlar)
 • Brüksel Lahanası (ilkbaharda çimlenen tohumlar)
 • Lahana (ilkbaharda çimlenen tohumlar)
 • Karnabahar (ilkbaharda çimlenen tohumlar)
 • Biber.
 • Tatlı biberler.
 • Kabak (dikmeden önce)

Serama ne koymalıyım?

Seranıza dahil etmeniz gereken 10 şey
 • Tencere karışımı. Çeşitli ebatlarda hazır saksılara sahip olmak, tohum başlangıcından büyüyen örnek bitkilere kadar her şeyi yapmanıza izin verecektir.
 • Tohum başlangıç ​​tepsileri.
 • Saksı karışımları ve gübreler.
 • Bahçe aletleri.
 • Etiketler ve işaretçiler.
 • Spreyler.
 • Banklar ve raflar.
 • Çalışmak için bir yer.

Plastik seralar işe yarar mı?

Plastik seralar , kurulumu kolay, temizlemesi kolay, çok uygun maliyetli olabildikleri ve çok çeşitli şekil ve boyutlarda olabildikleri için çok popülerdir; bununla birlikte, başlangıçtaki daha yüksek maliyete rağmen, ahşap seralar dikkate alınmaya değerdir.

Seralarda para var mı?

Birçok akvaryum bitkileri sadece her bitkinin üzerinde küçük bir miktar kazanırsanız bu düzgün yapıyor çok para kazanmak için yapar seralarda çok hızlı büyür. Yapraklı bitkiler daha yavaş büyür, ancak bitki başına daha fazla kazanacaksınız. Büyük ana bitkilere sahip olduğunuzda yapraklı bitkiler genellikle daha karlı olur.

Seramı geceleri nasıl sıcak tutarım?

 1. Kışın Seranızı Sıcak Tutmanın 6 Yolu. Ian.
 2. Bubble Wrap ile yalıtın. Önce seranızı yalıtın.
 3. Isıtıcılar kullanın. A KlimaHeat seralarda harikadır.
 4. Termostat kullanın.
 5. Havayı Dolaştırın.
 6. Seranızı Havalandırın.
 7. Bitkileri Soğuk Zeminden Kaldırın.

Bir sera bitkilerin donmasını engeller mi?

Bir sera , gün boyunca güneşten gelen ısıyı hapsederek, seranın içindeki bitkilerin geceleri sıcak kalmasına izin verir. Bununla birlikte, en soğuk gecelerde, ekstra korumaya sahip olmadıkça don, sera bitkilerine zarar verebilir. Birkaç ucuz temini tüm kış don gelen bitkiler koruyacaktır.

Isıtılmamış bir sera donmaz mı?

Ücretsiz tümünde ama kışlar kötü - Bir ısıtılmamış sera olarak don bitkileri tutacak dışarıdan daha 5 ° C ısıtıcı yatağın, çok gecede sıcaklıkları tutabilir. Dışarıdaki sınırda hassas bitkileri kışın öldüren şey genellikle soğuk ve ıslaklığın birleşimidir.