Karşınıza çıkan bir çiti nasıl gerersiniz?

Sordu: Leyanis Josh | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2020
Kategori: spor tırmanışı
5/5 (774 Görüntüleme . 43 Oy)
Ardından çitin gerilmesi gelir. Çitin potansiyel sonu olacak yerden 3 feet (yine de germe olacak şekilde sadece bunu göz küresi) hakkında başka germe çubuğunu yerleştirin. Bu gerginlik çubuğu ve terminal yazılan diğer ucuna birlikte - çıkmaz bir ucunu. Şimdi gel üzerinde marş başlayabilirsiniz - boyunca.

Buna göre, bir çiti germek için bir dönüşü nasıl kullanırsınız?

Kıskaçları açmak için bir çit kelepçesinin arkasını aşağı doğru itin ve daha sonra direğe sabitlemek için yeterli fazlalık bırakarak teli içine sokun. Teli güvenli bir şekilde yerinde tutmak için kelepçenin arkasını yukarı doğru itin. Sonra gel metal kanca üzerine kelepçenin diğer ucundaki metal döngüsünü yerleştirin - boyunca.

Ardından soru şu, kaynaklı tel çitleri gerdiriyor musunuz? Kaynaklı tel çit malzemesi, tarla çiti , at çiti , geyik ve yaban hayatı çiti gibi dokuma tel örgüler kadar sıkılamaz . Little Bit gibi bir yardımcı getirmeyi unutmayın!

Burada, bir zincir bağlantı çitini nasıl sıkarsınız?

Ağın alt halkalarından bir germe teli geçirin ve uç direklerin etrafında sıkın .

  1. Zincir bağlantı ağı gergin bir şekilde çekilmelidir, aksi takdirde sarkacaktır. Germe işlemi çit çektirme adı verilen bir aletle yapılır.
  2. Son direkten birkaç fit uzakta, bağlanmamış ağdan bir çekme çubuğu sokun.
  3. Boyunduruğu çekme çubuğuna takın.

Bir tavuk tel çitini nasıl sıkarsınız?

Yardımla Manuel Gerdirme

  1. ADIM 1) Bir Süpürge Sapı takın. Yardımcınızın tavuk telini sıkıca kavramasını ve çekmesini sağlamak için tavuk teli deliklerinden süpürge sapı gibi bir tahta parçası geçirin.
  2. ADIM 2) Süpürge Sapını Çekin ve Tavuk Telini Direğe Zımbalayın.
  3. ADIM 3) Durulayın ve Tekrarlayın.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Düzensiz bir zemin çitini nasıl kurarsınız?

Ölçülen rayları, önceden ölçülmüş çit direklerinin ortasına çivileyin. Post-delikler için kazıkları çıkarmadan önce hattın düzlüğünü gözden geçirin. Çukurları bir mattock ile kazın ve çit direklerini ayarlayın. Üst ve alt rayları takın ve arazinin çevresini takip edin.

Geliş aracı nedir?

Bir gel -a boyu (güç çekme aleti comealong, comealong) bir el çekme nesneler için kullanılan bir mandal ile vinç işletilmektedir. Tambur tel halat ile sarılır. Naylon kayış kullanan benzer bir alet , Teksas'ta ağaçları düzleştirmek için kullanılır, çünkü zamanla kademeli olarak düzelir ve bu nedenle gövdeyi bölmez.

Zincir bağlantı çiti ne kadar sıkı olmalıdır?

Kumaş tamamen ayağa kalktığında ve kablo jakı gergin, ancak çok sıkı değil. Kumaşı çit hattının uzak ucundan kaldırarak, sallayarak ve kablo jakına doğru çekerek kablo jakından uzağa doğru çekin. Bunu her on metrede bir tekrarlayın.

Dikenli teller için çit direkleri ne kadar uzakta?

Köşeleri ayarlayıp destekledikten sonra, T- direklerinizi düz bir çizgide ayarladığınızdan emin olmak için aralarında bir kılavuz çizgi çizin. 10-12 ayak ayrı 5-6 tel dikenli çit için yeterlidir karşın, uzay Genel bir kural olarak 8-12 feet uzaklıkta yayınlarınız gerektiği.

Dikenli tel ne kadar sıkı olmalı?

Yüksek gerilimli dikenli tel , desteklerle 30 'ye kadar monte edilebilir. Düşük karbonlu tel 12-15 'de monte edilebilir. Yüksek gerilimli dikenli tel için , teli gergin olana kadar çekin, ancak çok sıkı değil. Aşırı sıkma strese ve kırılmaya neden olur.