Teksas'ta kurtçukları nasıl tedavi ediyorsunuz?

Sorulan: Sırats Baldonedo | Son Güncelleme: 23 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık ayak sağlığı
4.7/5 (153 Görüntüleme . 35 Oy)
Böcek imidakloprid ve halofenozid beyaz tırtıl kontrolü için en günümüzde kullanılmaktadır. Imidacloprid, küçük ve orta boy kurtçuklara karşı en etkilidir ancak 1/2 inçten daha büyük bazı kurtçukları öldürebilir . Imidacloprid ticari isimleri arasında Merit, Bayer Advanced Lawn Season Long Grub Control ve Scott's Grub -Ex bulunur.

Bu bağlamda, Teksas'ta kurtçuklara nasıl davranıyorsunuz?

Güney Teksas'ta , beyaz kurtçuklar için insektisitleri Haziran ayının başından ortasına kadar uygulayın. Orta ve kuzey Teksas'ta , en uygun tedavi süresi Temmuz ayının başından ortasına kadardır. Grub hasar çimenler ve geniş kurtçukları zaten görülmediği durumda triklorfon veya karbaril içeren mevcut, kullanım ürünlerdir.

Ayrıca, bahçemi kurtçuklar için ne zaman tedavi etmeliyim? İlkbaharda veya sonbaharda kurtçukları öldürmek için karbaril veya triklorfon kullanın. Çimenlere böcek ilacı uygularken daima lastik eldiven ve lastik çizme giyin. Su, en az 0.5 inç çim * sulanması ve tedavi edilen bölgenin içine kimse veya hayvan izin vermeden önce kurumaya çim izin vermek için emin olun.

Ayrıca kurtçukları tedavi etmek için çok mu geç?

Yaz sonunda beyaz kurtların tedavisi sorunludur. Beyaz kurtçuklar için bir insektisit kullanmayı seçmek otomatik bir karar değildir. Eylül ayına kadar beyaz kurtçuklar tamamen büyümüştür ve bu nedenle öldürülmeleri daha zordur. Ekim ayının başından sonra yapılan böcek ilacı tedavileri etkili değildir ve tavsiye edilmez.

Kurt kurtları Bermuda otunu öldürür mü?

Sütlü spor her beyaz grub öldürmez, ancak sporların yıllardır çim aktif kalacaktır. Beyaz kurtçuklar Bermuda çim kökleriyle beslenirken, Bermuda çim yaprak bıçaklarıyla beslenen birkaç tür larva solucanı vardır. Larva solucanı hasarı genellikle kahverengi veya düzensiz şekilde kırpılmış çim alanlarında görülür.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çimlerimde neden kurtçuklar var?

Çim kurtlarının bacakları başlarına yakın olan yumuşak gövdeleri vardır. Bunlar ölüme çim, çimen bölümleri neden tabandan (topraktaki organik maddelerin) ile beslenirler. Kurtçuklar sonunda yetişkin böceklere dönüşür ve çiftleşmek ve yumurta bırakmak için topraktan çıkar ve yumurtadan daha fazla kurtçuk oluşur .

Grub solucanları ne kadar büyüyebilir?

Başlangıçta küçüktürler, ancak vade sonunda 1 ve 2 inç uzunluğa kadar büyüyebilirler .

Kurtçuklar ağustosböcekleri midir?

Ağustosböceği kurtçukları bitki köklerini yerler ve yaygın bir yeraltı zararlısıdır, ancak çok ciddi değildirler ve bu kuluçkanın verdiği herhangi bir zarar önceki yıllarda yapılmıştır. Yetişkin ağustosböceklerinin bitkilere neden olabileceği tek hasar, yoğun bir çıkış sırasında bile, yumurtlamadır.

Sevin çimlerdeki kurtçukları öldürecek mi?

Sevin ® Böcek Öldürücü Granüller, toprak hattının altında ve üstünde çimlerde beyaz kurtları ve yetişkin bok böceği böceklerini öldürür . Etken maddeleri çim ve toprağa bırakmak için tedaviden hemen sonra etiket talimatlarına göre sulayın.

Grub solucanları nasıl çoğalır?

Bu beyaz, C-şekilli yaratıkların yumuşak vücutları vardır ve bacakları başlarının yanındadır. Çim kökleriyle (ve topraktaki organik maddelerle) beslenirler ve çimdeki çim bölümlerinin ölmesine neden olurlar. Kurtçuklar sonunda yetişkin Böceklere dönüşür ve daha fazla Grub'a dönüşen çiftleşmek ve yumurta bırakmak için topraktan çıkar.

St Augustine çimenlerindeki kurtçuklardan nasıl kurtulursunuz?

Böcek imidakloprid ve halofenozid beyaz tırtıl kontrolü için en günümüzde kullanılmaktadır. Imidacloprid, küçük ve orta boy kurtçuklara karşı en etkilidir ancak 1/2 inçten daha büyük bazı kurtçukları öldürebilir . Imidacloprid ticari isimleri arasında Merit, Bayer Advanced Lawn Season Long Grub Control ve Scott's Grub -Ex bulunur.

Kurtçukları tedavi etmek için en iyi zaman nedir?

Kurtçuklar toprağın derinliklerine iner ve kış boyunca dinlenir. Bazıları yüzeyin 12 inç altına kadar hareket eder. Mart ayına gelindiğinde , kurtçukların saldırısına uğrayan çimenler en iyi ilkbahar veya sonbaharda tedavi edilir . Hızlı sonuçlar için Bayer Advanced 24 Hour Grub Killer Plus'ı uygulayın.

Grub kontrolüne gerçekten ihtiyacım var mı?

Kısa cevap, çimleriniz zarar görmedikçe, her yıl solucan solucanları için çimlerinizi tedavi etmek zorunda kalmamanızdır . Çoğu insan özellikle su kısıtlamalar vardı, bu alanda, kendi çimenler sulamaya vermedi. Gibi yetişkin grub solucanlar (Haziran Haşereler) gür çimler nemli toprak yumurtlamaya.

Grub öldürücü uyguladıktan sonra tohum yapabilir miyim?

C: grub birşey yok - çim tohumu engel olacak katiller ya da grub -preventers. Evet Yani, aynı anda her iki yapabilirsiniz. Ancak, kurtları ilkbaharda öldürmek çok zordur. çim tohumunu ekin ve 3.)

Grub denetimi ne işe yarar?

Çimlerdeki Kurtları Kontrol Etmek
Böcekler, Japon ve reşo böcekleri gibi, yaz başında ortaya çıkar, bahçedeki bitkilerle beslenir ve yumurtalarını çimenlerdeki toprağa bırakır. Kurtları kontrol etmenin anahtarı, onları yumurtadan çıkmadan önce öldürmek ve çimlerinize zarar vermeye başlamaktır.

Benlerden ve kurtçuklardan nasıl kurtulursunuz?

Toprağınızdaki kurtçukları öldürmek için faydalı nematodları ve sütlü sporları kullanabilirsiniz. Yiyecek olmadan, benler hareket edecek. Bununla birlikte, bu yöntem yalnızca kısmen etkilidir. Köstebekler , diğer solucan ve böcek türleri ile birlikte solucanları yerler.

Kireç çim için ne yapar?

Çim için kireç , çime birçok fayda sağlar: Genellikle asitlik veya alkalilik olarak da adlandırılan pH seviyesini dengeler. Çimlerin büyümesi ve aşırı sıcaklıklar, kuraklık veya aşırı kar veya yağış gibi stres zamanlarında dirençli olması için ihtiyaç duyduğu kalsiyum ve magnezyum ekler.

Sevin tozunu bahçeme nasıl uygularım?

24 saat boyunca yağmur tahmini olmayan sakin günlerde uygulayın . Sulamadan önce kaldırımlardan ve araba yollarından saçılan granülleri tekrar çimenlere veya bahçelere süpürün. Yayıldıktan ve süpürüldükten hemen sonra su. En uzak köşeden sulamaya başlayın ve ıslak alanlarla temastan kaçınarak geriye doğru çalışın.

Dylox nedir?

Kimyasal Eylem ve Kullanımları: Dylox , çimlerde köstebek cırcır böcekleri, sod webworms, cutworms, kurtçuklar ve diğer listelenen böcekleri kontrol etmek için çimlerde kullanım için granül formda bir organofosfat insektisittir. Aktif bileşen, bir temas zehiri görevi gören triklorfondur.

Bahçenizdeki benlerden kurtulmanın en hızlı yolu nedir?

Benlerden kurtulmak için kullanabileceğiniz üç yöntem vardır:
  1. Benlerin besin kaynağını ortadan kaldırın: Talstar gibi buradan satın alınabilecek bir pestisit ile böcekler, kurtçuklar, solucanlar.
  2. Köstebeği püskürtün.
  3. Köstebekleri öldürmek için Köstebek Devriyesi gibi bir yem kullanın.

Boraks kurtçukları öldürür mü?

Boraks ile ev yapımı bir kurt öldürücü yapın.
Boraks kullanarak ev yapımı bir kurt öldürücü yapmayı düşünmeden önce, boraksın bor içerdiğini ve çok fazla bor otunuzu öldüreceğini unutmamak önemlidir. Boraks kullanmayı seçerseniz, en basit tarif bir yemek kaşığı boraksı ılık suyla bir sprey şişesine eklemektir.

Japon böceği grubu neye benziyor?

C- şekilli , beyaz ila krem ​​renkli kurtçuklar , belirgin bir ten rengi başlı. Bacaklar görmek kolaydır. 1/8 inçten yaklaşık bir inç uzunluğa kadar. Japon böceği kurtçukları diğer beyaz larvalar gibi bakmak ve sadece olumlu karın ucunun alt omurgada ve kıl desen inceleyerek ayırt edilebilir.