Beton destek çubuğu nasıl kullanılır?

Sordu: Gervasio Zerrouk | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
4.3/5 (65 Görüntüleme. 22 Oy)
Tüm eski dolgu kullanımını çıkardıktan sonra bir vakum veya ıslak / kuru süpürge somut eklemlerden herhangi enkaz emmek için. Daha sonra derzler arasında kapalı hücreli köpük destek çubuğu kullanın . Köpük destek çubukları , beton derzler arasındaki boşluğu dolduracak şekilde hareket eder, böylece bir ton kendiliğinden yayılan dolgu macunu kullanmanıza gerek kalmaz.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir destek çubuğunu nasıl kullanırsınız?

Temizlenen alanların kurumasına izin verin. Destek çubuğunu boşluğa yerleştirin ve eklem seviyesinin altına doğru itin. Tüm dış derz dolguları ve suya dayanıklılık gerektiren 1/2 inçten daha az boşluklar için kapalı hücreli bir destek çubuğu kullanın . 1/2 inçten daha geniş boşluklar için açık hücreli bir destek çubuğu kullanın .

İkincisi, beton destek çubuğunu nasıl kurarsınız? Destek çubuğunu takın Parmaklarınızla boşluğa köpük destek çubuğu kullanın. Çubuğu beton yüzeyinden 1/4 inç daha alçakta ayarlayın. Harç derzlerini kendiniz de onarabilirsiniz.

O halde betonda destek çubuğu nedir?

Genleşme Derzi ve Çatlak Onarımı için Destek Çubuğu , kapalı hücreli bir destek çubuğudur ; Derz dolgu macunu uygulamadan önce beton genleşme derzlerini veya betondaki çatlakları kısmen doldurmak için tasarlanmış yumuşak ve esnek bir dolgu maddesi. Bu malzeme emici değildir ve beton derz dolgu macununun derinliğini kontrol etmenizi sağlar.

Destek çubuğu gerekli mi?

Uygun derz tasarımını sağlamak için gereklidir - derz dolgu çubuğunun yerleştirildiği arkaya değil, derzin sadece kenarlarına yapışan kalafat veya çentik. Bu, ürünün doğru şekilde gerilmesini sağlar.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Destek çubuğu neye benziyor?

QUIKRETE® Destek Çubuğu, deri benzeri bir dış dokuya sahip, ekstrüde yuvarlak, kapalı hücreli, düşük yoğunluklu polietilen köpük malzemedir. Kolay kurulum için son derece esnek ve sıkıştırılabilir. QUIKRETE® destek çubuk atıl kimyasal ve yağ, benzin ve diğer birçok çözücü direnecektir.

Destek çubuğunun amacı nedir?

Bir destek çubuğu , yapı malzemeleri arasındaki çatlakları ve boşlukları doldurmak için kullanılan silindirik bir köpük türüdür. Fayans, döşeme, pencere panelleri ve diğerlerinin yanı sıra çömlekçilik dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. Sızdırmazlığın sadece yapı malzemesi ile yapışmasını sağlayarak üçlü yapışmayı önlerler.

Kalafatla ne kadar büyük bir boşluk doldurabilirim?

Doldurulması gereken boşluğun boyutunu ölçün. Tek bir kalafat boncuk, 1/4 inç'e kadar olan boşlukları doldurabilir . Boşluk bu biraz daha büyük olması durumunda, boşluk derinlerine kalafat bir boncuk ile doldurmak, ama yüzeye yıkamayınız.

Kalafat kullanırken destek çubuğu ne için kullanılır?

Kaldırım çatlakları, duvar derzleri, temeller, kaldırımlar ve araba yollarındaki boşlukları ve açıklıkları doldurmaya yardımcı olacak Kalafat Destek Çubuğu . Destek çubuğu yastıklamaya ve yalıtmaya yardımcı olur ve 3 noktalı yapışmayı önlemeye yardımcı olur.

Hangi boyutta destek çubuğu alacağımı nasıl bilebilirim?

Kapalı hücreli destek çubuğu için standart uygulama, genişliği 3/4 inçten (19 mm) daha az olan derzlerde, destek çubuğunun çapının derz genişliğinden 1/8 inç (3 mm) daha büyük ve eklemler 3/4 inç ( 19mm) veya daha büyükse, destek çubuğu çapı derz genişliğinden yaklaşık %25-30 daha büyük olmalıdır.

Köpük destek çubuğu su geçirmez mi?

Çubuklar , dolgu işlemini bitirmek için kalafatlama veya çatlama malzemesi uygulanmadan önce malzemeler arasında bulunan çatlakların yanı sıra derzler için dolgu maddesi olarak özel olarak tasarlanmıştır. Daha sonra aralarına eklenen dolgu sayesinde hava ve su geçirmezlik sağlanır.

Destek çubuğu ıslanabilir mi?

Nem emilimi
Açık hücre destek çubuğu bazen, amaçlanan destek çubuğunun açıklık boyutunu doldurmak için yeterli olmadığı, parçalanmış alanları veya genişletilmiş alanları doldurmak için kullanılır. Bununla birlikte, bu derz dolgu çubuğun yüksek emiciliğe sahip doğası ıslak dondurularak ortamında kabul edilebilir olmadığını göstermektedir olacaktır.

Beton genleşme derzlerini kapatmalı mısınız?

Sadece genleşme derzlerinin her zaman sızdırmaz hale getirilmesi ve esnek bir derz dolgu macunu ile doldurulması gerektiğini ve asla epoksi ile kaplanmayacağını unutmayın. Büzülme derzleri , bir kaplama veya sızdırmazlık maddesi uygulandıktan sonra aynı şekilde doldurulabilir.

Beton genleşme derzlerinin sızdırmaz hale getirilmesi gerekiyor mu?

Genleşme derzleri eklem içinden nüfuz edebilmekte ve alt taban bozulan su önlemek için, Quikrete Dökme poliüretan sızdırmazlık maddesi veya (uygulamaya bağlı olarak) Quikrete Olmayan Sag Poliüretan kapatıcı veya bir genleşme derzi bir şerit gibi, bir esnek dolgu maddesi ile kaplanması gerekir.

Beton genleşme derzleri gerekli midir?

İç döşemelerde genleşme derzlerine neredeyse hiç ihtiyaç duyulmaz , çünkü beton o kadar genleşmez - asla o kadar ısınmaz. Beton kaplamadaki genleşme derzlerine de nadiren ihtiyaç duyulur , çünkü büzülme derzleri sıcaklık genleşmesini hesaba katacak kadar (kuruma büzülmesinden) açılır.

Bir genleşme derzi nasıl düzeltilir?

Beton Genleşme Derzleri Nasıl Değiştirilir
  1. Bölgedeki tüm kir ve kalıntıları süpürün.
  2. Bir macun bıçağıyla derzlerdeki tüm eski malzemeleri kazın ve çıkarın.
  3. Islak-kuru vakum ile levhalar arasındaki derzleri çok iyi temizleyin.
  4. Bir fırça ile derzlere genellikle epoksi olan bir yapıştırma yapıştırıcısı sürün.
  5. Köpük destek çubuğunu yerleştirin.
  6. Eklemi örtün ve kapatın.

Beton için ne tür kalafat kullanırım?

Silikon somut kalafat olarak kullanmak için popüler bir materyali göstermektedir. Organik üretan kalafat kadar hızlı düşüşe yol açmayan ve onun beklemeye esnek ama sağlam kalır. Silikon kalafatın en iyi kullanımlarından biri, beton ile tuğla, ahşap veya metal gibi diğer malzemeler arasındaki boşlukları doldurmaktır.

Destek çubuğunu kesebilir misin?

daha sonra yavaşça ikiye kesme aşağı kaydırarak, nokta ortasına karıştırmak, keskin bir yardımcı traş makinesi bıçak kullanın. derz dolgu fitili o zaman ne yanlış boyut almış olabilir% 50 daha küçük sıkıştırmak gerekir. Eğer kalafat için belli bir derinlikte tutmak gerekir. Ayrıca sıkıştırıp ve bu derinlik tutmak için bir silindiri gerekir.

Kendinden yayılan mastik nedir?

Self Levelling Sealant , hızlandırılmış kürleme kapasitesine sahip, tek bileşenli, kendiliğinden yayılan , birinci sınıf poliüretan mastiktir . Alet gerektirmeyen beton ve çimentolu levhalarda yatay genleşme derzlerini kapatır.

Genleşme derzlerini betonla doldurabilir misiniz?

Köpük destek fitilleri sen kendinden yayılan dolgu macunu bir ton kullanmaya gerek kalmaz somut eklemler arasındaki boşluğu doldurmak için hareket ederler. BÜYÜK BİR İPUCU: Destek çubuğunun çapı, beton genleşme derzinizin genişliğinden 1/8 inç daha büyük olmalıdır. Destek çubuğunu elinizle derzin içine doğru itin.

Betonda genleşme derzlerini ne zaman kullanmalısınız?

Kontrol eklem amacı bilinen yerde ve düz bir çizgi, genişleme ve daralma esnasında, çatlak kütüğün sağlamaktır. Beton dökülmeden önce genleşme derzleri yerleştirilir. Genleşme derzleri hareket kütüğün izin vermek için kullanılır ve bunun bitiştiği ne olursa olsun stres koymak değildir.