3 bin kompost kutusunu nasıl kullanıyorsunuz?

Sordu: Şeker Manata | Son Güncelleme: 27 Haziran 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (232 Görüntüleme. 29 Oy)
Bir üç bin kompost sistemi Doneness çeşitli aşamalarında kompost farklı kazık sahip olmanızı sağlar: ilk tam ve kompost dönmeye hazır olduğunda ikinci bin taşıyın bir ucunda yığını başlar, daha sonra, tekrar kompostu , bittiği yerde üçüncü çöp kutusuna çevirmek.

Benzer şekilde, 2 bin kompost kutusunu nasıl kullanıyorsunuz diye sorabilirsiniz.

o Açıkta kalan tüm Yeşil yüzeyleri, Kutu # 2'den bir kat (kışın 3 inç) atık kaplama karışımıyla kaplayın . o Her iki kutuyu da ağır gözenekli çuval/halı veya eko-battaniye ile kapatın. Bin dolu veya 7 gün sonra kadar yığını dönüm kaçının. döndürün ve kalan büyük kısmen kompostlanmış malzemeyi ikinci kutuya yerleştirin .

Ayrıca kompost kutuları nasıl çalışır? Kompost kutuları , bahçede kullanılabilene kadar kompost yapmak ve barındırmak için kullanılan yapılardır. Çoğu, uygun havalandırma ve nem tutma yoluyla organik maddenin ayrışmasını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Aynı süreç sonunda herhangi bir muhafaza olmadan bile bir kompost "yığın" veya "yığın" içinde zamanla gerçekleşecektir.

Ayrıca, 2 kompost kutusuna ihtiyacınız var mı?

Biri malzemeyi ayrıştırmak için, diğeri ise şimdi kullanmak için en az iki kutuya ihtiyacınız var . SGA, kompostu döndürürken biri boş olmak üzere üç kutu kullanılmasını önerir.

En iyi kompost sistemi nedir?

Genel olarak en iyi kompost makinesi: FCMP Outdoor IM4000 37 Tumbling Composter. En iyi yuvarlanan kompost kutusu: Envirocycle Tumbler Bin. En iyi mutfak kompostörü: SCD Probiyotikler Tüm Mevsim İç Mekan Komposter Kiti. En iyi kompost hurda konteyneri: Epica Paslanmaz Çelik Kompost Kutusu.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ucuz bir kompost kutusu nasıl yapılır?

Kendin Yap Kompost Kutusu Nasıl Yapılır
 1. Adım 1: Bin'inizi seçin.
 2. Adım 2: Kutunuzda Delikler Delin.
 3. Adım 3: Üssünüzü Oluşturun.
 4. Adım 4: Kir ekleyin.
 5. Adım 5: Yiyecek Artıklarınızı Atın!
 6. Adım 6: Kompostunuzu Karıştırın.
 7. Adım 7: Nemlendirin!
 8. Adım 8: Üstte Delikler Delin.

Kompost kutunuza günlük olarak ekleyebilir misiniz?

Her ikisi de kompost yığınında ısınmasına ve ayrışmasına yardımcı olmak için gereklidir. KEY NOKTASI: ADD -as- Sen -Go yöntem düzenli kazık günlük mutfak atıkları ekliyoruz kullanarak kompost Çoğu insan; Bu nedenle, Brown malzemenin küçük bir stok civarında olması faydalıdır.

Bir kompost kutusuna nasıl başlanır?

Nasıl Kompost Yapılır
 1. Kompost yığınınızı çıplak toprakta başlatın.
 2. Önce birkaç inç derinliğe dal veya saman koyun.
 3. Nemli ve kuru olarak değişen katmanlar halinde kompost malzemeleri ekleyin.
 4. Gübre, yeşil gübre (yonca, karabuğday, buğday çimi, çim kupürleri) veya herhangi bir nitrojen kaynağı ekleyin.
 5. Kompostu nemli tutun.

Kompostlamanın avantajı nedir?

Kompostlamanın Faydaları
Besinlerle dolu zengin bir materyal olan humus oluşturmak için organik maddeyi parçalayan faydalı bakteri ve mantarların üretimini teşvik eder. Düzenli depolama alanlarından metan emisyonlarını azaltır ve karbon ayak izinizi azaltır.

Kompostum hangi sıcaklıkta olmalı?

120-170 derece Fahrenhayt

Bir kompost kutusu ne kadar?

Kendi organik artıklarınızı evinizin içinden ve dışından kompostlamak için çeşitli seçenekler vardır. Bir kompost kutusu satın almak 100 ila 500 dolar arasında bir maliyete mal olabilir, ancak bundan çok daha azına kendiniz bir tane oluşturabilirsiniz.

Kompostu ne sıklıkla çevirmelisiniz?

Kompostu ne sıklıkta çevirmeniz gerektiği , yığının boyutu, yeşilin kahverengiye oranı ve yığındaki nem miktarı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Bununla birlikte, iyi bir kural, her üç ila dört günde bir bir kompost tamburunu ve her üç ila yedi günde bir kompost yığınını çevirmektir .

Bitkiler komposttan nasıl yararlanır?

Bahçeniz komposttan aşağıdaki şekillerde yararlanır: Sağlıklı bir toprak besin ağını koruyan mikroorganizmaları ve makro organizmaları beslemek için organik madde içerir. Bitki büyümesi için toprağı besinlerle zenginleştirir. Besinleri yavaşça salıverir, böylece bazı sentetik gübrelerin yaptığı gibi sızmazlar.

İngiltere'de bir kompost kutusuna nasıl başlarım?

Kompost yapmak ne kadar sürer?
 1. Kompost yığınınızı yüksek yapın.
 2. Malzemeleri mümkün olduğunca küçük parçalayın.
 3. Doğru nitrojen/karbon (Yeşil/Kahverengi) oranını elde edin.
 4. Doğru miktarda neme sahip olduğunuzdan emin olun.
 5. Soğuduğunda size haber vermesi için bir kompost termostatına yatırım yapın.
 6. Kompostu her soğuduğunda çevirin.

Ekmek kahverengi mi yoksa yeşil kompost mu?

Çok fazlalar, yeşil değiller. Gerçek şu ki, ekmeğin azot içeriği daha yüksektir, bu da onu yeşil kategoriye sokar. Bunu bilmek önemlidir, çünkü kompost yığınınızdaki karbonun nitrojen üreten materyallere oranı, ne kadar iyi çalıştığı için çok önemlidir.

Arka bahçemde nasıl kompost yapabilirim?

Kendi kompost kutunuzu başlatmak dört basit adıma indirgenebilir: Bir kompost kutusu yapın veya bir tane satın alın, Bahçe atıklarını atın ve mutfak artıklarıyla karıştırın. Bitmiş kompostu kullanma
 1. Toprağı iyileştirmek için kompostla karıştırın.
 2. Alçak noktaları doldurmaya yardımcı olması için çimlerinize kompost sürün.
 3. Peyzaj ve bahçe bitkileri için malç olarak kullanın.

Kompost bardakları maliyete değer mi?

Bazı kompost bardakları 500 dolara kadar mal olabilir. O boyutta bir yatırım ile daha iyi paranın karşılığını almak olabilir.

Çim kırpıntılarının ayrışması ne kadar sürer?

Yaprakların ve Kırpılmış Otların Daha Hızlı Bozulmasını Ne Sağlayabilir? Yaprakların bahçede doğal olarak ayrışması iki yıla kadar sürebilir .

Ne kompost yapmamalısınız?

Ne Kompost Yapılmaz ve Neden
 • Et, balık, yumurta veya kümes hayvanı artıkları (koku problemleri ve zararlılar)
 • Süt ürünleri (koku problemleri ve zararlılar)
 • Yağlar, gres, domuz yağı veya yağlar (koku sorunları ve zararlılar)
 • Kömür veya kömür külü (bitkilere zararlı maddeler içerir)
 • Hastalıklı veya böcekli bitkiler (hastalıklar veya böcekler yayılabilir)

Kompost kutusu kokar mı?

Uygun şekilde dengeli kompost kazık kötü koku olmamalıdır. Kompost kir gibi kokuyorsun ve bunları yapmazsa, orada bir şey yanlış ve kompost kazık düzgün ısıtmak ve organik maddeleri parçalayarak değil olmalıdır. Bu kural için bir istisna değildir ve size kompost yığını gübreyi kompost eğer olmasıdır.

Bir kompost kutusunun kapağa ihtiyacı var mı?

Bir kompost yığınının bir kapağa sahip olması şart değildir. Bununla birlikte, bir kapak hem sıcaklığı hem de nem seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bir parça eski halıyı (tercihen arkası köpüklü değil Hessian tabanlı) ya da taşlarla ağırlaştırılmış kalın bir plastik brandayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kompost kutuma su eklemeli miyim?

Komposter içeriği , sıkılmış bir sünger gibi nemli olmalıdır . İçerik çok kuruysa kompostlama çok uzun sürer; ve çok ıslaksa, içerik kokmaya başlayabilir. Yığının boyutu küçülmezse veya ısı üretmezse , kompostlamanın hızlandırılması gerekebilir. Yığın kuru ise, su ekleyin - iyice karıştırın.