Melek kanadı begonyaları nasıl budanır?

Sordu: Justiniana Massanes | Son Güncelleme: 1 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.4/5 (162 Görüntüleme . 27 Oy)
Sapları bir yaprak düğümüne geri kesmek için temiz, keskin makas veya bıçak kullanın. Begonyalar , yeniden büyümelerine yardımcı olmak için toprağın 3-5 inç içinde kesilebilir . Bitkiniz daha sonra birçok yeni yan büyüme gönderecek. İşte sağlıklı, çiçek açan Angel Wing Begonya'nın bir resmi.

Bunun için melek kanadı begonyaları nasıl budanırsınız?

Sapları bir yaprak düğümüne geri kesmek için temiz, keskin makas veya bıçak kullanın. Begonyalar , yeniden büyümelerine yardımcı olmak için toprağın 3-5 inç içinde kesilebilir . Bitkiniz daha sonra birçok yeni yan büyüme gönderecek. İşte sağlıklı, çiçek açan Angel Wing Begonya'nın bir resmi.

Ayrıca bilin, begonyalarımı ne zaman budamalıyım? Baston Begonya'nın kesme çiçekleri ve yaprakları vazolarda kullanım için mükemmeldir. Budamak için , eski kahverengi bastonlar kışın sonlarında (Ağustos sonunda - biraz sonra çok soğuk banliyölerde) zemin seviyesinden çıkarılabilir ve kalan bastonlar aynı anda üçte bir ila yarım oranında kesilebilir. bitki daha yoğun.

Ayrıca bilmek, melek kanadı begonyalarına nasıl bakıyorsunuz?

Melek kanadı begonya ev bitkisi nemli toprağı sever, ancak ıslak değildir. Toprağın sulamalar arasında kurumasına izin verin. Meleğin begonya ev bitkisini parlak dolaylı ışıkta, orta sıcaklıklarda bulun. Çekici yapraklar için melek kanadı begonyaları yetiştirirken, çiçekler istenmeyebilir.

Melek kanadı begonyamdan yapraklar neden dökülüyor?

Bir melek kanadı begonia yaprakları genellikle sararmaya ve bitki üzerinde -watered zaman düşer. Sulamadan önce toprağın üst birkaç santiminin kurumasına izin verin. Yaprakları kuru tutun; sarı işaretler, Yaprak Lekesi Hastalığının başlangıcı olabilir.Yaprak Lekesi bitkisi hastalığı nasıl belirlenir ve tedavi edilir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir melek kanadı begonyası ne kadar güneşe ihtiyaç duyar?

Angel Wing Begonias gölgelik kumaş, kafes veya sabahın erken saatlerinde/öğleden sonra güneşinin altında iyi büyür. Direkt gün ortası güneş yetiştirilen Onlar yakacaktır. Çiçekler tatlı bir tart tadı ile yenilebilir. Bunları çoğaltmak için, keskin bir bıçak kullanarak uçtan 4 ila 6 inç (10 ila 15 cm) arasında iki yapraklı bir sap parçası kesin.

Melek kanadı ve ejderha kanadı begonyaları arasındaki fark nedir?

Dragon Wing Begonia , derin, parlak yeşil, 5 inç uzunluğunda yaprakları ve sarkık çiçek kümeleriyle 2 ila 3 fit uzunluğunda, baston oluşturan bir begonyadır . Melek Kanat Begonyalar beyaz lekeler ile yeşil yapraklı ve aynı renklerde mevcuttur:, kırmızı, pembe ve beyaz. Tek gerçek fark , yaprakların rengidir.

Ölü kafalı begonyalar nasıl?

Yumrulu begonyalarınızı çıkarmak için, solmuş çiçeği gövdeden başparmağınız ve parmaklarınızla sıkıştırın, sapı çiçeğin hemen arkasından sıkın. Bitkinizi günlük olarak inceleyin ve solmaya başlayan çiçekleri çıkarın. Solma belirtileri, soluk renk, kahverengi lekeler ve buruşmuş veya solmuş görünümü içerir.

Melek kanadı begonyaları ne kadar büyür?

Bu bitkiler büyüyebilir (36 inçten daha uzun) ve daha büyük bitkiler biraz kırılgan saplara sahip olabilir. Yaprakları oldukça çekici olduğu için bastonlarına zarar vermemek için daha büyük bitkileri toplayın. Yeni büyümenin ilk sifonu göründüğü gibi, erken ilkbaharda repot yapın.

Begonyaların çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Bununla birlikte, çoğu begonya için ortak olan bazı genel yetiştirme ipuçlarını takip etmek, muhtemelen bitkilerinizi çiçeklenmeye teşvik edecektir.
  1. Begonyaları, tercihen yüksek nemli bir alanda, parlak, dolaylı güneş ışığı veya benekli güneş ışığında büyütün.
  2. Toprağının üst 1/2 ila 1 inç kuru hissettiğinde begonyaları iyice sulayın.

Ejderha kanadı begonyalarını kesmeli misiniz?

Sapları bir yaprak düğümüne geri kesmek için temiz, keskin makaslar veya bıçak kullanın. Begonyalar , gerekirse canlandırmak için toprağın 3 inç yakınına kadar kesilebilir , ancak çimdikleme ve budama hikayenin sonu değildir.

Begonyalar güneşi sever mi?

Sabah güneşi (ve biraz öğleden sonra gölgesi) mükemmeldir. Balmumu begonyaları diğer türlere göre daha fazla güneşe dayanabilir ve bronz renkli yapraklı olanlar güneşe en dayanıklı olanlardır. Yumrulu begonyalar daha fazla gölge ve daha az ısıyı tercih eder, bu yüzden onları genellikle yaz sonunda sergileniriz. Toprak: Hafif, zengin, humuslu toprak.

Melek kanadı begonyası dışarıya dikilebilir mi?

Angel Wing Begonya açık havada yetiştirilebilir veya bir saksıda yetiştirilebilir ve bir ev bitkisi olarak saklanabilir. Tüm yıl boyunca çiçek açacak ve bakımı çok kolay ev bitkileri yapacak.

Bir melek kanadı bitkisi neye benziyor?

Adı melek kanatları melek kanatları gibi türüdür onların yaprak şekli için verildi. Yapraklar parlak ve bazı çeşitleri ve kırmızı bir alt kırmızı dış kenar var. Kırmızı alt kısım, bitkinin üst ve alt kısmının görülebileceği bir iç mekanda dikildiğinde onları çekici kılar.

Melek kanadı bitkileri ne kadar büyür?

Alışkanlık orta düzeydedir ve Angel Wings 10-12 ” boyunda ve 10” genişliğinde büyür . Angel Wings'i güneşte asidik, nötr veya alkali bir toprakta ekin. Bu hızlı büyüyen Senecio kuraklığa ve tuza dayanıklıdır.

Begonya yapraklarının kıvrılmasına ne sebep olur?

Örneğin tripler, yaprakların kıvrılmasına neden olabilen en yaygın begonya zararlıları arasındadır. Birçok begonya bitkisi türü de külleme karşı hassastır. Begonya yaprağı kıvrılması genellikle ilk belirtiler arasındadır. Curling ötesinde, bahçıvanlar sonra bitkinin yaprakları üzerinde ayırt edici beyaz lekeler fark etmeye başlayacaktır.

Melek kanatlarını nasıl çoğaltırsınız?

Kırıntı
  1. 3 ila 4 inç derinliğinde bir kabı - drenaj delikleriyle - kaba kum veya çimlenme ortamı ile doldurun.
  2. Köklendirme ortamını iyice sulayın.
  3. Melek kanadı begonyasının bir bastonunun ucundan 4 ila 5 inç uzunluğunda bir kesim yapın.
  4. Sapın alt üçte ikisinden yaprakları çıkarın.

Bir melek bitkisine nasıl bakıyorsunuz?

Egzotik Melek Bitkilerinin Bakımı Nasıl Yapılır?
  1. Uygun konumu seçin.
  2. Egzotik Melek Bitkilerini her gün sisleyin.
  3. Bitkinizi haftada iki kez ılık suyla sulayın.
  4. Egzotik Melek Bitkinizi ayda bir kez bir kısım azot, iki kısım fosfor ve bir kısım potasyumdan oluşan bir gübre ile gübreleyin.

Melek kanadı begonyaları nasıl bir topraktan hoşlanır?

- Melek kanatlı begonyalar humus bakımından zengin, iyi drene edilmiş bir yetiştirme ortamında gelişirler. Eşit parçalar halinde paketlenmiş, çok amaçlı saksı toprağı, temiz, keskin kum (veya perlit ), sfagnum turba yosunu ve iyi çürümüş meşe yaprağı kalıbı veya çam iğnesi kompostu kullanıyorum .

Begonyaları nasıl bölersiniz?

Begonya yumrularının boyutu her yıl artar ve yaklaşık üç yıl sonra çiçek görünümü bozulmaya başlar. Tomurcuklar şişmeye başladıktan sonra yumruları erken ilkbaharda bölmek en iyisidir. Keskin bir bıçak kullanın ve her parçanın üzerinde en az bir tomurcuk olduğu sürece istediğiniz kadar parçaya bölün .

Melek kanadı begonyaları uykuda mı?

Yatak ve Cane Begonyalar (Melek Kanat Dragon Kanat) kış boyunca kaydedilen ancak ışığın çok ihtiyacım olabilir. Onlar kış aylarında hafif nemli toprak ve hafif döllenme ihtiyaç yüzden Yine, bu bitkiler uykuda gitmez. Birçoğu kışın sonlarında pembe ila beyaz çiçek spreyleriyle çiçek açar.