Big Boy domates bitkisine nasıl bakarsınız?

Sorulan: Kaja Bar | Son Güncelleme: 1 Ocak 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.9/5 (78 Görüntüleme . 41 Oy)
Better Boy Domateslerinin Uygun Bakımı
Genişletme için bolca alan bırakın - bitkiler arasında en az 36 inç. İyi koşullarda büyürler . Kullanım kazıklar, basketbol ya da diğer destekleri onlara dik tutun ve maksimum verim için bitki büyümesini teşvik etmek için erken tomurcukları ve filizleri çimdiklemek için.

Buna uygun olarak, Big Boy domateslerini ne sıklıkla sularsınız?

Fideler tipik olarak 1 litre çözelti gerektirirken, büyük bitkiler bir galon veya daha fazlasını gerektirebilir. Toprağı kök seviyesine kadar doyurmak için " Better Boy " domateslerinizi haftada bir veya iki kez sulayın. Sıcak kuru dönemler sırasında domatesleriniz daha sık sulama gerektirebilir.

Ek olarak, hangisi daha iyi Big Boy veya Better Boy domatesleri? Pürüzsüz kabuklu, büyük meyvelerin yüksek verimi Better Boy'a ABD'de yetiştirilen en popüler domateslerden biri ve tüm zamanların en çok satanlarından biri olarak bir yer kazandırıyor.

Aynı şekilde, insanlar Big Boy domates bitkilerini budamalı mıyım?

Kural olarak, budama en çok belirsiz domates çeşitleri için yararlıdır - daha uzun büyümeye devam eden ve dondan ölene kadar meyve veren büyük bitkiler . Amacınız idareli, kuru erik emicileri hasat maksimize etmek ise. İyi bir uzlaşma, ilk çiçek kümesinin altında büyüyen tüm emicileri çıkarmaktır.

Big Boy domatesinin üretilmesi ne kadar sürer?

yaklaşık 78 gün

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Büyük oğlan domateslerim neden küçük?

Küçük domateslerin en yaygın nedeni stresli bitkilerdir. Toprak sürekli nemli tutulmalıdır, aksi takdirde bitkiler solma, yaprak dökümü veya çok küçük domatesler gibi stres belirtileri gösterebilir. Birçok bahçıvan, meyve gelişimi için uygun toprak nemi sağlamak için kendi kendine sulanan kaplarda domates yetiştirir.

Büyük bir çocuk bitkisi kaç domates üretir?

Sezon ortasında yoğun bir şekilde taşır, ancak belirsiz asmalar dona kadar (çok yoğun olmasa da) meyve vermeye devam eder. Koşulların mükemmel olduğu Alabama test bahçemizdeki bitkiler , 10 haftalık hasat mevsimi boyunca her biri 100 domates verdi. Uzun asmaların esnetilmesi veya bitkiyi uzun bir kafeste büyütmesi gerekir.

Big Boy domatesleri konserve için iyi mi?

Konserve için en iyi Roma domatesleri şunları içerir: San Marzano – (Yadigarı, 80 gün) Tatlı aroması, yoğun eti ve küçük çekirdek boşlukları ile bilinen San Marzano domatesleri , geleneksel bir İtalyan favorisidir. Koca Ana - (Hibrid, 80 gün) o domates Modern bir melez dev 5” uzun ve en fazla 3” geniş domates yapıştırmak üretir.

En iyi domatesleri nasıl yaparsınız?

En güneşli bahçe noktanızı seçin, çünkü domatesler güneş ışığını su gibi emer. Günde yedi saat güneş ışığı almayı hedefleyin. Onlara da büyümek için yer verin, fideleri 30 ila 48 inç arayla dikin, sıralar 48 inç arayla. Bu, olgun bitkilerin alt kısımlarına ışık girmesine izin verecek ve hava akışını iyileştirecektir.

Bir domates bitkisinin belirli mi yoksa belirsiz mi olduğunu nasıl anlarsınız?

Oturak domates yaygın onları bushier görünmesini sağlar, gövde üzerinde birbirlerine daha yakındırlar yaprakları vardır. Belirsiz çeşitler, daha fazla aralıklı ve daha çok asma gibi görünen yapraklara sahiptir. Çiçekleri ve meyve üretimini kontrol edin .

Big Boy domateslerini saksıda yetiştirebilir misin?

Konteynerlerde Dikim
' Big Boys ' da kaplarda iyi yetişir . Öğütülmüş domateslerde olduğu gibi , ' Big Boys ' kabı en az altı saat güneşte en iyisini yapar . Her bitkinin en az 24 inç çapında bir kaba ihtiyacı vardır. ' Big Boy ' fidenizi diktikten hemen sonra tencereye bir kafes veya kazık yerleştirin.

Epsom tuzu domatesler için ne yapar?

Düzenli sulama ile birlikte size daha büyük ve sağlıklı domatesler de verirler! Diğer bir yaygın inanış ise domateslerde Epsom tuzlarının çiçek uçlarının çürümesini önleyeceğidir. Bu doğru değil. Çiçeğin uç çürümesi nihayetinde bir kalsiyum alımı sorunudur ve Epsom tuzlarının uygulanması bunu potansiyel olarak daha da kötüleştirebilir.

Epsom tuzunu domateslerin üzerine ne sıklıkla koyarsınız?

İdeal çözüm oranı, bitki boyunun her bir ayağı için 1 yemek kaşığı Epsom tuzudur . Domates bitkiniz iki fit boyundaysa, onu ayda en az iki kez iki yemek kaşığı Epsom tuzu ile besliyor olacaksınız ! 15'inde ve 30'unda bir kez daha mükemmel olurdu . Diğer bitkiler için genel kural altı haftada birdir.

Domates bitkisini fazla budayabilir misin?

Eğer belirli domates yetiştirmek yapıyorsanız, erik istemiyoruz. Belirli bitkiler tüm meyvelerini aynı anda geliştirdiğinden, budama domatesleri sebepsiz yere kurban etmenize neden olabilir. Düzenli bir sezon boyunca meyve üretmek belirsiz domates, büyüyen yeniden' Eğer, budama çok önemlidir.

Domates bitkisinde alt dalları kesmeli miyim?

Domates bitkilerinize iyi bakarsanız, güçlü bir büyüme ve birçok yeni yaprak ve dal ile ödüllendirileceksiniz, ancak domates bitkileri kendi iyilikleri için çok hızlı büyüyebilir. Dikim öncesi ve büyüme mevsimi boyunca alt yaprakları Kırpma ücretsiz güçlü ve hastalık bitkiyi tutacak.

Kahve telvesi domates bitkileri için iyi midir?

Kahve telvesini odun külü, kıyılmış yapraklar ve kireçle karıştırmak, domateslerin kolayca erişebileceği, nitrojen oranı yüksek zengin bir kompost oluşturur. Ham, işlemden geçirilmemiş formda, öğütülmüş kahve tanecikleri bitkiler gelişmek için toprak çok asidik çünkü kompost haline gerekçesiyle kullanarak, aynı zamanda asitlik azaltılması için bir yoldur.

Meyve verirken domatesleri ne beslemeli?

24-8-16 ve 18-18-21 gibi suda çözünür gübre formülasyonları meyve vermeyi teşvik etmek için gereken fosforu sağlar, ancak büyük domates arayışındaki bazı bahçıvanlar 0-45-0 üçlü süperfosfatı 1/2 oranında uygulamayı tercih eder. meyve setini artırmak için 100 fit sıra başına fincan.

Bir domates bitkisinin tepesini kesebilir misin?

Onun kafes veya hissesini üstüne büyüdükçe domates bitkisini üst. Bunu yaparak, bitkinin enerjisinin daha fazlasının sap yerine meyveyi büyütmeye yönlendirilmesini sağlar. Kök 1/4 inç kaldırma makası, her üst dikey kök kapalı Kes, burada yukarıdaki ana dikey ateş bir yan filiz ıraksamaktadır.

En iyi domates gübresi nedir?

Toprağın doğru dengeli ya da azot yüksek ise, hafif bir azot içinde daha düşük ve böyle bir 5-10-5 veya 5-10-10 karışık gübre olarak fosfor, daha yüksek olan bir gübre kullanmak gerekir. Azot eksikliğiniz varsa, 8-8-8 veya 10-10-10 gibi dengeli bir gübre kullanın.

En çok meyve veren domates bitkisi hangisidir?

En İyi Yüksek Verimli Domates Bitki Çeşitleri
  • Kiraz Domates: Bu enfes seçim, atıştırma ve salatalar için ideal, bol, kiraz benzeri kırmızı, koyu kırmızı, sarı, turuncu veya koyu mor meyveler üretir.
  • Üzüm Domates: Bu küçük, dikdörtgen domatesler ayrıca mükemmel atıştırmalıklar ve salatalara eklemeler yapar.

Hangi domatesler en iyi tada sahiptir?

İşte bazı favoriler:
  • Lezzetli kiraz domates çeşitleri Husky Cherry Red, Sun Sugar, Black Cherry ve Super Sweet 100 müthiş atıştırmalıklar yapar.
  • Zengin, dengeli lezzet için Bonnie Original, Big Beef, Red Beefsteak yadigarı, Better Boy, lezzet favorisi Cherokee Purple ve herhangi bir All America Winner'ı deneyin.